Nowości

Polecane

sobota, 16 sierpnia 2008

eBook - Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa


Autor: Arkadiusz Michalak

Data wydania: 12.05.2006

Liczba stron: 342

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 83-7444-179-8
Opis:
Stan prawny na 14.03.2006 r.
Tajemnice przedsiębiorstwa, obejmujące np. plany sprzedażowe, marketingowe, systemy wynagrodzeń lub know-how produkcyjne mają dla funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa znaczenie strategiczne.

Praca przedstawia wszystkie dostępne instrumenty cywilnoprawnej ochrony informacji poufnych zawarte m.in. w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, kodeksie cywilnym, kodeksie pracy czy kodeksie spółek handlowych. Poddano w niej analizie ochronę tajemnic komercyjnych (m.in. na podstawie art. 11 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, przepisów kodeksu cywilnego dotyczących ochrony informacji w trakcie negocjacji, przepisów kodeksu pracy ustanawiających zakazy konkurencji oraz regulacji prawa handlowego dotyczących wspólników spółek i ich organów w zakresie obowiązku ochrony informacji poufnych). Omówiono problematykę ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa w prawie polskim, europejskim oraz w aspekcie porównawczym, z uwzględnieniem porozumienia TRIPS. Przedstawiony został dorobek doktryny, orzecznictwa polskiego i zagranicznego; zrozumienie poszczególnych rozważań ułatwiają liczne przykłady i podsumowania. Książka jest przeznaczona dla wszystkich prawników zajmujących się prawem własności intelektualnej i zagadnieniami zwalczania nieuczciwej konkurencji.
Tagi:arkadiusz michalak, e-książki, ochrona, pdf, prawo, przedsiebiorstwa, tajemnicy, wolters kluwer polska


* Kup eBook - Ochrona tajemnicy przedsiębiorstwa

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Marketing alternatywny


Autor: Jakub Wicher

Data wydania: 27.04.2006

Liczba stron: 178

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-348-5
Opis:
Kto jeszcze chce wiedzieć w jaki sposób małym kosztem zwiększać zyski firmy?


Potęga firmy niekoniecznie musi być synonimem wielkiego majątku i rozległej strefy wpływów. Sukces i zysk nie są wyłącznie domenami wielkich koncernów i korporacji. Zgodnie z prawem natury, w konfrontacji z gigantami mniejsze organizmy hartują się i stają się niepokonane. Pamiętasz, jak 60 milionów lat temu wyginęły dinozaury, a przetrwały tylko małe i średnie zwierzaki? Świat należy do małych i średnich firm.

Niewidzialna ręka rynku nie popiera monopolistów ani wielkich firm, które spoczęły na laurach. Popiera najbardziej kreatywnych i odważnych, którzy chcą się rozwijać i realizować swoje marzenia. Popiera ludzi gotowych postawić wszystko na jedną kartę i z podniesioną głową iść przez świat.

Kreatywność, samozaparcie i pasja, umiejętność inteligentnego poruszania się po panującym systemie oraz korzystanie z wszelkich jego możliwości w oparciu o wyczucie i spryt to fundamenty Marketingu Alternatywnego.

Alternatywę od zwykłego wyboru odróżnia to, że wszystkie jej warianty okazują się korzystne. Alternatywa to innowacja. Alternatywa to nowe spojrzenie, nowa perspektywa. Alternatywa to XXI wiek. Stąd właśnie Marketing Alternatywny.

A zaczęło się dawno temu od aktu rebelii wobec monopolu. Zryw podnieśli marketingowi partyzanci, którzy pośród przegniłego systemu wielkich korporacji dostrzegli nowe perspektywy. Zaczęła się wielka batalia o klienta, owocująca niekończącym się doskonaleniem swojej oferty i podnoszeniem jakości usług. Rozpoczęła się wielka rynkowa gra na korzyść całego społeczeństwa.

Po latach królowania odciętych od świata ludzi o wyobraźni czysto analitycznej, do głosu doszli ludzie z wyobraźnią syntetyczną, pełni entuzjazmu wyznawcy metod alternatywnych - PUBLIC RELATIONS, MARKETINGU PARTYZANCKIEGO, MARKETINGU SZEPTANEGO, KREATYWNEJ I NIEKOWENCJONALNEJ PROMOCJI ORAZ SAMODZIELNEGO BADANIA RYNKU, którzy z wprawą najlepszych graczy korzystają z możliwości, jakie dają im Internet, telewizja, radio i prasa.

Jak wykorzystując marketing alternatywny zwiększać zyski minimalnym nakładem kosztów?

Jesteś człowiekiem, który ma ambicje i chce odnieść sukces, jesteś otwarty na nowe koncepcje. Potrafisz słuchać, potrafisz obserwować, potrafisz uczyć się na swoich błędach. Na podstawie wiedzy i doświadczeń tworzysz, wymyślasz, działasz, prosperujesz i osiągasz zysk. Istniejesz. Czujesz, że żyjesz. Rynek to Twoje powietrze. Biznes to Twoja krew. Sukces to Ty.

Lektura publikacji "Marketing alternatywny" zainspiruje Cię do działań, które z pewnością zaowocują zwiększeniem zysków Twojej firmy. Wydatki na alternatywne techniki promocji są znikome w porównaniu z budżetami dużych firm na reklamę konwencjonalną, ale na rezultat ich działań trzeba trochę poczekać Niemniej warto, ponieważ wyniki mogą przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Sam przeczytaj, co możesz zyskać dzięki tej książce:
# Poznasz teorię marketingu i techniki efektywnego lansowania się
# Zrozumiesz, jak zarządza się wizerunkiem, marką i duchem firmy
# Dowiesz się, jak sprawić, aby Twoja marka stała się kultowa
# Poznasz podstawy obrony przed czarnymi pijarem
# Dowiesz się, jak sprawić, by pracownicy utożsamiali się z Twoją firmą
# Dowiesz się, jak skutecznie przebić się z reklamą przez natłok informacji

O Autorze:

Jakub Wicher - Magister socjologii na UAM Poznań, specjalizacja: Badanie rynku i opinii publicznej. Pracownik Public Relations & Promocji w firmie niekomercyjnej. Prezes i założyciel Stowarzyszenia „Kreatywy”. Pisarz, scenarzysta, publicysta, poeta, muzyk i autor tekstów piosenek dla zespołów, programista komputerowy, badacz slangu i gwar.

Autor książek „Souacz Park i Klątwa Alkajdy” (Vesper Poznań 2006), „Trzecia Rzeszapospolita – manifest wolnościowego surrealizmu” (Bractwo Trojka Poznań 2003).
Czego jeszcze dowiesz się z tego ebooka?
# Jak możesz pobić konkurencję i sprawić, aby każdy Twój produkt był wyjątkowy?
# Jak samemu tanio przeprowadzić badania rynku, aby skonstruować dla klientów ofertę "nie do odrzucenia"?
# Jak samemu tanio zbadać wizerunek firmy i jak skutecznie kontrolować go?
# Jak namówić dziennikarzy, aby promowali Twoją firmę i pisali o Twoich produktach i usługach?
# Jak postępować w sytuacjach kryzysowych, aby ustrzec firmę przed katastrofą i jak odbudować utraconą reputację?


Zanim zdecydujesz się sięgnąć po tą wiedzę, przeczytaj koniecznie spis treści i dowiedz się, co jeszcze znajdziesz w publikacji "Marketing alternatywny".
Napadnij na bank pomysłów marketingowych

"Nikt dotąd nie ujawnił takiej wiedzy w jednej publikacji"

To pierwsza publikacja, w której ujawniono gotowe i oryginalne pomysły na promocję Twojej firmy. Także te niekonwencjonalne, chronione największą tajemnicą przez ludzi z branży. Napadniesz na ich bank i przejmiesz praktyczną, skrzętnie ukrywaną wiedzę. Będziesz mógł sam wziąć sprawy w swoje ręce i uniezależnić się od innych.

Dlaczego badania rynku i wizerunku firmy są tak istotne?

Badania marketingowe są podstawowym źródłem informacji o rynku i jego prawach; o jego uczestnikach oraz ich wymaganiach i potrzebach. Każda szanująca się firma ma w swoich strukturach sekcję badawczą. Tylko w ten sposób można nadążyć za zmieniającym się światem i rynkowymi trendami. Tylko w ten sposób można skutecznie konkurować i odnosić sukces.

Żeby przeprowadzić skuteczne badania rynku albo wizerunku Twojej firmy nie trzeba za każdym razem wynajmować do tego celu specjalistycznej firmy z zewnątrz. Szczególnie, że taka przyjemność zaiste słono kosztuje (przynajmniej 5-20 tysięcy złotych).
Możesz zaoszczędzić ponad 20.000 złotych, a przy okazji zyskać cenne doświadczenie

Bardzo łatwo i tanio można przeprowadzić badania samemu. To wcale nie jest trudne. Wystarczy poznać ogólne zasady, techniki i zaufać swojej intuicji. Szczegółowy opis procedury badawczej i analiz oraz prostą instrukcję obsługi dla badań znajdziesz w ebooku.

Publikacja ta skierowana jest przede wszystkim do osób otwartych na nowe, alternatywne rozwiązania, które przy minimalnym nakładzie środków mogą spowodować dynamiczny rozwój Twojej firmy.

Możesz zatem podążać w dalszym ciągu ustalonym rytmem, ponosząc zaplanowane koszty, realizując lepiej lub gorzej założone cele i powoli rozwijać swoją firmę, albo odkryć alternatywne techniki, dzięki którym, niskim kosztem, możesz wprowadzić powiew świeżości do swojej firmy i sprawdzić w praktyce, jak bardzo marketing alternatywny może odmienić jej przyszłość.
Tagi:autor, bank, biznes, dlaczego, e-książki, ekonomia, gra, internet, jak, marketing, marketing w praktyce, nie, perspektywy, podstawy, praktyczna, prasa, reklama, sukces,

* Kup eBook - Marketing alternatywny

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Jak zrobić karierę w MLM i uniknąć pułapek


Autor: Bartłomiej Kowalski

Data wydania: 08.04.2006

Liczba stron: 41

Wydawca: Dobry eBook

ISBN: 978-83-60863-33-6
Opis:
Jak stałem się skutecznym sprzedawcą MLM


Jak często zdarzało Ci się zadawać sobie pytanie: „Dlaczego tylko niektórzy sprzedawcy MLM zarabiają 10 tys. miesięcznie?”.

Wyobraź sobie, jakby to było, gdybyś nie zadawał sobie tego pytania, gdyż znałbyś niezwykle skuteczne i w 100% praktyczne narzędzia, dzięki którym osiągnąłeś wymarzone cele.

Kuszący scenariusz, prawda?

A co by było, gdybyś już za chwilę mógł poznać te wszystkie narzędzia, dzięki którym staniesz się skutecznym sprzedawcą?

POMYŚL, że właśnie czytasz eBook z którego dowiesz się:
1. Jak przeprowadzać skuteczną prezentację sprzedażową, dzięki której Twój rozmówca stanie się Twoim najlepszym klientem

Jak często zdarza Ci się sytuacja, że przychodzisz na spotkanie z klientem, inwestujesz swój czas i pieniądze a klient nie dokonuje zakupu?

Z eBooka dowiesz się w jaki sposób temu przeciwdziałać i sprawić, aby klient zostawił pieniądze właśnie u Ciebie. Poznasz kolejne etapy przeprowadzania efektywnej prezentacji sprzedażowej a także dowiesz się jakie są najczęstsze błędy popełniane przez wielu sprzedawców MLM i jak takich błędów uniknąć.
2. Jak sprawić, aby klient podał Ci możliwie największą liczbę poleceń, które poszerzą Twoją bazę klientów

Pomyśl, co by było, gdybyś potrafił z powodzeniem otrzymywać od klientów możliwie największą liczbę poleceń... o ile wydajniejsza byłaby Twoja praca?

A teraz wyobraź sobie, że znasz już techniki, które pozwolą Ci osiągnąć Twoje zawodowe cele.

Kusząca perspektywa, prawda?
3. Jak zbudować własną grupę dystrybutorów, abyś miał zapewniony stale rosnący dochód

Wyobraź sobie, że odnosisz już pierwsze sukcesy w MLM – poszerzasz swoją bazę klientów a sprzedaż produktów idzie Ci coraz lepiej. Zapewne pomyślisz w tym momencie o zwiększeniu swojego dochodu.

W eBooku znajdziesz wszystko to, co pomoże Ci z powodzeniem zbudować własną grupę sprzedawców, gdyż pewnie chciałbyś mieć dochód stale rosnący i przede wszystkim pasywny czyli nie wynikający bezpośrednio z pracy wykonanej przez Ciebie.

Czy już wiesz, że ogłoszenia przez Internet to jedna z najtańszych ale jednocześnie najmniej skutecznych metod rekrutacji? Z eBooka dowiesz się w jaki sposób sprawić, aby Twoje ogłoszenia były możliwie najbardziej skuteczne. Wyobraź sobie, jak zwiększą się Twoje dochody, kiedy tylko uzyskasz taką wiedzę.
4. Jak przygotować się do rozmów telefonicznych, gdyż to właśnie od ich skuteczności zależy ile zarobisz

Zanim zaczniesz myśleć o nowych klientach i liczyć w myślach ile na nich zarobisz, musisz nauczyć się jednej z najważniejszych umiejętności w MLM – umawiania spotkań przez telefon.

W eBooku znajdziesz praktyczne porady i wskazówki, które łatwo i szybko będziesz mógł zastosować w swoich rozmowach telefonicznych.

Już wkrótce dowiesz się na przykład tego, w jaki sposób zmiana pierwszych słów rozmowy może kilkukrotnie zwiększyć skuteczność telemarketingu.

Zanim jednak kupisz eBook, przeczytaj czego jeszcze możesz dowiedzieć się z poradnika, który zawiera wiedzę i doświadczenie zdobyte przez autora w czasie kilkuletniej pracy w sprzedaży bezpośredniej podczas: kilkuset spotkań sprzedażowych, kilku tysięcy wykonanych telefonów do klientów w celu umówienia spotkania, kilkudziesięciu przeczytanych książek o MLM, sprzedaży oraz motywacji, kilkuset godzin szkoleń w największych firmach MLM w kraju, kilkunastu konsultacji z liderami i najlepszymi sprzedawcami z największych firm sprzedażowych w Polsce.

Autor pracuje dla jednej z największych firm MLM w kraju, działającej w branży finansowej i ze względów prawno-zawodowych ukrywa się pod pseudonimem.

Być może dopiero teraz zastanawiasz się czy zacząć pracę w MLM. Nurtują Cię pytania: „Czy mi się uda?”, „Co ja z tego będę miał?”.

Zanim podejmiesz decyzję, aby związać się z tą czy inną firmą poznaj:

* czym jest sprzedaż bezpośrednia,
* jakie będziesz mieć korzyści pracując jako sprzedawca MLM,
* jak uniknąć wdepnięcia w piramidę finansową,
* na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy z którą będziesz współpracować,
* jak odpowiednio wybrać produkt,
* jak uniknąć błędów typowych dla nowicjuszy.


Skoro czytasz te słowa, to znaczy, że jesteś człowiekiem ambitnym i dbającym o swoją finansową przyszłość i... już za kilka minut możesz cieszyć się z posiadania eBooka z którego nie tylko dowiesz się jak stać się skutecznym i efektywnym sprzedawcą ale również nauczysz się jak postępować, by to co robisz przybliżyło Cię do Twoich wymarzonych sukcesów.
Tagi:autor, biznes, czas, czas pracy, dlaczego, dobry ebook, e-książki, ekonomia, internet, jak, mlm, nie, ogłoszenia, pasywny, polsce, praca, rozmowy, sprzedaż, telefon, twój


* Kup eBook - Jak zrobić karierę w MLM i uniknąć pułapek

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Potęga jednego e-maila


Autor: Sebastian Schabowski

Data wydania: 04.04.2006

Liczba stron: 90

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-378-3
Opis:
Odkryj, jak wykorzystując e-mail zdobyć pracę, kontakty, klientów, partnerów...

Poznaj i zacznij stosować techniki wywierania wpływu i wrażenia poprzez e-mail, a jestem przekonany, że rezultaty wprawią Cię w osłupienie!

Na razie, tylko nieliczni wiedzą, że e-mail to jeden z najskuteczniejszych sposobów komunikacji jaki kiedykolwiek istniał.
Znajdziesz tu esencję psychologii i języka perswazji, dostosowaną specjalnie do listów elektronicznych.
Zbiór bezcennych, potwierdzonych praktyką wskazówek, jak najefektywniej wykorzystać e-mail.

Specjalna propozycja od Autora!

"Aby pomóc Ci zastosować wiedzę z ebooka w Twoim - indywidualnym przecież - przypadku, mam dla Ciebie niespodziankę.

Otóż, osobiście gwarantuję, że każdy, kto zakupi moją publikację, otrzyma możliwość darmowego skonsultowania ze mną jednego, napisanego przez siebie, e-maila.

Dzięki temu, możesz dodatkowo zwiększyć skuteczność listu, na którym najbardziej Ci zależy."

Sebastian Schabowski, autor

Wykorzystaj e-mail jako skuteczne narzędzie osiągania swoich celów.

Czy wiesz, że w większości przypadków to, czy ktoś w ogóle przeczyta Twojego e-maila zależy od tego, co jest wpisane w polu NADAWCA, w TEMACIE oraz w pierwszym akapicie listu?

Ilekroć wysyłasz niedopracowanego e-maila - tracisz. Kiedy zaczniesz pisać e-maile stosując wskazówki zawarte w tej książce, odczujesz jak wiele szans przechodziło Ci dotychczas koło nosa.

"(...) zainteresowałem trzech klientów swoją ofertą dzięki temu e-bookowi, za pomocą kilku zdań. Przeczytać raz to nie wystarczy, za każdym razem dowiaduję się czegoś jeszcze."

- Maciej Małkiewicz, 39 lat, pracownik handlowy w agencji ochrony

Jak zapewne doskonale wiesz, czyjaś reakcja na daną informację zależy w dużej mierze od sposobu jej przedstawienia. Dlatego też tak ważne jest, by dobrze wyrażać swoje cele, prośby, marzenia.

Szczególnie należy unikać błędów i automatycznych dyskwalifikatorów, jak również skupić się na tym, by wszystko, co potrzebne znalazło się w treści e-maila.

Już za chwilę możesz dowiedzieć się m.in.:
# Jak celnie sformułować temat e-maila, tak aby na pewno został on otwarty?
# Jak uzyskać więcej informacji o odbiorcy używając Google.com
# Jak dostosować treść e-maila do odbiorcy?
# Jak wykorzystać wiedzę o adresacie i odpowiednio się zaprezentować?
# Jak uniknąć automatycznie dyswalifikujących Cię błędów?
# Jak dobrać długość i układ tekstu, i odpowiednie środki językowe tak, by najlepiej realizowały zamierzone cele?
# Jak wykorzystać "magiczne" słowa?
# Jak skutecznie i subtelnie wywierać wpływ na odbiorcę?
# Jak błyskawicznie odpowiadać na e-malie używając telefonu komórkowego?
# Jak napisać skuteczny e-mail do np. potencjalnego pracodawcy?

Pamiętaj, że gdy piszesz do kogoś, kto Cię nie zna, pełna prezentacja Twojej osoby to tylko słowa e-maila - one muszą wystarczyć odbiorcy, by wyrobił sobie o Tobie zdanie.
Poznaj sposoby kreowania swojego wizerunku przez e-mail, a uzyskasz niezwykle przydatne narzędzie, które od tego momentu będzie Ci służyć na każdym kroku.

"To wprost nie do uwierzenia, że tyle możliwości znajduje się w zasięgu ręki. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że możemy to wszystko uzmysłowić sobie po przeczytaniu tego e-booka. W książce znajdują się informacje, o których nie miałem pojęcia."

- Jarosław Ciesielski, 40 lat, bankowiec z wykształcenia

Pamiętaj jednak, że samo przeczytanie tej publikacji nic Ci jednak nie da, jeśli nie zaczniesz tej wiedzy stosować w PRAKTYCE.

Wierzę jednak, że to zrobisz i zobaczysz, że będziesz używać e-maila częściej i zaczniesz czerpać ogromną satysfakcję z wyższego stopnia skuteczności korespondencji, stopnia, o którym nawet nie odważyłbyś się marzyć.

Książka "Potęga jednego e-maila" pokaże Ci nie tylko, jak napisać skuteczny list, ale także zapozna Cię z sytuacjami, w których najlepszym wyjściem jest wysłanie e-maila. Jestem ciekaw, czy znasz choćby połowę z tych, które znajdują się w tej publikacji.

Kup i zainwestuj w umiejętność pisania skutecznych e-maili, która bardzo Ci się przyda w dalszym życiu.
.
Tagi:autor, biznes, dlatego, e-książki, ekonomia, ekonomia i biznes, jak, jednego, maila, nie, pdf, potega, sebastian schabowski, wiedza, wiedza i praktyka, wprost, złote myśli, złote myśli

* Kup eBook - Potęga jednego e-maila

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Tango ortodonto


Autor: Joanna Fabicka

Data wydania: 01.04.2006

Liczba stron: 252

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-180-2
Opis:
Życie nie przestaje zaskakiwać Rudolfa. Zdołał już pogodzić się z losem wiecznego pechowca, gdy oto pomyślnie zdaje egzamin do łódzkiej Filmówki. Niestety, nie może liczyć na finansową pomoc rodziny, co zmusza go do szukania innych źródeł utrzymania.
Co wyniknie ze współpracy z telewizją „Kabel dla Każdego”? Czy Rudolf poradzi sobie z wyzwaniem, jakim jest opieka nad latoroślą Elki i Oziego – Rudolfem numer dwa, który okrucieństwem zdołał już przewyższyć Gonza? Jakby tego było mało, wynajmując kolejne stancje, bohater trafia na coraz dziwaczniejszych gospodarzy: alkoholika na zwolnieniu warunkowym, ortodoksyjną żydowską rodzinę, nawiedzoną wróżkę oraz sektę satanistów.
Rudolf sprawia sobie ponadto nowiutki aparat ortodontyczny. Pojawia się znów stara znajoma – Brukselka, tym razem w charakterze... chirurga szczękowego. Rodzina Gąbczaków także nie przestaje zadziwiać: mama dzieli siatką mieszkanie na pół, ojciec wyjeżdża na Krym pisać poematy, Bulwiaczek kaprysi jak stara panna i pisze topowego bloga, a dorastający Gonzo śmiertelnie zakochuje się w tajemniczym „Edwardzie”.
Prawdziwych emocji dostarcza bohaterowi dopiero nieoczekiwana podróż do Hollywood.
Tagi: dzieci, dla dzieci, dla dzieci i młodzieży, e-książki, jak, joanna fabicka, nie, ojciec i ojciec, ortodonto, pdf, rodzina, tango, wab, życie


* Kup eBook - Tango ortodonto

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Pomarańczowy Majdan


Autor: Marcin Wojciechowski

Data wydania: 01.04.2006

Liczba stron: 340

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-187-1
Opis:
We wrześniu 2000 roku zamordowano w makabryczny sposób Georgija Gongadze, opozycyjnego dziennikarza ukraińskiego. Cztery lata później świat obserwował wybuch pomarańczowej rewolucji, niezwykłego zrywu postradzieckiego ukraińskiego społeczeństwa, które zaprotestowało przeciwko skorumpowanym władzom.
W jaki sposób śmierć dziennikarza i prowadzone wokół niej śledztwo mogły stać się motorem zmian, które ogarnęły całe państwo? Pomarańczowy majdan, owoc kilkuletnich podróży Marcina Wojciechowskiego na Ukrainę, to opowieść o długich narodzinach demokratycznego społeczeństwa.
Zawiera nie tylko relację z najważniejszych wydarzeń, ale także portrety Leonida Kuczmy, Wiktora Juszczenki, Julii Tymoszenko oraz Georgija Gongadze, wzbogacone zapisami rozmów z bohaterami rewolucji i ich bliskimi. Książka opowiada także o zwykłych Ukraińcach, którzy w ciągu ostatnich pięciu lat przeszli ogromną przemianę: przełamali postradziecką apatię i obojętność na życie publiczne, nabrali odwagi, by walczyć w obronie demokracji.
Autor opisuje zróżnicowanie Ukrainy na wschód i zachód, próbuje wyjaśnić, dlaczego część mieszkańców poparła opozycję, gotowa nawet przelać krew za jej zwycięstwo, a część zdystansowała się od niej. Książka doskonale oddaje gorącą atmosferę tamtych dni, głęboko analizuje przyczyny wybuchu rewolucji, przedstawiając je w szerokim kontekście przemian społecznych.
Tagi:autor, dlaczego, e-książki, literatura faktu i reportaże, majdan, marcin wojciechowski, nie, pdf, pomaranczowy, wab, życie


* Kup eBook - Pomarańczowy Majdan

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Wpływ pokrzywdzonego na tok postępowania przygotowawczego w polskim procesie karnym


Autor: Wojciech Sych

Data wydania: 31.03.2006

Liczba stron: 308

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 83-7444-183-6
Opis:
Stan prawny na 28.02.2006 r.
Opracowanie poświęcone zostało możliwości wpływania przez pokrzywdzonego na przebieg i dynamikę postępowania przygotowawczego w kontekście przysługujących mu uprawnień i ciążących na nim obowiązków.
Część pierwsza monografii obejmuje teoretyczne wprowadzenie do analizy problemu, a także krótki rys historyczny sytuacji pokrzywdzonego jako strony w postępowaniu przygotowawczym. Pozostałe trzy części, odpowiadające poszczególnym fazom przygotowawczego stadium procesu, zawierają opis kolejnych sytuacji, począwszy od zawiadomienia o przestępstwie i wniosku o ściganie, poprzez czynności sprawdzające, problematykę wszczęcia dochodzenia lub śledztwa, analizę uprawnień pokrzywdzonego w toku śledztwa czy dochodzenia, aż po sądową kontrolę zaniechania ścigania i wniesienie do sądu skargi.
Przeprowadzony przez autora przegląd toku postępowania przygotowawczego z pozycji jednej ze stron tego stadium procesu pozwala na dokonanie oceny i udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy pokrzywdzony przestępstwem został przez ustawodawcę wyposażony w taki pakiet uprawnień, który pozwala mu na urzeczywistnienie roli strony.
Tagi:e-książki, karnym, pdf, pokrzywdzonego, polskim, postepowania, prawo, procesie, przygotowawczego, tok, wojciech sych, wolters kluwer polska, wplyw


* Kup eBook - Wpływ pokrzywdzonego na tok postępowania przygotowawczego w polskim procesie karnym

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - O krok


Autor: Mankell Henning

Data wydania: 01.03.2006

Liczba stron: 504

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-173-4
Opis:
W noc św. Jana troje nastolatków przebranych w osiemnastowieczne stroje spotyka się w lesie, żeby odegrać maskaradę. Nie wiedzą, że są śledzeni. Wkrótce cała trójka zostaje zabita.
Niedługo potem komisarz Wallander dowiaduje się, że jego kolega, który miał mu pomóc w poprowadzeniu sprawy, też nie żyje. Czy coś łączy te morderstwa? Jedynym śladem jest fotografia nikomu nieznanej młodej kobiety. Wallander, borykający się z poważnymi problemami zdrowotnymi, po raz pierwszy staje przed tak trudnym zadaniem.
Co przyniesie śledztwo dotyczące prywatnego życia kolegi? Inspektor zmierzy się z tajemnicą, której być może wcale nie chce poznać…
Tagi:e-książki, fotografia, kobiety, krok, kryminał i sensacja, mankell, mankell henning, nie, pdf, sensacja, wab, wiedza


* Kup eBook - O krok

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Urlop wypoczynkowy


Autor: Tadeusz Nycz

Data wydania: 01.03.2006

Liczba stron: 44

Wydawca: Dobry eBook

ISBN: 978-83-60863-44-2
Opis:
Koledzy zawsze wybierają sobie dogodny termin urlopu, a Ty zawsze masz narzucony z góry i nawet nie wiesz czy masz prawo to zmienić?


Wszyscy Twoi znajomi opowiadają Ci, gdzie ostatnio wypoczywali, a Ty znowu nie dostałeś urlopu? Boisz się wstydu, gdy okaże się, że nie wiesz czy przysługuje Ci to, o co prosisz? Z naszym eBookiem ta sytuacja już się nie powtórzy. Przeczytaj go, porozmawiaj z pracodawcą i skorzystaj z oferty last minute w biurze podróży. Jeszcze nie jest za późno na zasłużony wypoczynek.

Żadne urządzenie nie może być eksploatowane ponad dopuszczalne normy techniczne, a ludzki organizm jest najbardziej złożoną maszyną. Nic dziwnego, że potrzebuje „naładowania baterii” na urlopie.

Dzięki eBookowi Urlop wypoczynkowy dowiesz się:

* Czy możesz zrezygnować z prawa do urlopu?
* Czy pracodawca ma prawo dzielić urlop na części?
* O wymiarze urlopu na niepełnym etacie.
* Czy pracodawca jest zobowiązany do udzielenia pracownikowi zaległego urlopu w pierwszej kolejności?
* W jakich okolicznościach pracodawca nie ustala planu urlopów?
* Czy plan urlopów jest wystarczającą podstawą rozpoczęcia urlopu?
* Na temat prawa do pierwszego urlopu.
* Czy pracodawca ma obowiązek planowania wykorzystania urlopu zaległego?
* O prawie do urlopu i wymiarze urlopu u dodatkowego pracodawcy.
* Ile wynosi kara grzywny za przekroczenie przepisów dotyczących prawa i wymiaru urlopu wypoczynkowego?
* O propozycji autora dotyczącej prowadzenia ewidencji w równoważnych normach czasu pracy a także pracy zmianowej.
* Czy plan urlopu obejmuje urlop na żądanie?


O autorze

Tadeusz Nycz – prawnik specjalizujący się w prawie pracy, zatrudniony w PIP. Autor licznych publikacji z dziedziny prawa pracy oraz wielu wydań Kodeksu pracy z komentarzem.

Czy zdarzyło Ci się, że w końcu wyjechałeś na upragniony urlop, leżałeś na plaży, a tu nagle zadzwonił Twój szef i wezwał Cię do pracy? Scenka niczym z filmu o Jamesie Bondzie. Czy Twój pracodawca ma prawo zakłócić Ci wypoczynek?
Złościsz się na siebie, bo nie umiesz rozmawiać z pracodawcą o tym, co Ci się należy?

Czas nauki wlicza się do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu. Sprawdź jak przelicza się to na konkretny typ szkoły.

Dzięki temu eBookowi poznasz także:

* Jak poprawnie prowadzić ewidencję urlopów wypoczynkowych.
* Co powinien zawierać plan urlopu.
* Zasady udzielania urlopów zmienione od 1 stycznia 2004 r.
* Ponad 50 rozstrzygnięć sądowych dotyczących prawa urlopowego.
* Co oznacz zwrot „po porozumieniu” oraz zrozumiesz istotę pozaplanowej formy udzielania urlopu.
* Tekst działu siódmego Kodeksu pracy z zaznaczonymi zmianami z 1 stycznia 2004 r.


Czytałeś Kodeks pracy, ale niewiele z niego zrozumiałeś? Autor tego eBooka wyjaśnia wiele zagadnień powołując się na konkretne artykuły Kodeksu pracy.

Od autora

Problematyka urlopów wypoczynkowych dotyczy zasadniczo każdego z nas a ostatnie zmiany w tej dziedzinie wzbudzają wiele wątpliwości interpretacyjnych.

W gazetach prawniczych można znaleźć sporo rozbieżnych wykładni. Arytmetyczne wręcz problemy sprawia poprawne wyliczanie urlopu dla pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy. Nie mniejsze dylematy sprawia kwestia zasad udzielania urlopów wypoczynkowych, w tym zwłaszcza nowa instytucja, która zamiast planu urlopów, przewiduje udzielanie go po porozumieniu z pracownikiem.

Problematyka urlopowa zwykle należała do łatwiejszych zagadnień regulowanych Kodeksem pracy, jednakże ostatnie kilkakrotne zmiany normatywne działu siódmego, jak się okazuje poważnie skomplikowały praktyczne stosowanie tych przepisów. Z tego powodu, niniejszy eBook stanowi próbę omówienia najistotniejszych zagadnień urlopowych.
Nie zapominaj, że aby umiejętnie stosować prawo w praktyce, należy je dobrze znać!
Tagi:autor, czas, czas pracy, dobry ebook, e-książki, jak, kara, kodeks, kodeks pracy, kodeks pracy z komentarzem, nie, o nas, pdf, prawa, prawo, prawo pracy, tadeusz nycz, twój, urlop, wypoczynkowy


* Kup eBook - Urlop wypoczynkowy

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Złoty pociąg


Autor: Mirosław M. Bujko

Data wydania: 01.03.2006

Liczba stron: 524

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-176-5
Opis:
Powieść sensacyjno-polityczno-historyczna. Akcja zaczyna się w Rosji, tuż po rewolucji. Główny „bohater” to pociąg wyładowany carskim złotem, które bolszewicy usiłują wywieźć na wschód. O jego przejęciu marzą Biali, Brytyjczycy, Francuzi, Japończycy i Amerykanie.
Wszystko – miłość, walka, nienawiść, zdrada i śmierć – rozgrywa się w trakcie dwuletniej podróży „wzdłuż 55 równoleżnika”, od Moskwy do Władywostoku. Obok postaci „pożyczonych” z historii: Lenina, Dzierżyńskiego, Kołczaka, Jarosława Haszka, występują tu postacie całkowicie fikcyjne – agentki i agenci obcych wywiadów.
To przygodowa powieść ze świetnie zrekonstruowanym tłem historycznym, napisana sprawnym językiem, skłaniająca do refleksji nad niszczącą żądzą władzy i złota.
Tagi:bujko, e-książki, kryminał i sensacja, mirosław m. bujko, miłość, pdf, pociag, sensacja, wab, zloty


* Kup eBook - Kłopoty Klary

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Człowiek, który biegnie przez las


Autor: Mariusz Grzebalski

Data wydania: 01.03.2006

Liczba stron: 172

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-174-1
Opis:
Mariusz Grzebalski potrafi mówić o zwykłej rzeczywistości w zaskakujący sposób. Jego proza pełna jest liryki, metafor, oniryzmu i magii, choć autor porusza tematy dotyczące powszechnie znanych, codziennych spraw.
Zbiór opowiadań Człowiek, który biegnie przez las składa się z jedenastu utworów. Grzebalski opowiada historię pewnej dziwnej rodziny na wakacjach, wuja Mateusza, który stał się alkoholikiem, zapisuje dysputy nad muszlą klozetową między torsjami, myśli biegnącego przez las mężczyzny, który się pogubił. Całość przepełniona jest lękiem wobec takich wyznaczników ludzkiego życia, jak Bóg, miłość, pieniądze. Autor, pisząc o prywatnych sprawach, łatwo przechodzi do ogółu, z rzeczy małych czyni rzeczy wielkie i ważne.
Tagi:autor, biegnie, czlowiek, e-książki, jak, ktory, las, mariusz grzebalski, miłość, obyczajowe, pdf, przez, stal, wab


* Kup eBook - Człowiek, który biegnie przez las

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Barocco


Autor: Tobiasz W. Lipny

Data wydania: 01.03.2006

Liczba stron: 184

Wydawca: WAB

ISBN: 83-7414-186-7
Opis:
Piękna i tajemnicza kobieta; obraz Madonny włoskiego mistrza odkryty w prowincjonalnym kościółku, skradziony, a następnie odnaleziony w niejasnych okolicznościach; międzynarodowa „sekta” miłośników erotycznych wrażeń sado-maso; tajemnica skarbu wyłaniająca się z zapisków postaci historycznych, którą odkrywa bohater, historyk sztuki; trzy morderstwa, porwanie, napad, spektakularne samobójstwo – w książce Barocco Tobiasz W. Lipny mnoży zagadki, podsuwa tropy i zagęszcza fabułę.

Tagi:barocco, e-książki, obyczajowe, pdf, tobiasz w. lipny, wab


* Kup eBook - Barocco

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Zadania samorządu terytorialnego w zakresie ochrony środowiska


Autor: Anna Barczak

Data wydania: 28.02.2006

Liczba stron: 464

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 83-7416-755-6
Opis:

"Autorka przedstawiła bardzo szczegółową analizę stanu prawnego, literatury i orzecznictwa dotyczących przede wszystkim założonego tematu, czyli zadań środowiskowych samorządu wszystkich szczebli, ale równiez pewnych szczebli ogólniejszych, związanych z problemami funkcjonowania samorządów. Szczególne uznanie musi budzić dotarcie do praktycznie wszystkich źródeł prawa określających zadania samorządu związane z ochroną środowiska, wskazanie i spracyzowania wynikających z nich zadań i tym samym uporządkowanie wiedzy dotyczącej ich zakresu. Ma to istotne zanaczenie także i dla praktyki, wyraźnie odczuwającej brak tego rodzaju opracowań (...) Analizy sa prowadzone głównie na podstawie obowiązujących przepisów polskiego prawa wewnętrznego, dotyczą bowiem zadań polskich organów samorządowych. Autorka w szerokim jednak zakresie sięga także do prawa wspólnotowego, wskazując źródła obowiązujących zadań, korzystając także z tych odniesień dla ewentualnej interpretacji przepisów budzących wątpliwości".
Prof. dr hab. Marek Górski, z recenzji
Tagi:anna barczak, e-książki, ochrony, pdf, prawo, samorzadu, srodowiska, terytorialnego, wolters kluwer polska, zadania, zakresie


* Kup eBook - Zadania samorządu terytorialnego w zakresie ochrony środowiska

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Systemy bukmacherskie


Autor: Marcin Opaliński

Data wydania: 22.02.2006

Liczba stron: 113

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 83-7494-041-7
Opis:
Wykorzystaj skuteczne i sprawdzone w praktyce systemy bukmacherskie, znane tylko nielicznym.


Lokata w banku gwarantuje nam zysk ok. 6% w skali roku. Gra na giełdzie papierów wartościowych ok. 30% (co i tak uważane jest za wielki sukces). Zakłady bukmacherskie? Kwestia sporna. Najskuteczniejsi gracze są jednak w stanie osiągnąć zysk ok. 500% a może i 1000%! Jak zapewne się domyślasz - to kwestia praktyki, doświadczenia... ale także czegoś jeszcze. Najlepsi gracze wykorzystują po prostu sprawdzone, często opracowane przez siebie, skuteczne systemy bukmacherskie, które gwarantują im wysokie wygrane.

"Skoro czytasz ten tekst, jestem przekonany na 99,9%, że grasz już na zakładach bukmacherskich, ale Twoje wygrane Cię nie satysfakcjonują. Prawdopodobnie właśnie dlatego, sprawdzone systemy bukmacherskie tak bardzo mogą Cię zainteresować."
Dlaczego znając się na sporcie nie zawsze udaje Ci się dobrze typować wyniki?

Otóż to. Musisz się przekonać o tym, iż gwarancją wygranych w zakładach sportowych nie jest Twoja wiedza z danej dyscypliny lecz specjalnie przygotowane systemy bukmacherskie, które będziesz konsekwentnie realizować.

Oczywiście wiedza o danej dyscyplinie sportu jest niezwykle przydatna, jednakże nie poparta konkretnym systemem w zakładach sportowych jest praktycznie bezużyteczna. Jeśli zatem traktujesz zakłady bukmacherskie jako coś więcej niż tylko hobby, to systemy bukmacherskie powinny Ci się spodobać.

"Od lat szukałem bukmachera, który oferowałby zakłady na żużel. (moja ukochana dyscyplina sportowa) Udało się! Znalazłem wymarzonego bukmachera, który oferuje takie zdarzenia na wszystkie ligi świata, Speedway Grand Prix oraz na I ligę polską.

I tutaj się rozczarowałem. Znając składy, formy zawodników, kontuzje, przygotowanie toru i sprzętu, lecz nie posługując się żadnym systemem nie byłem w stanie osiągnąć zysków...

...dzisiaj obstawiam także inne dyscypliny sportowe, znając się na nich o wiele mniej niż na moim hobby, zarabiając na nich dużo więcej, gdyż wykorzystuję dopracowane i sprawdzone w praktyce systemy bukmacherskie, które niemalże gwarantują mi zysk."

- Marcin Opaliński, autor publikacji "Systemy bukmacherskie"
Poznaj nowe możliwości, jakie właśnie stoją przed Tobą do dyspozycji

Nadchodzi era internetowych zakładów bukmacherskich. Komfort jaki Ci dają zakłady sportowe w sieci to przede wszystkim możliwość:
# gry 24h na dobę, 365 dni w roku; możliwość gry na 5 min przed rozpoczęciem spotkania;
# możliwość gry LIVE ( w trakcie spotkania);
# ponad kilka tysięcy zdarzeń sportowych tygodniowo.

Możliwości jakie daje nam dzisiejsza technika są ogromne, jednakże jak już wcześniej pisałem, do osiągnięcia Twojego sukcesu potrzebne są sprawdzone systemy bukmacherskie, systemy dopracowywane przez kilka lat, oparte na praktyce, a nie tylko na teorii. Zaopatrując się w "Systemy bukmacherskie" w końcu będziesz miał szanse na większe wygrane, staniesz się bardziej niezależny finansowo, a nawet Twoje życie może się zmienić.

Pamiętaj: Aby odnieść SUKCES należy tego chcieć i dążyć w tym kierunku do osiągnięcia celu.

"Po zapoznaniu się z Systemami Bukmacherskimi gram systematycznie i co dziwne moje zakłady są na spotkania, na których praktycznie się nie znam. Przekonałem się na własnej skórze, że wygrana nie zależy od wiedzy ale od systemu, którym się posługuję. Do tej pory stresowałem się skąd wezmę pieniądze na opłacenie studiów zaocznych. Dziś tej obawy nie mam. Bardzo dziękuje za tak cenną wiedzę."

- Artur Ż., student Uniwersytetu Zielonogórskiego
Zobacz co kryją w sobie "Systemy bukmacherskie" zanim podejmiesz decyzje o skorzystaniu z nich!
# Progresja - jeden z najpopularniejszych systemów bukmacherskich, który stosowany jest przez doświadczonych graczy. Mimo, iż wymagający dość szerokiej analizy, zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. System uznawany za 100% mimo tego, że na początku może zniechęcić niektórych graczy. Wszystko oparte na licznych przykładach.
# System bukmacherski nazywany systemem 100%. Wygrywamy stosunkowo mało (w zależności od posiadanego kapitału) nie znając się w ogóle na sporcie!
# Zasada słupkowa, polega na zminimalizowaniu naszego ryzyka strat jakie możemy ponieść w bukmachera gdy rzeczywiście prześladowałby nas ogromny pech.
# Moje ulubione "dziecko", które daje mi największe zyski. System wymyślony przez matematyków, początkowo wykorzystywany w kasynach przy grze w ruletkę. Przechodził wiele zmian, aż został przystosowany do gry u bukmachera. System stosuję do zdarzeń sportowych, o których nie mam zielonego pojęcia. Pozwala on mi przy wkładzie finansowym np. 200 zł osiągnąć ok. 2500 zł miesięcznie!
# System antyryzykant umożliwia nam w dużym stopniu ograniczyć możliwość poniesienia ogromnych strat. Stawki rosną jak wygrywasz, maleją kiedy przegrywasz. Rozpiski systemów oferowanych przez bukmacherów.

Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zakładów sportowych umożliwiło mi odnieść SUKCES. Wiele osób podchodzi do tej dziedziny sceptycznie, jednakże ja uważam, iż jest to przysłowiowa "żyła złota".

Można skreślać liczby grając w Totolotka ale tam wygrana to przysłowiowy FART. Kiedyś ktoś się pokusił i oszacował, że wygrana szóstki w totka jest porównywalna ze spadnięciem odłamka komety na naszą głowę. W zakładach sportowych podstawowym atutem jest posiadana wiedza, setki serwisów poświęconych tej dziedzinie, analizy matematyczne, składy zespołów, ich formy itp. oraz przede wszystkim sprawdzone systemy bukmacherskie, które mogą być Twoje. Jesteś gotowy na osiągnięcie sukcesu?
domówienia czy jakiekolwiek niedociągnięcia. Z poradnika "Umowa zlecenie i o dzieło" dowiesz się jak sporządzić taką umowę, dzięki której będziesz mógł spać spokojnie bez obaw o wynagrodzenie, lub zlecone zadanie. Kup i śpij spokojnie
Tagi:autor, dlaczego, dlatego, dziecko, e-książki, gra, gwarancja, jak, najpopularniejszych, nie, polska, ryzyka, sieci, sukces, wiedza, wiedza i zycie, zakłady, zinio, złote myśli, życie


* Kup eBook - Systemy bukmacherskie

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Wpływ regulacji wspólnotowych na polskie prawo pracy


Autor: Leszek Mitrus

Data wydania: 10.02.2006

Liczba stron: 456

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 83-7444-287-5
Opis:
Stan prawny na 1.01.2006 r.
Monografia stanowi wszechstronną analizę mechanizmów oddziaływania regulacji wspólnotowych na rozwiązania polskiego prawa pracy.
Zawiera merytoryczną ocenę wdrożenia dyrektyw dotyczących problematyki zatrudnienia; prezentuje rezultat procesu implementacji wspólnotowego prawa pracy w Polsce, jak również metody zagwarantowania skuteczności jego norm. Przedmiotem szczegółowej analizy są przepisy prawa polskiego ustanowione lub znowelizowane w celu zapewnienia zgodności ustawodawstwa krajowego z regulacjami ponadnarodowymi. Książka przedstawia ponadto znaczenie rozwiązań wspólnotowych dla rekodyfikacji polskiego prawa pracy.
Tagi:e-książki, leszek mitrus, pdf, polskie, pracy, prawo, regulacji, wolters kluwer polska, wplyw, wspolnotowych


* Kup eBook - Wpływ regulacji wspólnotowych na polskie prawo pracy

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Złowroga pętla


Autor: Marinina Aleksandra

Data wydania: 01.02.2006

Liczba stron: 356

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-168-0
Opis:

Kolejne śledztwo major Anastazji Kamieńskiej dotyczy banalnej z pozoru sprawy – małżeństwo, które adoptowało w tajemnicy dziecko, jest teraz z tego powodu szantażowane.
Szybka interwencja milicji doprowadza do ujęcia przestępcy. Szantażysta zeznaje, że o adopcji dowiedział się od zamordowanego kilka tygodni wcześniej oszusta. Przypadek małżeństwa okazuje się jedną z czterech spraw, którymi interesował się nieboszczyk. Pozostałe dotyczyły chuligańskiego wybryku wysoko postawionej osoby, napadu na bank i samobójstwa zdolnego naukowca. Czy są one ze sobą powiązane? Kamieńska próbuje to wyjaśnić. Jednocześnie zauważa nagły wzrost przestępczości w jednym z rejonów Moskwy…
Złowroga pętla to doskonale napisana powieść kryminalna z intrygującą fabułą, wartką akcją i mroczną atmosferą dzisiejszej Moskwy.
Tagi:bank, dziecko, e-książki, kryminał i sensacja, marinina aleksandra, pdf, petla, sensacja, wab, zlowroga


* Kup eBook - Złowroga pętla

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Dwie miłości


Autor: Maria Nurowska

Data wydania: 01.02.2006

Liczba stron: 224

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-164-2
Opis:
Trzeci tom cyklu powieściowego Marii Nurowskiej rozpoczętego przez Imię twoje... i Powrót do Lwowa to kontynuacja losów Elizabeth Connery, Andrew Sanickiego, ich córki, a także syna Oksany, Aleka.
Elizabeth nie potrafi uwolnić się od przeszłości. Jest szczęśliwie zakochana, ale myśl o tajemniczym zniknięciu jej męża w czasie wyprawy naukowej na Ukrainę wciąż nie daje jej spokoju. Próbując wyjaśnić zagadkę sprzed kilku lat, wyrusza do Doniecka. Wkrótce jednak sama stanie się poszukiwana, kiedy rozpaczliwe próby ustalenia miejsca jej pobytu nie dadzą rezultatu…
Trzecia część trylogii ukraińskiej to powieść o licznych odniesieniach do niedawnych wydarzeń politycznych na Ukrainie, z którymi wiążą się dramatyczne losy bohaterów. Niezwykle aktualna, ale jednocześnie uniwersalna historia o ludziach wystawianych wciąż na nowe próby i zmagających się z przewrotnością losu.
Tagi:dwie, e-książki, historia, maria nurowska, milosci, myśl, nie, obyczajowe, pdf, wab

* Kup eBook - Dwie miłości

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook -Unia Europejska w testach i kazusach. Zagadnienia ekonomiczne, polityczne i prawne


Autor: Autor: Izabela Wróbel, Robert Mangold

Data wydania: 30.01.2006

Liczba stron: 432

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 83-7444-222-0
Opis:

Opracowanie zawiera pytania testowe i kazusy z dziedzin objętych integracją w ramach Wspólnot Europejskich i Unii Europejskiej, wykorzystujące dorobek różnych dyscyplin naukowych, m.in. ekonomii, nauki o polityce i nauk prawnych.

ADRESACI

Publikacja jest adresowana do studentów na kierunkach: administracja, ekonomia, europeistyka, politologia, prawo, stosunki międzynarodowe, jak również do nauczycieli akademickich, kandydatów na aplikacje prawnicze, aplikantów, a także do wszystkich osób, które pragną poszerzyć swój zasób informacji na temat Unii.
Tagi:e-książki, ekonomiczne, europejska, izabela wróbel, robert mangold, kazusach, pdf, polityczne, prawne, prawo, testach, unia, wolters kluwer polska, zagadnienia

* Kup eBook - Unia Europejska w testach i kazusach. Zagadnienia ekonomiczne, polityczne i prawne

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Drewno zamiast benzyny


Autor: H.LaFontaine i P.Zimmerman

Data wydania: 22.01.2006

Liczba stron: 91

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 83-7494-135-9
Opis:
Jak zbudować generator gazu drzewnego i jeździć samochodem ponad 5 razy taniej?

UWAGA: To wydaje się tak niewiarygodne, że aż może być prawdziwe!

Na podstawie instrukcji zawartych w tej publikacji zbudujesz generator gazu drzewnego (tzw. holzgas), którym to gazem będziesz w stanie napędzać swój samochód. Tak więc Twoje auto będzie jeździć nie na benzynę czy olej napędowy, ale na drewno!

Pewnie jesteś nieźle zaskoczony? Zapewniam Cię jednak - w ten sposób można zasilać samochód. I nie tylko samochód, ale również np. agregat prądotwórczy czy kocioł centralnego ogrzewania. Gaz produkowany był już w ten sposób (z węgla) 200 lat temu i służył do gotowania w kuchenkach i oświetlania ulic.

Autorzy oryginalnego wydania tej książki, H.LaFontaine i P.Zimmerman, to naukowcy, którzy zajmowali się przez wiele lat zagadnieniami zgazowania paliw stałych. Pierwszy z nich (niestety już nieżyjący) był założycielem i wieloletnim prezesem Biomass Energy Founation, organizacji zajmującej się popularyzacją tej technologii w USA. Publikacja została napisana pod koniec lat 1980-tych na zlecenie jednej z amerykańskich rządowych agencji. Jej celem było opracowanie łatwego w budowie i eksploatacji generatora gazu drzewnego - paliwa do wykorzystania w razie kryzysu paliwowego.

Jeśli nie jesteś do końca przekonany, przerwij na chwilę czytanie i spróbuj znaleźć tańsze paliwo dla Twojego silnika. Możesz nie wierzyć w ten sposób zasilania silników, możesz mieć wątpliwości, czy to ma sens, ale gdy przeczytasz do końca opis tego poradnika, w pełni zrozumiesz korzyści, które osiągniesz gdy skorzystasz z tej wiedzy w praktyce. Poznaj wszelkie za i przeciw, zanim skreślisz tą szansę na oszczędności.

Poznaj referencje tłumacza, który przygotował polską wersję poradnika:
Krzysztof Lis jest studentem IV roku Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Większość najważniejszych przedmiotów jest prowadzonych na tej uczelni w języku angielskim. Krzysztof Lis otrzymuje stypendium dla najlepszych studentów specjalności energetycznej. Nic dziwnego zatem, że wszyscy dotychczasowi czytelnicy są zadowoleni z zakupu tej publikacji. Ty też będziesz zadowolony!
Poznaj dowody, że to jest naprawdę możliwe

Czy zauważyłeś, że benzyna i olej napędowy kosztują coraz więcej, że praktycznie nieustannie rosną ich ceny? Czy uświadomiłeś sobie, że wydatki na utrzymanie samochodu co miesiąc są coraz większe? Spróbuj przez moment nie myśleć o tym, co będzie za jakiś czas, gdy benzyna będzie kosztować 6 zł za litr oraz ile wtedy będziesz wydawać pieniędzy.

"...spóźniony o jakieś 20 lat, w czasach reglamentacji benzyny tak wspaniale przygotowane opracowanie byłoby bezcenne"

Eksploatacja silnika spalinowego na gaz drzewny jest kilka razy tańsza niż na benzynie. Skąd taka wielkość?

Według różnych źródeł jeden litr benzyny odpowiada 2,5 - 4 kg drewna zgazowanego w generatorze. Załóżmy, że za 70 złotych można kupić 1 metr przestrzenny drewna, co daje około 400 kg. W najgorszym przypadku więc - odpowiednik 100 litrów benzyny. To daje 70 groszy za litr benzyny, ponad 5 razy mniej niż cena tego paliwa na stacjach benzynowych!

Zwróć uwagę - ponad 5x mniej - tyle pieniędzy oszczędzisz gdy drewno kupisz. A co w przypadku, gdy drewno zdobędziesz za darmo? W wielu przypadkach można pozyskać bardzo dobre paliwo do generatora za cenę transportu, np. z sadów po przycinaniu drzew, z przedsiębiorstw zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej, z zakładów stolarskich. Oznacza to, że będziesz swój silnik na gaz drzewny zasilać praktycznie za darmo!

Być może obawiasz się, że nie będziesz w stanie zbudować na podstawie tej książki własnego urządzenia. Precyzyjne opisy czynności, opatrzone zdjęciami poszczególnych etapów budowy oraz schematy prezentujące wzajemne położenie wszystkich elementów wystarczą Ci w zupełności, by bezbłędnie zbudować generator. To będzie zadanie podobne do sklejania plastikowych modeli, tylko elementy są większe.

"Bardzo ciekawa oferta dla domowych majsterkowiczów. Jestem naprawdę zadowolony z transakcji i towaru. Dziękuję i serdecznie polecam :))"

Zapewne przekona Cię fakt, że że osoba o zainteresowaniach raczej humanistycznych, po przeczytaniu egzemplarza tego poradnika stwierdziła: "Ta książka jest naprawdę rewelacyjna. Ten gazogenerator to najbardziej przydatna modyfikacja samochodu. Jak tylko kupię samochód, pożyczam spawarkę i biorę się za składanie tego urządzenia. Miałeś rację mówiąc, że cały proces budowy jest tu bardzo precyzyjnie opisany i nawet mnie nie sprawi trudności."

Poza tym zawsze możesz zlecić taką przeróbkę mechanikowi, który z pewnością nie będzie miał z nią żadnych problemów.

Prawdą jest, że uruchamianie gazogeneratora trwa dość długo, 15-30 minut. Oznacza to, że korzystanie z niego podczas codziennych dojazdów do pracy raczej nie ma sensu, ale urządzenie to da Ci całkowitą niezależność od zmieniających się cen benzyny. Silnik po przestawieniu na gaz drzewny straci ok. 20-30% mocy, ale stratę tę można w pełni odzyskać prostymi sposobami podczas gdy Ty będziesz spokojny o swój portfel.

Możesz już przestać myśleć o tym, ile pieniędzy oszczędzisz gdy już zakupisz poradnik "Drewno zamiast benzyny". Na pewno będziesz zadowolony z podjętej decyzji.
Tagi:auto, czas, czas pracy, darmo, dla wszystkich, drewno, drewno zamiast benzyny, e-książki, fakt, jak, nie, polska, samochód, sens, silnik, utrzymanie, w 1 miesiąc , zamiast, zinio, złote myśli


* Kup eBook - Drewno zamiast benzyny

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Prawa narodzin, życia i śmierci


Autor: Roman A. Tokarczyk

Data wydania: 13.01.2006

Liczba stron: 432

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 83-7444-134-8
Opis:
W książce przedstawiono omówienie problematyki normatywnych aspektów związanych z narodzinami, życiem i śmiercią.
Uwzględnia się w niej cztery perspektywy normatywne: moralną (etyczną), prawną, medyczną i społeczną oraz ukazuje w syntetyczny sposób powiązania między nimi.
Autor prezentuje wybrane idee dotyczące omawianej problematyki, uwzględnia także pozaeuropejskie systemy myślowe, zwłaszcza religijne i filozoficzne. Forma książki zmierza do połączenia cech ujęcia naukowego z cechami opracowania przydatnego osobom studiującym te ważne i często kontrowersyjne problemy.
Tagi:e-książki, narodzin, pdf, prawa, prawo, roman a. tokarczyk, smierci, wolters kluwer polska, zycia


* Kup eBook - Prawa narodzin, życia i śmierci

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Skaza


Autor: Magdalena Tulli

Data wydania: 02.01.2006

Liczba stron: 180

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-151-2
Opis:
Na oczach czytelnika zostaje powołany do życia wielkomiejski plac, po którym krąży tramwaj. W tej minimalistycznej scenerii zawiązuje się historyjka o dniu powszednim i utajonych namiętnościach mieszkańców: notariusza obarczonego rodziną, studenta radykała, ospałego policjanta, młodej służącej. Sprawy te jednak pozostają w cieniu niejasnej gry, prowadzonej na zapleczach, gdzie ważne są tylko pokątne korzyści niewidocznego personelu, odpowiedzialnego za zewnętrzną oprawę zdarzeń.
Wszechobecna, destrukcyjna prowizorka jest wyrazem jego arogancji, która udziela się mieszkańcom, zatruwając uczucia. Ze swej strony pogardzają oni każdym, kto jest od nich zależny. Pogarda wprawia w ruch mechanizm przemocy i wykluczenia, gdy plac zapełnia przybyły tramwajem tłum, nagle pozbawiony dachu nad głową. Im mniej ktoś w tym świecie znaczy, tym więcej cudzych win przychodzi mu dźwigać.
Tagi:e-książki, magdalena tulli, obyczajowe, pdf, rodzina, skaza, wab


* Kup eBook - Skaza

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Español de pe a pa. Hiszpański od A do Z dla początkujących. Część 1


Autor: Anna Wawrykowicz

Data wydania: 01.01.2006

Liczba stron: 192 + 80 (ćwiczenia)

Wydawca: Europa

ISBN: 83-7407-145-1
Opis:

Najnowszy, nowoczesny podręcznik do nauki języka hiszpańskiego, niezastąpiony w samodzielnej pracy i nauce. Podręcznik zawiera atrakcyjne ilustracje oraz wiele ciekawych wiadomości na temat historii i kutury hiszpańskiej. Liczne ćwiczenia zawarte w zeszycie ćwiczeń pomagają utrwalić poznawany materiał. Naukę języka wspomagają nagrania w formacie mp3 dialogów, tekstów i piosenek oraz słowniczek i klucz do ćwiczeń.
Podręcznik ten dopuszczony jest do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu podręczników szkolnych przeznaczonych do kształcenia ogólnego do nauczania języka hiszpańskiego (w zakresie podstawowym) na poziomie liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum.
Numer dopuszczenia: 94/03.
Tagi:anna, anna wawrykowicz, czesc, dla, e-książki, español, europa, hiszpanski, język, języki obce, pdf, poczatkujacych, wiadomości


* Kup eBook - Español de pe a pa. Hiszpański od A do Z dla początkujących. Część 1

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Warsztaty edukacji twórczej. Jak rozwijać osobowość przez sztukę. Program interdyscyplinarny


Autor: Barbara Broszkiewicz, Jerzy Jarek

Data wydania: 01.01.2006

Liczba stron: 188

Wydawca: Europa

ISBN: 83-88962-96-5
Opis:
Opisane i analizowane warsztaty łączą teatr, literaturę, plastykę, muzykę z całością wiedzy, doświadczeń i przeżyć uczestników.
Książka szczególnie przydatna dla nauczycieli, wychowawców, instruktorów teatralnych, terapeutów, studentów wydziałów pedagogicznych i wydziałów sztuki.

Tagi:barbara broszkiewicz, jerzy jarek, e-książki, edukacji, europa, inne, interdyscyplinarny, jak, osobowosc, pdf, program, przez, rozwijac, sztuke, tworczej, warsztaty


* Kup eBook - Warsztaty edukacji twórczej. Jak rozwijać osobowość przez sztukę. Program interdyscyplinarny

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Warsztaty edukacji teatralnej


Autor: Barbara Broszkiewicz, Jerzy Jarek

Data wydania: 01.01.2006

Liczba stron: 240

Wydawca: Europa

ISBN: 83-88962-95-7
Opis:
Książka przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych edukacją dziecka poprzez sztukę.
Znajdziemy tu wiele ćwiczeń i zabaw poprawiających wymowę, koncentrację i ekspresję ciała; wiersze, piosenki z nutami na fortepian, scenopisy, scenariusze, montaże poetyckie.

Tagi:barbara broszkiewicz, jerzy jarek, dla wszystkich, e-książki, edukacja, edukacji, europa, inne, pdf, teatralnej, warsztaty


* Kup eBook - Warsztaty edukacji teatralnej

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Teatr szkolny. Część 3 – Inscenizacja wiersza


Autor: Barbara Broszkiewicz, Jerzy Jarek

Data wydania: 01.01.2006

Liczba stron: 264

Wydawca: Europa

ISBN: 83-7407-002-1
Opis:
– 12 wierszy dla dzieci zaanalizowanych, omówionych i zinterpretowanych przez autora
– piosenki dla dzieci z nutami na fortepian
– gotowe scenariusze inscenizacji teatralnych
– scenopisy wideoklipów
– zabawy pobudzające inwencję sceniczną
– ćwiczenia rytmiczne
– publikacja kierowana do nauczycieli szkół, przedszkoli, instruktorów teatralnych, organizatorów imprez dziecięcych, młodzieżowych grup teatralnych, wychowawców kolonijnych

Tagi: dzieci, barbara broszkiewicz, jerzy jarek, czesc, dla dzieci, e-książki, europa, inne, inscenizacja, pdf, szkolny, teatr, wiersza


* Kup eBook - Teatr szkolny. Część 3 – Inscenizacja wiersza

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Teatr szkolny. Część 2 – Akcent, intonacja, intencja


Autor: Barbara Broszkiewicz, Jerzy Jarek

Data wydania: 01.01.2006

Liczba stron: 188

Wydawca: Europa

ISBN: 83-88962-76-0
Opis:
– ćwiczenia doskonalące poprawne akcentowanie słów
– ćwiczenia intonacyjne
– 12 przykładów interpretacji wierszy
– 11 gotowych scenariuszy
– publikacja kierowana do nauczycieli szkół, przedszkoli, instruktorów teatralnych, organizatorów imprez dziecięcych, młodzieżowych grup teatralnych, wychowawców kolonijnych

Tagi:akcent, barbara broszkiewicz, jerzy jarek, czesc, e-książki, europa, inne, intencja, intonacja, pdf, szkolny, teatr


* Kup eBook - Teatr szkolny. Część 2 – Akcent, intonacja, intencja

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

eBook - Teatr szkolny. Część 1 – Głoski, sylaby, wyrazy


Autor: Barbara Broszkiewicz, Jerzy Jarek

Data wydania: 01.01.2006

Liczba stron: 154

Wydawca: Europa

ISBN: 83-88962-50-7
Opis:
– ćwiczenia wzmacniające mięśnie układu oddechowego i brzucha w formie zabawy
– porady w sprawie higieny głosu
– ćwiczenia w wymawianiu samogłosek i spółgłosek
– wierszyki dla dzieci
– publikacja kierowana do nauczycieli szkół, przedszkoli, instruktorów teatralnych, organizatorów imprez dziecięcych, młodzieżowych grup teatralnych, wychowawców kolonijnych

Tagi: dzieci, barbara broszkiewicz, jerzy jarek, czesc, dla dzieci, e-książki, europa, gloski, inne, pdf, sylaby, szkolny, teatr, wyrazy


* Kup eBook - Teatr szkolny. Część 1 – Głoski, sylaby, wyrazy

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

ebook - Tango z motylem


Autor: Regina Dachówna

Data wydania: 01.01.2006

Liczba stron: 320

Wydawca: Europa

ISBN: 83-88962-28-0
Opis:
"Tango z motylem" to literacki dokument oparty na faktach. Regina Dachówna jako mała dziewczynka zostaje ciężko oparzona. Przechodzi ponad 30 operacji w szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju. Dziś jest uznaną dziennikarką, laureatką wielu konkursów. Książka to zapis drogi jaką musiała pokonać by móc w pełni cieszyć się życiem.

"Tango z motylem" opisuje też losy ludzi spotkanych w szpitalu. Poznajemy przypadki twarzy odtwarzanej kawałek po kawałku, palców odbudowanych z kości biodra, korekcji przerośniętej żuchwy, nosa i szczęki, ale również odtwarzanych, pomniejszanych lub powiększanych piersi, rozległych plam na twarzy, utraconych palców, nowych nosów i usuwanych blizn. Poznajemy historię kobiety oblanej kwasem solnym, omdlałej dziewczyny w wannie napełniającej się wrzątkiem, ale również skróconego nosa, który ma naprawić chwiejące się małżeństwo, trzeciej powieki pani reżyser... Często drastyczne opisy pomagają zdystansować się do powszechnie obowiązujących, a bardzo odbiegających od rzeczywistości wyobrażeń na temat chirurgii plastycznej.
"Tango z motylem" uczy przede wszystkim empatii. Dowiadujemy się jak palące mogą być spojrzenia, jak bezduszne komentarze, jak cyniczne urzędnicze decyzje. Ta książka sprawi, że będziemy lepsi.
"Tango z motylem" to relacja przejmująca i wstrząsająca, ale dynamiczna, optymistyczna i zagrzewająca do walki z losem. Pomoże wyrwać się z depresji wszystkim, których widoczna czy wyimaginowana inność przytłacza do tego stopnia, że rezygnują z marzeń. Książka daje nadzieję.
Tagi:beletrystyka, e-książki, europa, jak, kobiety, literatura faktu i reportaże, motylem, pani, pdf, regina dachówna, tango

* Kup eBook - Tango z motylem

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

czwartek, 14 sierpnia 2008

ebook - Nowy słownik gwary uczniowskiej


Autor: redakcja: prof. Halina Zgółkowa

Data wydania: 01.01.2006

Liczba stron: 432

Wydawca: Europa

ISBN: 83-88962-71-X

Opis:
Tajniki uczniowskiego języka ujęte w blisko 17 000 przystępnych haseł i związków frazeologicznych zebranych wśród trzydziestu tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, techników i szkół zawodowych. To także ekscytująca przygoda dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, dzięki której łatwiej zrozumieć młodego człowieka.

Tagi:e-książki, europa, gwary, inne, nowy, pdf, redakcja: prof. halina zgółkowa, slownik, słowniki, uczniowskiej

* Kup eBook - Nowy słownik gwary uczniowskiej


* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

ebook - Skarbiec przysłów. Przysłowia polskie


Data wydania: 01.01.2006

Liczba stron: 208

Wydawca: Europa

ISBN: 83-7407-068-4

Opis:
Wybór znanych i nieznanych przysłów polskich, pełnych humoru i ludowej fantazji, wartych zacytowania przy każdej okazji.


Tagi:e-książki, europa, inne, pdf, polskie, przyslow, przyslowia, skarbiec

* Kup eBook - Skarbiec przysłów. Przysłowia polskie


* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

ebook - Skarbiec przysłów. Przysłowia Europy


Data wydania: 01.01.2006

Liczba stron: 208

Wydawca: Europa

ISBN: 83-7407-073-0

Opis:
Zbiór, który pozwoli na zapoznanie się z wielowiekową mądrością i tradycją naszych europejskich sąsiadów
.
Tagi:e-książki, europa, europy, inne, pdf, przyslow, przyslowia, skarbiec* Kup eBook - Skarbiec przysłów. Przysłowia Europy

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

ebook - Dobry start


Autor: Rafał Witkowski
Data wydania: 26.07.2006

Liczba stron: 104

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-363-9

Opis:
Kto jeszcze chce wiedzieć jak dokonać najlepszych wyborów w życiu i w pełni wykorzystać swój potencjał?
Kiedyś usłyszałem od kogoś: „w młodych latach podejmuje się decyzje na całe życie” - to prawda, ciągle o tym się przekonuję. Dlatego należy uczyć się podejmować decyzje, uzasadnione decyzje, coraz bardziej samodzielne i odpowiedzialne.


„To w momentach, w których podejmujesz decyzje, kształtuje się Twoje przeznaczenie.”

- Anthony Robbins

Jeżeli stoisz przed wyborem szkoły średniej, wiedz o tym, że to bardzo ważna chwila, decydująca o Twoim przyszłym życiu.

Zastanawiasz się, czy warto iść później na studia?
Zastanawiasz się nad kierunkiem swoich studiów?
Jakie wymagania stawia Ci rynek pracy już teraz?
Chcesz wiedzieć, jak mądrze dokonać odpowiedniego wyboru i mieć dobry start w życiu?
Czy chcesz się dowiedzieć, jak mieć dobry wpływ na swoje życie?
Być może zastanawiałeś się, czy w ogóle masz wpływ na swoje życie. Otóż tak, możesz mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na swój los. Najczęściej takim złym wpływem jest własna bierność.

Możesz jednak dowiedzieć się, jak pozytywnie oddziaływać na swoje życie i jak unikać złych wpływów z zewnątrz. Pytanie tylko, czy będziesz bierny jak większość, czy też zaczniesz aktywnie działać.


„Ten ebook przeznaczony jest dla tych młodych ludzi, którzy zaczynają start w życie, którzy chcą odnosić sukcesy lub nie chcą spoczywać na laurach.”

Już za chwilę możesz się dowiedzieć:

Jak odkryć swój potencjał, jak go rozwijać i wykorzystać.
Jak zmierzyć się z otoczeniem, z trudnościami i przeszkodami po to, by kształtować swój charakter, poszerzać swoją wiedzę niezbędną do odniesienia sukcesu.
Jak odkryć i wykorzystać możliwości, jakie daje Ci to otoczenie.
Jak odnaleźć swojego mentora.
Jak kształtować swoją motywację i determinację.
Pamiętaj, że to są czynniki niezbędne do osiągnięcia celu!

To, co zrobisz ze swoim życiem za młodu, będzie miało ogromny wpływ na ogólną satysfakcję z życia. Zanim dokonasz ważnych wyborów, koniecznie przeczytaj tego ebooka.

„Kolumb nie odkryłby nowego lądu, gdyby nie uczył się geografii, kartografii, gdyby nie poznał znanej już w starożytności wiedzy, że Ziemia jest kulą, a tym samym, gdyby nie podważał obecnego jeszcze za jego życia średniowiecznego mitu o płaskości globu. Nie dokonałby tego, gdyby nie jego upór i wewnętrzna motywacja potrzebne do przekonania odpowiednich instytucji do słuszności swoich koncepcji.” - pisze w swoim ebooku "Dobry start", Rafał Witkowski.

Nie odkryjesz nowego lądu bez wiedzy o swoim miejscu
Nawet jeżeli zdecydujesz się szukać powodzenia za granicą, powinieneś najpierw poznać swój najbliższy świat i to, co możesz w nim dokonać po to, by mieć możliwość powrotu z rzeczywistości, która jest Ci mniej znana.

Zacznij już teraz zamawiając ebooka "Dobry start"

Tagi: tak miało być, dlatego, dobry, dobry ebook, e-książki, jak, motywacja, nie, pdf, psychologia, rafał witkowski, start, złote myśli, złote myśli, życie

* Kup eBook - Dobry start

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com

ebook - Szybkie czytanie dla wytrwałych


Autor: Paweł Sygnowski

Data wydania: 20.07.2006

Liczba stron: 214

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 83-7494-094-8

Opis:
Kto jeszcze chce czytać co najmniej 2000 słów na minutę, z pełnym zrozumieniem czytanego tekstu?

Rozmawiałem ostatnio z moim przyjacielem studentem, który skarżył się na ilość materiału, który musi szybko opanować. Martwił się też, że nie zdąży przeczytać wszystkich obowiązkowych książek, a podczas przygotowań do sesji nie będzie śledził tego, co dzieje się w świecie informatycznym, który jest jego hobby.

Rozmowie tej przysłuchiwał się jego ojciec, który doradził mu, żeby się nie martwił i że to jest normalne, że człowiek tonie w zalewie informacji i materiałów do nauczenia. On, jako biznesmen, sam nie ma wystarczająco dużo czasu na aktualizację nowości z dziedziny, którą zajmuje się zawodowo.

Śledziłem ich dialog z pewnym zdziwieniem, gdyż wydawało mi się to niewiarygodne, że Ci dwaj panowie nie zdawali sobie sprawy, iż zwiększając szybkość swojego czytania mogą pozbyć się swoich problemów. Miałem akurat przy sobie wydrukowaną wersję mojego kursu "Szybkie czytanie dla wytrwałych". Oniemieli, gdy dowiedzieli się jak łatwo, co najmniej pięciokrotnie zwiększyć tempo czytania i trzykrotnie skrócić czas spędzony na naukę!
"...dzięki tej wiedzy mam dużo lepsze wyniki zarówno na studiach jak i w pracy..."

- Tomasz Makowiecki, 22 lata, student, doradca ds kart kredytowych

W jaki sposób szybkie czytanie może podnieść jakość Twojego życia?
Czy wiesz, że zostało udowodnione, iż szybkie czytanie powoduje:

Lepszą i szybszą przyswajalność treści czytanego tekstu, dzięki większej płynności i stałemu rytmowi czytania.
Większą koncentrację i skupienie się na tekście, co powoduje mniejsze znudzenie czytanym tekstem, gdyż szybkie czytanie mobilizuje umysł do pracy.
Mniejsze obciążenie dla wzroku. Szybkie czytanie jest zdrowsze dla oczu, które się mniej męczą.
"Gdy potrafisz czytać szybciej mniej obciążasz swój wzrok. Dzięki lepszej płynności i stałemu rytmowi czytania lepiej przyswajasz treść czytanego tekstu. Obniżasz tendencję do znudzenia i dekoncentracji, przestajesz błądzić myślami i lepiej rozumiesz tekst. Szybkie czytanie mobilizuje umysł do pracy"

Gdy mój znajomy i jego ojciec przekonali się już jak wiele korzyści przynosi szybkie czytanie, zaczęli się zastanawiać jak szybko oni sami czytają i jak bardzo taki kurs im się przyda. Zaproponowałem im rozwiązanie prostego testu na szybkie czytanie.

Gdy mój znajomy i jego ojciec wykonali test, przekonali się, że czytają tak jak większość ludzi - około 200 słów na minutę. Jak wielkie było jednak ich zdumienie, gdy po przeprowadzeniu kilku ćwiczeń, które znajdują się w tym darmowym teście, zwiększyli swoją szybkość czytania aż 2-krotnie.

Zastanawiałeś się jakby to było czytać 2 razy szybciej niż dotychczas? Przeprowadziłeś już na sobie ten darmowy test? Ciekaw jestem, jak szybko będziesz chciał sięgnąć po pełną wersję poradnika, gdy dodatkowo poznasz...

...6 powodów, dzięki którym poradnik "Szybkie czytanie dla wytrwałych" może pozytywnie odmienić Twoje życie:
Nauczysz się czytać co najmniej 2000 słów na minutę w czasie krótszym niż 13 tygodni, ciesząc się przy tym pełnym zrozumieniem tekstu.
Dostaniesz instrukcję - krok po kroku - co robić, żeby zacząć czytać tak szybko, jak tylko potrafisz.
Dowiesz się, jak wykorzystywać obszerną teorię w praktyce, tak aby była to dla Ciebie jednocześnie dobra zabawa, połączona z licznymi i ciekawymi ćwiczeniami.
Będziesz umiał tworzyć własne ćwiczenia ulepszające, trenujące, a w efekcie zwiększające prędkość czytania.
Zapoznasz się z konkretnym i szczegółowym programem nauki, dzięki któremu szybkie czytanie stanie się dla Ciebie rzeczywistością.
Nie ma znaczenia to czy jesteś całkowicie początkujący, jeśli chodzi o szybkie czytanie, czy umiesz już czytać szybciej niż przeciętnie (tj. ponad 200 słów na minutę). Ten kurs jest przystosowany dla wszystkich, którzy jeszcze bardziej chcą zwiększyć swoje możliwości.
"Ebook "Szybkie czytanie dla wytrwałych" to bardzo dobra publikacja. Dzięki niemu szybkość mojego czytania znacznie wzrosła. Jeszcze nie czytam jak mistrz, ale myślę, że to tylko kwestia czasu."

Uzyskaj gwarantowany efekt większej płynności czytania i lepszej koncentracji pozwalającej szybciej przyswoić czytany tekst.
Nadawca: Paweł Sygnowski

Odbiorca: Przyszły adept szybkiego czytania

Ten kurs został stworzony specjalnie dla Ciebie. Stanowi on owoc kilkuletniej praktyki, która pozwoliła mi nauczyć się czytać na poziomie kilku tysięcy słów na minutę ze 100% zrozumieniem i zapamiętaniem czytanego tekstu. Poświęciłem kilka miesięcy na dobór odpowiedniej dawki teorii i życiowej praktyki. Wszystko co napisałem w kursie, stanowi owoc moich poszukiwań najlepszej metody uczącej czytać szybko i ze zrozumieniem.

"Uważam, że kurs szybkiego czytania autorstwa Pawła Sygnowskiego, jest najlepszą tego typu pozycją wydaną w formie e-booka na polskim rynku. Zawiera w sobie wiele przejrzystych przykładów, ćwiczeń, oraz dozę teorii przydatną do wyjaśnienia zjawisk takich jak regresja, fonetyzacja, itp.. Paweł Sygnowski czerpie z doświadczenia najlepszych i największych autorytetów szybkiego czytania - dzięki temu w oryginalny i przystępny sposób uczy nas jak naprawdę szybko czytać."

- Ryszard Kustra, licealista

Uwaga: To już trzecie wydanie tej świetnie sprzedającej się książki. Wraz z nim: więcej stron, jeszcze lepsze formatowanie, nowe rozdziały, które zasugerowali czytelnicy, puls jeszcze więcej ćwiczeń!

Kup już teraz kurs "Szybkie czytanie dla wytrwałych" i opanuj szybkie czytanie z prędkością 2000 słów na minutę w czasie krótszym niż 13 tygodni.

Tagi:czas, czas pracy, dialog, dla wszystkich, dobra, e-książki, efekt, jak, jak czytac, kurs, mistrz, nie, o nas, ojciec i ojciec, puls, test, umysł, zinio, złote myśli, życie

* Kup eBook - Szybkie czytanie dla wytrwałych

* Zobacz inne eBooki
* eBooki audioBooki eGazety *
dodajdo.com