Nowości

Polecane

sobota, 20 września 2008

Szybka nauka języków obcych


Autor: Paweł Sikoń

Data wydania: 08.08.2007

Liczba stron: 71

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-243-4
Opis:
Krok po kroku i „od A do Z” nauczę Cię właściwych sposobów nauki nowych języków obcych.
Jak nauczyć się nowego języka obcego, używając właściwych sposobów nauki i odblokowując możliwości swojego umysłu?

Od: Paweł Sikoń

Data: 17 września 2007

Niezależnie od tego, jak trudno Ci się teraz skoncentrować... albo jak słabą masz pamięć... albo jak bardzo niemożliwe wydaje Ci się nauczenie nowego języka w kilka miesięcy... Możesz zadziwić całą swoją klasę i nauczyciela albo sprawić, aby zaniemówiła Twoja żona, kiedy po paru miesiącach nauki zaczniesz płynnie posługiwać się nowym językiem.

Oto dlaczego:

Wierzę, że mogę nauczyć Cię nowych języków łatwiej i szybciej niż kiedykolwiek myślałeś – z powodu tego jednego faktu.

Wierzę, że Twój umysł podczas nauki jakiegokolwiek języka obcego pracuje dziś, korzystając tylko z połowy swojej prawdziwej mocy – po prostu przez to, że nikt dotąd nie pokazał Ci WŁAŚCIWEGO sposobu na przyswojenie języka, uczysz się znacznie słabiej, niż byś mógł.

Po prostu – ponieważ nikt Ci nie pokazał prostego sekretu nauki języków obcych, których uczą dla przykładu wszyscy trenerzy na szkoleniach superszybkiej nauki, nie wiesz, jak uczyć się nowych języków w łatwy sposób.

Pomyśl, gdyby nikt nie pokazał Ci, jak rozwiązywać najprostsze matematyczne zadania, czy byłbyś w stanie dzielić albo mnożyć, albo wyciągnąć chociaż pierwiastek z 4?
Tak samo jest z nauką języków obcych.

Szybka i skuteczna nauka, tak samo jak superszybkie czytanie, to sztuczka, którą możesz zacząć stosować w mniej niż 5 minut. Wystarczy znać odpowiedni sposób... Wystarczy, żeby ktoś Ci pokazał ten sposób.

Gdy przyswoisz sobie właściwe techniki nauki języków, które są w tej książce, nauka będzie prosta i intuicyjna jak zawiązanie sznurowadeł.

Pamiętasz, jak uczyłeś się zawiązywać sznurowadła? Dopóki Twoi rodzice nie pokazali Ci właściwego sposobu, niemożliwe było, abyś zawiązał prawidłowo buty. Tak samo jest z nauką języków obcych.

Przy czym mówimy o niewymagającym pomocy z zewnątrz, bezstresowym sposobie – i to w dodatku bez cienia nudy, bo z udziałem wyobraźni i natychmiastowymi rezultatami.
Nadszedł czas na rozwiązanie Twoich problemów z nauką języka obcego!

Przygotuj się na rewolucję w nauce języków obcych, kiedy tylko otworzysz tę książkę na stronie 16 i poznasz:
# Działającą na każdego metodę uczenia się nowych języków szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś (tylko w taki sposób powinno się uczyć języków obcych w szkołach).
# Jak uczyć się dwóch, a nawet trzech nowych języków w tym samym czasie i sprawić, aby było to równie łatwe jak uczenie się tylko jednego?
# Mało znane techniki superszybkiej nauki języków obcych, dzięki którym raz na zawsze zapomnisz o kuciu na blaszkę. Pomyśl, jak by to było: uczyć się kilkudziesięciu słówek dziennie?
# Jak świetnie bawić się podczas nauki języka obcego, nigdy już nie mając poczucia, że jest to praca albo wysiłek?
# Umiejętności i czynności, które każdy, kto uczy się nowego języka, powinien dobrze opanować. Są one ważniejsze niż Twoja inteligencja czy przyswajalność języków.
# Kilka prostych nawyków, które powinieneś przyswoić, zanim zaczniesz naukę języka obcego – dzięki nim nauka będzie nie tylko szybsza, ale również przyjemniejsza.
# Gdzie możesz znaleźć darmowe materiały do nauki, które są lepsze niż większość drogich książek i kursów? Już nigdy nie będziesz musiał płacić za materiały pomagające w nauce.
# Właściwy sposób użycia Internetu do nauki języków obcych. Większość ludzi nie wykorzystuje nawet połowy możliwości sieci, Ty poznasz je wszystkie.
# Jak opanować nowe techniki metody nauki słówek w możliwie najkrótszym czasie?
# Jeden z najlepszych sposobów na uczenie się gramatyki, który nie wymaga od Ciebie nudnego pisania zdań i uczenia się reguł.
# Jak zdiagnozować błędy, które popełniasz w nauce słówek? Jeśli będziesz znał problemy – będziesz wiedział, jak je rozwiązać.
# Jak uczyć się języków obcych podczas snu? Ten metoda nie przeszkadza w zasypianiu ani nie pogarsza jakości snu. Pięć sposób na samoczynne doskonalenie języka, które nie wymagają od Ciebie żadnej pracy i zaangażowania. Możesz się zrelaksować i nawet nie myśleć o nauce.
# Jak zmienić codzienne obowiązki w komfortowe lekcje języka obcego? Gdzie możesz znaleźć najlepsze materiały do nauki języków? I jak je zdobyć za bezcen?

Jednak najpierw dobrze by było otworzyć książkę na stronie 6, gdzie dowiesz się o tym wszystkim, co przeszkadzało Ci dotąd skutecznie i szybko uczyć się języków obcych. Ten ebook różni się od wszystkich innych tym, że pomaga Ci również z motywować się do nauki oraz pokazuje:
# Co najpierw powinieneś zrobić, zanim zaczniesz uczyć się nowego języka? Jest to podstawowy warunek osiągnięcia sukcesu w nauce nowych języków.
# Jakie wygląda i jak stworzyć sobie najlepsze środowisko, sprzyjające nauce języków? Jest to środowisko, które pozwoli Ci zwiększyć szybkość nauki.

Cztery największe przyczyny niepowodzeń w nauce słówek. Jeżeli poznasz przyczynę problemu – będziesz wiedział, jak go rozwiązać.
# Jeden najważniejszy czynnik, który sprawia, że nauka słówek jest 5 razy szybsza, oraz jak go znaleźć i wyzwolić, aby już nie było problemem uczenie się?
# Cztery wyjątkowe pytania, dzięki odpowiedziom na które będzie Ci łatwiej z motywować się do pracy i przezwyciężyć pokusę odkładania nauki na później.
# Cztery najgorsze przekonania, które ograniczają Twój rozwój i szybkość nauki – kiedy je poznasz, nie będziesz w stanie wyjść ze zdziwienia, jak mogłeś tak myśleć.
# Pięć przekonań, które wspierają Twoją naukę, pozwolą Ci przełamać się i natychmiast zacząć uczyć się dowolnego języka.
Być może zastanawiasz się, dlaczego w książce o szybkiej nauce języków obcych poświęcam aż tyle miejsca tematowi motywacji?

Tak zrobiłem, ponieważ doskonale wiem, że nawet najskuteczniejsze strategie i techniki nic nie zdziałają bez olbrzymiej motywacji i wewnętrznego zaangażowania.

Co nam z wiedzy o sposobach, technikach i strategiach nauki, jeżeli nie będziemy jej aktywnie wykorzystywać? Wszystkie techniki i strategie to zaledwie wisienka na torcie. Najważniejsze jest, żeby odczuwać nieodparte pragnienie osiągnięcia wyznaczonego celu.
Wiedza teoretyczna w tej książce gra rolę drugoplanową, czyli jest tłem dla tego, co najważniejsze – ćwiczeń i wiedzy praktycznej.

System nauki, który poznasz, został stworzony w takim przekonaniu, że gramatyka i teoria wcale nie są najważniejsze w nauce języków obcych. Owszem, gramatyka jest potrzebna i również się jej nauczysz, ale nie jest aż tak ważna, jak dotąd Ci wmawiano.

Dlaczego? Skąd to wiem? Przecież tyle lat uczysz już się regułek z niemieckiego czy angielskiego, a w dalszym ciągu siedzisz cicho, kiedy jakiś cudzoziemiec mówi do Ciebie albo uciekasz, kiedy się zbliża, czyż nie?

Wniosek jest prosty: nie potrafisz prowadzić prostej konwersacji. Może wiesz, jak, dlaczego, a nawet co powinieneś powiedzieć, ale tego nie robisz.

Dlatego właśnie w tej książce mowa jest o sprawdzonych, skutecznych i intuicyjnych metodach nauki nowych języków obcych, o metodzie stosowanej i uznanej przez tej skali ekspertów w temacie niekonwencjonalnych metod nauczania, jak choćby Tony Buzan czy Harry Lorayne. Dodatkowo więc masz pewność, że ta metoda jest naprawdę skuteczna.
To gwarantuje Ci pierwsze efekty w mniej niż godzinę.

Metoda ta angażuje w znacznym stopniu Twoją wyobraźnię, eliminując tym samym wszelką nudę wynikającą często z nauki, wykorzystuje w maksymalny sposób Twój czas, dając Ci poczucie pewności siebie – dzięki natychmiastowym, sprawdzalnym i odczuwalnym rezultatom.

Metoda została w prezentowanej publikacji bardzo szczegółowo i obrazowo opisana oraz zastosowana na ogromnej liczbie różnego typu przykładów – tj. słówek i zwrotów.

Dodatkowo, tak jak już wcześniej wspominałem, w tej książce duży nacisk położyłem na przełamanie barier i fałszywych przekonań, które uniemożliwiają Ci superszybką naukę języka obcego.

Oto kilka z nich:

Przekonanie 1: Gramatyka jest najważniejsza w nauce języka.

Nie skupiaj się na gramatyce! Przekonanie to jest mitem, biorąc pod uwagę fakt, że każde dziecko (Ty i ja również) nauczyło się języka, nie ucząc się na pamięć żadnych reguł gramatycznych.

Przekonanie 2: Potrzeba wiele czasu, żeby nauczyć się języka. Ten proces musi trwać kilka lat.

Tak, to prawda – kiedy jesteś małym dzieckiem, mijają lata, zanim na dobre opanujesz swój pierwszy język. Jednak później, dzięki właściwym metodom nauki, które poznasz dzięki tej książce, możesz uczyć się nowych języków o wiele szybciej.

Przekonanie 3: "Mam dobrą pamięć, ale krótką" lub "Mam słabą pamięć".

Każdy ma dobrą pamięć, tylko nie każdy wie, jak ją ćwiczyć i obsługiwać.

Przekonanie 4: Jestem na to za stary.

Powiedz to kobiecie, która zdobyła pewien szczyt w wieku ponad 90 lat. Zaczęła trenować, gdy miała 65!
Jak widzisz, w tym ebooku jest wszystko, co potrzebne do nauki języków obcych.

Dlatego chcę, abyś wiedział, że wraz z książką dostajesz ode mnie bezwarunkową gwarancję. Ten poradnik musi spełnić wszystkie obietnice, jakie są zawarte w tym liście, czyli zwiększyć szybkość i skuteczność nauki języków – dzięki poznaniu właściwej techniki uczenia się – oraz dać Ci motywację i zapał do nauki na długi czas.

Jeżeli będzie inaczej, powiedz mi o tym, a natychmiast, bez gadania, zwrócę Ci wszystkie pieniądze.
Możesz natychmiast zacząć naukę, wystarczy że...

71-stronicowy ebook z praktycznymi metodami nauki nowych języków. Znajduje się w nim również ponad 1000 najczęściej używanych słówek wraz z tłumaczeniem, dzięki czemu będziesz wiedział, jakich słówek najpierw się uczyć, i nie będziesz tracił czasu na mało używane słówka.
Oto opinie osób, które doświadczyły na własnej skórze tego, co ebook "Szybka nauka słówek" potrafi.
List od Adama Hycnara, człowieka, który zajmuje się marketingiem w Złotych Myślach.

Gdy dowiedziałem się, że będziemy wydawać ebooka „Szybka nauka języków obcych” w Złotych Myślach – natychmiast po niego sięgnąłem, aby porównać go z kursem (dyplom poniżej). Ucieszyłem się niesamowicie, że ktoś zadał sobie trud opisania wszystkich tych technik i teraz każdy będzie mógł z nich skorzystać

Ebook opisuje bardzo dokładnie, w jaki sposób najefektywniej uczyć się języków obcych. I nie ma znaczenia, czy będzie to angielski, niemiecki, chiński, czy jakikolwiek inny język. Sposoby te są na tyle uniwersalne, że możesz się uczyć dowolnie wybranego języka – albo kilku jednocześnie.

Jak na talerzu podane są cenne wskazówki, które możesz (i powinieneś!) zacząć wykorzystywać od zaraz. Ponadto znajdziesz w nim mnóstwo słówek, które zostały starannie wyselekcjonowane. Szacuje się, że znając te słówka, będziesz w stanie – w mniejszym bądź większym stopniu – porozumiewać się w języku obcym.

Możesz zupełnie zignorować moje słowa i stracić być może największą możliwość Twojego życia albo... zainwestować tę symboliczną kwotę, a później uczyć się języka obcego przy jednoczesnej zabawie. Zobaczysz, jakie to przyjemne, a efekty przyjdą same błyskawicznie!

I pamiętaj, Przyjacielu... jest to całkowicie moja subiektywna opinia. Robię to, ponieważ wiem, że Tobie się to przyda. Jeśli moje słowa Cię nie przekonały, to zapewne nic już tego nie zrobi. A jeśli Cię przekonały, to sam niedługo zrozumiesz, dlaczego aż tak bardzo podniecam się tym tematem :-) Dodam jeszcze na koniec, że osoby, które nabędą tę publikację, otrzymają darmowy dostęp do zamkniętego forum, na którym stale będą zamieszczane nowe informacje oraz techniki nauki języków obcych. Będzie tam można podyskutować z innymi. Szacuję, że wartość tego forum przekroczy co najmniej kilkadziesiąt razy wartość publikacji!

Książka ta jest doskonałym kompendium wiedzy o szybkiej nauce języków obcych. Autor nie zasypuje czytelnika zbędną wiedzą teoretyczną, ale ogranicza ją do minimum na rzecz tak zwanej wiedzy praktycznej.

To, że w tej książce teoria jest ograniczona do minimum, wpływa według mnie na jej atrakcyjność i przejrzystość. Trzeba też zauważyć, że autor wykłada w sposób jasny i klarowny metody i techniki szybkiego uczenia się języków.

Podejście do sprawy nauki języków, jakie proponuje czytelnikowi autor, jest całkiem odmienne od tego, jakie ja na przykład miałem. Pokazuje on, jak można szybko i przyjemnie nauczyć się języków obcych, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić.

Wszystko to nie jest jednak takie proste bez odpowiedniej motywacji i przekonań, na co autor zwraca uwagę już w pierwszych rozdziałach, gdzie w sposób prosty, a zarazem dobitny pragnie pokazać czytelnikowi, jak ważna jest motywacja i przekonania odnośnie nauki. Moim skromnym zdaniem – przekonanie i silna motywacja do nauki to już połowa sukcesu.

Drugą połową są świetne techniki i metody szybkiej nauki, ukazane w powyższej publikacji. A niektóre ćwiczenia, jak droga życia, są tak rewelacyjne, że według mnie powinny być wykorzystywane nie tylko do nauki, ale i do innych sytuacji, w których stawiamy sobie cele i pragniemy do nich dotrzeć.

Także wspomniane w książce ciągłe obcowanie z językiem, choć można by uznać je za głupotę, jest według mnie pomysłem genialnym, rewelacyjnym i w 100% pomocnym, przynoszącym moim zdaniem wiele korzyści.

Na zakończenie chciałbym zauważyć, iż doskonałym uzupełnieniem całej tej książki jest stworzenie przez autora forum dyskusyjnego, mającego za zadanie zrzeszenie tak zwanego Community.

Pamiętaj jeszcze o jednym, jeśli odłożysz na później szybką naukę nowych języków obcych, możesz na zawsze stracić tę szansę. Zwykle zapominamy o tym, co odkładamy na później, i nie pamiętamy o tym, co mieliśmy zrobić wczoraj. Dlatego działaj teraz i natychmiast zakup ebook „Szybka nauka języków obcych"

* Kup e-Book - Szybka nauka języków obcych

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Sekrety języka C# (c-sharp)


Autor: Andrzej Stefańczyk

Data wydania: 02.08.2007

Liczba stron: 388

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-390-4
Opis:
Dowiedz się, dlaczego dla niektórych tworzenie aplikacji w Visual Studio .NET 2005 jest takie proste?

Wyobraź sobie jak by to było, gdyby pisanie programów było czystą zabawą, lekkim zajęciem, przypominającym składanie z klocków, gdyby język programowania stworzony był z myślą o wygodzie programisty a nie wygodzie komputera, gdyby składnia języka była jasna i przyjemna a dokumentacja programu tworzyła się prawie sama.

Programiści Microsoftu mieli takie same marzenia, dlatego stworzyli język C# ( c-sharp, czytaj: see-sharp) specjalnie po to, by pisanie programów było łatwe, szybkie, bezpieczne i efektywne. Dzięki dobrej znajomości C# ( c-sharp ) możesz pisać aplikacje szybciej i prościej. Zastanów się na co przeznaczysz zaoszczędzony czas.

Pomyśl, jakie korzyści osiągniesz poznając język C# ( c-sharp ):
# Satysfakcję z nauki czegoś nowego.
# Wiedzę niedostępną dla większości ludzi.
# Będziesz potrafił sam napisać program, który zrobi dokładnie to co chcesz w czasie krótszym niż Ci się wydaje.
# Korzyści materialne, gdyż dzięki znajomości C# ( c-sharp ) możesz stworzyć nowe źródło utrzymania, lub źródło dodatkowej, sporej gotówki.
# Większa wiedza, większe uznanie, większa satysfakcja, większe pieniądze niż większość ludzi...
Dowiedz się jak programować szybko, łatwo i przyjemnie w C# ( c-sharp )?

Andrzej Stefańczyk, Inżynier Rozwoju Aplikacji Microsoft (Microsoft Certified Application Developer), poświęcił kilka miesięcy ciężkiej pracy i swój cenny czas na stworzenie ebooka, z którego prosto i krok po kroku nauczysz się prawidłowo i dobrze pisać programy w języku C# ( c-sharp ). Śmiało można powiedzieć, że to prawdopodobnie najlepsza polska książka o C# ( c-sharp ).

"Nie mogę Ci obiecać, że kupując moją książkę zostaniesz najlepszym programistą na świecie a aplikacje które napiszesz zarobią miliony. Takiej gwarancji korzyści nie da Ci żaden szanujący siebie i innych autor. Wszystko jest w Tobie, cały potencjał. Nawet jeśli nie umiesz pisać programów, a potrafisz kojarzyć pewne fakty to po przeczytaniu tej książki powinieneś samodzielnie, szybko łatwo i efektywnie tworzyć aplikacje w tym języku."

- Andrzej Stefańczyk, autor.

Ebook "Sekrety języka C#" uczy zarówno składni nowego języka C# jak również zasad tworzenia aplikacji okienkowych dla systemu Windows w tym języku.

Przeznaczony jest zarówno dla osób, które nie miały do tej pory styczności z programowaniem jak i dla osób, które programowały wcześniej w innych językach i chciałyby poznać możliwości C# ( c-sharp). Podstawową zaletą nowego języka jest jego prostota i ogromne możliwości, dzięki czemu tworzenie aplikacji zajmuje niewiele czasu i przynosi wiele satysfakcji.

Język C# jest nowym językiem programowania zaprojektowanym przez firmę Microsoft. Przypomina mieszankę dwóch najbardziej znanych języków: C++ i Javy. Dzięki swej prostej budowie i ogromnej liczbie łatwych do stosowania komponentów .NET można bardzo szybko zbudować dowolną aplikację Windows.

Dzięki książce Sekrety języka C# nauczysz się programować w C# ( c-sharp ) niezależnie od aktualnego poziomu wiedzy w dziedzinie programowania. Będziesz w stanie samodzielnie tworzyć wszelkiego rodzaju aplikacje okienkowe Windows (np.: edytor HTML, przeglądarka zdjęć, menadżer plików, program do katalogowania płyt, itd)

.

Na ponad 300 stronach tego ebooka opisano między innymi:
# Środowisko uruchomieniowe Visual Studio C#.NET w najnowszej obecnie dostępnej wersji Microsoft Visual C#.NET 2005.
# Składnię języka C# ( c-sharp ).
# Tworzenie aplikacji okienkowych.
# Podstawy programowania obiektowego.
# Definiowanie i implementację interfejsów, w tym interfejs IDisposable.
# Zmienne, typy wartości i typy referencyjne.
# Obsługę błędów za pomocą wyjątków.
# Przestrzenie nazw.
# Funkcje związane z datą i czasem.
# Śledzenie kodu (debugowanie).
# Mechanizm obsługi zdarzeń.
# Korzystanie z tablic i kolekcji.
# Pracę z łańcuchami znaków.
# Obsługę plików i folderów.
# Bibliotekę komponentów interfejsu użytkownika Windows Forms.
# Proste i zaawansowane kontrolki okienek.
# Interakcję z użytkownikiem, w tym programowanie obsługi myszy, klawiatury, korzystanie z menu, paska narzędzi i paska stanu.
# Tworzenie okien dialogowych i wspólnych okien dialogowych.
# Tworzenie aplikacji MDI.

i wiele, wiele innych...
Co jeszcze sprawia że po prostu warto mieć tę książkę?
# Wiedza w niej zawarta jest uporządkowana i łatwa do przyswojenia.
# Książka uczy rozumieć, przedstawia żywe przykłady i analizy.
# Książka jest w formie e-booka, co umożliwia szybkie przeglądanie i wyszukiwanie słów i tematów, a na dodatek możesz ją mieć u siebie bardzo szybko po zamówieniu.
# Jest to pierwsza książka, w której znajdziesz omówione najnowsze środowisko Microsoft Visual Studio .NET 2005 oraz komponenty .NET Framework w wersji 2.0.

Publikacja "Sekrety języka C#" napisana została na podstawie szerokiej wiedzy autora z tej dziedziny. Andrzej Stefańczyk, posiada tytuł Inżyniera Rozwoju Aplikacji Microsoft - Microsoft Certified Application Developer? oraz pracuje jako programista w jednej z największych firm informatycznych w Polsce. Widać zatem, że jest fachowcem w swojej dziedzinie. Dzięki nauce u profesjonalisty unikniesz wielu błędów, stresu i nerwów.

Poznaj inne korzyści jakie da Ci przeczytanie ebooka "Sekrety języka C#":
# Opanowanie wiedzy pozwalającej na tworzenie własnych aplikacji. Zdobytą wiedzę możesz wykorzystać w pracy, w domu i w szkole.
# Książka jest pisana prostym językiem, więc każdy kto chce się nauczyć pisać programy nie będzie mieć z tym większych problemów.
# Łatwiejsza do zrozumienia i opanowania struktura języka C# ( c-sharp) pozwala na szybsze stworzenie aplikacji. Dlaczego? Ponieważ budowanie aplikacji w C# ( c-sharp ) przypomina składanie domu z klocków a te klocki to gotowe komponenty takie jak: kuchnia, pokój, łazienka itp. Złożenie domku z takich dużych komponentów jest proste, w innych językach trzeba te komponenty stworzyć samemu albo zdobyć.
# Nawet jeśli nie umiesz jeszcze pisać programów, ale posiadasz zdolność do kojarzenia faktów to po przeczytaniu tej książki będziesz z łatwością i samodzielnie tworzył aplikacje okienkowe.
# Na rynku pracy informatyków liczy się posiadana wiedza i doświadczenie. Im bardziej aktualna (nowe technologie, nowe trendy), tym wyższe prawdopodobieństwo przebicia się i osiągnięcia sukcesu. Kto siedzi w miejscu i eksploatuje wiedzę którą posiada nie inwestując w nową może obudzić się z "ręką w nocniku". Czytając tą książkę utrzymasz się w siodle, nie zostaniesz się w tyle. Nie czekaj aż inni Cię wyprzedzą, bądź lepszy.
# Nie trzeba chyba dodawać, że satysfakcja z pisania własnych programów jest ogromna.

"Jaką miałem korzyść ucząc się swojego pierwszego języka programowania 13 lat temu? Satysfakcję, że uczę się czegoś nowego, że posiadam wiedzę niedostępną dla innych, że potrafię napisać sam program, który coś robi, bez względu na to, czy będę korzystał z niego sam czy skorzystają z tego inni. Nie myślałem o korzyściach materialnych, choć jest to teraz moje źródło utrzymania. Korzyści można zatem skrócić do kilku określeń: większa wiedza, większe uznanie, większa satysfakcja, większe pieniądze... niż większość ludzi."

- Andrzej Stefańczyk, autor.

Nie pozwól by wyprzedzili cię inni, zaoszczędź swój czas i nerwy ucząc się programowania od profesjonalisty. Przeczytaj ebook "Sekrety języka C#".

P.S. Pamiętaj, że z ebooka Sekrety języka C# możesz krok po kroku nauczyć się jak programować w C# ( c-sharp ), a dobra znajomość C# ( c-sharp ) to większa satysfakcja z programowania i więcej wolnego czasu dla Ciebie!

P.P.S. Ebook "Sekrety języka C#" ma ponad 300 stron. To kopalnia wiedzy o programowaniu w ogóle i programowaniu w C# ( c-sharp ). Już po przeczytaniu fragmentu ebooka Twoja efektywność i satysfakcja z pisania programów może zwiększyć się dwukrotnie.

* Kup e-Book - Sekrety języka C# (c-sharp)

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Zdrowie w zasięgu myśli


Autor: Sergiusz Karpov i Wiera Chmielewska

Data wydania: 01.08.2007

Liczba stron: 97

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-615-9
Opis:
Wykorzystaj potęgę NLP i afirmacji w kształtowaniu zdrowego stylu życia!

Witam serdecznie, mój drogi Czytelniku. Napisaliśmy już kilka książek na temat żywienia, głodówek zdrowotnych, sokoterapii, które naszym zdaniem mogą poprawić stan naszego zdrowia. Jest to kolejna publikacja na temat utrzymania zdrowia w sposób naturalny. Ale zmieniamy trochę temat. Po kilku latach doszliśmy do wniosku, że najważniejsze jest nie dostarczenie informacji na temat zdrowego trybu życia, lecz – w jaki sposób zastosować wszystkie te porady w naszym realnym życiu.

Korzystamy z opinii naszych pacjentów i czytelników. Większość z nich kupuje książki, czyta je, ale ma problem z realizacją najprostszych porad w nich zawartych. Mają różnego rodzaju obawy i lęki związane z realizacją programów zdrowotnych.

Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego wracamy po kilku próbach do starego jadłospisu?

Dlaczego nawet dzienna głodówka zdrowotna na wodzie destylowanej jest olbrzymim wyzwaniem?

Dlaczego nie możemy zrezygnować z produktów, które nam na pewno szkodzą? Dlaczego nie możemy zrezygnować z mleka, kawy, palenia, alkoholu, tradycyjnych kanapek, złego łączenia produktów?

Ostatnio stało się bardzo modne pisanie na temat tzw. programowania neurolingwistycznego (NLP), które jest niczym innym, jak sposobem dotarcia do naszej podświadomości.

Właściwie to nasza podświadomość odpowiada za nasze codzienne biologiczne czynności: stan psychiczny, stan fizyczny, jedzenie, ruch, orientację w przestrzeni itp... Jeżeli w ciągu naszego życia coś jest źle zaprogramowane – mamy problemy.

Dlatego nasza kolejna publikacja jest próbą podpowiedzi, w jaki sposób działa mechanizm podświadomości, w jaki sposób łączy się ze świadomością, czyli realiami otaczającego nas świata.

Pokażemy również sposoby wpływu na podświadomość przy pomocy metody NLP.

Lecz podstawowym celem tej publikacji jest nauczenie się, jak wspomóc siebie przy wprowadzaniu dobrych zmian w naszym życiu, żeby choroba ustąpiła.

Sergey Karpov i Wiera Chmielewska

* Kup e-Book - Zdrowie w zasięgu myśli

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Siostro, siostro


Autor: Zabużko Oksana

Data wydania: 01.08.2007

Liczba stron: 304

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-355-4
Opis:

Mowa – bez względu na jej przynależność narodową – jest miłością mojego życia. Nic innego nie posiada tej mocy, by zjednoczyć muzykę i mit, dwa zjawiska, dzięki którym istnienie jest znośne.
Oksana Zabużko

Siostro, siostro to zbiór siedmiu opowiadań znanej ukraińskiej pisarki, autorki bestsellerowych i kontrowersyjnych Badań terenowych nad ukraińskim seksem.
Tom zadziwia odważnym doborem tematów i różnorodnością ich przedstawienia. Mamy tu liryczną bajkę o dwóch siostrach – jednej pięknej i dumnej, drugiej zwykłej i kapryśnej – oraz ciążącym nad nimi przeznaczeniu. Opowiadanie, napisane poetyckim, archaizowanym językiem – strumieniem świadomości z elementami ludowymi, przywodzi na myśl dobrze wszystkim znane bajki i legendy, przypomina Balladynę czy biblijną historię Kaina i Abla. Mamy nastrojowe opowiadanie inicjacyjne o uczuciu dwóch szkolnych koleżanek oraz jego tragicznych, ale i zbawczych skutkach. W innej – skrajnie odmiennej – opowieści współczesna niezależna kobieta, autorka i prezenterka programu telewizyjnego, doszukuje się właściwości magicznych w odbiorniku telewizyjnym, w który ciągle wpatruje się jej ukochany mąż. Kolejny tekst – na poły realistyczny, na poły oniryczny – to zakorzeniony w powojennej historii Ukrainy intymny i niezwykle bolesny opis aborcji oraz jej konsekwencji.
Wysoko oceniony przez czytelników i krytyków literackich tom Siostro, siostro, porównywany z opowiadaniami Angeli Carter, potwierdza niezwykłą wyobraźnię i klasę Oksany Zabużko.

* Kup e-Book - Siostro, siostro

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Nie zabijać pająków


Autor: Irena Matuszkiewicz

Data wydania: 01.08.2007

Liczba stron: 280

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-324-0
Opis:
Nie zabijać pająków, nowa powieść Ireny Matuszkiewicz, łączy w sobie reporterską pasję autorki i jej miłość do klasycznej powieści kryminalnej spod znaku Agaty Christie. Świetnie skonstruowana fabuła, poczucie humoru, wyraziste postaci i sugestywnie odmalowane realia – lektura, od której trudno się oderwać.
Dworek pod lasem, obok kamienica. Towarzystwo mieszane – ponętna sekretarka, matka i syn alkoholicy, lubieżny przedsiębiorca, dystyngowana nauczycielka, nieokrzesana młoda dziewczyna z dwoma garbami, wygadany pięciolatek. Któregoś dnia jeden z mieszkańców kamienicy, Henryk Pająkowski, emerytowany oficer milicji, zostaje znaleziony w lesie – martwy, z nożem w plecach i z plastikową zabawką w kształcie diabelskich rogów na głowie. Komisarz Dyna nie ma łatwego zadania – motyw mieli wszyscy sąsiedzi ofiary. Pająkowski z żoną, także byłą milicjantką, bez przerwy pisali donosy i domagali się interwencji. Przeszkadzało im wszystko – psy bez kagańców, wózek inwalidzki na klatce schodowej, rzekome tupanie kotów, wieczorne rozmowy, picie piwa na podwórku...
Po co w przeddzień śmierci Pająk odwiedził dworek? Kto okradł zwłoki i co zabrał? Czy denat miał romans z którąś z sąsiadek, czy to tylko plotki? Walczący z nadwagą komisarz ma się z czym zmagać.
Co gorsza, żona ofiary zarzuca mu nieudolność i – a jakże – pisze na niego skargę.

* Kup e-Book - Nie zabijać pająków

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej


Autor: Michał Witkowski

Data wydania: 01.08.2007

Liczba stron: 256

Wydawca: WAB

ISBN: 83-7414-446-7
Opis:

Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej Michała Witkowskiego to groteskowa opowieść o losach drobnego cinkciarza i pasera, w której zjadliwa ironia splata się z absurdalnym liryzmem, to barwny obraz świata szemranych interesów i pełnej specyficznego uroku jarmarcznej tandety.
Za zakratowanym oknem lombardu, przy skonfiskowanym dłużnikowi komputerze, siedzi Barbara Radziwiłłówna i opisuje swoje życie. Radziwiłłówna jest grubym facetem z żylakami – i człowiekiem interesu, który dzięki swemu skąpstwu i niewyczerpanej pomysłowości zgromadził pokaźną fortunę. Za PRL-u był cinkciarzem, prowadził melinę i lombard, miał przyczepę kempingową z zapiekankami, sprzedawał kwiaty kradzione na grobach, przetapiał zużyte znicze. Do pomocy zgodził sobie Felka i Ukraińca Saszę, z którymi żył jak z rodziną. Nocami rozkoszował się przeliczaniem pieniędzy, wróżył sobie z kart i przymierzał przed lustrem klejnoty, zastawiane w jego lombardzie. Jedyne, co mąciło jego szczęście, to bogactwo sąsiada badylarza. Ale lata 90. przyniosły plajtę – i wtedy Radziwiłłównie ukazała się Matka Boska...


Witkowski łączy surrealistyczne wizje z sugestywnym opisem rzeczywistości, tworząc malowniczy portret półświatka, zaludnionego przez cwaniaków, złodziei, cinkciarzy, wytatuowanych Ukraińców i dewizowe prostytutki.

* Kup e-Book - Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Stań się kobietą sukcesu


Autor: Katarzyna Gajkowska

Data wydania: 29.07.2007

Liczba stron: 102

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-555-8
Opis:
Co powinnaś zrobić, aby wykorzystać swój ukryty potencjał i pokazać wszystkim, na co Cię stać?
Ten poradnik da Ci impuls do tego, aby ruszyć z miejsca i zacząć walczyć o siebie i o swoje dalsze życie!

Wiara w siebie, w swoją wartość i swoje możliwości jest w życiu podstawą każdego sukcesu. „Chcieć to móc”. Jeżeli wstajesz rano, myśląc z niechęcią o czekającym Cię dniu i najchętniej w ogóle byś nie wychodziła z domu, to powinnaś się nad sobą poważnie zastanowić. Samo narzekanie na swój los nikomu jeszcze nie pomogło. Musisz uwierzyć, że jesteś warta więcej niż Ci się wydaje. Ta wiara w siebie jest punktem, z którego startujesz, by potem coraz szybciej pokonywać drogę ku lepszemu życiu.

O Autorce:

„Jestem kobietą, która w pewnym momencie swojego życia podjęła ogromne wyzwanie losu. Postanowiłam zawalczyć o siebie i swoją rodzinę, zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby poprawić nasze życie i zrealizować nasze marzenia. Wiem z całą pewnością, że takie zmiany są możliwe i realne, bo kiedy gorąco czegoś pragniemy i z determinacją do tego dążymy, to nam się udaje osiągnąć to, czego się spodziewaliśmy.

Przede mną jeszcze wiele do zrobienia, ale też bardzo wiele już zrobiłam. Jestem matką, która bardzo kocha swoje dzieci. Walczę o to, aby wychować je na wartościowych ludzi. Staram się pokazać im, że w życiu wszystko jest możliwe, i wpoić im jak najwięcej wiary w siebie i energii do realizowania celów. Staram się zrozumieć przyczynę i skutek ludzkiego działania. Poznać to, co niepoznane, pomóc innym w trudnych chwilach i dzielić z nimi ich radości.”

Przeczytaj opowieść o zmaganiu się z losem rozwiedzionej, samotnej, bezrobotnej matki, bez pomysłu na dalsze życie, mającej pod opieką dwoje małych dzieci, która zmienia się w pracującą, spełniającą się na wielu polach kobietę.

Przeczytaj też o innych kobietach oraz mężczyznach, mających jedną wspólną cechę: dążenie do lepszego życia, sprawienie, aby samospełniające się przepowiednie ziszczały się wg naszego planu, dokładnie tak, jak tego sobie życzymy!
Czasami wystarczy dobre słowo, żeby człowieka uratować, wyciągnąć z przygnębienia i bezradności!

Przekonaj się, że zmiana Twojego życia jest do zrealizowania, a Ty jesteś silniejsza niż myślałaś! Bo tak właśnie jest. Widzisz, ludzie bardzo często nie doceniają samych siebie. Dzieje się tak w momentach kryzysu – wydaje nam się, że to już koniec, że nie wiemy, cóż dalej począć. A gdy nagle pojawi się jedna mała iskierka nadziei, natychmiast w naszym umyśle następuje radykalna zmiana myślenia. Wystarczy zatem, abyś postawiła sobie poprzeczkę nieco wyżej, a sukces jest w zasięgu Twoich możliwości.
# Dowiedz się, jak podjąć być może najważniejsze wyzwanie swojego życia i zacząć kształtować je według własnych potrzeb i marzeń.
# Kiedy należy walczyć o siebie z całą bezwzględnością.
# Co możesz zrobić, aby Twoje życie nabrało barw.
# Co możesz zrobić, kiedy cały Twój świat wali Ci się na głowę a życie daje Ci „popalić”.
# Dowiedz się, jak pięknie może być, kiedy „rozwiniesz skrzydła i zaczniesz latać”.
# Dowiedz się, co zrobić. aby nasze samospełniające przepowiednie ziszczały się według naszego planu, dokładnie tak, jak tego sobie życzymy.
# Uwierz w siebie i swoje możliwości, w to, że jesteś warta więcej niż Ci się wydaje.
# Dowiedz się, jak rozpocząć konieczne zmiany w swoim życiu.
# Ten poradnik da Ci impuls do tego, aby ruszyć z miejsca i zacząć walczyć o siebie i o swoje dalsze życie

Życie na ogół nie jest całkiem idealne. Proponuję spojrzeć na siebie oczami kogoś z boku i zastanowić się, dlaczego nasze życie jest właśnie takie, a nie inne, co można byłoby zrobić, żeby było lepsze, jakie są te niezrealizowane marzenia, o których prawie zapomnieliśmy. Odszukaj w sobie ogromne pokłady mocy i zacznij działać. Ta publikacja wskaże Ci właściwe drzwi, ale Ty sama musisz przez nie przejść. Warto jednak, abyś już teraz zrobiła ten malutki kroczek i zainwestowała w bezcenną wiedzę, wypełniając formularz poniżej. A już za moment, wraz z lekturą tego ebooka, Twoje życie zacznie się odmieniać na lepsze i WŁAŚNIE TY SAMA zauważysz tę zmianę od razu!

* Kup e-Book - Stań się kobietą sukcesu

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Angielskie formuły konwersacyjne i Angielskie przyimki


Autor: Paweł Wimmer

Data wydania: 27.07.2007

Liczba stron: 142

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-276-2
Opis:
Poznaj 1000 zwrotów umożliwiających skuteczną komunikację w języku angielskim oraz komplet angielskich przyimków na 1000 praktycznych przykładach!

Wyobraź sobie, że jesteś za granicą i Twój znajomy pokazuje Ci swój kupiony ostatnio samochód, cudo techniki i elegancji, pytając: "Do you like it?". Mając w głowie przerobiony niedawno szkolny kurs angielskiego szukasz na gwałt właściwego słowa i wreszcie desperacko odpowiadasz: "Yes!", budząc u rozmówcy rozczarowanie. A dlaczego nie "Terrific!", "Fantastic!", "Great!" czy "Wonderful!"?

Takich sytuacji jest naprawdę wiele. Chciałbyś ich uniknąć?


Witasz się z kimś nieznajomym i przypomina Ci się sztampowe "Good morning", jak gdyby w języku angielskim nie istniały "How do you do", "How are you" czy "Pleased to meet you". Żegnasz kogoś na dworcu i mówisz "Goodbye", choć możesz powiedzieć "Safe journey", "Bon voyage" albo "Goodbye and good luck". Jak sądzisz, co zrobi większe wrażenie?

"Doskonała pozycja! Mimo, że znam dobrze język angielski i bez problemu poruszam się po "angielskim" Internecie, jednak zawsze miałem problemy z komunikacją... E-book ten rozwiązał mi ten problem! Teraz już o wiele mniej stresuję się w czasie rozmowy z moim angielskim przyjacielem, gdyż mam bogatszy zasób, może nie tyle słownictwa, ile gotowych wzorców odpowiedzi. Polecam każdemu, kto chce swój angielski "upgradować" do poziomu konwersacyjnego - będzie to na pewno dobry początek. Dodatkowa podpowiedź: ja do nauki tych formuł konwersacyjnych wykorzystuję SuperMemo98, jest to genialny sposób na szybkie i TRWAŁE przyswojenie wiedzy."

- Jan Kowalewski, właściciel firmy

Niezbędnym warunkiem opanowania języka na poziomie komunikatywnym jest oczywiście znajomość słownictwa. Choć zaledwie dwa tysiące słów stanowią 90 procent przeciętnego tekstu, to właśnie te pozostałe 10 procent decyduje o tym, że co chwilę zastanawiasz się, jak przekazać rozmówcy to, co w danej chwili chcesz powiedzieć. Minimum wydaje się być 5 tysięcy, a swobodę daje dopiero 8-10 tysięcy znanych na wyrywki słówek.

Ale tak, jak słowa są najważniejszym surowcem mowy, tak obecność formuł decyduje o tym, czy potoczna rozmowa jest sztampowa i pozbawiona jakichkolwiek emocji, czy też pełna ekspresji i swady.
1000 formuł konwersacyjnych, czyli jak nie stracić języka w gębie.

Zebrano tutaj ok. 1000 typowych formuł, których aktywne opanowanie pozwoli Ci rozmawiać dużo swobodniej i bardziej wyraziście, a nierzadko także grzeczniej.

Twoja znajomość angielskiego zyska na tym ogromnie, bo wyrazisz swoje opinie, przekonania czy odczucia precyzyjnie – język prosty i pozbawiony tych subtelności jest bowiem jak kartofel ociosany w kostkę w wojskowej kantynie.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przyimki (prepositions) należą do kluczowych wyrazów w każdym języku. To właśnie od znajomości przyimków zależy zazwyczaj możliwość zrozumienia sensu wypowiedzi czy tekstu.

Angielskie przyimki (prepositions) są zwykle prezentowane w podręcznikach do nauki angielskiego i w gramatykach w dość ograniczonym wyborze, obejmującym na ogół kilkadziesiąt najpowszechniej używanych – zazwyczaj 30 do 40 wyrazów, czasem nawet jeszcze mniej. Brakuje natomiast objaśnienia znaczeń i przykładów użycia większości obecnych w języku angielskim przyimków, których jest przecież znacznie więcej.

"To jest to! Poukładane przyimki i pełno zdań. Tego można się uczyć i pogłębiać wiedzę. Powtarzanie w końcu jest przyjemne i jasne. A powtarzając utrwalam wiedzę i jest ona początkiem zrozumienia dla mnie trudnego "myslenia i mówienia" w języku obcym. Pozdrawiam uczących się, to jest naprawdę rewelacyjny wybór!"

- Ela S., pedagog
Dlaczego przyimki (prepositions) są tak potrzebne do sprawnej komunikacji w języku angielskim?

Gdy zobaczysz zdanie "this village is situated below sea-level", zapewne domyślisz się jego znaczenia - "wioska jest położona poniżej poziomu morza". Czy jednak będziesz wiedzieć, co oznacza zdanie "that comment is really below the belt" ("ten komentarz jest naprawdę poniżej pasa")? W obu pojawił się ten sam przyimek "below", czyli "pod, poniżej".

Oczywiście warto znać znaczenie wszystkich przyimków, a już co najmniej znacznej ich większości, ale nawet jeśli opanujesz tylko połowę, Twoje zdolności komunikacyjne dla rozmówcy będą wydawały się naprawdę duże.

Postaraj się przede wszystkim rozumieć biernie znaczenia przyimków, gdyż dzięki temu lepiej będziesz rozumieć anglojęzyczne teksty, szczególnie w Internecie, który jest dzisiaj najczęściej wykorzystywanym źródłem informacji.

Wystarczy, że popracujesz z tym ebookiem intensywnie przez dwa-trzy miesiące, a zyskasz więcej niż jesteś skłonny przypuszczać. Na podstawie materiałów zawartych w książeczce możesz sporządzić (na swój własny użytek) bazę SuperMemo, która bardzo ułatwi zapamiętanie wszystkich formuł!

Pamiętaj, że wystarczy zaledwie 15-20 minut dziennie, aby po paru miesiącach błysnąć przed nauczycielami i znajomymi dużo lepszą znajomością angielskiego, a u Anglosasów zacząć wzbudzać uznanie, zamiast politowania.

* Kup e-Book - Angielskie formuły konwersacyjne i Angielskie przyimki

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Sekrety samokształcenia


Autor: Jadwiga Płocka

Data wydania: 25.07.2007

Liczba stron: 121

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-522-0
Opis:
Jak łatwo i przyjemnie zdobywać WIEDZĘ niezbędną do odnoszenia sukcesów?

Znajdź drogowskazy prowadzące do osiągnięcia sukcesu edukacyjnego. Przekonaj się, że dzięki umiejętności samooceny oraz stosowania samodyscypliny sukces ten jest w zasięgu ręki!

Publikacja ta jest w swoim rodzaju bardzo wyjątkowa i unikatowa. Poznasz tutaj krok po kroku tajniki podejmowania decyzji o samokształceniu, a także zasady i metody organizowania samokształcenia na co dzień (sprawdzone w praktyce) dające wysoką efektywność i skuteczność procesu samokształcenia.
Ile razy zdarzyło Ci się, że chcesz coś zrobić, a nie wiesz jak się do tego zabrać?

Ukończyłam szkołę wyższą z dyplomem mgr technologii żywności. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Krakowie z zakresu towaroznawstwa i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu z zakresu gospodarki turystycznej. Ukończyłam także szkolenia doskonalące w zakresie kształcenia systemem on-line. Posiadam długoletnią praktykę w edukacji dorosłych prowadzonej tak systemem stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Stała się ona kanwą opracowania tegoż e-booka.

Jestem autorką m.in. materiałów dydaktycznych dla słuchaczy niestacjonarnych szkół dla dorosłych oraz publikacji dotyczących zagospodarowania turystycznego i kultury zawodu.

Starałam się zebrać informacje rozproszone w wielu innych opracowanych przeze mnie materiałach dydaktycznych i dzięki temu „odtajnić” sekret samokształcenia, „ubrać” w praktyczne i sprawdzone wskazówki tak, aby mógł być znany szerszym kręgom i co najważniejsze stosowany z powodzeniem.

Korzystając z informacji zawartych w tej publikacji możesz dokonać właściwego dla siebie wyboru sposobu zdobywania wiedzy, podnoszenia kwalifikacji, doskonalenia posiadanych umiejętności. Poznasz możliwości jakie stwarza wiele instytucji organizujących edukację dorosłych w różnych formach i systemach. Przekonany o konieczności zdobywania wiedzy przez całe życie, podejmiesz trud samokształcenia i samodoskonalenia i osiągnie wymarzony sukces życiowy. Niezbędna jest jedynie chęć i głębokie przekonanie, że to Ty decydujesz o swoim losie i tylko od Ciebie zależy czy osiągniesz sukces.

Znajdziesz w tej publikacji praktyczne rady w jaki sposób szybko i skutecznie, a jednocześnie przejrzyście prowadzić notatki, w jaki sposób, nie tracąc cennego czasu, poszukiwać informacji w podręcznikach, książkach, Internecie. Wskazówki te będzie można wykorzystać tak w trakcie nauki systemem zaocznym w warunkach szkolnych (pod kierunkiem konsultanta), jak również na różnych platformach edukacyjnych systemem on-line.

Pamiętaj, że ludzie sukcesu są na szczycie dzięki umiejętności motywowania samych siebie do samokształcenia i samodoskonalenia. Wszystko zaczyna się od określenia celu, w który uwierzysz, że jest realny. Umiejętność wyznaczania celów i sporządzania planów ich realizacji to wspaniała cecha prowadząca do sukcesu.

Pomyśl, co chcesz w życiu osiągnąć, jakiej umiejętności potrzebujesz? W jaki sposób możesz ją opanować? Czy możesz sam się jej nauczyć, czy będziesz potrzebował pomocy? Gdzie szukać tej pomocy? Od czego zacząć? W tym ebooku znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które się pojawią.

Pomyśl, co chcesz w życiu osiągnąć, jakiej umiejętności potrzebujesz? W jaki sposób możesz ją opanować? Czy możesz sam się jej nauczyć, czy będziesz potrzebował pomocy? Gdzie szukać tej pomocy? Od czego zacząć? W tym ebooku znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które się pojawią.

Podejmij działania, bo one są podstawą osiągnięć. Ludzie sukcesu działają, natomiast pozostali odkładają działania na później. Ty nie odkładaj, uwierz mi, że samokształcenia można się nauczyć. Wzmocnij swoje plany i cele wytrwałością i samodyscypliną, bo ona jest podstawową cechą w dążeniu do sukcesu. Wraz z samodyscypliną rośnie poczucie własnej wartości, szacunku do siebie i dumy z siebie. Wytrwałość to cecha silnego charakteru i sukcesu, jeśli będziesz działać – osiągniesz cel

* Kup e-Book - Sekrety samokształcenia

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Strategie marketingowe na rynku politycznym


Autor: Michał Jaśniok

Data wydania: 25.07.2007

Liczba stron: 239

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 978-83-7526-164-6
Opis:
Marketing stanowi dziś ważne narzędzie pozyskiwania i sprawowania władzy. Umiejętnie stosowany buduje wizerunek podmiotu politycznego, a przede wszystkim umożliwia osiągnięcie przewagi konkurencyjnej nad rywalami w długim okresie. Może także rozwijać więzi między politykiem i wyborcą, a tym samym wpływać na podniesienie jakości życia publicznego.

Osiąganie przewagi na rynku politycznym powinno dokonywać się przez opracowanie i wdrażanie skoordynowanych i dostosowanych do sytuacji politycznej strategii. Kwestiom tym jest poświęcona ta publikacja. Zgromadzony w niej materiał multidyscyplinarny z zakresu zarządzania strategicznego, marketingu, politologii i socjologii, ilustrowany najnowszymi przykładami z życia publicznego, uświadamia złożoność zjawisk wpływających na społeczny odbiór ugrupowania politycznego i osoby polityka.

W książce szczegółowo omówiono:

# rolę strategii w marketingu politycznym
# specyfikę działań strategicznych w przestrzeni publicznej
# proces budowy założeń strategicznych
# strategie instrumentalne (produktowe, cenowe, dystrybucyjne, promocyjne, personalne), konkurencyjne i relacyjne stosowane na tym rynku
# nowe koncepcje tworzenia przewagi konkurencyjnej
# problemy etyczne i inne wyzwania marketingu politycznego
# modelowe rozwiązanie w zakresie współpracy polityków i wyborców, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć techniki cyfrowej

Książka jest przeznaczona dla polityków, przedstawicieli mass mediów, stowarzyszeń, związków zawodowych oraz innych podmiotów aktywnie włączających się w procesy publiczne.

* Kup e-Book - Strategie marketingowe na rynku politycznym

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Zbuduj trwałą i szczęśliwą przyjaźń


Autor: Anna Grabka

Data wydania: 24.07.2007

Liczba stron: 90

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-387-4
Opis:
Co zyska KAŻDY, kto zainteresuje się tym wyjątkowym ebookiem?

Każdy człowiek zasługuje na posiadanie wiedzy na temat tajników budowania szczęśliwych relacji z innymi ludźmi. Ten niezwykły poradnik pokaże Ci, jak czerpać ogromną satysfakcję z przyjaźni, które już masz, i jak zbudować nowe.

Przypomnij sobie te chwile, kiedy byłeś w gronie przyjaciół i czułeś, że po prostu to jest TO. Jak przeżywać więcej takich momentów? Przy okazji: jak unikać różnych zagrożeń, które mogą zniszczyć przyjaźń?

„W ebooku Anny Grabki, pt. Zbuduj dojrzałą i trwałą przyjaźń, można znaleźć wiele mądrych wskazówek, ćwiczeń i cennych rad, jak można nauczyć się wyrażać i pielęgnować swoje uczucia oraz obserwować swoje stany emocjonalne. Nauczysz się uświadamiać sobie i mówić o tym, co czujesz, dzielić się tym ze swoimi bliskimi. A to jest ogromnie ważna umiejętność w budowaniu związków opartych na miłości, zaufaniu, przyjaźni..."

– Teresa Toczydłowska, psychoterapeuta, kinezjolog
Dlaczego przyjaźń jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka?

„Jakość Twojego życia sprowadza się do jakości Twoich relacji z innymi ludźmi” – Tony Robbins

„Moim najlepszym przyjacielem jest ten, kto wyzwala we mnie to, co najlepsze” – Henry Ford

„Możesz zgromadzić przeróżne skarby, ale najcenniejszą rzeczą jest prawdziwy przyjaciel”–- Jan Chryzostom
„Przyjacielem jest ten, kto wie wszystko o Tobie i nie przestaje Cię kochać” – Anonimowe

Znajdziesz tutaj wiele cennych wskazówek. Między innymi:
# Jak wyrażać przyjaźń?
# Dlaczego ważne są regularne spotkania z przyjaciółmi?
# Jakie rozmowy najbardziej umacniają przyjaźń?
# Jak pomagać przyjaciołom i jak przyjmować pomoc?
# Dlaczego niezbędną umiejętnością w przyjaźni jest słuchanie?
# Do czego może doprowadzić idealizowanie przyjaźni?
# Jak wygórowane oczekiwania niszczą najpiękniejsze związki przyjaźni...
# Dlaczego nie warto bać się kłótni i jej unikać?
# Kiedy krytyka niszczy, a kiedy buduje przyjaźń?
# Co „uzyskasz”, jeśli masz tendencję do sprawowania kontroli?
# Co może zdziałać Twoja szczerość i otwartość?
# Co się może „stać”, jeśli dasz przyjacielowi prawo do swobody i wolności?
# Jakie znaczenie mają drobne gesty dobroci i życzliwości?
# Co zyskujesz, okazując przyjacielowi szczere zainteresowanie?
# Dlaczego warto uświadomić sobie, że zmiany są częścią relacji z przyjacielem?

Dowiesz się także:
# Jak się złościć, by nie ranić drugiej osoby?
# Jak przetrwać trudne chwile w przyjaźni?
# A jeśli stracisz przyjaciela – jak poradzić sobie z emocjonalnym bólem?
# Jakie błędy najczęściej prowadzą do osłabienia przyjaźni, a jakie umiejętności pomogą ją pogłębiać?

Stosując się do prawd zawartych w tym poradniku, z pewnością po niedługim czasie odkryjesz, jak wiele radości w Twoje życie może wnosić przyjaźń. Skorzystaj ze złotych myśli i za ich pomocą wpływaj na jakość Twoich przyjaźni. Umacniaj swoją zażyłość z tymi, których kochasz.

Zdecyduj już teraz Kup, by za chwilę cieszyć się pasjonującą lekturą, która da Ci więcej radości, niż kiedykolwiek mógłbyś przypuszczać!

* Kup e-Book - Zbuduj trwałą i szczęśliwą przyjaźń

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Przyprawy do każdej potrawy


Autor: Anna Popis-Witkowska

Data wydania: 21.07.2007

Liczba stron: 103

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-486-5
Opis:
Wypróbuj nowe, oryginalne oraz tradycyjne i sprawdzone smaki w Twojej kuchni, aby zadziwić swoich gości

Tylko dla miłośników dobrej kuchni: Zanim dowiesz się, jak wykorzystać najróżniejsze przyprawy do przyrządzania smakowitych i niezwykle aromatycznych potraw, wyobraź sobie taką sytuację:

...w mieszkaniu roznosi się niesłychanie pobudzający apetyt zapach, a domownicy co chwila dopytują się Ciebie, co tak smakowicie pachnie? Ty z uśmiechem zadowolenia kończysz przygotowywać posiłek. Po chwili wszyscy domownicy siedzą przy stole, zajadają ze smakiem, a pochwałom nie ma końca... A wszystko to jedynie dzięki umiejętnemu dodaniu starannie dobranej przyprawy, która potrafi przekształcić zwykły obiad w iście orientalne danie...

Niewątpliwie na co dzień wykorzystujesz takie znane przyprawy jak pieprz, sól, majeranek, bazylia, curry, ale czy słyszałaś na przykład o alpinii, fenkule, kurkumie, kaparach i czy wiesz jak je wykorzystać do urozmaicenia przygotowywanych przez Ciebie potraw?

Już za chwilę będziesz mogła zapoznać się z opisem 40 ziół wraz z właściwościami, zastosowaniem, krótką historią i pochodzeniem. Przede wszystkim jednak możesz poznać sekrety niezwykle aromatycznej i taniej kuchni, oraz specjalne propozycje mieszanek przyprawowych wraz z przykładami przepisów na potrawy, przy których przyrządzaniu można wykorzystać proponowane przyprawy.

Publikacja, o której mowa, "Przyprawy do każdej potrawy", została przygotowana w postaci elektronicznej (PDF), dzięki której możesz bez problemu przeszukiwać jej treść w poszukiwaniu odpowiedniej przyprawy, wydrukować sobie interesujący Cię aktualnie przepis/opis przyprawy, powiesić go na lodówce i wygodnie z niego korzystać, nie denerwując się zamykającą się tradycyjną książką.
Przez żołądek do serca...?

To powiedzenie z pewnością nie jest Ci obce. A czy chciałabyś dowiedzieć się, jak je urzeczywistnić? Nie od dziś wiadomo, że niektóre przyprawy są silnymi afrodyzjakami. Teraz także i Ty możesz się dowiedzieć, jak wykorzystywać te przyprawy podczas przyrządzania dań, tak aby posiłek poza właściwościami odżywczymi miał także właściwości... miłosne!

Chcesz wzbudzić uczucie, albo rozbudzić na nowo pożądanie, które już trochę przygasło? Nic trudnego... wykorzystaj do tego przyprawy :-)

Zobacz czego jeszcze możesz się dowiedzieć dzięki publikacji elektronicznej "Przyprawy do każdej potrawy"?
# Posiądziesz nową wiedzę zarówno o znanych Ci już przyprawach, jak i o takich, o których nawet jeszcze nie słyszałaś, a Twoja rodzina jeszcze chętniej będzie zasiadała do stołu.
# Dzięki egzotycznym dodatkom odkryjesz na nowo znane Ci od lat potrawy. Szczypta odpowiednio dodanej przyprawy zamieni zwykły schabowy w orientalny przysmak.
# Staniesz się jeszcze bardziej kreatywna w kuchni. Docenią to znajomi, którzy wpadną na kawę i dadzą się skusić na nową wersję szarlotki lub smakowitą sałatkę, zawierającą nietypowe i oryginalne przyprawy.
# Co najważniejsze - to wszystko jest możliwe, bez nadszarpywania Twojej kieszeni. Przyprawy są tanie i powszechnie dostępne. Trzeba tylko wiedzieć, jak je wykorzystać!

Dzięki publikacji "Przyprawy do każdej potrawy" możesz odkryć radość z gotowania, przyprawiania i... jedzenia. Czy nie uważasz, że warto byłoby wprowadzić pewne urozmaicenia do Twojej kuchni? Czas zaskoczyć wszystkich. Nie krępuj się...Kup WYKORZYSTAJ przyprawy do granic możliwości :-)

* Kup e-Book - Przyprawy do każdej potrawy

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Opodatkowanie dochodów nieujawnionych


Autor: Piotr Pietrasz

Data wydania: 20.07.2007

Liczba stron: 292

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 978-83-7526-323-7
Opis:
Praca zawiera, prócz rozważań teoretycznych poświęconych przede wszystkim ogólnej charakterystyce dochodów nieujawnionych, również praktyczną analizę i ocenę obowiązujących w Polsce zasad ich opodatkowania. Omówiono poszczególne cechy zmienne konstrukcji podatku od dochodów nieujawnionych oraz wybrane problemy z zakresu postępowania w przedmiocie wymiaru tej daniny.

Autor ukazał relacje pomiędzy opodatkowaniem dochodów nieujawnionych, a obliczeniem dochodu w drodze oszacowania, uznaniem administracyjnym oraz ryczałtowym wymiarem podatku. Zwrócił uwagę na sankcyjny charakter omawianej instytucji wskazując jednocześnie mankamenty obowiązujących przepisów w zakresie opodatkowania dochodów nieujawnionych, w konsekwencji wnioskując, że sankcja wynikająca z art. 20 ust. 3 i art. 30 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie odpowiada standardom, jakie muszą spełniać przepisy represyjne. Omówił istotne problemy związane z odpowiedzialnością karną skarbową w przypadku zbiegu z restrykcyjnym opodatkowaniem dochodów nieujawnionych. Zaprezentował ponadto usytuowanie tytułowej instytucji w systemie podatkowym. Przedstawił także możliwość zastosowania konstrukcji opodatkowania dochodów nieujawnionych w walce z procederem prania "brudnych pieniędzy".

* Kup e-Book - Opodatkowanie dochodów nieujawnionych

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Angielskie formuły konwersacyjne


Autor: Paweł Wimmer

Data wydania: 20.07.2007

Liczba stron: 48

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-363-8
Opis:
W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację?

Wyobraź sobie, że jesteś za granicą i Twój znajomy pokazuje Ci swój kupiony ostatnio samochód, cudo techniki i elegancji, pytając: "Do you like it?". Mając w głowie przerobiony niedawno szkolny kurs angielskiego szukasz na gwałt właściwego słowa i wreszcie desperacko odpowiadasz: "Yes!", budząc u rozmówcy rozczarowanie. A dlaczego nie "Terrific!", "Fantastic!", "Great!" czy "Wonderful!"?

Takich sytuacji jest naprawdę wiele. Chciałbyś ich uniknąć?

Witasz się z kimś nieznajomym i przypomina Ci się sztampowe "Good morning", jak gdyby w języku angielskim nie istniały "How do you do", "How are you" czy "Pleased to meet you". Żegnasz kogoś na dworcu i mówisz "Goodbye", choć możesz powiedzieć "Safe journey", "Bon voyage" albo "Goodbye and good luck". Jak sądzisz, co zrobi większe wrażenie?

Albo...

Odbierasz w firmie telefon od zagranicznego rozmówcy i nagle zdajesz sobie sprawę, że nie znasz podstawowych formułek typowych dla rozmów telefonicznych – trudno przecież powiedzieć "Who are you?" zamiast "Who's calling, please", albo "Wait!", zamiast "Hold the line, please, I'm putting you through".

Gdy ktoś wyświadczy Ci grzeczność lub coś podaruje, suche "Thank you" to często dużo za mało - powiedz raczej: "Thank you very much indeed", "That's extremely kind of you" czy "You are very obliging". Od razu zyskasz większą sympatię rozmówcy.

Oto właśnie los absolwenta szkolnego kursu języka obcego, w trakcie którego poznał podstawy gramatyki i zbiorek półtora tysiąca czy góra dwóch tysięcy słów.
Co powinieneś wiedzieć, aby język angielski i komunikacja w nim nie sprawiały Ci problemu?

Sama szkoła nie wystarczy. Szkolne kursy, z konieczności ograniczone do dwóch lekcji tygodniowo, dają zaledwie skromne podstawy, które od biedy wystarczą do tego, aby pokazać drogę cudzoziemcowi albo nie zgubić się z kretesem w obcym mieście. Do prowadzenia normalnej rozmowy nie wystarczają w żadnej mierze. Tym bardziej, że typowe formuły konwersacyjne ograniczają się w nich do absolutnego minimum.

Niezbędnym warunkiem opanowania języka na poziomie komunikatywnym jest oczywiście znajomość słownictwa. Choć zaledwie dwa tysiące słów stanowią 90 procent przeciętnego tekstu, to właśnie te pozostałe 10 procent decyduje o tym, że co chwilę zastanawiasz się, jak przekazać rozmówcy to, co w danej chwili chcesz powiedzieć. Minimum wydaje się być 5 tysięcy, a swobodę daje dopiero 8-10 tysięcy znanych na wyrywki słówek.

Ale tak, jak słowa są najważniejszym surowcem mowy, tak obecność formuł decyduje o tym, czy potoczna rozmowa jest sztampowa i pozbawiona jakichkolwiek emocji, czy też pełna ekspresji i swady.

1000 formuł konwersacyjnych, czyli jak nie stracić języka w gębie

Ebook "Angielskie formuły konwersacyjne"? to właśnie praca, która wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Zebrano w nim ok. 1000 typowych formuł, których aktywne opanowanie pozwoli Ci rozmawiać dużo swobodniej i bardziej wyraziście, a nierzadko także grzeczniej.

Twoja znajomość angielskiego zyska na tym ogromnie, bo wyrazisz swoje opinie, przekonania czy odczucia precyzyjnie – język prosty i pozbawiony tych subtelności jest bowiem jak kartofel ociosany w kostkę w wojskowej kantynie.

"W przeciwieństwie do typowych rozmówek, jakich wiele można dostać w księgarniach, praca koncentruje się zatem nie na tematycznie zorganizowanym słownictwie, lecz na funkcjach językowych."

Formuły w ebooku "Angielskie formuły konwersacyjne" zostały przedstawione w sposób uporządkowany, podzielone na kategorie odpowiadające rozmaitym funkcjom językowym, jak powitania, pożegnania, podziękowania, przeprosiny, zgoda, wątpliwość, złość i wiele innych. To niezwykle istotne z edukacyjnego punktu widzenia, gdyż znacznie łatwiej zapamiętujemy skojarzone ze sobą pojęcia niż oderwane od siebie słowa czy frazy.

Zobacz w jak praktyczne kategorie zostały uporządkowane formuły konwersacyjne:
# Formy zwracania się, dzięki którym będziesz wiedział jak prawidłowo zwracać się do Twojego rozmówcy w zależności od jego stanowiska, funkcji czy pozycji społecznej.
# Przyciąganie uwagi.
# Informacje, czyli jak uzyskać informacje od kogoś, zapytać go o coś co nas interesuje.
# Wiedza, niewiedza, czyli w jaki sposób odpowiadać na pytania (gdy zna się odpowiedź, lub nie)
# Powitania, przedstawianie się, pożegnania. Absolutnie niezbędne!
# Gratulacje i życzenia.
# Zaproszenia i oferty, czyli jak zaproponować coś drugiej osobie, zaprosić ją na kawę, zaoferować współpracę itp...
# Opinie, czyli jak dowiedzieć się co druga osoba sądzi o czymś.
# Sympatie i antypatie, czyli jak wyrazić, że się coś/kogoś lubi, lub nie lubi.

Powyższa lista, to nawet nie połowa tematów, odnośnie których znajdziesz gotowe formuły konwersacyjne w ebooku "Angielskie formuły konwersacyjne". Resztę tematów możesz znaleźć w spisie treści.

Wystarczy, że popracujesz z tym ebookiem intensywnie przez dwa-trzy miesiące, a zyskasz więcej niż jesteś skłonny przypuszczać. Na podstawie materiałów zawartych w książeczce możesz sporządzić (na swój własny użytek) bazę SuperMemo, która bardzo ułatwi zapamiętanie wszystkich formuł.

Pamiętaj, że wystarczy zaledwie 15-20 minut dziennie, aby po paru miesiącach błysnąć przed nauczycielami i znajomymi dużo lepszą znajomością angielskiego, a u Anglosasów zacząć wzbudzać uznanie, zamiast politowania.

Spraw, aby język angielski nie sprawiał Ci już kłopotów. Najlepiej zamów od razu, Kup


* Kup e-Book - Angielskie formuły konwersacyjne

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

piątek, 19 września 2008

Prawo Pracy. 60 najważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego


Autor: -

Data wydania: 17.07.2007

Liczba stron: 40

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 83-7469-520-4

Opis:
Najważniejsze orzeczenia Sądu Najwyższego dotyczące prawa pracy

Zyskaj pewność, że w najbardziej wątpliwych sytuacjach regulowanych przez prawo pracy interpretujesz przepisy tak jak sędziowie Sądu Najwyższego

Teraz możesz – bez wertowania prasy i poszukiwań w Internecie – dowiedzieć się, jakie stanowisko zajął Sąd Najwyższy w najważniejszych kwestiach z zakresu prawa pracy. Uzyskasz nie tylko stanowisko sądu wraz z podstawami prawnymi, ale także dokładne objaśnienia, co znaczy dla Ciebie takie orzeczenie i jakie konsekwencje ma to w praktyce.

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Miewasz wątpliwości przy interpretacji zawiłych przepisów prawa pracy? Spotykasz sytuacje, w których nie bardzo wiadomo, jak postąpić, bo przepisy nie do końca to określają lub ich interpretacje są sprzeczne? Na przykład takie, jak te:

Pracownik uległ wypadkowi podczas pracy, ale był wtedy nietrzeźwy. Czy może domagać się odszkodowania?
Pracownica jest na urlopie wychowawczym, a Ty likwidujesz jej stanowisko pracy z przyczyn ekonomicznych. Czy możesz ją zwolnić?
Zwalniasz pracownika, który zawiódł Twoje zaufanie. Jak wskazać przyczynę wypowiedzenia, żeby sąd pracy jej nie podważył?
Teraz możesz zyskać pewność, że postąpisz właściwie we wszystkich wątpliwych sytuacjach, że zinterpretujesz przepisy prawa pracy, tak aby żaden organ kontrolny nie mógł zakwestionować Twoich interpretacji. Pomoże Ci w tym informator „Prawo Pracy. 60 najważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego”.

Jeśli nie jesteś pewien:

Czy osoba sprawująca funkcje kierownicze, która wykonuje pracę na równi z osobami, którymi kieruje, ma prawo do zapłaty za godziny nadliczbowe?
Czy można uznać za mobbing zbyt wysokie wymagania pracodawcy względem pracownika, które wywołują u pracownika dyskomfort psychiczny?
Czy brak umiejętności organizacyjnych pracownika zatrudnionego na stanowisku kierowniczym może być podstawą do wypowiedzenia umowy o pracę, gdy kwalifikacje zawodowe tego pracownika są wysokie?
Czy wypowiedzenie uważa się za doręczone i obowiązujące, jeśli pracownik świadomie nie odbiera z poczty pisma o rozwiązaniu umowy?
Czy premia regulaminowa podlega włączeniu do podstawy wymiaru przy ustalaniu świadczenia urlopowego?
Kiedy musisz wypłacić pracownikowi odszkodowanie z tytułu klauzuli o zakazie konkurencji, zawartej w podpisanej z nim umowie, jeśli w umowie nie są określone zasady wypłaty tego odszkodowania?
Czy pracownik pozostający w okresie wypowiedzenia może żądać wypłaty ekwiwalentu za urlop zamiast – zgodnie z wolą pracodawcy – wykorzystania tego urlopu?
Skorzystaj z praktycznego informatora „Prawo Pracy. 60 najważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego” i przekonaj się, jak łatwo znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i jak zrozumiale wyjaśnione są wszelkie wątpliwe kwestie.

Doradzają Ci najlepsi specjaliści

Możesz w pełni ufać wskazówkom zawartym w informatorze „Prawo Pracy. 60 najważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego” i stosować je bez obaw. Redakcja zadbała szczególnie o dobór materiału, tak aby informator był dla Ciebie użyteczny, i starannie opracowała szczegóły dotyczące wyroków, a komentarze zostały przygotowane przez specjalistów zajmujących się prawem pracy.

Wszystkie potrzebne informacje pod ręką

Informator został opracowany, tak aby maksymalnie ułatwić Ci korzystanie z niego. Podzielono go na rozdziały, z których każdy dotyczy innych problemów prawa pracy, a mianowicie:

1. Stosunek pracy


Umowa o pracę
Rozwiązanie umowy o pracę
2. Czas pracy
3. Wynagrodzenia
4. Urlop wypoczynkowy
5. Ochrona macierzyństwaW każdym rozdziale znajdziesz najważniejsze wyroki Sądu Najwyższego z interesującej Cię dziedziny, z tytułem jednoznacznie wskazującym problem, odwołaniem do przepisów, których dotyczą, datą wyroku i miejscem jego publikacji. Każdy wyrok opatrzony jest dogłębnym wyjaśniającym komentarzem eksperta, rozstrzygającym na przykładach niejasności, jakie jeszcze mogą się pojawić.

Nie zwlekaj!

Jeśli miewasz wątpliwości, interpretując prawo pracy, nie czekaj, aż organ kontrolny wskaże Ci uchybienia. Nie zwlekaj. Poznaj 60 najważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego dotyczących prawa pracy. Zyskaj pewność, że zinterpretowałeś przepisy w 100% poprawnie, i komfort, że w przyszłości nie popełnisz już błędu.

Życzę Ci samych sukcesów zawodowych

Beata Rudnicka

Wydawca informatora „Prawo Pracy. 60 najważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego”
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
Prawo pracy, kodeks pracy* Kup e-Book - Prawo Pracy. 60 najważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Motywowanie pracowników - 9 sposobów na sukces bez kosztów


Autor: Grażyna Boguta

Data wydania: 17.07.2007

Liczba stron: 25

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7468-742-3

Opis:
Najskuteczniejsze sposoby motywowania i inspirowania pracowników

Jak skłonić pracowników, aby z własnej woli robili dokładnie to, czego od nich oczekujesz, w dodatku 2 razy efektywniej?

Teraz możesz poznać najskuteczniejsze sprawdzone sposoby wywierania wpływu na ludzi, motywowania ich i inspirowania do działań. Gdy pozyskasz przychylność swoich pracowników, gdy będziesz potrafił sprawić, że zaangażują się w to, co robią, Twój sukces jest tylko kwestią czasu. Stosując te sposoby, osiągniesz swój cel znacznie szybciej, niż udawało Ci się to dotychczas.

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Każdy pracownik, który nie chce wykonać jakiegoś zadania, znajdzie wiele racjonalnych powodów, aby tego nie robić. Jeśli zabraknie mu motywacji, możesz być pewien, że nie wykona go tak, jak powinien. Jak go do tego skłonić? Jakich argumentów użyć: materialnych, emocjonalnych? Jaki system kar i nagród przyjąć, aby osiągnąć zadowalające rezultaty?

Istnieje wiele sposobów, by zachęcić Twoich podwładnych do pracy – do Ciebie należy, aby wybrać taki, który sprawdzi się w Twojej firmie w przypadku konkretnego pracownika. Inaczej trzeba motywować młodego człowieka z działu marketingu, a inaczej księgowego z 20-letnim stażem. W informatorze Motywowanie pracowników. 9 sposobów na sukces bez kosztów przeczytasz, jakich sposobów użyć, aby motywować trwale i skutecznie. Poznaj je, a na pewno uda Ci się skłonić ludzi do bardziej efektywnego działania.

Jeśli nie jesteś pewien:

Jakie potrzeby pracowników musi zaspokajać ich praca?
Jak zharmonizować cele pracowników z celami firmy?
Jak prawidłowo rozłożyć akcenty motywacji?
Dlaczego pracownicy na niższych stanowiskach także muszą mieć poczucie sukcesu?
Na czym polega motywacja przez współpracę?
Jak zapewnić dobrą atmosferę w firmie i stworzyć zespół lojalnych pracowników?
Dlaczego warto okazywać osobiste zainteresowanie sprawami pracowników?
W jakich sytuacjach trzeba reagować natychmiast?
Jak zapewnić pracownikom korzystne, konkurencyjne na rynku warunki pracy i świadczenia socjalne?
Skorzystaj z praktycznego informatora Motywowanie pracowników. 9 sposobów na sukces bez kosztów i przekonaj się, jak łatwo znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Szybko znajdziesz potrzebne informacje

Informator został opracowany tak, aby maksymalnie ułatwić Ci korzystanie z zawartych w nim wskazówek i porad. Pierwsza część informatora została podzielona na podrozdziały, z których każdy dotyczy innego sposobu motywowania pracowników. Znajdziesz tu liczne przykłady zastosowania omawianych sposobów motywowania. Dowiesz się, co możesz zrobić, aby zwiększyć skuteczność pracy swoich pracowników, a czego powinieneś unikać. W omówieniach pojawiają się także uwagi w ramkach, aby uwidocznić wszelkie sytuacje, co do których mogą pojawić się wątpliwości.

W drugiej części informatora znajdziesz informacje opisujące pieniądze jako czynnik motywujący oraz rozdział traktujący o tym, co zrobić z pracownikami, których nie sposób zmotywować.

Zaufaj wiedzy i doświadczeniu specjalistów

Możesz być pewny, że porady i wskazówki zawarte w informatorze Motywowanie pracowników. 9 sposobów na sukces bez kosztów pomogą Ci zachęcić swoich pracowników do bardziej efektywnych działań. Techniki prezentowane w informatorze starannie dobrane przez autorkę Grażynę Bogutę – dyrektora personalnego z wieloletnim doświadczeniem, a nad merytoryczną poprawnością i praktycznym ujęciem teksu czuwał dodatkowo niezależny konsultant.

Nie zwlekaj!

Jeśli chcesz skutecznie motywować i inspirować swoich podwładnych, zacznij to robić jak najwcześniej. Nie zwlekaj i już dziś zapewnij sobie dostęp do porad i wskazówek, które pomogą Ci skłonić pracowników, aby z własnej woli robili dokładnie to, czego od nic oczekujesz – 2 razy efektywniej.

Z życzeniami sukcesów zawodowych

Beata Rudnicka

wydawca informatora
Motywowanie pracowników. 9 sposobów na sukces bez kosztów
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka* Kup e-Book - Motywowanie pracowników - 9 sposobów na sukces bez kosztów

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

czwartek, 18 września 2008

Praktyczny pomocnik procesowy


Autor: Genowefa Grześkowiak

Data wydania: 17.07.2007

Liczba stron: 141

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-357-7

Opis:
Nie tylko dla niesłusznie oskarżonych i bezpodstawnie pozwanych przed sąd.
Jak samodzielnie wygrywać rozprawy?

W idealnym świecie nikt nie powinien trafić do sądu oskarżony o coś, czego nie zrobił, a już w żadnym wypadku nie powinien zostać za to skazany. Niestety, realia są o wiele brutalniejsze i zapewne nieraz słyszałeś o niesłusznie oskarżonych i skazanych. I mowa tutaj o ludziach naprawdę niesłusznie oskarżonych, a nie o takich, którzy tylko tak mówią.

Przypadki takie niestety się zdarzają i wynikają m.in. z błędów urzędników, fałszywych donosów, złośliwości ludzkiej. Gdy już znajdziemy się w takiej sytuacji, często nie wiemy, jak się zachować, a swoją spontaniczną, nieprzemyślaną reakcją działamy na własną szkodę. Pod wpływem silnego zdenerwowania i lęku wypowiadamy słowa i podejmujemy działania, które pogrążają nas jeszcze bardziej!

Zostałeś posądzony o dokonanie czynu karalnego lub przestępstwa, którego nie popełniłeś? Policja lub prokuratura wszczęła wobec Ciebie postępowanie karne?
Przypadkowy znajomy pozwał Cię do sądu o wypłacenie rzekomo należnych zaległości płatniczych lub domaga się spełnienia innego świadczenia, do uiszczenia którego się nie poczuwasz?
Podejmowane próby zaangażowania adwokata w obrębie właściwej prokuratury lub sądu, przed którym dochodzenie i proces będą się toczyć (lub już się toczą) nie udają się? Każdy prawnik grzecznie, ale stanowczo Cię zbywa? A może nawet nie próbujesz angażować pełnomocnika, bo zwyczajnie Cię na to nie stać? Jesteś załamany i czujesz się całkowicie bezradny?
Takich sytuacji może być naprawdę wiele...

... na szczęście możesz zdobyć nieocenioną wiedzę praktyczną, która ochroni Cię przed popełnieniem nieodwracalnych błędów...
... wiedzę opartą na autentycznych doświadczeniach z sal sądowych, która pozwoli Tobie samemu, we własnym imieniu, stawać przed sądami i reprezentować skutecznie swoje interesy oraz uniezależnić się od prawników i uchronić przed wysokimi kosztami adwokackimi.

Każdy, kto ma lub będzie mieć proces sądowy, powinien znać realne możliwości swojej obrony. Ty za chwilę będziesz miał okazję dowiedzieć się, jakie masz prawa i – przede wszystkim – jak z nich skorzystać w sądzie, aby uniknąć niesprawiedliwego wyroku.

„Praktyczny pomocnik procesowy”, z którego już za chwilę będziesz mógł skorzystać, został napisany językiem zrozumiałym, bez niepotrzebnego „prawniczego bełkotu”, co gwarantuje, że bez problemu będziesz wiedział, jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce, a co najważniejsze – poprowadzi Cię „za rękę” przez całe postępowanie przeciwko Tobie wszczęte, zarówno karne, jak i cywilne, i pozwoli wyjść z niego zwycięsko!

Dzięki publikacji „Praktyczny pomocnik procesowy” poznasz od podstaw całą procedurę – od chwili doręczenia wezwania, poprzez stawienie się na policji w celu złożenia wyjaśnień, aż do chwili prawomocnego zakończenia procesu – i przede wszystkim zdobędziesz wiedzę:

Jak złożyć zeznanie, aby było przydatne do obrony?
Jak pozyskać dowody?
Jak zabezpieczyć się przed podrabianiem dokumentów z akt sprawy?
Jak nie dopuścić do manipulowania procesem na Twoją szkodę?
Jak nie dać się wmanewrować w rzekome czyny karalne?
Jak zachowywać się i postępować podczas śledztwa i procesu?
Jak samemu sporządzać pisma, wnioski, odwołania, zażalenia, apelacje i inne pisma procesowe?
Zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci samodzielnie stawać i bronić się skutecznie przed wszystkimi instancjami sądów polskich.
Informacje znajdujące się w tej publikacji są uważane za kontrowersyjne, gdyż Autorka bez ogródek opisuje REALIA i na ich podstawie pokazuje, jak się ustrzec przed sytuacjami, które, jak dotąd myśleliśmy, zdarzają się wyłącznie na filmach czy w książkach.

Ponadto w „Praktycznym pomocniku procesowym”:

Znajdziesz praktyczną interpretację zastosowania przepisów prawa oraz szczegółową instrukcję postępowania przed Organami Ścigania i Orzekania.
Na podstawie przytoczonych przykładów, wziętych z autentycznych dochodzeń i procesów sądowych, poznasz „metody” stosowane przez prokuratorów i sędziów w dochodzeniach oraz procesach karnych i cywilnych.
Dowiesz się, jak napisać skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka czy Rzecznika Praw Obywatelskich.
Jeśli Ty lub ktoś z Twoich znajomych znalazł się w tarapatach, nie zastanawiaj się dłużej – jeszcze można to naprawić – wypełnij poniższy formularz już teraz i zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci wyjść z trudnych sytuacji obronną ręką i zaoszczędzić niemałe pieniądze.* Kup e-Book - Praktyczny pomocnik procesowy

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Angielskie czasy


Autor: Anna Horochowik

Data wydania: 13.07.2007

Liczba stron: 57

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-330-0

Opis:
Poznaj 7 czasów, które wystarczą Ci do sprawnej komunikacji

Po co czyć się wszystkich czasów angielskich?
Przecież Anglicy używają tylko trzech, czterech,góra pięciu z nich.

Ta nowatorska książka jest publikacją wyjątkową, ponieważ jest napisana z myślą o osobach chcących nauczyć się podstawowych czasów, przydatnych w mówieniu i pisaniu po angielsku.

Tak naprawdę – nie ma publikacji, jak ćwiczyć gramatykę w języku mówionym. Natomiast jest bardzo potrzebne to, aby wyuczone zasady gramatyczne ćwiczyć w mowie na bieżąco. Zrozumienie czasów i prawidłowe zastosowanie ich w zdaniach to często prawdziwa zmora uczniów.

Po co uczyć się wszystkich czasów angielskich? Przecież Anglicy używają tylko trzech, czterech, góra pięciu z nich? Nie każdy musi zostać anglistą i znać wszystkie czasy angielskie.

Ogólnie przyjmuje się, że czasów angielskich jest aż 13. Ale niektórzy uważają, że jest ich ponad 25. Jednak jeśli poznasz maksimum siedem angielskich czasów, to w zupełności Ci to wystarczy w komunikacji językowej i śmiało będziesz mógł porozumieć się w języku w stopniu zaawansowanym.

Książka przeznaczona jest dla wszystkich tych, którym nauka czasów angielskich sprawia trudności. W książce wytłumaczone zostały bardzo prosto i praktycznie najważniejsze czasy angielskie, przykłady poprawnego ich użycia, ćwiczenia umożliwiające utrwalenie poznanych reguł oraz klucz do ćwiczeń. Zawarte są tutaj również cenne wskazówki, jak ćwiczyć użycie czasów w mowie.

Jeśli przerobisz tę książkę, angielskie czasy nie powinny sprawiać Ci już żadnego problemu.


* Kup e-Book - Angielskie czasy


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Prawo ochrony dziedzictwa kultury


Autor: Kamil Zeidler

Data wydania: 07.07.2007

Liczba stron: 328

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 978-83-7526-423-4

Opis:
Książka obejmuje całość problematyki dotyczącej prawa ochrony dziedzictwa kultury na płaszczyźnie prawa krajowego, prawa międzynarodowego oraz prawa europejskiego.
Jednocześnie publikacja jest wprowadzeniem do tej szczególnej dziedziny prawa, wprowadzeniem, które dla Czytelnika zainteresowanego danym zagadnieniem powinno stanowić inspirację do sięgnięcia po wskazaną literaturę, a także do podjęcia poszukiwań i badań we własnym zakresie.

Adresatami monografii są nie tylko prawnicy, lecz również wszyscy, którzy tak zawodowo, jak i prywatnie zainteresowani są ochroną narodowego dziedzictwa kultury


* Kup e-Book - Prawo ochrony dziedzictwa kultury

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Testy i zadania


Autor: Grażyna Białopiotrowicz, Barbara Scudder, Andrzej Rutkowski

Data wydania: 07.07.2007

Liczba stron: 49

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 83-7286-417-9

Opis:
Najlepszy sposób, aby ułatwić sobie prowadzenie polityki personalnej

Jak – najszybciej i najprościej – ocenić predyspozycje swoich pracowników, aby umiejętnie się z nimi komunikować, skuteczniej nimi zarządzać i powierzać im zadania na miarę ich możliwości?

Teraz możesz poznać techniki, które pomogą Ci wysondować, jakimi ludźmi są Twoi podwładni, jakie cechy osobowości przejawiają i jak funkcjonują w zespole. Dowiesz się, jak w zależności od tego prowadzić politykę personalną w Twojej firmie. Zyskasz narzędzia, dzięki którym będziesz mógł poprawić efektywność pracy, zadbać o jej komfort dla poszczególnych pracowników i zapobiec konfliktom.

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Jakim jesteś szefem? Czy zdajesz sobie sprawę, jacy są Twoi podwładni: czy lepiej czują się, wykonując samodzielne prace, wymagające odpowiedzialności, czy pracując w izolacji, na stanowisku niewymagającym kontaktu z innymi ludźmi? Jeśli będziesz to wiedział, będziesz mógł lepiej i skuteczniej zarządzać pracownikami. Będzie Ci łatwiej zadbać o dobre kontakty interpersonalne, dobre samopoczucie i zadowolenie z pracy. Trafnie ocenisz, komu powierzyć odpowiedzialne funkcje, kto najbardziej zaangażuje się w sprawy firmy.

Wiedzy na temat swoich podwładnych nie można przeceniać. Dlatego sięgnij po praktyczny informator „Testy i zadania ułatwiające prowadzenie polityki personalnej”. Mając go pod ręką, szybko zbadasz, jakie jest nastawienie Twoich pracowników do rzeczywistości, jakie są ich relacje z otoczeniem, jaki styl pracy preferują – będzie Ci łatwiej delegować zadania i budować w firmie zgrany zespół.

Jeśli chciałbyś wiedzieć:

Jak w pracowniku rozpoznać „generała”, a jak „żołnierza” i jak w zależności od tego skutecznie nimi kierować?
W jaki sposób ocenić, jakim ktoś będzie liderem?
Jak sprawdzić umiejętność i styl słuchania i jak powinien słuchać szef?
Jak badać jasność i precyzję myślenia?
Jak z charakteru pisma wstępnie ocenić cechy osobowości?
Sięgnij po informator „Testy i zadania ułatwiające prowadzenie polityki personalnej” i przekonaj się, jak bardzo może on pomóc Ci w zarządzaniu ludźmi.

Praktyczne narzędzia oceny i komentarze do wyników

Informator został opracowany tak, abyś mógł wszechstronnie i szybko ocenić, z jakimi ludźmi pracujesz. Zawiera testy sprawdzające poszczególne predyspozycje, odpowiedzi do testów oraz interpretacje uzyskanych wyników. Znajdziesz w nim także praktyczne porady dotyczące postępowania z pracownikami w zależności od tego, jakie wyniki uzyskali.

Wykorzystaj wiedzę doświadczonych specjalistów

Autorami informatora są Grażyna Białopiotrowicz – wykładowca WSP w Słupsku, trener umiejętności interpersonalnych, Barbara Scudder – grafolog i dziennikarz, autorka wielu publikacji na temat grafologii oraz Andrzej Rutkowski – doradca ds. personalnych – Zakład Usług Psychologicznych DIAGNOZA. Mają oni duże doświadczenie i długoletnią praktykę w swoich dziedzinach. Możesz być pewien, że testy prezentowane przez każdego z autorów są sprawdzone i dają wiarygodne wyniki. Dzięki temu informatorowi będzie Ci łatwiej komunikować się z pracownikami, skuteczniej nimi zarządzać i powierzać im zadania na miarę ich możliwości.

Nie zwlekaj!

Jeśli chciałbyś najszybciej i najprościej ocenić predyspozycje swoich pracowników, aby umiejętnie się z nimi komunikować i skuteczniej nimi zarządzać, poznaj narzędzia, które pomogą Ci to osiągnąć. Nie zwlekaj. Im szybciej je wykorzystasz, tym bardziej zbliżysz się do swego celu, a wiedza, jaką dzięki nim uzyskasz – zaprocentuje w przyszłości.

Serdecznie Ci tego życzę

Beata Rudnicka

Wydawca informatora
„Testy i zadania ułatwiające prowadzenie polityki personalnej”
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka* Kup e-Book - Testy i zadania

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Przyjęcia okolicznościowe w praktyce


Autor: Małgorzata Gajda

Data wydania: 06.07.2007

Liczba stron: 73

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-333-1

Opis:
Jak przygotować perfekcyjne przyjęcie, które zachwyci Twoich gości?


* Kup e-Book - Przyjęcia okolicznościowe w praktyce

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Programy lojalnościowe. Budowa i funkcjonowanie


Autor: Piotr Kwiatek

Data wydania: 02.07.2007

Liczba stron: 228

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 978-83-7526-157-8

Opis:
Kluczowym elementem koncepcji zarządzania marketingowego opartego na relacjach, czyli wzajemnych powiązaniach i interakcjach między podmiotami rynkowymi, jest zagadnienie trwałości związku z klientem, określanej mianem lojalności nabywcy. Jednym z najistotniejszych dla praktyki gospodarczej odkryć było stwierdzenie istnienia zależności między długością trwania relacji przedsiębiorstwo - klienci a generowanymi zyskami. Oznaczało to między innymi wzrost zainteresowania metodami umożliwiającymi kształtowanie czasu trwania tych relacji. Tym zagadnieniom poświęcona jest niniejsza publikacja.

W książce szczegółowo omówiono:


cechy marketingu relacyjnego,
fakty i mity na temat lojalności klientów,
metody pomiaru lojalności,
rodzaje i cechy programów lojalnościowych,
schemat lojalnościowy i program częstego zakupu,
proces tworzenia programów lojalnościowych i ocenę ich funkcjonowania,
efekty programów lojalnościowych.

Książka jest przeznaczona dla menedżerów, którzy są odpowiedzialni za funkcjonowanie programów lojalnościowych lub planują ich wprowadzenie, kierowników działów sprzedaży, pracowników agencji reklamowych, tworzących i prowadzących programy na rzecz swoich klientów, a także dla studentów kierunków ekonomicznych, stanowi bowiem rozwinięcie i uzupełnienie podręczników dotyczących nabywców i zagdanienia lojalności.
Program lojalnosciowy


* Kup e-Book - Programy lojalnościowe. Budowa i funkcjonowanie

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Zasiłek chorobowy. Najczęstsze błędy w dokumentacji.


Autor: -

Data wydania: 01.07.2007

Liczba stron: 21

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7468-865-9

Opis:
Świadczenia pieniężne w razie choroby i macierzyństwa można wypłacać tylko na podstawie prawidłowo wypełnionych i dostarczonych w terminie dokumentów. Ponieważ jesteś płatnikiem zasiłku, to na Tobie spoczywa obowiązek sprawdzenia prawidłowości tych formularzy! Skorzystaj z naszych porad i wielu przykładów! Jakie są rodzaje dokumentów zasiłkowych? Na co zwracać uwagę, przyjmując zwolnienie lekarskie? W jaki sposób prawidłowo wypełnić ZUS ZLA, ZUS Z-3 i ZUS Z-3A? Jak prawidłowo wypełnić kartę zasiłkową, sporządzić listę płatniczą oraz jakie błędy najczęściej zdarzają się specjalistom ds. płac przy jej wypełnianiu? Poznaj wszystkie konsekwencje, z jakimi musisz się liczyć, jeśli nieprawidłowo wypełniłeś dokumentację zasiłkową. Ustrzeż się tych konsekwencji dzięki naszemu informatorowi.
Zasiłek chorobowy

* Kup e-Book - Zasiłek chorobowy. Najczęstsze błędy w dokumentacji.


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com