Nowości

Polecane

piątek, 17 października 2008

ebook - 37 największych błędów menadżerów


Autor: Hanna Kukawka

Data wydania: 20.01.2008

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7468-615-0
Opis:
Tajemnicą sukcesu w zarządzaniu ludźmi jest umiejętna analiza własnych słabości i talentów oraz wytrwały trening w kierunku eliminowania jednych, a rozbudowywania drugich. Ten raport pomoże Ci spojrzeć na siebie bardziej obiektywnie.

* Kup e-Book - 37 największych błędów menadżerów

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Bezpieczeństwo użytkowania instalacji elektrycznych


Autor: Andrzej Boczkowski

Data wydania: 20.01.2008

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7468-643-3
Opis:
Z opracowania dowiesz się, jakie rozwiązania i środki techniczne zastosować, żeby ochrona przed zagrożeniami była skuteczna.
Biblioteka instalatora


* Kup e-Book - Bezpieczeństwo użytkowania instalacji elektrycznych

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Wykonywanie pomiarów odbiorczych


Autor: Fryderyk Łasak

Data wydania: 20.01.2008

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7468-641-9
Opis:
Sprawdź jak prawidłowo wykonywać i dokumentować pomiary. Skorzystaj z naszych rad i wskazówek a unikniesz najczęściej popełnianych błędów.
Biblioteka instalatora


* Kup e-Book - Wykonywanie pomiarów odbiorczych

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

czwartek, 16 października 2008

ebook - Zastosowanie przewodów grzewczych przy ochronie budynków i ich otoczenia przed śniegiem i mrozem


Autor: Janusz Strzyżewski

Data wydania: 20.01.2008

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7468-641-9
Opis:
Działania amatorów często kończą się tragicznie. Nieumiejętne usuwanie śniegu i lodu powoduje niszczenie pokrycia dachu czy nawierzchni chodnika. Alternatywą dla takich działań może być ...
Biblioteka instalatora

* Kup e-Book - Zastosowanie przewodów grzewczych przy ochronie budynków i ich otoczenia przed śniegiem i mrozem

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Zarządzanie czasem

Autor: Ewa Prędka

Data wydania: 20.01.2008

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7468-614-3
Opis:
Wykorzystaj 7 sposobów na skuteczne zarządzanie czasem. Umiejętności, które nabędziesz pomogą Ci efektywnie zaplanować swój dzień i wywiązać się ze wszystkich swoich zadań. Pamiętaj, że dobra organizacja czasu jest gwarancją twojego sukcesu i dalszej kariery!

* Kup e-Book - Zarządzanie czasem

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Prawo o notariacie. Zbiór przepisów


Autor: Aleksander Oleszko

Data wydania: 18.01.2008

Liczba stron: 232

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 83-7444-340-5

Opis:
Stan prawny na 1.08.2006 r.
Zbiór zawiera ustawę - Prawo o notariacie oraz przepisy związkowe i wykonawcze, a także tekst Zielonej Księgi dotyczącej prawa spadkowego i testamentów.
Wprowadzenie obejmuje krótki komentarz wraz z przeglądem orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego oraz sądownictwa administracyjnego.
Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów wydziałów prawa i administracji, notariuszy, sędziów oraz referendarzy sądowych.


* Kup e-Book - Prawo o notariacie. Zbiór przepisów

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Szkolny start dziecka


Autor: Małgorzata Wiśniewska-Koszela

Data wydania: 15.01.2008

Liczba stron: 110

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-065-2

Opis:
Jak przygotować swoje dziecko do rozpoczęcia szkolnej edukacji i zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju?
Jak wyglądało Twoje życie, gdy rozpoczynałeś edukację? Pamiętasz ten stres, kiedy to po raz pierwszy przekroczyłeś próg szkolnych drzwi? Z pewnością masz to gdzieś w swojej pamięci...

Możesz dalej czytać ten tekst i jednocześnie przypominać sobie swoje pierwsze wrażenia, które towarzyszyły Ci podczas stawiania pierwszych kroków w szkolnej rzeczywistości. Jakie miałeś uczucia, gdy siadałeś do szkolnej ławki? Czy może była to radość? A może strach? Jak bardzo się bałeś? Jak dobrze chciałeś wypaść na tle swoich rówieśników?

Na pewno przeżywałeś swoje pierwsze wzloty i upadki. Cieszyłeś się z pierwszych małych sukcesów, ale i złościłeś, gdy coś nie wychodziło. Teraz stajesz przed ogromną szansą. Masz okazję dać swojemu dziecku lepszy start w przyszłość.

Już za chwilę poznasz wiele cennych wskazówek na temat tego, jak uchronić swoje dziecko od niebezpieczeństw, które czekają na nie w szkole. Poznasz szkołę "od kuchni" i dowiesz się o zaskakujących, a miejscami nawet bulwersujących informacjach, ale co ważne - zawsze rzetelnych. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że wiedza zgromadzona w tym ebooku będzie wsparciem dla wielu rodziców wychowujących swoje pociechy.

Zazwyczaj rozpoczęcie nauki szkolnej wiąże się z dużym stresem - zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Jest to przełomowy moment w życiu każdego małolata. Warto zatem być przygotowanym na wszelkie niespodzianki, które mogą czekać na Ciebie i Twoje dziecko. Warto przygotować swoją pociechę, aby z podniesioną głową wkroczyło w kolejny etap swojego życia.

Dzięki wiedzy zawartej w ebooku:

Poznasz najbardziej typowe problemy, które pojawią się wraz z rozpoczęciem nauki przez Twoje dziecko.
Dowiesz się, jak takie problemy rozwiązywać.
Zapoznasz się z prawdziwym obliczem warunków, jakie zastanie Twoje dziecko podczas wędrówki przez kolejne stopnie edukacji.
Dowiesz się jak skutecznie wykorzystywać przysługujące Ci prawa rodzica.
Dowiesz się, jak przezwyciężyć trudności, które napotka Twoje dziecko podczas szkolnej edukacji.
Poznasz wszelkie prawidłowości i sposoby przyśpieszające rozwój Twojego dziecka.
Poznasz trendy i ciekawostki związane z dorastaniem dzieci.
Poradnik ten walczy ze stereotypami funkcjonującymi od wieków, np. ze stereotypem podporządkowanego i wystraszonego rodzica oraz wszechmocnego nauczyciela, który zawsze ma rację. Wskazując konkretne rozwiązania obniża poziom stresu i pobudza do pozytywnego myślenia.

Treści zawarte w poradniku są oparte nie tylko na wnikliwej wiedzy, ale także na bogatym doświadczeniu zawodowym i osobistym autorki. Ebook niesie ze sobą ładunek ogromnego zrozumienia i życzliwości, odrobinę ironii i humoru i dużo optymizmu. Wskazuje na sposoby radzenia sobie z niedoskonałościami szkoły oraz pomocy własnemu dziecku i samemu sobie. Uczy dystansu, opisuje autentyczne zawiłe sytuacje, z których zawsze znajduje się wyjście. Wskazuje, jak nie zagubić tego co najważniejsze – miłości szczęścia rodzinnego, jak nie dać się zwariować.

Autorka - Małgorzata Wiśniewska-Koszela - jest magistrem pedagogiki, terapeutą oraz oligofrenopedagogiem. Pracuje z dziećmi w klasach I - III od dwudziestu czterech lat, równocześnie współpracując z ich rodzicami i edukując ich. Jest też matką trzech synów.

Autorka tworzy również i wdraża programy o tematyce wychowawczej oraz programy psychoedukacyjne z zakresu profilaktyki dla rodziców. Jest także autorką wierszy i scenariuszy przedstawień teatralnych dla dzieci, opublikowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

Zadbaj o dobro swojego dziecka!

Ebook "Szkolny start dziecka" demaskuje interesy wielu nauczycieli oraz niezdrowe mechanizmy polskiej szkoły. Równocześnie pokazuje, jak sobie praktycznie z nimi radzić, biorąc pod wagę przede wszystkim dobro dziecka i własne. Ebook ten jest nieco skandalizujący, porusza tabu polskiej szkoły. Zdobądź zatem praktyczną wiedzę i przygotuj swoje dziecko do życia w szkolnej rzeczywistości już teraz. Wystarczy nacisnąć i Kupić!* Kup e-Book - Szkolny start dziecka

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Komunikacja, marketing i zarządzanie projektem


Autor: Olaf Sawajner

Data wydania: 15.01.2008

Liczba stron: 160

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-062-1

Opis:
Jak skutecznie porozumiewać się z innymi ludźmi, zarządzać i promować?
Chcesz skuteczniej porozumiewać się z innymi ludźmi?

Chcesz zajmować się marketingiem, ale nie jesteś pewien, czy masz do tego odpowiednie umiejętności?

Chcesz założyć własny biznes, ale nie jesteś pewien czy będziesz potrafił go wypromować i przyciągnąć nowych klientów?

Jeżeli odpowiedziałeś „Tak”, na któreś z powyższych pytań, to znaczy, że zdajesz sobie sprawę, że tym co jest Ci teraz potrzebne jest wiedza i praktyczne umiejętności.

Marketing

Reklama

Skuteczna komunikacja

Zarządzanie projektami


Oto tylko część tego, co musisz wiedzieć, aby radzić sobie w świecie marketingu, biznesu i skutecznego działania.

A teraz proszę Cię pomyśl przez chwilę:

O ile łatwiej komunikowałbyś się z innymi ludźmi, sprzedawał i załatwiał swoje sprawy, gdybyś znał skuteczne techniki komunikacji interpersonalnej?
Takie techniki istnieją i zostały ściśle określone przez ludzi, którzy poświecili swoje życie badając relacje międzyludzkie. W tej książce poznasz te techniki i będziesz mógł je w pełni zrozumieć.

Oczywiście sama dobra komunikacja, to za mało, aby odnieść sukces. Czasami będziesz potrzebował posłużyć się specjalnymi technikami perswazji, dzięki którym będziesz w stanie przekonać innych ludzi do swojego zdania. W tej książce poznasz najczęściej stosowane i najskuteczniejsze techniki perswazji i manipulacji.

A teraz proszę pomyśl nad drugim pytaniem…

O ile łatwiej zrozumiałbyś, czym jest marketing i reklama stosowana przez największe agencje reklamowe, gdybyś dokładnie poznał ich sposoby działania?

W książce dokładnie poznasz takie zagadnienia jak:

Telemarketing (w szerokim znaczeniu)
E-marketing.
Marketing polityczny.
Marketing partyzancki.
Marketing reklamowy stargetowany.
Czarny marketing.
Kampanie społeczne.
Marketing masowy.
Marketing wirusowy.
Marketing szeptany.
Marketing adresowany do podświadomości.
Marketing publiczno-happeningowy (eventowy).
Badania marketingowe rynku.
Każde z powyższych zagadnień jest dokładnie i szczegółowo opisane, dzięki czemu wreszcie je zrozumiesz i będziesz mógł zastosować.

Niekonwencjonalne sposoby promocji
W dzisiejszych czasach reklama i marketing, bardzo dynamicznie się rozwijają. Tradycyjne sposoby promocji, to za mało. Dzisiaj potrzeba czegoś nowego, niekonwencjonalnego i ta książka opisuje, niekonwencjonalne sposoby działania.

Opisane w książce techniki, będziesz mógł wykorzystać w różnoraki sposób i sam zdecydujesz czy będziesz chciał ich użyć w min.:

- rozmowach z klientami,

- negocjowaniu ważnych kontraktów,

- porozumiewaniu się ze współpracownikami,

- przekonywaniu innych ludzi do swojego zdania,

- zarządzaniu swoim zespołem,

- skuteczniejszym sprzedawaniu i promowaniu produktów,

- promowaniu siebie samego.

Ale to nie wszystko, bo to czego się jeszcze dowiesz z tej książki, może radykalnie odmienić Twoją skuteczność w życiu i łatwość w osiąganiu celów.


Dodatkowo poznasz:

Jak działać, aby skutecznie porozumiewać się z ludźmi i osiągać swoje biznesowe i osobiste cele?
Sposoby promowania i reklamowania wymyślone przez wielkie korporacje i wielkie agencje reklamowe.
Konkretne porady jak rozmawiać z ludźmi, żeby skuteczniej ich przekonywać.
10 stopniowy plan marketingowy, który zwiększy Twoje szanse na przeprowadzenie skutecznej kampanii reklamowej.
Jak kierować swoją komunikacją niewerbalną (gesty, mimika twarzy itp.), aby podświadomie wywoływać u innych sympatię?
Struktury lingwistyczne i gotowe porady, dzięki którym ludzie będą Cię słuchali i zgadzali się, na to co chcesz.
Jak zarządzać i być prawdziwym liderem swojego zespołu?
13 strategii marketingowych, których możesz użyć, aby wypromować prawie każdy produkt.
6 kroków, które zaprowadzą Cię do sukcesu w każdych negocjacjach.
10 sposobów manipulacji i wywierania wpływu na ludzi
Czym się różni manipulacja od perswazji?
Na czym polega różnica w komunikacie typu "ty" i "ja", i którym typem komunikatu powinieneś się posługiwać, aby być skuteczniejszy w komunikacji międzyludzkiej?
Jak skutecznie motywować pracowników do lepszej pracy?
Poznasz sekrety skutecznego zarządzania projektem oraz będziesz miał okazję przeczytać przykładowy zarys projektu produktu.
Od autora: "Najlepsza inwestycja to inwestycja we własny rozwój"

Myśl ta, przyświecała mi przez wiele lat mojej zawodowej kariery. Pracowałem na bardzo zróżnicowanych stanowiskach, brałem udział w międzynarodowych projektach, szkoliłem bardzo wysoko postawionych ludzi i doradzałem im.

Tworzyłem projekty informatyczne od zera, od budowy zespołu po nadzór produktu końcowego, tworzyłem duże kampanie marketingowo-reklamowe i współpracowałem z wieloma firmami.


Rozwieszałem plakaty, statystowałem w reklamach i pracowałem jako barman. Ukończyłem dziesiątki kursów, lecz większość umiejętności i wiedzy zdobyłem samodzielnie.

Co teraz?

Teraz czas na działanie. Po prostu Kup i otrzymaj dostęp do informacji, które pozwolą Ci się swobodnie poruszać w świecie marketingu i skutecznego działania.* Kup e-Book - Komunikacja, marketing i zarządzanie projektem

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Telepraca


Autor: Ewa Drzewiecka

Data wydania: 12.01.2008

Liczba stron: 28

Wydawca: C. H. Beck Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-255-0050-4

Opis:
Telepraca

Książka w formacie pdf, omawiająca rodzaje telepracy, zawierająca wykaz branż i zawodów nadających się szczególnie do telepracy.

* Kup e-Book - Telepraca

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Arkusze oceny okresowej pracownika


Autor: Michał Culepa

Data wydania: 12.01.2008

Liczba stron: 29

Wydawca: C. H. Beck Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-255-0106-8

Opis:
Arkusze oceny okresowej

Książka w formacie pdf, przybliżająca tajniki przeprowadzanych ocen okresowych.


* Kup e-Book - Arkusze oceny okresowej pracownika

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Działalność kontrolna NIK


Autor: Piotr Gryska

Data wydania: 12.01.2008

Liczba stron: 22

Wydawca: C. H. Beck Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-255-0104-4

Opis:
Działalność kontrolna NIK

Książka w formacie pdf, omawiająca sposoby działania, zakres uprawnień oraz rodzaje kontroli przeprowadzanych przez NIK.* Kup e-Book - Działalność kontrolna NIK

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Urlopy 2008


Data wydania: 08.01.2008

Liczba stron: 127

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7572-205-5

Opis:
Zafunduj sobie urlop od papierkowej roboty!
Rozliczaj urlopy pracowników sprawnie, bezbłędnie i bezstresowo
Wszystkie niezbędne informacje w jednym tomie, łatwo dostępne, całościowo ogarniające tematykę rozliczania urlopów. 17 wzorów dokumentów urlopowych z objaśnieniami, jak je wypełniać. 45 praktycznych przykładów. Listy kontrolne ustalania wymiaru i udzielania urlopu.Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Przed Tobą prawdziwe wyzwanie! Zaległego urlopu wypoczynkowego trzeba udzielić do końca marca - pod karą grzywny! I to właśnie Ty musisz zadbać, by każdy pracownik dostał tyle wolnego, ile mu przysługuje na podstawie Kodeksu pracy.

To na Twojej głowie spoczywa cała ta papierkowa robota związana z obliczaniem wymiaru urlopów, przeliczaniem roboczych dni na godziny... A przecież oprócz tego masz mnóstwo innych równie ważnych spraw!

Zapoznaj się z praktycznym raportem „Urlopy 2008” i przekonaj się, z jaką łatwością rozliczysz urlop wypoczynkowy każdego pracownika w Twojej firmie. I to bez względu na jego czas pracy, stanowisko i wymiar zatrudnienia!

Sprawdź, jakich danych potrzebujesz, by prawidłowo ustalić wymiar urlopu. Zapoznaj się z przykładami obliczania wysokości wynagrodzenia urlopowego i ekwiwalentu za urlop. Przeczytaj, kiedy pracownik ma prawo do pierwszego urlopu i jak długo musi pracować, by złożyć wniosek o kolejny urlop – w pełnym wymiarze. Dowiedz się, dlaczego pracodawcy bardziej opłaca się sporządzić plan urlopów wypoczynkowych niż za każdym razem ustalać termin urlopu indywidualnie z pracownikiem oraz w jakim przypadku pracodawca musi zgodzić się na przesunięcie terminu urlopu.

Jeżeli zastanawiasz się:
Jak udzielać urlopu na żądanie pracownikowi zatrudnionemu na pełny etat i jego część?
Czy pracodawca może odwołać pracownika z urlopu i czy pracownikowi przysługuje za to odszkodowanie?
Czy pracownik przebywający cały rok lub większą część roku na zwolnieniu lekarskim ma prawo do urlopu oraz jak wyliczyć mu urlop?
Czy do wymiaru urlopu można wliczyć udokumentowane zatrudnienie za granicą?
Czy i w jakim wymiarze przysługuje urlop, gdy pracownik pracował tylko miesiąc i była to umowa na okres próbny? Czy trzeba udzielić urlopu, czy wypłacić ekwiwalent, gdy umowa próbna nie została przedłużona?
Nie zwlekaj! Zapoznaj się z raportem „Urlopy 2008” i przekonaj się, jak łatwo znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Wszystko w jednym miejscu!
W raporcie „Urlopy 2008” znajdziesz starannie wyselekcjonowane i zebrane informacje, wskazówki, porady i metody obliczeniowe. Wszystko w jednym miejscu, łatwo dostępne, całościowo ogarniające tematykę rozliczania urlopów.

Aby ułatwić Ci wyliczanie urlopów, określanie terminu nabycia przez pracowników prawa do urlopu oraz jego wymiaru, planowanie urlopów w Twojej firmie i w końcu udzielanie urlopów pracownikom, zawarliśmy w raporcie liczne przykłady z życia wzięte, opisujące wątpliwe sytuacje, wskazując na podstawy prawne dotyczące danej sytuacji. Wyróżniliśmy informacje, które powinieneś zapamiętać, oraz wyodrębniliśmy te, które są najważniejsze. W raporcie „Urlopy 2008” znajdziesz też praktyczne metody obliczeniowe, zobrazowane na przykładach, abyś nie musiał obawiać się, że popełnisz błąd podczas wyliczania urlopu dla pracowników czy obliczając wartość ekwiwalentu urlopowego.Aby jak najbardziej ułatwić Ci zarządzanie urlopami, w raporcie zamieszczono:
Wzory dokumentów urlopowych gotowych do skopiowania i wykorzystania z dogłębnym objaśnieniem sposobu wypełnienia, komentarzem specjalisty, wskazaniem na podstawę prawną oraz przykładami wypełnienia.
Omówienie najczęściej popełnianych błędów podczas wypełniania części dotyczącej urlopów w świadectwie pracy.
Praktyczne listy kontrolne, które ułatwią Ci obliczenie wymiaru urlopu wypoczynkowego dla wszystkich Twoich pracowników bez względu na formę i czas ich zatrudnienia, a także udzielanie urlopu wypoczynkowego pracownikom.
Obowiązujące podstawy prawne regulujące sprawy związane z urlopami pracowniczymi.
Doradzają Ci specjaliści
Selekcja materiału oraz sposób jego prezentacji zostały dokonane pod staranną opieką specjalistów-praktyków, którzy kiedyś, tak jak Ty dziś, borykali się z całym tym urlopowym zamieszaniem. Dlatego doskonale wiedzą, jakie kwestie sprawiają Ci największe problemy oraz które przepisy prawa pracy są najtrudniejsze w interpretacji. Właśnie dlatego możesz być pewien, że prezentowane w raporcie „Urlopy 2008” porady, opracowania i komentarze, wyliczenia i z życia wzięte przykłady pozwolą Ci bezbłędnie obliczyć każdy wymiar urlopu! W dodatku dużo szybciej niż dotychczas!

Jeśli zastanawiasz się, jak sprawnie, bezbłędnie i bezstresowo rozliczyć urlopy pracowników...

Nie zwlekaj!

...zapoznaj się ze starannie zebranymi i wyselekcjonowanymi informacjami, wskazówkami, poradami i metodami obliczeniowymi, dzięki którym z łatwością rozliczysz urlop wypoczynkowy każdego pracownika w Twojej firmie w 100% zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu pracy.* Kup e-Book - Urlopy 2008

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

poniedziałek, 13 października 2008

ebook - Rodzaje umów o pracę 2008


Data wydania: 08.01.2008

Liczba stron: 71

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7572-204-8

Opis:
Formułuj umowy zgodnie z przepisami i korzyścią dla swojej firmy
Dowiedz się, jak konstruować umowy o pracę, tak aby nie narazić się na kary Państwowej Inspekcji Pracy oraz uniknąć kłopotów związanych z procesami sądowymi
Teraz masz do dyspozycji raport, w którym znajdziesz kompleksowe omówienie zagadnień związanych z podpisywaniem i wypowiadaniem umów o pracę. Otrzymasz dokładne wskazówki, praktyczne porady, przykłady z życia wzięte oraz podstawy prawne.
Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

W Twojej pracy bardzo ważne jest podpisanie umowy o pracę z pracownikiem w taki sposób, który właściwie zabezpieczy Twoje interesy. Dobrze sformułowana umowa z jednej strony pozwoli Ci uniknąć kłopotów związanych z procesami sądowymi przeciwko pracodawcy, a z drugiej ułatwi Ci dochodzenie roszczeń od pracownika. Zapoznaj się z praktycznym raportem „Rodzaje umów o pracę 2008” i przekonaj się, z jaką łatwością napiszesz umowę, która będzie w zgodzie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, a także dla Ciebie korzystna.

Z raportu dowiesz się, które z elementów muszą w umowie o pracę znaleźć się koniecznie, a których wpisywać nie należy, gdyż mogą niekorzystnie zmienić jej treść.

Jeśli zastanawiasz się:
Kiedy możesz ponownie podpisać umowę na okres próbny z tym samym pracownikiem, jak długo może taki okres trwać i na co musisz uważać, wypowiadając pracownikowi tę umowę?
W jakim celu zawierana jest umowa na okres próbny oraz jaka ochrona przysługuje pracownikowi zatrudnionemu na okres próbny?
Kiedy i w jaki sposób możesz wypowiedzieć umowę na czas określony oraz ile umów na czas określony możesz podpisać z tym samym pracownikiem?
Kiedy umowa na czas określony staje się umową na stałe?
Kiedy możesz, a kiedy nie powinieneś zatrudniać na zastępstwo?
Jakie są podstawowe obowiązki pracodawcy wobec zastępcy?
Co może być przedmiotem umowy o dzieło, co ją różni od umowy o pracę, jakie są zasady wynagradzania z tytułu umowy dzieło oraz kiedy można wypowiedzieć taką umowę?
O czym powinieneś pamiętać, zawierając umowę o dzieło oraz jaki warunek musi być spełniony, aby umowa taka nie była potraktowana jak umowa o pracę?
Skorzystaj z raportu „Rodzaje umów o pracę 2008” i przekonaj się, z jaką łatwością znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Wszystko pod ręką!
Raport został opracowany tak, aby maksymalnie ułatwić Ci korzystanie z zawartych w nim wskazówek, porad i interpretacji. Podzielono go na rozdziały, z których każdy dotyczy innego rodzaju umowy o pracę. W każdym rozdziale znajdziesz informacje na temat warunków, jakie muszą być spełnione, aby zatrudnić pracownika na taką, a nie inną umowę o pracę oraz kiedy i jak można daną umowę wypowiedzieć. Kiedy wypowiedzenie umowy o pracę jest uzasadnione, a kiedy nie. Dowiesz się także, jaka ochrona przysługuje pracownicy, która jest w ciąży lub przebywa na urlopie wychowawczym, a jakie prawa przysługują pracownikowi, który został powołany do odbycia służby wojskowej. Znajdziesz informacje na temat tego, jakie obowiązki ciążą na pracodawcy, a jakie na pracowniku w przypadku każdego rodzaju umowy o pracę. Dowiesz się, o czym w szczególności musisz pamiętać, aby nie narazić się na kary Państwowej Inspekcji Pracy.

W raporcie „Rodzaje umów o pracę 2008” znajdziesz dokładne wskazówki, jak skonstruować umowę o pracę w 100% zgodnie z obowiązującym prawem, a także praktyczne porady wyjaśniające wątpliwe sytuacje, przykłady z życia wzięte oraz podstawy prawne i orzeczenia Sądu Najwyższego łącznie z interpretacjami. W omówieniach pojawiają się także uwagi w ramkach, aby uwidocznić wszelkie sytuacje, co do których mogą pojawić się wątpliwości.

Abyś mógł oszczędzić wiele cennego czasu i miał pewność, że druk, na którym podpisujesz umowę, odpowiada wymogom prawnym, w raporcie zamieszczono dodatkowo gotowe wzory umów o pracę.Doradzają Ci najlepsi specjaliści
Możesz w pełni ufać wskazówkom zawartym w raporcie „Rodzaje umów o pracę 2008” i stosować je bez obaw. Raport został przygotowany z zachowaniem najwyższej staranności i wykorzystaniem wysokich kwalifikacji, wiedzy i doświadczenia. Redaktorem merytorycznym raportu jest pani Iwona Jaroszewska-Ignatowska – radca prawny specjalizujący się w prawie pracy. Wykładowca na kierunku „Podyplomowe prawo pracy” w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy na łamach „Rzeczpospolitej”, „Pulsu Biznesu”, Wydawnictwa Wiedza i Praktyka, „Gazety Prawnej” i „Poradnika Gazety Prawnej”.

Nie zwlekaj
Zapoznaj się z raportem „Rodzaje umów o pracę 2008” i sprawdź, jak proste może być sporządzanie umów o pracę, nawet w najbardziej wątpliwych sytuacjach. Zyskaj pewność, że pracownicy nie zakwestionują Twoich postanowień w sądzie pracy.
Umowa o pracę


* Kup e-Book - Rodzaje umów o pracę 2008


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com