Nowości

Polecane

poniedziałek, 22 września 2008

ebook - Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim


Autor: Sylwia Bartkowiak

Data wydania: 06.09.2007

Liczba stron: 97

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-444-5

Opis:
Najczęściej używane wyrażenia przyimkowe w 10 zestawach ćwiczeń wraz z odpowiedziami!
Wyrażenia przyimkowe zawsze wywoływały frustrację wśród ludzi uczących się języka angielskiego. Załamywali ręce, mówiąc: „Ja się chyba nigdy tego nie nauczę!”. Sylwia Bartkowiak, która prowadzi kursy języka angielskiego, wpadła na pomysł, aby notować podczas lekcji zwroty przyimkowe, których najczęściej używali i robili w nich błędy. Trwało to kilka lat, ale w konsekwencji powstały bogate zbiory najbardziej pożądanych wyrażeń przyimkowych.

Dlaczego at home, a nie in home? Przecież w to in!

I called to my sister yesterday. No, you called your sister yesterday!

My brother is interested politics. No, your brother is interested in politics!

Do you ride on a bike? Znowu źle: Do you ride a bike? No, ale przecież na to on.

Tego typu przykładów można znaleźć bardzo wiele. Raz próbujemy tłumaczyć zwroty poprzez analogię do języka polskiego. Niestety, zazwyczaj wtedy okazuje się, że tak jest źle. Próbujemy więc powielać jakąś regułę. I znów rozczarowanie, bo okazuje się, że tak też jest niepoprawnie!

W tym ebooku nie znajdziesz rekordowej liczby zwrotów, ale 10 lekcji z tymi, które są powszechnie stosowane i niestety sprawiają kłopoty. Rozdziały ułożone są tematycznie, np. TIME – CZAS, gdzie znajdziesz najpowszechniejsze zwroty związane z wyrażaniem czasu, np.: rano, w nocy, o piątej, za dwa dni, 5 sierpnia, w zeszłym tygodniu. Po wprowadzeniu danej grupy zwrotów przygotowane zostały przez autorkę ćwiczenia aktywizujące ten materiał, czyli takie, które pozwalają użyć danego zwrotu w kontekście.

Są to różnorodne ćwiczenia: od tłumaczeń, poprzez poprawianie błędów, testy wyboru, wypełnianie luk, zadania typu PRAWDA–FAŁSZ, gry w pojedynkę lub w parze, aż po wypowiedzi pisemne czy ustne. Każda lekcja zakończona jest testem z wyrażeń z danej lekcji oraz tych z poprzednich lekcji. Zdobywana wiedza jest więc systematycznie utrwalana i testowana.

Do kogo adresowany jest ten ebook?
„Ebook ten kieruję do osób samodzielnie uczących się języka angielskiego, ponieważ jest wyposażony w odpowiedzi. Aby korzystać z ebooka, należy znać przede wszystkim trzy czasy gramatyczne: present simple, present continuous i past simple, bo na nich oparta jest większość ćwiczeń.

Adresowany jest też do nauczycieli, ponieważ jest kompendium ćwiczeń na temat powszechnie używanych wyrażeń przyimkowych i może ułatwić i urozmaicić ich pracę.

Przykłady zawarte w ćwiczeniach pisane są w oparciu o błędy często popełniane przez samych uczących się. Pochodzą więc 'z klasy', co daje im przewagę nad ładnymi, lecz teoretycznymi zdaniami pochodzącymi z książek czy Internetu.”

Sylwia Bartkowiak

Gdy przerobisz już wszystkie zawarte w tej publikacji lekcje, to będziesz mógł dumnie stwierdzić, że opanowałeś w stopniu zaawansowanym angielskie wyrażenia przyimkowe. To fantastyczna nagroda za wytrwałość i konsekwencję! Jedyne, co musisz teraz zrobić, to złożyć zamówienie na tę publikację i rozpocząć swoją przygodę z angielskimi przyimkami ;-) Do dzieła!
Język angielski* Kup e-Book - Wyrażenia przyimkowe w języku angielskim


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Vademecum doradcy ubezpieczeniowego


Autor: Waldemar Mielczarek

Data wydania: 06.09.2007

Liczba stron: 158

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-339-4

Opis:
Wszystko, co powinieneś wiedzieć, aby zwiększać swoją skuteczność i zarabiać więcej
Usiądź wygodnie i poświęć 5 minut na przeczytanie tego tekstu, a dowiesz się, jak być lepszym agentem ubezpieczeniowym i radykalnie zwiększyć swoje dochody.

Prezentujemy wyjątkowego ebooka. Publikacja ta może okazać się dla Ciebie przełomową. Oto kontynuacja bestsellerowej książki „365 dni do sukcesu”. Napisana klika lat później, po nabraniu przez autora nowych doświadczeń. „Vademecum Agenta Ubezpieczeniowego” to konkretne i usystematyzowane wiadomości dla każdego doradcy czy handlowca, który chce osiągnąć sukces w swojej branży. Autor przebrnął przez trudne etapy pracy agenta i dzięki wytrwałości udało mu się osiągnąć sukces.

Czy chcesz, aby sukces stał się także Twoim udziałem? Jeśli tak – czytaj dalej.
Poznaj ścieżkę sprzedaży i listę obiekcji, na które natyka się każdy doradca. Pokazuje, jak przebić się przez te obiekcje. To dlatego ta publikacja przeznaczona jest dla każdego agenta i niemal każdego handlowca.

Dlaczego ten ebook jest tak dobry dla każdego agenta?
„Postanowiłem przedstawić w sposób przejrzysty i zrozumiały wszystko, co uważam za niezbędne w zawodzie sprzedawcy: pracującego w handlu obwoźnym, na straganie, w supermarkecie czy też w ubezpieczeniach. Wiem, że zawsze to człowiek jest początkiem i końcem każdej transakcji finansowej. W każdym przypadku ludzie kupują ludzi. Człowiek jest istotą oddziałującą na innych i jednocześnie ulegającą również wpływom z zewnątrz. Nie można jednak tego wykorzystywać do złych celów.”

Waldemar Mielczarek – autor publikacji

Jeżeli jesteś już zdecydowany, skorzystaj z prostego formularza i ściągnij darmowy fragment ebooka.
Czego dowiesz się z ebooka?
Jak wprowadzić się w dobry nastrój pomocny przy spotkaniach z klientami?
Jak zmienić tryb życia i stać się bardziej zdyscyplinowaną osobą?
Jak uzyskać entuzjazm i radość z wykonywanej pracy?
Jak nie przejmować się nieudanymi spotkaniami i wyciągać z nich konstruktywne wnioski?
Jak rozwiać obiekcje klienta?
Jak nie zniechęcać się „czarnymi seriami”?
Jak pozbyć się uczucia, że jest się intruzem?
Jak przyjąć profesjonalną postawę?
Jak podchodzić do rozmów telefonicznych i jak skutecznie umawiać spotkania?
Jak walczyć ze zniechęceniem i przeciwnościami losu?
„Vademecum Agenta Ubezpieczeniowego” to obowiązkowa lektura dla tych, którzy chcą odnieść sukces w zawodzie doradcy finansowego. Czerpanie z bogatych doświadczeń autora ułatwia kontakt z klientami oraz pokazuje, jak stać się godnym zaufania doradcą.

Ebook jest szczególnie pomocny dla młodych, początkujących agentów. Pokazuje, jak nie załamać się na początku ich drogi i odnosić sukcesy. Bije z niego pozytywna energia, która potrafi bardzo mocno z motywować. Niech Twoja praca stanie się dla Ciebie pasją, a spotkania z klientami – czystą przyjemnością.

Na jakie dodatkowe pytania odpowiada autor publikacji?
Jaka jest ścieżka sprzedaży?
Jak przekonać klienta do zakupu produktu, czyli jak skutecznie zamknąć sprzedaż?
Jak przeprowadzić trafną analizę finansową?
Jak utrzymać kontrolę nad rozmową podczas spotkania?
Dlaczego „nie” nie zawsze oznacza „nie”?
Jak uzyskać polecenia?
Kogo słuchać, a jakich osób się wystrzegać?
Jak przygotować się na spotkanie?
... i wiele, wiele więcej!

Już dziś rozpocznij swoją podróż ku lepszym osiągnięciom.
Doradca ubezpieczeniowy - ebook* Kup e-Book - Vademecum doradcy ubezpieczeniowego

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Policyjne Ju-Jitsu


Autor: Louis Shomer

Data wydania: 06.09.2007

Liczba stron: 120

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-531-2

Opis:
Wszystko to, czego o ju-jitsu byli uczeni policjanci w USA i żołnierze Piechoty Morskiej
Poznaj wiecznie aktualne zasady samoobrony opartej na japońskiej sztuce walki bez walki" jaką jest ju-jitsu.
Jeśli interesują Cię sztuki walki, już za chwilę będziesz mógł dowiedzieć się, czego uczyli się już ponad 70 lat temu amerykańscy marines oraz policjanci, a przede wszystkim nauczyć się tego samego.

"Policyjne Ju-jitsu" to dobry podręcznik zarówno dla całkiem początkujących, jak i interesujące źródło nowych technik i pomysłów dla ludzi znających się już na rzeczy.

Dlaczego poradnik "Policyjne Ju-jitsu" jest warty uwagi?

"To naprawdę znakomity, mimo swych niewielkich rozmiarów, podręcznik samoobrony, opisujący w zrozumiały, a często także dość zabawny sposób kilkadziesiąt nietrudnych do wykonania i bardzo skutecznych technik ju-jitsu. Plus kilka użytecznych technik rodem z amerykańskich zapasów."

Ju-jitsu kieruje się przede wszystkim trzema zasadami:

Ustąp aby zwyciężyć
Minimum wysiłku, maksimum skuteczności
Przez czynienie sobie dobra nawzajem do dobra ogółu
Jeśli chcesz się dowiedzieć jak w prosty sposób wykorzystać te zasady w praktyce, dzięki sztuce ju-jitsu i zdajesz sobie sprawę z tego jak bardzo te umiejętności zwiększą Twoje bezpieczeństwo, zamówi już teraz i zacznij ćwiczyć.

Dodatkowo, oprócz publikacji liczącej 120 stron, otrzymasz także:

Co ma wspólnego sztuka walki ju-jitsu z umiejętnością pływania?
Wyobraź sobie, że spotykasz kogoś pierwszy raz i wywiązuje się między Wami rozmowa o wszystkim i o niczym. Po chwili rozmowa przypadkiem schodzi na umiejętność pływania.

Twój rozmówca stwierdza, że ani on, ani nikt z jego rodziny nie umie pływać i wcale go to nie martwi. Więcej! Uważa, iż czas poświęcony na naukę pływania to czas stracony, który można znacznie lepiej wykorzystać na tysiąc innych sposobów.


Wyrażasz pewne zdziwienie, a wtedy ten ktoś z przekonaniem Ci wyjaśnia: "Nigdy nie marzyłem o karierze poławiacza pereł, wody właściwie nie lubię, na plażę nie chodzę, mieszkam zaś nie na jakiejś zacumowanej przy brzegu rzeki łodzi, tylko o ponad 40 km od najbliższego dużego zbiornika wodnego – czy to nie są wystarczające powody, żeby nie zawracać sobie głowy pływaniem?".

Nieco rozbawiony tym wywodem otwierasz usta, żeby grzecznie zaprotestować, na co Twój rozmówca tłumaczy Ci, że: "przecież umieć pływać tylko trochę, to tak jakby wcale pływać nie umieć, a nauczyć się porządnie wymaga bez porównania więcej pracy, niż normalny człowiek byłby temu poświęcić".

A kiedy, mimo potęgi tych wszystkich argumentów, wyrażasz jeszcze pewną wątpliwość co do bezsensowności nauki pływania, Twój rozmówca, człowiek jak się okazuje wykształcony, przygważdża Cię informacją, że Lord Nelson nie umiał pływać, nawet kiedy jeszcze miał oba ramiona, tak samo zresztą jak większość wielkich żeglarzy i odkrywców.

Co byś pomyślał o kimś takim? Pozwól, że spróbuję zgadnąć. Bez wahania przyznałbyś mu zapewne elokwencję, oczytanie, zdolność logicznej argumentacji. Uznałbyś go, jeśli lubisz ten rodzaj rozmowy, za całkiem interesującego rozmówcę. Zgoda? Ale także, jeśli się bardzo nie mylę, uznałbyś go za niemałego dziwaka. Dlaczego?

Ponieważ, i to jest dość oczywiste dla każdego, kto nie stawia własnej oryginalności i własnych abstrakcyjnych argumentów ponad realiami życia – umiejętność pływania bywa przydatna, czasem może nawet uratować życie, własne albo cudze... Z pewnością dodaje też pewności siebie w sytuacjach kiedy się jest blisko wody, co w normalnym życiu, nie sterowanym przez antypływacką obsesję nie zdarza się znowu tak rzadko...

Dobrych argumentów miałbyś jeszcze sporo, ale przecież ważniejsze od argumentów jest życie, i ono przemawia za tym, by poświęcić nieco czasu i energii na naukę pływania swoją i swoich bliskich. Myślę, że się z tym poglądem zgodzisz.

Z drugiej strony jednak coś jest w argumentach naszego elokwentnego dziwaka – przecież większość naszego czasu spędzamy nie na głębokiej wodzie, czy w jej pobliżu, ale wśród ludzi. Wśród ludzi różnych – znajomych i obcych, przychylnych nam i obojętnych, a czasem nawet wrogich i niebezpiecznych.

Dla większości spośród nas umiejętność pływania jest czymś oczywistym, poczuwamy się też do dbałości o to, by posiadły ją w wystarczającym stopniu nasze dzieci. Co jednak robimy, aby dać im, i sobie samemu, umiejętność poradzenia sobie w naszym naturalnym, codziennym ludzkim środowisku?

To musi być związane z inteligencją emocjonalną – przecież gdybyśmy byli logiczni, to pewna elementarna umiejętność obronienia się przed napastnikiem, nachalnym adoratorem, kieszonkowcem, wulgarnym pijakiem itd. byłaby dla nas co najmniej równie ważna, co umiejętność przepłynięcia dwustu metrów żabką.

Większość z nas, tych żyjących na stałym lądzie, a nie na brzegu rzeki, jest znacznie częściej zagrożona cudzą agresją, niż utonięciem. I to pomimo wszelkich argumentów, nie pozbawionych przecież pewnej logiki, które można by łatwo stworzyć po prostu adaptując te użyte przez naszego hipotetycznego nie lubiącego pływania rozmówcę.

Po tej adaptacji wyglądałyby one tak: "nigdy nie marzyłem o karierze bodyguarda, bić się nie lubię, lokale słynące z brutalnych awantur omijam, mieszkam nie w jakimś slumsie, tylko w bardzo porządnej dzielnicy – czy to nie są wystarczające powody, żeby nie zawracać sobie głowy ju-jitsu? Przecież znać ju-jitsu tylko trochę, to tak jakby wcale go nie znać, a nauczyć się go porządnie wymaga bez porównania więcej pracy, niż normalny człowiek byłby temu poświęcić. W dodatku wątpliwe jest, czy Hannibal, Scypion Afrykański, albo powiedzmy Marszałek Montgomery znali ju-jitsu, co im przecież nie zaszkodziło w pięknych karierach..."

Te argumenty nawet mogą mieć pewną wartość, ale absolutnie nie przekreślają realnej użyteczności wszystkiego, co w prosty i nie dezorganizujący życia sposób zwiększyłoby nasze poczucie bezpieczeństwa wśród ludzi, nawet jeśli nie wszyscy będą nam przyjaźni. Zgoda?


Analogia pomiędzy pływaniem, a umiejętnością obronienia się jest dość ścisła, ale nie do końca. Dlaczego? Ponieważ woda nie ma oczu i nie reaguje na język Twojego ciała. Potencjalny agresor ma i reaguje, i to dużo bardziej niż sobie prawdopodobnie wyobrażasz.

Istnieje dzisiaj cały dział kryminologii, zwany "wiktymologią". Wiktymologia to nauka o ofiarach przestępstw, bada przede wszystkim kto i dlaczego staje się taką ofiarą. Niektóre wnioski z tych wszystkich licznych badań są już niezbite i naprawdę szokujące – otóż ogromna część ofiar przemocy ze strony obcych, a już szczególnie tego, co można określić, jako "bezinteresowna przemoc", czyli napaści huligańskich, to ludzie, których napastnicy, na podstawie ich zachowania, wyglądu i właśnie języka ciała rozpoznają, jako osobę bezbronną, atak na którą nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Wynika z tego między innymi to, że każde zwiększenie Twojej zdolności do obrony, które odbije się we wzroście Twego poczucia bezpieczeństwa i spokojnej pewności siebie, stanie się dla potencjalnego agresora sygnałem, że "tę osobę lepiej zostawić w spokoju". "Jak pomyślał, tak i zrobił", przynajmniej w przeważającej ilości przypadków tak się dzieje.

Jeśli zgodziłeś się z moim dotychczasowym wywodem, to udało mi się Cię z pewnością przekonać, iż nauczenie się nieco ju-jitsu jest w najlepszym interesie Ciebie samego i Twoich bliskich. Zapewniam Cię, że jest to także całkiem możliwe, a nawet niezbyt trudne.

Dwa klasyczne samouczki ju-jitsu: "Policyjne Ju-Jistu" Louisa Shomera wraz ze specjalnym dodatkiem “Chwyty ju-jitsu” Vikinga Cronholma, mogą być najprostszą, najszybszą i najskuteczniejszą metodą poprawienia osobistego bezpieczeństwa Twojego oraz bezpieczeństwa Twoich bliskich.

Skoro uważasz, zresztą całkiem słusznie, że warto by każdy nauczył się pływać, warto pomyśleć także o umiejętności skutecznej samoobrony. Pomyśl jak pewnie będziesz się czuł wiedząc, że możesz bez problemu obronić się przed nawet najbardziej rosłym przeciwnikiem, wykorzystując moc chwytów ju-jitsu. Nawet nie wyobrażasz sobie jakie to jest proste.

Przypominam, że jeśli zamówisz za chwilę poradnik "Policyjne Ju-Jitsu", otrzymasz gratis specjalny poradnik "Chwyty Ju-Jitsu, autorstwa Vikinga Cronholma, uznawanego za ojca skandynawskiego Ju-Jitsu. Zamów już teraz i bądź bezpieczny.
Sztuki walki* Kup e-Book - Policyjne Ju-Jitsu

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Runy - magia w Twoich rękach


Autor: Mariusz Staszewski

Data wydania: 04.09.2007

Liczba stron: 103

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7521-429-1

Opis:
Pomyśl, jakby to było, gdybyś znał swoją przyszłość... Już za chwilę możesz odkryć runy i ich magiczną moc.
Czy wierzysz w przeznaczenie? Czy wierzysz w to, że właśnie w tym momencie gdy czytasz ten tekst, Twój Los tego chciał? Właśnie teraz miałeś zobaczyć te słowa. Teraz wreszcie chce On abyś czytał dalej. I będziesz to robił, bo wiedza, którą zaraz możesz poznać wpłynie na Twoje przyszłe decyzje.


Już za parę godzin możesz zacząć sterować swoim losem nie tak jak On tego chce, tylko jak Ty tego chcesz. Zacznij wreszcie korzystać z mocy, która czeka aż ją poznasz i zastosujesz w codziennym życiu.

Wyobraź sobie władzę, którą zyskasz znając przyszłość...
Już za chwilę możesz odkryć czym naprawdę są runy i poznać moc wyroczni runicznej, która pozwala na rozwiązywanie wielu problemów współczesnego życia. Dostaniesz klucz do przeznaczenia, jaki zna niewielu.

"Znaki te posiadają ogromną magiczną moc, zarówno pozytywną, jak i negatywną. Ta moc ukazana jest na wielu poziomach..."

- Ewa Kulejewska, "Runy i Ty"

Runy i ich magia jest przeznaczona dla Ciebie. Tak, właśnie dla Ciebie, bo w życiu nie ma przypadków. Choć może Ci się to wydawać niewiarygodne, już niedługo problemy, z którymi nie możesz sobie poradzić będą "śmieszne" a droga do sukcesu stanie otworem.

Nawet, gdy powyższe zdania wydają Ci się dziwne, śmieszne lub niezrozumiałe i tak czytasz te słowa. Potwierdza się więc zdanie o przeznaczeniu. W tej chwili gdy zostawisz ten tekst nic nie zyskasz. A do zdobycia jest cała Twoja przyszłość.

Już za chwilę możesz dowiedzieć się czym naprawdę są runy – magiczne znaki, które posiadają moc przewidywania przyszłości i pokazywania drogi, jaką należy podążać. Runy znane są od tysiącleci. Na pewno spotkałeś się nie raz z takimi symbolami:

Pewnie też nie raz widziałeś różnego rodzaju reklamy wróżb i przepowiedni w gazetach lub TV. Niestety większość tego rodzaju porad to zabawa dobra dla tych, co chcą wydać mnóstwo pieniędzy i nic na tym nie zyskać. Pamiętaj! Takie wróżby to zabawa służąca wyciągnięciu pieniędzy od klienta. Bo przecież jak za pomocą sms-a można odpowiedzieć na ważne pytanie nie wiedząc nawet, z kim się rozmawia? Ty przecież chcesz się dowiedzieć czym naprawdę są runy, a nie tylko otrzymać zupełnie niewiarygodną wróżbę przez SMS!

Dlatego właśnie powstała niezwykle magiczna publikacja "Runy - magia w Twoich rękach", której autor postawił sobie za główny cel przekazanie Ci wiedzy, abyś świadomie i z jak największą pewnością, potrafił rozwiązywać problemy wykorzystując do tego celu runy i ich magię.

Już za chwilę możesz dowiedzieć się:

Jak wykorzystać runy do prognozowania przyszłości?
Jak uniknąć przykrych niespodzianek i pułapek losu?
Jak pozytywnie rozwijać i kształtować swój charakter?
Jak sprawdzić kto jest Twoim prawdziwym przyjacielem?
Jak odniesć sukces zawodowy i finansowy?
Kiedy i jak podejmować trudne decyzje?
Jak wybrać odpowiednią drogę w trudnych chwilach życia?
"Rzeczy najmniejsze pociągają za sobą największe skutki. Jakże często w krytycznych momentach życia wszystko zależy od pozornego drobiazgu."

- C.G. Jung, "Archetypy i symbole"

Znaki mantyczne (runy) od stuleci z powodzeniem służyły ludzkości. Pozwalały na wybranie odpowiedniej drogi. Runy przewidywały konflikty i pozwalały je niwelować. Wiedza zawarta w runach jest tak ogromna i głęboka, że tylko osoby, które poznają tajemnicę ich stosowania są w stanie korzystać z ich porad.

Pytanie, które zapewne sobie w tej chwili zadajesz to – Czy każdy może używać run? – Czy się do tego nadaję? – odpowiedź jest prosta – Z wyroczni runicznej może korzystać każdy, kto naprawdę szczerze i świadomie wierzy w jej moc. A to, że runy mają moc pokazały stulecia ich stosowania. Z publikacji "Runy - magia w Twoich rękach" dowiesz się skąd ta moc się wzięła i jakie jest jej źródło.

Z praktyki autora wynika, że w ponad 80% sprawdzają się analizy robione z rozkładów run. W ponad 90% zostało potwierdzone pozytywne działanie talizmanów i ochronnych skryptów runicznych. Oczywiście biorąc pod uwagę tylko pozytywne oddziaływanie. Pamiętaj, że nie jest polecane zajmowanie się tematyką negatywnego oddziaływania run. W większości przypadków takie praktyki źle się kończą dla osób, która tym się zajmowały.

Mimo, iż publikacja "Runy - magia w Twoich rękach" jest tylko podstawową wiedzą dla początkującego adepta, jednak w pełni pozwala na rozpoczęcie własnej praktyki wróżenia z run. Pozwala na interpretację stawianego rozkładu. Poradnik "Runy - magia w Twoich rękach" zawiera najpopularniejsze rozkłady, dzięki którym będziesz w stanie rozwiązać wiele problemów.

Osoby, które już korzystały z porad profesjonalnych ezoteryków, doskonale wiedzą, że dobra porada kosztuje od 50,00 zł do nawet 200,00 zł. Kupując ten poradnik i wkładając w naukę trochę silnej woli oraz wierząc w magię runiczną, już nie będziesz musiał wydawać tyle pieniędzy. Z pomocą wskazówek zawartych w tekście na pewno poradzisz sobie z większością problemów.

Pamiętaj, że wyrocznia runiczna nigdy nie odpowiada na pytanie "tak" lub "nie". Daje za to w odpowiedzi głębszą analizę zaistniałej sytuacji i pokazuje kierunek jak się może rozwinąć problem, o który pytamy. Daje wskazówki jak postąpić i co się może stać jak nic nie będziemy robili w kwestii danego problemu.

Unikalna zawartość:

Autor opisuje dokładnie metodę przygotowania własnych run. Przytacza znaczenie każdej runy zarówno w aspekcie pozytywnym i negatywnym. Pokazuje przykłady podstawowych rozkładów, które może stosować osoba początkująca. Daje gotowe skrypty runiczne pozwalające wyjść z niektórych problemów. Praca ta jest w pełni przygotowanym poradnikiem dla zaczynających przygodę z runami.

Zapytaj teraz sam siebie, czy chciałbyś odkryć coś tajemniczego, niezwykłego, magicznego... Runy pozwolą Ci na zgłębienie świata magii i ezoteryki, oraz poznanie swojej przyszłości. Zamów poradnik i odkryj magię w swoich rękach...* Kup e-Book - Runy - magia w Twoich rękach

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografii


Autor: Jolanta Gajda

Data wydania: 03.09.2007

Liczba stron: 164

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-390-5

Opis:
Jak sprawić, aby Twoje dziecko polubiło ortografię i radziło sobie z prawidłową pisownią?
Masz mądre, zdolne dziecko
Jeśli przebiegłeś niedbale wzrokiem powyższy nagłówek, to wróć, proszę, i przeczytaj go jeszcze raz – w skupieniu, z pełną świadomością znaczenia tych słów. Gdyby czasem Twój wewnętrzny głos odezwał się w tym momencie, próbując podważyć prawdziwość tego stwierdzenia: „Tak, ale...", „Niezupełnie, bo..." – przystopuj go i powiedz stanowczym głosem: „Nie ma żadnego ale. Mam mądre, zdolne, wspaniałe dziecko". Jest to chyba najważniejsza prawda, jaką trzeba sobie uświadomić, przystępując do edukacji swojej pociechy.

Dlaczego? Bo każde dziecko jest posiadaczem umysłu o niesłychanych możliwościach. Także i Twoje. To, jak ten potencjał zostanie wykorzystany, zależy głównie od Ciebie. Jeśli pomagając dziecku w nauce, będziesz stosować właściwe metody, sprawisz, że przyswoi ono wiedzę w sposób naturalny i bez większego wysiłku. W przeciwnym wypadku możesz na zawsze zaprzepaścić wewnętrzne zasoby umysłu Twojego dziecka i sprawić, że będzie miało trudności w wielu dziedzinach szkolnych i pozaszkolnych.

„ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografii” jest kolejną już publikacją Jolanty Gajdy. Poprzednie odniosły ogromny sukces, ponieważ zawarta w nich wiedza jest bardzo praktyczna i użyteczna. W tym ebooku znajdziesz szereg doskonałych porad związanych z nauką poprawnej pisowni. Na 164 stronach znalazły się liczne wskazówki i ćwiczenia służące przede wszystkim nauce ortografii, ale także wspierające ogólny rozwój inteligencji językowej dziecka.

Wszystkie przedstawione w ebooku metody oparte są na najnowszych odkryciach w dziedzinie pracy ludzkiego umysłu i skutecznych metod zapamiętywania. To nowatorskie podejście do nauki ortografii sprawdza się doskonale – także u tych uczniów, u których występuje dysleksja, czyli zaburzenia w nauce czytania i pisania. Jestem przekonany, że większość rodziców nie stosuje prezentowanych w ebooku technik i dlatego przyswajanie zasad ortograficznych jest dla wielu uczniów żmudne i nie przynosi oczekiwanych efektów.

Czy chcesz, by twoja pociecha polubiła ortografię? By uczyła się jej z radością i przyjemnością? By szybko były widoczne efekty? Jeśli tak, sięgnij po ebooka „ABC Mądrego Rodzica – Skuteczna nauka ortografii". Z tej publikacji dowiesz się:

Jak wytworzyć atmosferę sprzyjającą szybkie i efektywnej nauce?
Jak zmotywować Twoje dziecko, by uczyło się chętnie i bez oporów?
Jak nauczyć je samodzielnego dochodzenia do zasad pisowni?
Jak sprawić, by przyswoiło sobie bez trudu wyjątki ortograficzne?
Jak nauczyć dziecko wytrwałości i konsekwencji w nauce poprawnej pisowni?
Jak konstruktywnie wykorzystać błędy, by stały się pomocą w nauce ortografii?
Jak stosować powtórki z ortografii, aby proces zapamiętywania był skuteczny?
Jeśli chciałbyś się przekonać, że nauka poprawnej pisowni nie musi być żmudna i męcząca, że może być fascynującą zabawą dla całej rodziny – kup ebooka już teraz. Skorzystaj z przekazanej w nim wiedzy, by jak najszybciej pomóc swojemu dziecku stać się mistrzem ortografii.
ortografia, Nauka ortografii* Kup e-Book - ABC Mądrego Rodzica: Skuteczna nauka ortografii


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

niedziela, 21 września 2008

eBook - Ceny transferowe w prawie bilansowym i podatkowym


Autor: Jan Zadura

Data wydania: 03.09.2007

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7468-793-5
Opis:

Podmioty powiązane mogą dokonywać podziału zysków na korzyść jednej ze stron, stosując ceny odbiegające od cen rynkowych. Sprawdź, czy Twoja firma przeprowadza takie transakcje i jakie obowiązki spoczywają na Tobie w związku z nimi. Zobacz, jakie są metody ustalania cen transferowych. Podmioty powiązane mogą je określać bazując na analizie transakcji lub na analizie dochodów. Jednak to organ podatkowy ma decydujący głos, która metoda jest najwłaściwsza. Dowiesz się też m.in.:

• Jakie transakcje muszą posiadać dodatkową dokumentację podatkową?

• Na czym polega metoda porównywalnej ceny niekontrolowanej?

• Kiedy kontroli podlega cena sprzedaży podmiotowi powiązanemu?

• Jak wygląda procedura zawierania porozumień cenowych?

• Co powinno zawierać sprawozdanie z realizacji porozumienia cenowego?

* Kup e-Book - Ceny transferowe w prawie bilansowym i podatkowym

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Odpowiedzialność Skarbu Państwa z tytułu niesłusznego skazania


Autor: Paweł Cioch

Data wydania: 02.09.2007

Liczba stron: 292

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 978-83-7526-229-2
Opis:
W monografii omówiona została problematyka odpowiedzialności państwa za niesłuszne skazanie. Zważywszy na fakt, że ostatnie kompleksowe opracowania tej instytucji pochodzą jeszcze z lat 60. XX w. i dotyczą przedwojennego stanu prawnego, autor podjął próbę ukazania całosci tej ważnej problematyki. Poddaje on analizie obowiązujące uregulowania konstytucyjne, ustawowe oraz międzynarodowe. Ze względu na omówienie bogatego dorobku judykatury oraz liczne propozycje interpretacyjne praca ma także walor praktyczny. Szczegółowo zostały przedstawione kwestie nie tylko materialnoprawne (w tym problem osób poszkodowanych wyrokami skazującymi w okresie stalinowskim), ale także proceduralne - nie wyłączając postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. Monografia zawiera również rys historyczny omawianej instytucji oraz elementy prawnoporównawcze z uwzglednieniem unormowań niemieckich i amerykańskich.

* Kup e-Book - Odpowiedzialność Skarbu Państwa z tytułu niesłusznego skazania

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Wszystko o raku piersi


Autor: Grobstein Ruth

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 240

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-338-7
Opis:

Wszystko o raku piersi. Co powinnaś wiedzieć, żeby podjąć właściwe decyzje
Zawsze pamiętaj – nie jesteś cyferką w statystykach – powtarza swoim pacjentkom nieustannie dr Ruth H. Grobstein. Jesteś indywidualnością, a jeśli zachorowałaś, równie indywidualna jest Twoja choroba. Nie oceniaj szans swojego wyzdrowienia na podstawie tego, jak chorowały setki innych kobiet – zbyt wiele zależy od Ciebie.
Książka odtwarza przebieg choroby, dzieląc go na etapy. Możesz przeczytać ją w całości albo skupić się tylko na rozdziałach, omawiających dotyczący Cię lub interesujący etap choroby. W każdym rozdziale szczegółowo omówione są nie tylko kwestie medyczne, ale przede wszystkim wątpliwości, jakie możesz mieć i pytania, jakie powinnaś zadać. Książka zawiera polecane w konkretnych sytuacjach schematy działania, ujęte w tzw. drzewkach decyzyjnych.

* Kup e-Book - Wszystko o raku piersi

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Rozmowa kwalifikacyjna


Autor: Rebecca Corfield

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 104

Wydawca: Helion

ISBN: 978-83-246-1312-0
Opis:
Rozmowy kwalifikacyjne stały się elementem współczesnego życia i nie sposób ich uniknąć. Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę, awans, staż czy miejsce na uczelni, przebieg rozmowy jest zawsze podobny.

Za każdym razem musisz prezentować się doskonale, aby wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Rebecca Corfiled, ekspert w dziedzinie doradztwa zawodowego, podpowie Ci, jak nabrać pewności siebie i przeprowadzić każdą rozmowę kwalifikacyjną zgodnie z planem.

"Rozmowa kwalifikacyjna" zwięźle omawia kluczowe elementy procesu rekrutacji. Zawiera gotowe odpowiedzi na takie pytania, jak:

* czego oczekują pracodawcy;
* jak wywrzeć korzystne pierwsze wrażenie;
* czym mówić podczas rozmowy kwalifikacyjnej;
* jak odpowiadać na trudne pytania;
* jak zapanować nad stresem.

Nie podejmuj zbędnego ryzyka, przystępując do rozmowy kwalifikacyjnej bez zapoznania się z tą użyteczną i obowiązkową dla każdego kandydata lekturą. Znajdziesz tu także dodatek poświęcony poszukiwaniu pracy przez internet.
Teraz Twój eBook wzbogacony jest w miniSłowniczek polsko-angielsko-niemiecki zawierający pojęcia niezbędne Ci w pracy.
Rozmowa kwalifikacyjna

* Kup e-Book - Rozmowa kwalifikacyjna

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Poznaj swoją wartość
Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 138

Wydawca: Helion

ISBN: 978-83-246-1314-4
Opis:
Sposób, w jaki postrzegasz siebie, decyduje nie tylko o tym, czy potrafisz doświadczać radości życia i poczucia samorealizacji, ale także wpływa na Twoje wyniki we wszystkim, co robisz. Dzisiejszy świat spycha w dół i podcina skrzydła, spotykają nas niefortunne zbiegi okoliczności, niepowodzenia i sytuacje kryzysowe czy przykre zachowania innych. Negatywna interpretacja tych czynników niszczy bezcenne poczucie własnej wartości.

Ten przystępny przewodnik jest skierowany do wszystkich, którzy czują, że ich sposób myślenia o sobie dusi ich ambicje, czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym. Praktyczne wskazówki, podane bez protekcjonalnego tonu, trafnie ujmujące istotę wielu problemów, pomogą Ci:
* zrozumieć problemy;
* budować zaufanie do siebie;
* rozwijać sposób myślenia uwalniający pozytywną energię;
* eliminować negatywne przekonania i obawy;
* ustanawiać i osiągać cele;
* być bardziej asertywnym;
* pokonywać niepowodzenia;
* utrzymywać samoocenę na wyznaczonym poziomie.

"Poznaj swoją wartość" to bezcenne narzędzie przydatne każdemu, kto pragnie przełamać negatywne myślenie o sobie i wspiąć się na szczyt swoich możliwości. Ten eBook pomoże Ci naładować akumulatory życiowe i wypłynąć na szerokie wody.

* Kup e-Book - Poznaj swoją wartość

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - NLP. Wpływ na siebie i innych


Autor: Andrew Bradbury

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 148

Wydawca: Helion

ISBN: 978-83-246-1307-6
Opis:
Programowanie neurolingwistyczne (NLP) jest jednym z najpotężniejszych narzędzi w sztuce komunikacji. Dostarcza technik i strategii perswazji, wywierania wpływu na siebie i innych. Aby skutecznie je stosować, konieczne jest dogłębne zrozumienie rzeczywistych procesów zachodzących podczas porozumiewania się. Dzięki NLP można maksymalnie zwiększyć korzyści płynące z kontaktów interpersonalnych, i to nie tylko na gruncie zawodowym.

Każdy, kto zrozumie założenia NLP, opanuje podstawowe techniki i nauczy się wykorzystywać te informacje w sposób efektywny, może oczekiwać znaczącej poprawy zarówno w relacjach zawodowych, jak i prywatnych.

Ten eBook, zawierający wiele praktycznych przykładów i ćwiczeń, pomoże Ci osiągać lepsze rezultaty w pracy. Nauczysz się:

* definiowania właściwych celów i kierunków działań;
* budowania korzystnych relacji ze współpracownikami i partnerami w interesach,
* modelowania sposobu myślenia w taki sposób, aby osiągnąć większą samokontrolę i kierować własnymi zachowaniami.
Jeżeli dążysz do doskonałości w procesie komunikacji, sięgnij po ten eBook. Znajdziesz w nim omówienie technik NLP, które pomogą Ci w budowaniu relacji międzyludzkich.

* Kup e-Book - NLP. Wpływ na siebie i innych

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi


Autor: Roy Lilley

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 144

Wydawca: Helion

ISBN: 978-83-246-1311-3
Opis:
Trudni ludzie potrafią skutecznie zatruwać życie innym. W pracy spotykamy się z różnymi zachowaniami ludzkimi; są osoby, z którymi niełatwo jest się porozumieć, a to ujemnie wpływa na komfort naszej pracy i jej efekty. Zrozumienie motywów uciążliwych zachowań to najlepszy sposób, aby radzić sobie z problemami, jakie z nich wynikają.

"Jak radzić sobie z trudnymi ludźmi" to recepta na pokonywanie problemów w relacjach międzyludzkich. Ten praktyczny przewodnik nauczy Cię patrzeć z innej perspektywy na zachowania innych; pomoże zrozumieć ich motywy, podpowie, jak reagować w różnych sytuacjach. Roy Lilley wyjaśnia, jak:

* rozpoznawać siedem trudnych typów osobowości;
* docierać do sedna nieporozumień, aby gasić konflikty;
* postępować z ludźmi agresywnymi;
* motywować leniwych współpracowników;
* radzić sobie z trudnymi klientami;
* przyjmować skargi i zażalenia.

eBook zawiera mnóstwo użytecznych wskazówek i ostrzega przed potencjalnymi zagrożeniami, jakie wynikają z relacji międzyludzkich. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto jest skazany na uciążliwych współpracowników. Pomoże Ci polubić trudnych ludzi, dotrzeć do nich, wywrzeć na nich wpływ i w konsekwencji zmotywować do osiągania lepszych wyników.

* Kup e-Book - Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Jak skutecznie negocjować


Autor: David Oliver

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 138

Wydawca: Helion

ISBN: 978-83-246-1310-6
Opis:
Negocjowanie to proces targowania się, zmierzający do zawarcia porozumienia, a jeśli to niemożliwe -- wycofania się. Umiejętność prowadzenia skutecznych negocjacji jest jednym z fundamentów biznesu i życia prywatnego. Pozwala osiągać możliwie największe korzyści i utrzymywać jednocześnie przyjazne relacje z partnerem. Często negocjacje są najlepszym sposobem łagodzenia konfliktów. Ułatwiają bowiem zrozumienie postawy drugiej strony, a jednocześnie nierezygnowanie ze spraw kluczowych dla każdej ze stron.

Ten praktyczny przewodnik autorstwa Davida Olivera, eksperta od negocjacji, zawiera wiele cennych wskazówek; dostarcza Czytelnikowi skutecznych technik i narzędzi przydatnych w osiąganiu porozumienia. Kształtuje i doskonali umiejętności potrzebne na wszystkich etapach procesu negocjacji, takie jak:

* stosowanie taktyk i przeciwdziałanie im,
* zarządzanie sytuacjami patowymi,
* sprzedawanie ustępstw,
* wzmacnianie autorytetu,
* osiąganie największych korzyści.

Niniejszy eBook, pełen cennych porad, sprawi, że prowadzone przez Ciebie negocjacje zawsze będą uwieńczone powodzeniem, czyli przyniosą korzyści obu stronom, co może wpłynąć na budowę długotrwałych, przyjaznych relacji.
skuteczne Negocjacje

* Kup e-Book - Jak skutecznie negocjować

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Efektywne zarządzanie czasem


Autor: Patrick Forsyth

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 128

Wydawca: Helion

ISBN: 978-83-246-1309-0
Opis:
W obecnych środowiskach pracy coraz większa presja na osiąganie wysokich wyników wymusza efektywne zarządzanie czasem. Jeżeli chcesz realizować założone cele, musisz pracować wydajnie i efektywnie.

"Efektywne zarządzanie czasem" to sprawdzone wskazówki i techniki, dzięki którym będziesz mógł ocenić, jak wykorzystujesz swój czas, a także lepiej nim zarządzać i wdrożyć nowe metody pracy. Znajdziesz tu wiele gotowych pomysłów, praktycznych rozwiązań i porad, które pomogą Ci:

* kontrolować ilość dokumentów;
* lepiej zorganizować swoją pracę;
* skutecznie delegować zadania i współpracować z innymi;
* koncentrować się na sprawach najważniejszych.

Bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty, ten zwięzły przewodnik podpowie Ci, jak ograniczyć straty czasu i przestoje w pracy. Będziesz mógł skierować uwagę na priorytetowe zadania i podążać drogą sukcesu -- to zmieni Twoje życie na lepsze!

* Kup e-Book - Efektywne zarządzanie czasem

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Doskonała umiejętność komunikacji


Autor: Alan Barker

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 136

Wydawca: Helion

ISBN: 978-83-246-1313-7
Opis:
Efektywna komunikacja jest warunkiem skutecznego zarządzania

Wszyscy komunikujemy się na różne sposoby. Skuteczne porozumiewanie się to umiejętność, którą każdy z nas powinien poznać i opanować. Niełatwo jest z powodzeniem stosować metody i techniki przekazywania informacji na gruncie zawodowym, gdzie mają one największe znaczenie. Komunikując się w niewłaściwy i nieprofesjonalny sposób, tracimy czas i energię, obniżamy motywację współpracowników i wywołujemy niezadowolenie klientów. Precyzyjna i efektywna komunikacja jest kluczem do satysfakcji zawodowej.

Ten praktyczny przewodnik pomoże Ci dążyć do doskonałości w sztuce komunikacji. Zawiera mnóstwo wskazówek omawianych na licznych przykładach i modelach; dowiesz się z niego, jak:

* skutecznie prowadzić rozmowy służbowe i prywatne;
* zadawać właściwe pytania i udzielać dobrych odpowiedzi;
* wywierać wpływ na innych;
* prowadzić wywiady i brać w nich udział;
* przedstawiać prezentacje;
* zarządzać informacją;
* redagować e-maile, listy i raporty.

* Kup e-Book - Doskonała umiejętność komunikacji

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Bądź pewny siebie


Autor: John Caunt

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 144

Wydawca: Helion

ISBN: 978-83-246-1308-3
Opis:
Nie chowaj głowy w piasek,
w każdej pracy i na każdym szczeblu bądź pewny siebie.

Pewność siebie od niepamiętnych czasów jest warunkiem sukcesu. W obecnym, pełnym stresu, środowisku pracy umiejętność pokonywania trudności i kryzysów oraz zdecydowanie i entuzjazm są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Problemy, którym na co dzień stawiamy czoła w pracy, często podcinają nam skrzydła. To ogranicza nasze możliwości i niekorzystnie wpływa na osiągane wyniki. Ten zwięzły przewodnik przedstawia metody i techniki, które pomogą Ci oprzeć się naciskom i zachować pewność siebie.

Dowiedz się, jak:

* wyznaczać i osiągać cele;
* otrząsać się po porażkach;
* przezwyciężać obawy i zmartwienia;
* znosić brak akceptacji i krytykę;
* pokonywać kryzysy;
* wygrywać z przeciążeniem i stresem;
* znajdować oparcie w innych.

* Kup e-Book - Bądź pewny siebie

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Małe bure skakadło - opowiadania ćwierćabsurdalne - tom 2/4


Autor: Niżej Podpisany (pseud.)

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 152

Wydawca: Indigo

ISBN: 978-83-924481-1-2
Opis:
Kolejny zbiór znakomicie lakonicznych i nienachalnie cynicznych opowiadań przyprawionych absurdem i absurd życia wyśmiewających. Nowe wcielenia konkretu na usługach nonsensu. Nowe postacie, nowe sytuacje, więcej refleksji i słowotwórczej ogłady - wszystko to w pełni potwierdza talent twórczy autora.
Dodatek specjalny to tym razem zbiór kart dań z cyklu “Szef tego a tego poleca”, napisanych przez Podpisanego dla Śmiertelnie Niepoważnego Portalu Satyrycznego.
Książka otrzymała pozytywną opinię Fundacji Wspierania Absurdu.

* Kup e-Book - Małe bure skakadło - opowiadania ćwierćabsurdalne - tom 2/4

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Głową o mur Kremla


Autor: Krystyna Kurczab-Redlich

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 496

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-323-3
Opis:
Głową o mur Kremla Krystyny Kurczab-Redlich jest zbiorem przejmujących reportaży o życiu Rosjan. To zapis odczuć autorki zrodzonych podczas jej wielokrotnych pobytów w Rosji. Książka wprowadza w szaleńczo niejednoznaczną rzeczywistość tego kraju. Przekaz autorki jest wypadkową danych arbitralnie udostępnianych przez rosyjską propagandę oraz własnych obserwacji i wniosków. Na podstawie długoletnich obserwacji Krystyna Kurczab-Redlich tworzy ciekawy obraz postkomunistycznej Rosji, która balansuje pomiędzy niebytem a demokracją. Analizuje system władzy Putina, odbudowującego dyktaturę oraz mentalność Rosjan znoszących wszelkie trudności życiowe w imię poczucia wielkości Rosji jako mocarstwa. Autorka łamie schematy: Rosji – kraju, którego boi się Europa Zachodnia oraz Czeczenii – zaułku opanowanego przez terrorystów. I zadaje trudne pytania: czy czeczeńskie akcje terrorystyczne są prowokacją ze strony Kremla i rosyjskich służb specjalnych? Głową o mur Kremla pozwala spojrzeć na wojnę w Czeczenii z zupełnie innej strony. Pisze: „Kreml poddał Czeczenów terrorowi moralnemu i fizycznemu, a świat – terrorowi kłamstwa”. Autorka dobitnie ukazuje problem łamania praw człowieka. Ludzie porywani z domów, torturowani, gwałceni, mordowani, rozrywani dynamitem – taka wyłania się codzienność Czeczenii. Krystynę Kurczab-Redlich interesują głównie fakty, lecz w natłoku wydarzeń ostatnich lat emocje mają równorzędne znaczenie. Mieszkańcy kraju, polityka, bieda życia – śledzone latami – w Głową o mur Kremla ukazane są z niesamowitą siłą wyrazu.

* Kup e-Book - Głową o mur Kremla

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Biało-czerwony


Autor: Dawid Bieńkowski

Data wydania: 01.09.2007

Liczba stron: 304

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-349-3
Opis:

Komedia o polskich wzorcach męskości. Dawid Bieńkowski buduje groteskę na motywach "Trans-Atlantyku" Gombrowicza - jego śmiech jest gromki, okrutny, ale wyzwalający.
Kazimiera Szczuka, Wysokie Obcasy

Biało-czerwony Dawida Bieńkowskiego to groteskowa opowieść „prawdziwego mężczyzny i Polaka”, pełna słów wielkich i boleśnie oderwanych od świata, w którym żyje skazany na sukces bohater. To opowieść przerażająca i śmieszna zarazem.

Piątkowy wieczór. Paweł, prowadząc po pijanemu, uszkadza swój ukochany samochód. Żony nie ma jeszcze w domu. Jest za to „Dziadek, a może i Ojciec w jednej osobie”, wielki patriota, który walczył we wszystkich powstaniach – podzwania ostrogami, co chwila dobywa szabli i wygłasza krzepiące tyrady. Sfrustrowanego Pawła nachodzą wątpliwości. Dlaczego w jego małżeństwie coś się psuje, skoro on jest wzorową Głową Rodziny, prawdziwym Mężczyzną, pracującym ciężko, żeby jego śliczna żona, Majka, mogła poświęcić się wychowywaniu syna? Dlaczego coraz częściej słyszy od niej, że czuje się samotna i niezrozumiana? Dlaczego Majka płacze, nie chce drugiego dziecka, otwiera własny biznes… Sobota zapowiada się fatalnie. Nie dość, że ma przyjechać „Teściowa Matka”, to jeszcze żona wychodzi do pracy i Paweł zostaje z synem, którym przecież nie umie się zajmować.
A wszystko to widzi i potępia „Dziadek, a może i Ojciec w jednej osobie”...


Nowa książka Bieńkowskiego to rozrachunek z polskością i splecionymi z nią stereotypami mężczyzny i kobiety. Dawne wzorce i slogany oplatają bohaterów Bieńkowskiego niczym biało-czerwona pajęczyna. W świecie bez wyobraźni i zdrowego rozsądku ich los zdaje się przesądzony.

* Kup e-Book - Biało-czerwony

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Swoboda przepływu kapitału a złota akcja Skarbu Państwa


Autor: Maciej Mataczyński

Data wydania: 31.08.2007

Liczba stron: 336

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 978-83-7526-530-9
Opis:
Problematyka "złotej akcji" jest aktualnie jednym z najistotniejszych tematów badawczych w światowej literaturze z zakresu prawa spółek i corporate governance.

Szczególnego znaczenia nabiera ona w kontekście działań organów Unii Europejskiej zmierzających do urzeczywistnienia zasady swobody przepływu kapitału, przede wszystkim poprzez zniesienie nadmiernych przywilejów państwa w gospodarce. Kwestie te są wyjątkowo aktualne w Polsce, gdzie w wyniku historycznego kształtowania się obecnej struktury własnościowej przedsiębiorstw, nadal ogromną rolę odgrywa własność państwowa z dominującym akcjonariuszem państwowym.

Książka zawiera monograficzne przedstawienie jednej z podstawowych swobód europejskich - swobody przepływu kapitału oraz wpływu jaki swoboda ta ma na problematykę "złotej akcji" i przywilejów państwa jako akcjonariusza w prawie polskim. Wreszcie, książka zawiera omówienie dyrektywy 2004/25 z dnia 21 kwietnia 2004 r. w sprawie ofert przejęcia regulującej kwestie tzw. wrogiego przejęcia spółek publicznych.

* Kup e-Book - Swoboda przepływu kapitału a złota akcja Skarbu Państwa

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - 23000


Autor: Sorokin Władimir

Data wydania: 31.08.2007

Liczba stron: 336

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-354-7
Opis:
Powieść 23 000 stanowi ostatnią część trylogii Władimira Sorokina, rozpoczętej kontrowersyjnym Lodem. Po Bro, obejmującym czasy poprzedzające akcję części pierwszej, autor wraca do swojej zasadniczej opowieści.
Bracia i siostry, uśpieni od wieków w ludzkich ciałach, wkrótce się odnajdą, by we wspólnym kręgu każdy mógł odzyskać swą pierwotną postać świetlistego bytu. Kosmiczny błąd zostanie tym samym naprawiony, a ziemia – to podporządkowane potrzebom ciała piekło – zwróci się ku światłości i wieczności. Na drodze do sukcesu wybrańcom stoją jedynie ludzie – a właściwie puste skorupy ludzkie – którzy przetrwali uderzenie lodowym młotem i zaczynają się organizować przeciw bractwu. Bracia zastawiają na nich pułapkę – zwabiają do chińskiego miasta i w specjalnym obozie każą z pozostałości meteorytu tunguskiego wyrabiać młoty. Wśród więźniów znajdują się główni bohaterowie powieści, Olga i Björn. Sorokin po raz kolejny sięga po mesjanistyczne i nietzscheańskie wątki, by zakończyć swą wizjonerską opowieść o dziejach świata. W mistrzowski sposób tworzy język napromieniowanego mutanta, imituje wywód mordercy rodem z filmu noir, wplata w swoją historię fascynację światem maszyn, kojarzącą się natychmiast z literaturą lat 20. Oprócz niewątpliwych smaczków stylistycznych, Sorokin nasycił powieść szybką, niemal sensacyjną akcją, rozgrywaną w różnych rejonach świata – Rosji, Chinach, Izraelu, Szwajcarii oraz Stanach Zjednoczonych.

Sorokin szydzi z historii europejskich totalitaryzmów, łącząc je z wizjami rodem z science fiction. Mordercy wydają się posłańcami miłości, a zbrodnicze systemy – drogą do świetlistej utopii.
Gazeta Wyborcza

Sorokin stał się postacią kultową we współczesnej literaturze rosyjskiej. Szczególnie cenią go młodzi. Jego powieści, pełne śmierci, przemocy i seksu, budzą niepokój.
The New York Review of Books

* Kup e-Book - 23000

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Odsetki cywilnoprawne


Autor: Marcin Lemkowski

Data wydania: 30.08.2007

Liczba stron: 476

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 978-83-7526-494-4
Opis:
Książka ta stanowi pierwsze w literaturze powojennej monograficzne opracowanie analizujące szczególnego rodzaju świadczenie, jakim są odsetki cywilnoprawne.

Przedstawiono w niej genezę odsetek, ich rodzaje i funkcje, charakter prawny oprocentowania (odsetek kapitałowych) oraz odsetek za opóźnienie, jak również niektóre zagadnienia proceduralne związane z omawianą problematyką, obejmujące także prawo upadłościowe i naprawcze. Przedmiotem badań są również nowe rozwiązania prawne dotyczące odsetek maksymalnych oraz wynikające z ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych.

Oprócz tradycyjnych rozważań związanych ściśle z obowiązkiem zapłaty odsetek, Czytelnik odnajdzie w niniejszej publikacji wiele tez szczegółowych dotyczących innych ważnych instytucji z zakresu prawa zobowiązań. Powszechność występowania odsetek w obrocie znajduje odzwierciedlenie w licznych orzeczeniach sądów wykorzystanych w opracowaniu, co przekłada się na znaczną praktyczną przydatność znajomości problematyki podjętej w prezentowanej monografii.

* Kup e-Book - Odsetki cywilnoprawne

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - 365 dni do sukcesu - agent ubezpieczeniowy


Autor: Waldemar Mielczarek

Data wydania: 27.08.2007

Liczba stron: 67

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-456-8
Opis:
Poznaj metody i techniki skutecznego agenta ubezpieczeniowego

Książka, którą za chwilę Ci przedstawię, okazała się absolutnym bestsellerem kilka lat temu w branży ubezpieczeniowej. Książka – pomimo że została napisana kilka lat temu i wiele zmieniło się na rynku ubezpieczeń – nadal oddaje najważniejsze przesłanie – składniki sukcesu są niemal zawsze identyczne: systematycznosc, entuzjazm, konsekwencja, edukacja.

Pamiętaj, że to się sprawdza praktycznie zawsze – niezależnie od upływu czasu, branży, w jakiej się działa itp...

Dlatego też postanowiliśmy kontynuować sprzedaż tej książki, a to dla Ciebie oznacza nowe możliwości. Jeśli jesteś agentem ubezpieczeniowym, doradcą finansowym, doradcą inwestycyjnym lub handlowcem, to koniecznie przeczytaj tę stronę do końca. Nawet jeśli nie działasz w tej branży, ale ciekawi Cię sukces innych ludzi, to także z pewnością zainteresuje Cię to, co za chwilę przeczytasz.

Czy wiesz, że nie musisz opuszczać naszego kraju, żeby godnie i uczciwie żyć? Także w Polsce możesz wykonywać pracę, która da Ci satysfakcję i zadowolenie. Świetnie udowodnił to na swoim przykładzie Waldemar Mielczarek, który odniósł ogromny sukces jako agent ubezpieczeniowy. Postanowił on podzielić się swoją wiedzą i napisał książkę zatytułowaną „365 dni do sukcesu”.

Tytułowy sukces możesz odnieść w każdej dziedzinie życia – pod warunkiem, że posiadasz chęci, siłę, determinację oraz (a może przede wszystkim) odporność na porażki. Publikacja ta tak naprawdę nie jest tylko i wyłącznie dla agentów ubezpieczeniowych. Jest to książka dla każdego, kto błądzi i nie wie, co dalej robić, waha się, w którym kierunku iść.

Niewątpliwą korzyścią z przeczytania tej książki będzie to, że dowiesz się bardzo ważnej rzeczy. A mianowicie – jeśli jesteś w chwili obecnej załamany, to zawsze możesz odbudować wiarę we własne siły. Obojętnie, co robisz i gdzie się znajdujesz. Waldemar Mielczarek sam przyznaje, że w ciągu wielu lat życia wykonywał różne zawody i wie, jak trudno jest się człowiekowi przestawić na inne tory myślenia.

Wystarczyło tylko narzucić sobie pewien styl pracy, szkolić się i być systematycznym. Tylko tyle i zarazem aż tyle. Wiele osób zraża się na starcie niepowodzeniami. A przecież każda porażka jest kolejnym krokiem do sukcesu. Im więcej popełniasz błędów i ponosisz porażek, tym bliżej sukcesu jesteś.

Ale żeby go osiągnąć, musisz działać. Bo kiedy działasz, to spotykasz się z potencjalnymi klientami – ładujesz swoje akumulatory i świat wydaje Ci się bardziej kolorowy. I nie ma większego znaczenia, czy klienci kupią Twoją usługę, czy też nie. To jest bardzo ważne i tego właśnie uczy w swojej publikacji Waldemar Mielczarek.

A oto opinia jednej z osób, która już tę książkę przeczytała:

"Waldku, dziękuję Ci, że dałeś się namówić na spisanie swoich wspomnień z jeszcze niezbyt długiej, ale bardzo intensywnej działalności w ramach ubezpieczeń na życie. Poprzez tę książkę wyraziłeś chęć pomocy wszystkim nam, doradcom ubezpieczeniowym, pokazując, jak skutecznie można wykorzystać w naszej pracy wiedzę, którą otrzymujemy od naszych szkoleniowców, czerpiemy z książek i z bezpośredniej wymiany doświadczeń.

Ponieważ dziś oddajesz nam jakby cząstkę samego siebie, swoje cenne spostrzeżenia i wnioski ze spotkań z klientami, a także opisujesz własne przeżycia, to niejako zobowiązujesz nas, doradców – Twoje koleżanki i Twoich kolegów – do osiągania coraz lepszych wyników w pracy, do podjęcia walki o sukces zawodowy i szczęście osobiste.

Waldku, nieustannie zarażaj nas swoim wielkim optymizmem i ogromnym entuzjazmem."

- Ewa Lisek
Jeżeli będziesz stale użalać się nad sobą, to tylko pogłębisz swoje cierpienie i popadniesz w depresję.

Jest to książka, która daje wiele porad praktycznych, a to jest najbardziej cenne. Sprawdzone w boju metody działania. Książka, z której emanuje entuzjazm. Jest cenna, ponieważ została napisana przez człowieka, który po przepracowaniu w nowym zawodzie 365 dni stanął na nogi i w wielkim szczęściu i entuzjazmie przelał swoje krótkie doświadczenie na papier.

Jeżeli jesteś handlowcem, sprzedawcą, doradcą inwestycyjnym czy ubezpieczeniowym, to najtrudniejszym etapem będzie zamknięcie sprzedaży. Na sfinalizowanie transakcji decydujący wpływ ma sposób naszej prezentacji, nasze zachowanie u klienta oraz to, w jakim przyszliśmy opakowaniu – od wiedzy, jaką posiadamy, od pewności siebie, wiary w oferowaną usługę, od licznych odbytych spotkań, chęci niesienia pomocy innym.

To, czy będziesz dobry w swoim zawodzie, zależy również od ilości przeprowadzonych rozmów handlowych. Jest jednak jedno słowo, bez którego żaden człowiek sukcesu nie będzie normalnie funkcjonował.

Tym słowem jest ENTUZJAZM.

Wystarczy tylko zrobić ten jeden mały krok – malutki kroczek, który może odmienić Twoje myślenie i skierować je na właściwy tor. Zamów publikację, przeczytaj ją i wprowadź te zasady w życie – sukces przyjdzie szybciej niż się tego spodziewasz.

* Kup e-Book - 365 dni do sukcesu

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Pozyskiwanie menedżerów do przedsiębiorstw międzynarodowych


Autor: Sylwia Przytuła

Data wydania: 27.08.2007

Liczba stron: 170

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 978-83-7526-172-1
Opis:
Umiędzynarodowienie działalności przedsiębiorstw stawia przed menedżerami wiele wyzwań. Większa złożoność przeobrażeń podmiotów gospodarczych i instytucji oraz zmiana perspektywy zarządzania z krajowej na globalną skłaniają zatem do zadania następujących pytań: Czy kadra menedżerska jest przygotowana do odkrywania i wykorzystywania szans płynących z procesów umiędzynarodowienia gospodarki? Czy potrafi myśleć i działać według standardów rynków międzynarodowych i czy ma zdolność adaptacji do odmiennych kulturowo rozwiązań w sferze zarządzania kadrami?

Głównym celem tej publikacji jest pokazanie praktyki doboru menedżerów w firmach międzynarodowych działających w Polsce.

Szczegółowo omówiono w niej takie zagadnienia, jak:

# międzynarodowy kontekst zarządzania kadrami,
# procedura doboru kadr, formy rekrutacji, techniki i kryteria selekcji oraz metody wprowadzenia do pracy,
# charakterystyka przedsiębiorstw międzynarodowych i motywy ich ekspansji na rynki zagraniczne,
# profil kwalifikacyjny i typologia kadry menedżerskiej,
# kontekst kulturowy procesu doboru menedżerów do firm międzynarodowych,
# praktyczne aspekty doboru kadry menedżerskiej do firm międzynarodowych w Polsce.

Adresaci:

Publikacja jest przeznaczona głównie dla menedżerów i praktyków zarządzania. Może okazać się użyteczna dla pracowników działów personalnych oraz firm doradczych, które zajmują się pozyskiwaniem menedżerów na kluczowe stanowiska.

* Kup e-Book - Pozyskiwanie menedżerów do przedsiębiorstw międzynarodowych

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Strona bierna jest prosta! - angielski


Autor: Anna Kowalczewska

Data wydania: 25.08.2007

Liczba stron: 150

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-501-5
Opis:
Jak bez problemu opanować stronę bierną w języku angielskim?

Jak radzisz sobie z angielską stroną bierną – jednym z trudniejszych działów gramatyki, przerabianym na każdym poziomie nauczania od gimnazjum wzwyż? Masz kłopoty? Nie wiesz, po co w ogóle używać tej struktury? Twoi nauczyciele załamują nad Tobą ręce, a Ty sam tracisz wiarę w siebie? Autorka wysoko ocenianych poradników „Mowa zależna jest prosta!” i „Okresy warunkowe są proste!” tym razem wprowadza uczących się języka angielskiego w tajniki tego zagadnienia w e-booku „Strona bierna jest prosta!”.

„Połączenie lekkiego pióra, encyklopedycznej sumienności i dokładności znanej mi z aktywnego udziału autorki w Wikipedii, wreszcie wieloletniego doświadczenia nauczycielskiego (to chyba najlepsza szkoła metodyki nauczania) – musiało dać dobry efekt w trzeciej już książce p. Anny Kowalczewskiej. Specyficzny dla języka angielskiego sposób używania strony biernej został przez nią 'przełożony' na polski uzus językowy jasno i precyzyjnie.

Niezbędnym objaśnieniom teoretycznym towarzyszy bogaty zbiór przykładów i ćwiczeń, dzięki którym dużo łatwiej jest zrozumieć zasady rządzące tym niełatwym aspektem gramatyki w języku angielskim. Książka przyda się zwłaszcza na średnim i wyższym poziomie zaawansowania językowego, czyli przede wszystkim licealistom i studentom, ale także i samoukom, którzy chcą udoskonalić swoją znajomość języka.”

Paweł Wimmer, dziennikarz prasy komputerowej

Uważasz, że poprawne używanie strony biernej w języku angielskim jest ważne tylko na szkolnym teście czy w języku oficjalnym, a wtłaczanie tego materiału do głów Polakom ma jeden cel: torturowanie zdających różne egzaminy nieszczęśników? Ten e-book oświeci Cię. Dowiesz się, że konstrukcje strony biernej pojawiają się także w konwersacji oraz w języku pisanym dnia codziennego – i to znacznie częściej i w bogatszy sposób niż w języku polskim.

Jeżeli zależy Ci nie tylko na wykuciu na pamięć regułek, ale także na pełnym zrozumieniu materiału w oparciu o język ojczysty, jeśli potrzebujesz wielu przykładów i wyjaśnień oraz ćwiczeń służących ugruntowaniu nabytej wiedzy, by używać jej potem w praktyce, e-book „Strona bierna jest prosta!” jest właśnie dla Ciebie.

Jeśli męczy Cię suchy, nudny język i niezrozumiała terminologia znanych Ci dotąd opracowań gramatycznych, ten e-book będzie stanowił miłą odmianę. Napisany jest w przyjaznym i jasnym stylu, a terminy gramatyczne – związane nie tylko ze stroną bierną – są w nim doskonale wyjaśnione. Dowiesz się i zrozumiesz „na chłopski rozum”, czym są podmiot, orzeczenie, dopełnienie bliższe i dalsze, czasownik przechodni i nieprzechodni itd., poznasz aż sześć angielskich bezokoliczników i będziesz wiedział, kiedy ich używać, przypomnisz sobie wiedzę na temat tworzenia zdań przeczących i pytających w różnych konstrukcjach gramatycznych, uświadomisz sobie, jak ważne jest w języku angielskim trzymanie się stałego szyku zdania. A to nie wszystko... bo najważniejsze jest, że nauczysz się stosować stronę bierną w różnych jej aspektach i dla różnych celów, na różnych poziomach zaawansowania.

Ten e-book, choć skupia się na stronie biernej, ogarnia język szerzej. Może być pomocny komuś, kto kiedyś pogubił się, skazany na naukę w dużej grupie, niedostateczną uwagę ze strony nauczyciela, brak wracania do teoretycznie opanowanych już zagadnień, brak odpowiednich nawiązań. Autorka podczas pisania opierała się na swoim kilkunastoletnim doświadczeniu w pracy z uczniami w różnym wieku, na różnych poziomach i o różnych potrzebach – wie, jak coś wytłumaczyć, do czego nawiązać, gdzie się zatrzymać i dokąd wrócić, gdzie zwykle pojawiają się pytania i najwięcej problemów. Umiejętnie porównuje język angielski z polskim, co ułatwia Polakowi świadome, nie tylko pamięciowe, przyswojenie tej niełatwej wiedzy.

Stronę bierną z Anną Kowalczewską poznało już kilkanaście roczników uczniów. Teraz i Ty masz tę szansę dzięki e-bookowi „Strona bierna jest prosta!”. Każdy – gimnazjalista, licealista, maturzysta, student, osoba przygotowująca się do egzaminu językowego, samouk-hobbysta – na pewno znajdzie w tym e-booku coś dla siebie. Skorzystaj – przekonaj się, że warto, a tytuł tej pozycji to rzeczywiście słowa, które sam będziesz mógł z czystym sumieniem wypowiedzieć.
Tagi:strona bierna, e-książki, języki obce, pdf,angielski
Możesz absolutnie bez żadnego ryzyka kupić wybrany produkt z naszej oferty. Chcemy przekonać Cię, że cyfrowe publikacje to przyszłość. Jesteśmy pewni, że ta forma publikacji przypadnie Ci do gustu, dlatego też dajemy 100% gwarancję. Dzięki temu możesz mieć pewność, że albo będziesz zadowolony z naszych produktów... albo zwrócimy Ci pieniądze.

* Kup e-Book - Strona bierna jest prosta!

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Fiat 126p. Sportowe modyfikacje i tuning malucha


Autor: Aleksander Sowa

Data wydania: 17.08.2007

Liczba stron: 210

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-351-6
Opis:
Uczyń ze swojego fiacika prawdziwy samochód sportowy!
Kto jeszcze chce uczynić ze swojego Fiata prawdziwysamochód sportowy?

“Sportowe modyfikacje Fiata 126p - Tuning Malucha” to praktyczny poradnik skierowany do wszystkich posiadaczy Fiatów 126p, miłośników motoryzacji i sportu motorowego, którzy chcą zaczerpnąć informacji o tym, jak wykonać usprawnienia i modyfikacje samochodu Fiat 126p (możliwe do wykonania we własnym zakresie, ale wymagające od Czytelnika odpowiedniego zaplecza, wiedzy i umiejętności), przygotowujące samochód do udziału w imprezach sportowych lub też typowe dla amatorskiego tuningu mechanicznego.

W książeczce tej znajdziesz kilkadziesiąt sposobów na to, by w jakiś sposób zmodyfikować Fiata 126p. Możesz potraktować to jako ciekawostki lub możesz pokusić się o wykonanie jakiejś konkretnej przeróbki we własnym zakresie, z czyjąś pomocą czy w inny sposób. Może przeczytasz coś, co zainspiruje Cię do wymyślenia i ucieleśnienia własnej idei, pomysłu czy sposobu na coś.
Czego dowiesz się z ebooka? Zdobędziesz wiedzę,jak:
# Zmniejszyć masę koła zamachowego
# Zmodyfikować korbowody
# Zainstalować LPG
# Dokonać pracy lakierniczych
# Przerobić "malucha" na szayowóz
# Przerobić "malucha" na trójkołowiec

Bogata w fotografie publikacja powoduje, że ulepszanie "malucha" staje się dziecinnie proste.

Poznaj sekrety tuningu Fiata 126p i ciesz się, gdy Twoje auto nabiera rasowego wyglądu.

Nie uwierzysz, jak bardzo Twój samochód może się zmienić przy minimalnym wkładzie finansowym. Dowiedz się, jakie sztuczki stosować, aby Twój "maluch" stał się podziwianą przez kolegów maszyną.

Jeżeli Fiat 126p ma być Twoim pierwszym samochodem (a nadaje się do tego znakomicie) to dowiesz się, jak kupić naprawdę dobrego fiata za małe pieniądze. Do dzieła... Zamów ebooka już teraz i spraw sobie praktyczny prezent.

* Kup e-Book - Fiat 126p. Sportowe modyfikacje i tuning malucha

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Zmień swoje myśli


Autor: Alan Falcone

Data wydania: 02.10.2007

Liczba stron: 104

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-396-7
Opis:
Jak sposób myślenia może mieć wpływ na zmiany w Twoim życiu?

Sukces to osiągnięcie tego, co się wcześniej postanowiło osiągnąć!

PRZYJACIELU! Marzysz o zostaniu naczelnym dyrektorem notowanej na giełdzie spółki? Pragniesz nabyć w końcu ten nowy dom, o którym śnisz po nocach od lat? Jaka właściwie jest Twoje własna wizja sukcesu?
Oto świetna wiadomość dla Ciebie!

To TY SAM określasz, co jest dla Ciebie sukcesem! Nie jest to określone przez nikogo innego, tylko przez Ciebie. Ocena sukcesu nie zależy od żadnych ścisłych pomiarów, tylko od Twojego subiektywnego osądu. A dla niektórych ludzi sukces to przede wszystkim sama droga do celu.

Sukcesem oczywiście może być osiągnięcie czegoś materialnego, takiego jak pieniądze czy nowy dom. Może to być coś egoistycznego, jak powiedzmy władza i status VIP-a, wynikające z dyrektorskiej posady w wielkiej firmie. Może to także być coś emocjonalnego, jak znalezienie miłości czy trwałego związku. Sukcesem może nawet być coś całkiem altruistycznego i bezinteresownego – jak poprawa zdrowia i bezpieczeństwa dzieci w trzecim świecie. Albo, powiedzmy, uratowanie starych drzew na skwerku blisko Twojego domu. Po prostu nie istnieje jeden konkretny sposób określenia tego, czym jest sukces – to słowo oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi.
Oto wspólna cecha ludzi sukcesu – determinacja!

Wszyscy odnoszący sukcesy ludzie mają jednak jedną wspólną cechę – determinację! Aby odnieść sukces, najpierw musisz postanowić, że go odniesiesz. Choć taka decyzja nie zawsze jest całkiem świadoma, stanowi ona ziarno, z którego każdy sukces wyrasta. A zatem – najpierw trzeba postanowić.

Sukces prawdopodobnie nie przyjdzie do Ciebie z dnia na dzień, jednak umiejętnie stosując zasady i sposoby opisane w tej książce, z pewnością jesteś w stanie go osiągnąć. Jeśli zadasz sobie odpowiednio dużo wysiłku, jeśli będziesz miał skuteczny plan akcji i należycie go wykonasz, sukces masz praktycznie zagwarantowany.

Ta książka powinna się stać Twym podręcznikiem życia – może nie jedynym, ale jednym z najważniejszych. Za każdym razem, gdy wybierasz sobie jakiś cel i decydujesz się naprawdę dążyć do jego osiągnięcia, powinieneś przerobić wszystkie opisane ćwiczenia, co z pewnością pomoże Ci Twój sukces osiągnąć zarówno szybciej, jak i mniejszym kosztem.

Pamiętaj, sukces rozpoczyna się w Twoim umyśle. Co więcej, to właśnie w swym umyśle naprawdę go osiągasz, potem on już tylko ujawnia się w materialnym świecie. Zainwestuj więc tę symboliczną kwotę w wiedzę, która zaowocuje w przyszłości!

* Kup e-Book - Zmień swoje myśli

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - GPW III - Analiza techniczna w praktyce


Autor: Marcin Krzywda

Data wydania: 02.10.2007

Liczba stron: 126

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-179-6
Opis:
Współczesna analiza techniczna i wynikające z niej metody i techniki inwestycyjne
Jak często zdarza Ci się popełnić błąd podczas nabycia akcji danej spółki? Kupiłeś za wcześnie? Za późno? Poznaj receptę na to, aby „wstrzelić się” w rynek!


Giełda Papierów Wartościowych – dla jednych fantastyczna możliwość łatwego zarobku i przyjemność, a dla innych udręka, nieprzespane noce i stres z tym związany. Publikacja, o której za chwilę przeczytasz, została napisana zarówno pod kątem pierwszej, jak i drugiej grupy osób. Bardziej doświadczeni wzmocnią swoją wiedzę, natomiast ci mniej doświadczeni będą mogli dowiedzieć się czegoś nowego.

Tematem przewodnim III części publikacji Marcina Krzywdy jest analiza techniczna. Dla przypomnienia – w pierwszej były to całkowite podstawy inwestowania na GPW, natomiast w drugiej przeczytać mogliśmy informacje na temat papierów wartościowych. Trzecia część świetnie uzupełnia poprzednie i razem tworzą spójną całość i tym samym genialne kompendium wiedzy dla osób naprawdę zainteresowanych pomnażaniem zysków na GPW.
Czym tak właściwie jest analiza techniczna?

W dzisiejszych czasach Giełda Papierów Wartościowych rozwija się fenomenalnie! Coraz więcej spółek pragnie zaistnieć na parkiecie. Z roku na rok liczba debiutów zwiększa się. Z jednej strony – jest to doskonała informacja dla inwestorów. Jest bowiem duży wybór, można dowolnie dobierać akcje do swojego portfela inwestycyjnego, zaś rynek jest bardzo płynny – w końcu im większy wybór, tym więcej transakcji danego dnia.

Problemem dla większości inwestorów może być nie tyle sama odpowiedź na pytanie „czy grać?", lecz „jak grać?". Istnieje mnóstwo różnych technik i strategii – każdy wybiera odpowiednią dla siebie. W tej publikacji zajmiemy się analizą techniczną. Jest to nic innego, jak przewidywanie przyszłych cen akcji na podstawie danych historycznych. Bardzo często zdarza się tak, że ceny akcji wahają się w obrębie pewnych ramek – tak możemy umownie nazwać te widełki cenowe. Czasami akcje „wyskakują" z jednej ramki i „wskakują" do wyższej (lub niższej).
Sztuką jest przewidzieć, kiedy akcja zmieni swoją ramkę cenową!

I tym problemem będziemy się zajmować w publikacji Marcina Krzywdy. Na ceny akcji wpływ ma wiele czynników. Czasami mogą to być wyniki finansowe danej spółki, czasami wydarzenia na arenie międzynarodowej czy politycznej, a czasami wpływ na ceny akcji większych inwestorów.

Jednak, jak się okazuje, „nie taki diabeł straszny, jak go malują". W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo zabezpieczeń, które skutecznie ochronią Twój kapitał. Najważniejsza jest wiedza teoretyczna, poparta praktyką. Z czasem zaczniesz rozumieć coraz więcej i więcej. Musisz jednak mieć świadomość, że książka ta nie jest przeznaczona dla osób leniwych. Jeśli nie masz ochoty uczyć się czegoś nowego i nie myślisz poważnie o inwestowaniu na GPW – szkoda Twojego czasu i pieniędzy.
Gdyby jednak było inaczej...

Ta publikacja jest napisana bardzo prostym językiem, aby każdy mógł zrozumieć myśli, które przekazuje autor. Wystarczy jedynie, że masz szczere chęci, a zobaczysz, że to jest naprawdę proste!
Dzięki tej publikacji dowiesz się między innymi:
# Jakie są programy dla analizy technicznej?
# Czym są luki cenowe i w jaki sposób je z pożytkiem wykorzystywać?
# Czym jest trend i dlaczego jest tak istotny przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej?
# Jaki wkład w przyszłe notowania mają korekty cenowe?
# Czym są formacje cenowe i w jaki sposób skutecznie je przewidywać?
# Czym są średnie cenowe i jak wykorzystywać wiadomości o nich w praktyce?
# Czym są oscylatory?

Poznasz także wiele teorii oraz wskaźników, które będą bardzo przydatne na Twojej przyszłej drodze inwestora giełdowego.

Możesz oczywiście przejść zupełnie obojętnie obok tej publikacji i stracić okazję – albo zainwestować tę symboliczną kwotę w wiedzę, która zaprocentuje w przyszłości i na pewno zwróci się wielokrotnie. A więc nie trać czasu i zrób to teraz!
Tagi:analiza, e-książki, gpw, iii, marcin krzywda, pdf, praktyce, techniczna, złote myśli
Możesz absolutnie bez żadnego ryzyka kupić wybrany produkt z naszej oferty. Chcemy przekonać Cię, że cyfrowe publikacje to przyszłość. Jesteśmy pewni, że ta forma publikacji przypadnie Ci do gustu, dlatego też dajemy 100% gwarancję. Dzięki temu możesz mieć pewność, że albo będziesz zadowolony z naszych produktów... albo zwrócimy Ci pieniądze.

* Kup e-Book - GPW III - Analiza techniczna w praktyce

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Przystupa


Autor: Grażyna Plebanek

Data wydania: 01.10.2007

Liczba stron: 400

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-345-5
Opis:
Powieść łotrzykowska o młodziutkiej Polce, która w poszukiwaniu pracy wyrusza w świat. Los rzuca ją najpierw do Warszawy, potem do Sztokholmu, gdzie wplątana w bójkę portową, podejrzana o zabójstwo i ścigana listem gończym przez niedoszłą kochankę obserwuje życie ludzi, u których zatrudnia się jako sprzątaczka. Milcząca obecność tytułowej bohaterki uruchamia lawinę wydarzeń, wydobywa na jaw mroczne tajemnice, uwalnia skrajne emocje, które w końcu doprowadzają do zbrodni. Oczami tej dziewczyny oglądamy życie polskich katolików, szwedzkich protestantów, ateistów, miłośników natury, zdeklarowanych kosmopolitów i beznarodowców szukających korzeni i tradycji. Z perspektywy „kosza na śmieci” przyglądamy się zwyczajom i nietypowym ciągotom seksualnym, przemocy i namiętnościom, pragnieniu władzy i obsesji robienia kariery, wzlotom i upadkom ludzi zarówno sławnych, jak i zwyczajnych, temu, co w „typowych” domach skrywa się pod powierzchnią „normalności”. Przygody sprzątaczki pakującej się w życiowe tarapaty po obu stronach Bałtyku to opowiedziana z ironicznym dystansem pikareska, która doprowadzi bohaterkę do samej siebie.

Ja w pisaniu i czytaniu wierzę ciału i kiedy czytam coś dobrego, to wzbudza to we mnie dreszcz. A o dreszcze w literaturze chodzi.
Grażyna Plebanek

* Kup e-Book - Przystupa

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Dżuma w Breslau


utor: Marek Krajewski

Data wydania: 01.10.2007

Liczba stron: 264

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-343-1
Opis:
Eberhard Mock powraca. Bohater kultowego już cyklu kryminałów Marka Krajewskiego jeszcze raz zmierzy się z mrocznymi tajemnicami dawnego Breslau. Wrocław, lata 20. ubiegłego wieku. Dwie prostytutki przyjmują nietypową ofertę. Wkrótce potem policja znajduje ich zwłoki – podczas schadzki dziewczyny zostały uduszone, a oprawca wyłamał im przednie zęby. Sprawę próbuje rozwikłać nadwachmistrz Mock, znany ze swojej sympatii do kobiet lekkich obyczajów. Niespodziewanie role się odwracają i ścigający staje się ściganym… W tym samym czasie pewien mężczyzna o miętowym oddechu, dając do gazety ogłoszenie z kondolencjami dla rodzin ofiar, usiłuje nawiązać kontakt z potężnym tajnym bractwem. Warunkiem przystąpienia do grupy jest zamordowanie „człowieka-śmiecia” i udowodnienie swojej winy...

* Kup e-Book - Dżuma w Breslau

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Chodźcie idziemy


Autor: Janusz Rudnicki

Data wydania: 01.10.2007

Liczba stron: 192

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-282-3
Opis:
Chodźcie idziemy, nowa powieść Janusza Rudnickiego, to książka zabawna i przerażająca zarazem. O sprawach poważnych i dla Polaków trudnych mówi się w niej bez namaszczenia – autor stawia na groteskę, czarny humor i kpinę.
Gdańsk, połowa lat 90. Z emigracji w Niemczech wraca do kraju pisarz. Stojąc na balkonie swojego mieszkania w wieżowcu, wita się właśnie z sąsiadami, gdy potężny wybuch gazu obraca budynek w ruinę. Cudem ocaleni, lecz pozbawieni dachu nad głową lokatorzy postanawiają udać się w podróż… do Niemiec. Dołączają do grupy robotników przymusowych w III Rzeszy pod kierownictwem rzutkiego Mleczarza, którzy chcą wymóc na niemieckich władzach podwyżkę odszkodowań. Akcja toczy się coraz szybciej: aresztowanie na granicy, wypadek samochodowy, strzały niemieckich saperów w polskim konsulacie i bomba niewypał, której rozbrajanie powoduje gigantyczny korek. Nie zważając na przeszkody, groteskowa procesja posuwa się dalej. Galopująca narracja, potykające się o siebie słowa, sięganie do trzewi kolokwialnego języka – wszystko to sprawia, że Chodźcie idziemy czyta się znakomicie. To proza przesiąknięta duchem karnawału, szalona i oczyszczająca.

Chcesz zarobić, Niemowa? Chodź, kolejka ma teraz cztery godziny przerwy, do piątej nieczynna, chodź, skarbów poszukamy. Zębów, medali, odznak. Niczyje, bo przecież nawet nie trupów. To już nie są trupy, to nie są zwłoki, to jest ziemia. W której leżą zęby. Złote zęby. I medale. Niczyje. Po co ziemi zęby i medale? Wyciągniemy niemieckie zęby z niemieckiej ziemi, rozumiesz? Naprawimy krzywdy historii. To jest misja, to nie jest kradzież, Niemowa.

* Kup e-Book - Chodźcie idziemy

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Elementy prawoznawstwa i prawa cywilnego


Autor: Romuald Romański

Data wydania: 01.10.2007

Liczba stron: 208

Wydawca: Placet

ISBN: 978-83-7488-008-4
Opis:
W dzisiejszym świecie prawo jest jednym z głównych regulatorów życia społecznego. Nic więc dziwnego, że jego znajomość jest wręcz niezbędna każdemu członkowi społeczeństwa.

Prawo towarzyszy nam stale i wciąż, dosłownie od chwili narodzin do śmierci. Spełnia ogromną (czasem może nawet zbyt dużą) rolę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym każdego z nas. Umiejętność sprawnego poruszania się w meandrach prawa jest niezbędna, zwłaszcza wszystkim tym, którzy pragną znaleźć zatrudnienie w administracji publicznej bądź prywatnej, a także w sferze politycznej lub gospodarczej, niezależnie od funkcji jaką pełnią lub zamierzają pełnić. Dlatego też program zdecydowanej większości uczelni wyższych obejmuje – w węższym lub szerszym zakresie – naukę podstawowych dziedzin prawa.
Seria "Prawo dla Nieprawników" – a w niej ten właśnie pierwszy wolumin – jest adresowana do studentów wszystkich uczelni o charakterze nieprawniczym oraz wszystkich działajacych w gospodarce po to, aby ułatwić im opanowanie materiału i zdanie egzaminów (też w praktyce) z, przynajmniej części, obowiązujących ich zagadnień prawnych.
Planujemy, że ukaże się kilka woluminów. Pierwszy, który właśnie oddajemy do rąk czytelnika obejmuje wybrane, podstawowe wręcz elementy prawoznawstwa oraz prawa cywilnego, a w jego ramach część ogólną, prawo rzeczowe oraz zobowiązania. Drugi wolumin, który ukaże się niebawem, będzie poświęcony wybranym elementom prawa gospodarczego.
Tą serię warto kolekcjonować!!!

* Kup e-Book - Elementy prawoznawstwa i prawa cywilnego

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com