Nowości

Polecane

czwartek, 6 listopada 2008

ebook - Czas pracy w 2008 roku - 23 przykładowe grafiki

Autor: Iwona Jaroszewska-Ignatowska

Data wydania: 28.01.2008

Liczba stron: 33

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7572-135-5

Opis:
Czas pracy w 2008 roku – 23 przykładowe grafiki
Planuj czas pracy swoich pracowników tak, aby nie naruszyć interpretacji PIP i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej!

Pozbądź się wszelkich wątpliwości związanych z rozliczaniem czasu pracy! Zapoznaj się z raportem „Czas pracy w 2008 roku. 23 przykładowe grafiki”! Zawarte w nim wskazówki, przykłady oraz gotowe grafiki pomogą Ci zyskać pewność, że w Twojej firmie czas pracy jest zawsze rozliczany zgodnie z prawem!

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Prawidłowe układanie grafików czasu pracy nigdy nie było zadaniem łatwym. Oczywiście, nie ma większego problemu, żeby rozłożyć pracę osobie zatrudnionej codziennie po 8 godzin, która ma wolne weekendy. Ale już planowanie godzin pracy pracownikowi zatrudnionemu w systemie równoważnym jest o wiele bardziej skomplikowane. A jak rozwiązać w grafiku problem doby pracowniczej? Jak planować pracę, aby nie naruszyć interpretacji PIP i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, dotyczącej dnia wolnego? Czy można zmieniać grafik w trakcie okresu rozliczeniowego?

Na te i wiele innych pytań odpowiada w niniejszym raporcie znana specjalistka z zakresu prawa pracy – radca prawny Iwona Jaroszewska-Ignatowska.

Jeśli nie jesteś pewien:
na jaki okres należy sporządzić grafik czasu pracy?
czy można zmieniać grafik w trakcie okresu rozliczeniowego?
jak nie naruszać przepisów dotyczących doby pracowniczej?
jak planować pracę w różnych systemach pracy?
jak nie przekroczyć liczby godzin nadliczbowych i jak je naliczać?
jak planować pracę, aby nie naruszyć interpretacji PIP i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, dotyczącej dni wolnych?
Pozbądź się wszelkich wątpliwości i zyskaj pewność, że rozliczasz czas pracy pracowników w 100% zgodnie z prawem. Skorzystaj z najnowszej publikacji „Czas pracy w 2008 roku. 23 przykładowe grafiki” Znajdziesz w niej, oprócz odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących rozliczania czasu pracy, także 23 przykładowe grafiki czasu pracy, które ułatwią i przyśpieszą Twoją pracę!

Szybko znajdziesz potrzebne informacje
W pierwszej części publikacji autorka wyjaśnia podstawowe pojęcia i zasady planowania czasu pracy. Możesz tu znaleźć odpowiedź np. na pytania, czym różni się rozkład czasu pracy od grafiku i harmonogramu czasu pracy, co to jest system czasu pracy, jak ustala się wymiar czasu pracy, na jaki okres sporządzać grafiki i czy należy je przechowywać.

Druga część publikacji została poświęcona szczegółowym problemom dotyczącym sporządzaniu grafików w ramach różnych systemów czasu pracy, np. systemu równoważnego, skróconego tygodnia pracy oraz pracy weekendowo-świątecznej. Poza tym autorka wyjaśnia liczne problemy praktyczne, np. wiążące się z planowaniem pracy w niedziele, zakazem planowania pracy nadliczbowej, obowiązkiem przestrzegania doby pracowniczej czy też rekompensowaniem pracy w dniu wynikającym z zasady przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy.

Całość jest bogato ilustrowana przykładami prawidłowo i nieprawidłowo sporządzonych grafików czasu pracy. Autorka szczegółowo wyjaśnia, z czego wynikają najczęściej popełniane w grafikach błędy oraz co należy zrobić, aby ich uniknąć.Doradzają Ci najlepsi specjaliści
Możesz w pełni ufać wskazówkom zawartym w wydaniu „Czas Pracy w 2008 roku. 23 przykładowe grafiki” i stosować je bez obaw. Zostały one przygotowane przez specjalistów z dziedziny prawa pracy. Na wszystkie problemy i pytania w niniejszej e-publikacji odpowiada znana specjalistka z zakresu prawa pracy – Iwona Jaroszewska-Ignatowska. Radca prawny, prowadząca Kancelarię Prawa Pracy w Warszawie, b. dyrektor działu prawnego firmy doradczej z doświadczeniem w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych w sprawach z zakresu prawa pracy, w tym także czasu pracy, wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy, negocjacji ze związkami zawodowymi. Wykładowca w firmie szkoleniowej DOM Wiedzy Spółka z o.o., w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego, w Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy na łamach „Rzeczpospolitej”, „Pulsu Biznesu”, „Gazety Prawnej”, Wydawnictwa „Wiedza i Praktyka”. Współautorka encyklopedii „Prawo nie tylko dla prawników”, gość programów telewizyjnych i radiowych.

Nie zwlekaj!
OPIS

* Kup e-Book - Czas pracy w 2008 roku - 23 przykładowe grafiki

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Brak komentarzy: