Nowości

Polecane

piątek, 11 lipca 2008

eBook - Europejka


Zdjęcie

Autor: Manuela Gretkowska

Data wydania: 01.05.2004

Liczba stron: 368

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-89291-92-9
Opis:
Najnowsza książka Manueli Gretkowskiej to dziennik powrotu z Europy do Polski, która staje się właśnie Europą.
Paradoksy polskiej codzienności opisuje pisarka uchodząca za narodową skandalistkę, a prowadząca przykładne rodzinne życie na wsi. Europejka to również książka o młodych Polkach usiłujących zrozumieć mężczyzn, świat, a przede wszystkim same siebie. Pełna ironii i gorzkiej czasem refleksji, ale również dowcipna, jest lekturą dla każdego, kto pragnie intelektualnej przygody.
(Europejka)


* Kup eBook Europejka

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Czytając PolskęAutor: Kinga Dunin

Data wydania: 01.05.2004

Liczba stron: 308

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-95-9
Opis:
Czytając Polskę to wyjątkowy przykład połączenia krytyki literackiej, filozofii i socjologii.
Można pracę tę nazwać esejem o opisywaniu, stwarzaniu i czytaniu – literatury i rzeczywistości społecznej, której ta pierwsza jest uczestnikiem, zwierciadłem i kreatorem. Kinga Dunin próbuje nie tylko pokazać ikony, idee i mity, obrazy przeszłości i teraźniejszości, odtwarzane czy też stwarzane przez teksty współczesnych polskich pisarzy, lecz także zastanowić się nad tym, o czym w ogóle mówi literatura i w jaki sposób istnieje rzeczywistość, którą ukazuje. Wychodząc z założenia, że wszelki ogląd – i literatury, i "rzeczywistości" – jest z natury subiektywny i względny, rozmyśla nad własnym doświadczeniem – uczestnika, czytelnika i interpretatora. Wykorzystuje literaturę do opowiedzenia o Polsce we własnej narracji, a przy okazji odpowiada na stale pojawiający się wobec naszej literatury zarzut, że nie mówi nam ona nic o współczesności. Mówi. Tym, którzy potrafią słuchać.
(Czytając Polskę)


* Kup eBook Czytając Polskę

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Piąta kobietaAutor: Mankell Henning

Data wydania: 01.04.2004

Liczba stron: 460

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-89291-53-0
Opis:

W algierskim klasztorze ginie z rąk fundamentalistów islamskich szwedzka turystka.
Jej śmierć zostaje zatuszowana, córka ofiary dowiaduje się o niej niemal przypadkiem. Rok później, we wrześniu 1994, w okolicach Ystad zostaje dokonanych kilka tajemniczych, makabrycznych morderstw. Dlaczego ginie w męczarniach spokojny starszy pan, poeta i ornitolog? Właściciel kwiaciarni? A potem pracownik naukowy? Do akcji wkracza komisarz Kurt Wallander, ale jego zespół czeka trudne zadanie – między ofiarami brak jest związku, ślady prowadzą donikąd. Kolejna, aż do ostatniej strony trzymająca w napięciu, mroczna powieść Henninga Mankella to doskonałe studium psychologiczne mordercy i ofiary, skłaniające do refleksji nad istotą przemocy i sprawiedliwości.
(Piąta kobieta)


* Kup eBook Piąta kobieta

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - JudaszAutor: Wojciech Pawluczuk

Data wydania: 01.03.2004

Liczba stron: 296

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-85-1
Opis:
Saszkę z białoruskiej wioski na kresach Rzeczypospolitej poznajemy jako bezprizornego – nastoletniego chłopca zagubionego w rewolucyjnej Rosji.
Marynarz Czerwonej Floty, potem gospodarz w rodzinnej wiosce, staje się ostatecznie apostołem samozwańczego proroka Ilji, Eliasza Klimowicza, twórcy jednego z najciekawszych ruchów religijnych XX wieku. Osnuta na faktach powieść wybitnego badacza kultury ludowej i religioznawcy to nie tylko historia Wierszalina, lecz także opowieść o głodzie miłości i prawdy, o związkach erotyki i polityki, erotyki i religii, o nieortodoksyjnej religijności sekt apokaliptycznych, o tajemnicy i manipulacji, wreszcie – o dojrzewaniu do mądrości.
(Judasz)


* Kup eBook Judasz

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Ja wam pokażęAutor: Katarzyna Grochola

Data wydania: 01.03.2004

Liczba stron: 384

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-161-1
Opis:
Po wszystkich zawirowaniach sercowych (i finansowych) Judyta jest szczęśliwa.
Książę na białym koniu, przebrany za socjologa w starym oplu, zakochał się, oświadczył i wyjeżdża do Stanów. Tosia odgraża się, że zda maturę. Ale w życiu Judyty pojawia się ktoś, kto wie lepiej, co będzie dla niej dobre. Czy wystarczy jej niezależności i uporu, by odnaleźć w końcu własną drogę? Trzecia część przygód Judyty – kobiety pełnej energii, temperamentu i (poza chwilami zwątpienia) humoru – z pewnością ucieszy nie tylko wielbicielki Nigdy w życiu! i Serca na temblaku. To ciepła i zabawna opowieść o tym, że nawet gdy na niebie nie ma ani jednej chmurki, trzeba być gotowym na niespodzianki, wobec których zdrowy rozsądek bywa bezradny...
(Ja wam pokażę)


* Darmowy fragment

* Kup eBook Ja wam pokażę

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Gender dla średnio zaawansowanychAutor: Inga Iwasiów

Data wydania: 01.03.2004

Liczba stron: 268

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-80-0
Opis:
Pierwszy w Polsce zbiór wykładów na temat kulturowych, obyczajowych i praktycznych konsekwencji płci.
Autorka analizuje teksty literackie, praktyki interpretacyjne, retorykę życia codziennego i nasze obyczaje w kontekście teorii feministycznych. Jej wykłady wykraczają poza ramy gatunku, zachowując wszystkie zalety komunikacji bezpośredniej – wykorzystują anegdoty, opisują prawdziwe spotkania ze studentami, zawierają także wątki autobiograficzne. Zgodnie z duchem współczesnej humanistyki łączą różne dyscypliny, zacierają granice między dyskursami, nie tracąc z oczu czytelnika. Godzą teorię z praktyką życiową i konkretnymi zastosowaniami, odwołując się przy tym do polskich realiów.
(Gender dla średnio zaawansowanych)


* Kup eBook Gender dla średnio zaawansowanych

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Ukradziony senAutor: Marinina Aleksandra

Data wydania: 01.02.2004

Liczba stron: 384

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-89291-83-7
Opis:

Pierwsza na polskim rynku powieść z bijącej w Rosji rekordy popularności serii przygód major Anastazji Kamieńskiej.
Będąc oficerem śledczym moskiewskiej milicji, ta atrakcyjna i delikatna kobieta jest niezastąpiona w śledztwach wymagających intuicji i niekonwencjonalnych metod. Tym razem banalna z pozoru sprawa zabójstwa młodej, pięknej hostessy, zatrudnionej w jednej z prywatnych firm, przybiera nieoczekiwany obrót, gdy wychodzi na jaw, że tuż przed śmiercią dziewczyna usłyszała w radio opis obrazu, który w sennych koszmarach prześladował ją od dzieciństwa. Major Kamieńska natrafia przypadkiem na książkę, której okładkę zdobi taki sam obraz. Kiedy postanawia podjąć ów wątek, zaczynają ginąć kolejni ludzie, ktoś potężny usiłuje uniemożliwić milicji dotarcie do prawdy, a na dodatek okazuje się, że w najbliższym otoczeniu Anastazji jest zdrajca. Jej także zaczyna grozić niebezpieczeństwo.
(Ukradziony sen)


* Kup eBook Ukradziony sen

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Męskie gryAutor: Marinina Aleksandra

Data wydania: 01.02.2004

Liczba stron: 504

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-82-7
Opis:

Moskwę terroryzuje psychopatyczny morderca. Uderza często, działa szybko i sprawnie, pozostawiając bezradną milicję z trupami siedmiu uduszonych mężczyzn. Ku zdumieniu prowadzącej śledztwo major Anastazji Kamieńskiej z zebranych przez nią dowodów wynika, że zbrodni dokonuje kobieta. Tymczasem, według wysoko postawionego moskiewskiego mafioso, przynajmniej jeden z zamordowanych mężczyzn nie mógł być ofiarą poszukiwanego zabójcy. Jednocześnie major Kamieńska odkrywa, że w sprawę serii morderstw zamieszany jest ktoś bardzo jej bliski. Na domiar złego do gry włącza się płatny morderca. W Męskich grach, tak jak w innych swych powieściach, "rosyjska Agata Christie" kreśli mroczny i realistyczny obraz współczesnej Rosji, a na tym tle – galerię żywych i niebanalnych postaci. Przede wszystkim jednak konstruuje błyskotliwą intrygę kryminalną.
Z moją bohaterką łączy mnie zmysł praktyczny, pochodzenie i wykształcenie. Jednak różnimy się tym, że ona zna pięć języków, prowadzi samochód, jest młodsza o trzy lata i o jeden rozmiar szczuplejsza.
Aleksandra Marinina
(Męskie gry)


* Kup eBook Męskie gry

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Świńskim truchtemAutor: Joanna Fabicka

Data wydania: 01.02.2004

Liczba stron: 248

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-66-5
Opis:
Życie piętnastoletniego Rudolfa Gąbczaka nie jest łatwe: zawody miłosne, afery polityczne, romansujący ojciec, matka feministka, niezdyscyplinowana babcia, rodacy niezdecydowani, czy wejść do Unii... Polski kuzyn Adriana Mole'a radzi sobie z tym wszystkim z właściwym sobie wdziękiem. Z filozoficzną zadumą (niekiedy tylko przechodzącą w panikę) przyjmuje otaczający go chaos i kompletny brak zrozumienia. Najważniejsza jest wszak wierność artystycznym aspiracjom – nawet gdy na ich drodze stają zbliżające się egzaminy do liceum, wciąż krzywy zgryz i kompletny brak zainteresowania polskiej kinematografii młodymi geniuszami aktorskimi.
Pełna humoru i trafnych obserwacji opowieść z życia współczesnego nastolatka to zabawna (i pouczająca) lektura również dla dzieci nieco starszych, a nawet zupełnie dorosłych. Współczesna polska rzeczywistość okazuje się czasem jeszcze bardziej zwariowana niż Rudolf...
(Świńskim truchtem)


* Kup eBook Świńskim truchtem

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Korespondent


Zdjęcie

Autor: Grażyna Jagielska

Data wydania: 01.02.2004

Liczba stron: 256

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-81-9
Opis:
Caroline i Adam Matyasowie są dziennikarzami, korespondentami wojennymi od lat podróżującymi po świecie w poszukiwaniu sensacyjnych informacji. Po nieudanej próbie nawiązania kontaktu z przywódcą powstania mudżahedinów w Kaszmirze wracają do Delhi, do domu zaprzyjaźnionej hinduskiej rodziny. Tam właśnie jeden z lokatorów, najemny żołnierz, opowiada Matyasom historię tytułowego zaginionego korespondenta. Caroline, mimo niebezpieczeństwa, postanawia samotnie wyruszyć jego tropem do Afganistanu. Powieść Grażyny Jagielskiej podejmuje niezwykle aktualne wątki godności i odpowiedzialności dziennikarzy w świecie wszechwładnych mediów. Jest także przenikliwym i ironicznym obrazem życia rzadko opisywanego środowiska korespondentów wojennych, a przy tym przejmującą, zachwycającą swym rytmem opowieścią o konfrontacji różnych kultur, postaw życiowych i systemów wartości.
(Korespondent)


* Kup eBook Korespondent

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Korepetycje domowe. Język angielskiAutor: Maria Birkenmajer, Elżbieta Mańko

Data wydania: 01.01.2004

Liczba stron: 288

Wydawca: Langenscheidt

ISBN: 83-89718-14-6
Opis:
Książka omawia najczęściej spotykane problemy polskich uczniów z językiem angielskim.
Uwzględnia nadrabianie zaległości, uzupełnianie materiału i błyskawiczne powtórki. Każdy problem rozwiązano na dwóch sąsiednich stronach - na lewej krótkie objaśnienie, na prawej ćwiczenia utrwalające.
Książkę podzielono na trzy poziomy: podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany. Dla każdego poziomu opracowano testy zbiorcze.
Dodatkowo w książce zamieszczono wybór zadań egzaminacyjnych typu maturalnego.
(Korepetycje domowe. Język angielski)


* Kup eBook Korepetycje domowe. Język angielski

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Duchowość na co dzień
Autor: Jolanta sokół-Jedlińska

Data wydania: 01.01.2004

Liczba stron: 160

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-78-9
Opis:
Harmonia. Kontemplacja. Poszukiwanie. Aktywność. Radość istnienia. Spokój wewnętrzny – niełatwo uchwycić istotę duchowości
. Duchowy wymiar człowieka – związany z najgłębszymi pragnieniami i wartościami – wydaje nam się często czymś niejasnym i kłopotliwym, a nawet – niepotrzebnym. W poradniku Duchowość na co dzień Jolanta Sokół-Jedlińska, doświadczony trener psychologiczny, w sposób przystępny i przekonujący pokazuje, że duchowość nie jest pojęciem zastrzeżonym dla filozofów i mistyków, lecz bardzo ważnym elementem życia i codzienności każdego z nas. Jak odnaleźć drogę do własnej duchowości? Jak osiągnąć poczucie sensu i harmonii, nawiązać kontakt z samym sobą?
Jolanta Sokół-Jedlińska nie tylko przybliża pojęcia duszy, ducha i duchowości, i różne wyobrażenia na ich temat, pokazuje również, jak przebiega nasz rozwój duchowy, czym różni się duchowość aktywna od kontemplacyjnej. Ostrzega przed najważniejszymi zagrożeniami: pośpiechem, nadmiarem – zajęć, informacji, przedmiotów – i chaosem, tworzącym zamknięty krąg obojętności i zagubienia. Wyrwać się z niego możemy dzięki samopoznaniu – świadomości własnych doświadczeń i ograniczeń, wartości i dążeń, a także samodyscyplinie – polegającej choćby na unikaniu jałowych rozrywek, rozpraszających informacji, niepotrzebnego zgiełku. Jednym ze sposobów może być medytacja, kontakt z przyrodą i sztuką, ale także po prostu większa uwaga i koncentracja na bieżącej chwili, byciu TU i TERAZ. Rozwijanie własnej duchowości to również bycie dla innych – akceptacja, bezinteresowność i wdzięczność, troska o relacje i uczucia. To zgoda na cierpienie i śmierć – także element życia.
Autorka Duchowości na co dzień nie daje gotowych recept – każdy z rozdziałów kończy nie zaleceniami, lecz pytaniami inspirującymi do refleksji, proponuje również dalsze lektury. Pokazuje, że duchowość nie ogranicza się do wymiaru religijnego, podkreśla znaczenie indywidualnych doświadczeń. „Dostrzeżenie własnego wymiaru duchowego jest początkiem drogi” – pisze na zakończenie. Duchowość na co dzień z pewnością może być cennym i przyjaznym przewodnikiem w tej najważniejszej w życiu wędrówce.
(Duchowość na co dzień)


* Kup eBook Duchowość na co dzień

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Drzymalski przeciwko RzeczypospolitejAutor: Artur Baniewicz

Data wydania: 01.01.2004

Liczba stron: 460

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-79-7
Opis:
Polski thriller z gatunku political fiction!
Skrzywdzony przez los były żołnierz postanawia zemścić się na swoim kraju – skompromitować rząd, wysadzić w powietrze kilka ważniejszych obiektów, bezlitośnie mordując wszystkich, którzy stają mu na drodze. Jest jak cień nieuchwytny i jak kat skuteczny... czy jednak okaże się szybszy od karabinowej kuli? Jak może wyglądać terroryzm w polskim wydaniu? Ta książka wywołuje niepewność i poczucie strachu, każe uważniej wsłuchiwać się w telewizyjne wiadomości. Czy to tylko fikcja, czy przepowiednia? Kolejna powieść autora Góry Trzech Szkieletów to doskonale uchwycony obraz współczesnej Polski, a jednocześnie refleksja nad rozczarowującą kapitalistyczną rzeczywistością. Dynamiczna, pełna humoru i wciągająca lektura z płomiennym romansem w tle.
(Drzymalski przeciwko Rzeczypospolitej)


* Kup eBook Drzymalski przeciwko Rzeczypospolitej

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - AntymatrixAutor: Edwin Bendyk

Data wydania: 01.01.2004

Liczba stron: 344

Wydawca: WAB

ISBN: 83-7414-020-8
Opis:

"Żyjemy w oplątanym świecie. Oplątanym różnorakimi sieciami, które są widzialne i tajne, mniej i bardziej elastyczne. Uznajemy za realne instytucje i hierarchie, bo sądzimy, że to z nich płynie siła, władza i prestiż. Ale one są tylko skutkiem podstawowych faktów społecznych: aktów komunikacji pomiędzy uczestnikami życia publicznego, podczas których ludzie dochodzą do porozumienia, wymieniają dobra i idee.

Jeśli chcemy zrozumieć, jak działa społeczeństwo, jak i kiedy wybuchają rewolucje, jak i kiedy upowszechniają się mody i ideologie musimy zrozumieć, jak działają sieci."
(Edwin Bendyk).
(Antymatrix)


* Kup eBook Antymatrix

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Mały palec BuddyAutor: Pielewin Wiktor

Data wydania: 01.09.2003

Liczba stron: 394

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-89291-44-8
Opis:
Pierwsza powieść w literaturze światowej, której akcja toczy się w absolutnej pustce – pisze o Małym palcu Buddy sam autor.
W rzeczywistości rozgrywa się ona jednocześnie w dwóch, równie nierealnych i groteskowych płaszczyznach – w roku 1919 w dywizji Czapajewa, w której główny bohater Piotr Pusto jest komisarzem, oraz w szpitalu psychiatrycznym w latach 90., gdzie ten sam Piotr Pusto poddawany jest eksperymentalnym badaniom. W tej szalonej, drwiącej z wszelkich konwencji i zasad powieści mamy do czynienia nie tylko z kpiną z mitu Czapajewa i majaczeniami pacjentów. Pojawiają się tu wątki wojny domowej, filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem, odwołania do Platona i Philipa Dicka, oglądamy środowisko mafii i moskiewskiego półświatka, a wszystko to składa się na przebogatą feerię nieprawdopodobnych pomysłów, efektownych zwrotów akcji, urzekających opisów prawdziwej miłości, a nade wszystko swoistej filozofii. Powieść Mały palec Buddy (oryginalny, ale za zgodą autora zmieniony w większości przekładów tytuł to Czapajew i Pustota) uczyniła Pielewina najpoczytniejszym pisarzem rosyjskim.
(Mały palec Buddy)


* Kup eBook Mały palec Buddy

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Adrian Mole. Sekretny dziennik lat 13 i 3/4Autor: Sue Townsend

Data wydania: 01.08.2003

Liczba stron: 224

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-40-1
Opis:

Męki dojrzewania nigdy jeszcze nie były tak bolesne - i tak zabawne - jak w słynnym sekretnym dzienniku Adriana
. Uporczywe pryszcze i kryzys małżeński rodziców, porażki na polu literatury i drwiny kumpli ze szkoły - gdyby nie kłody rzucane pod nogi przez okrutny świat, geniusz Adriana, niedocenianego intelektualisty i poety, z pewnością rozbłysnąłby pełnym blaskiem. Może dostrzeże go chociaż Pandora?

Sekretny dziennik, wydany po raz pierwszy w 1982 roku, to pierwsza część cyklu o największym fajtłapie wszech czasów, który błyskawicznie podbił serca czytelników w Wielkiej Brytanii, a potem na całym świecie. Z równie gorącym przyjęciem spotkały się kolejne tomy - Bolesne dojrzewanie Adriana Mole'a, Szczere wyznania.
(Adrian Mole. Sekretny dziennik lat 13 i 3/4)


* Kup eBook Adrian Mole. Sekretny dziennik lat 13 i 3/4

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Badania terenowe nad ukraińskim seksemAutor: Zabużko Oksana

Data wydania: 01.02.2003

Liczba stron: 208

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-13-4
Opis:

Powieść nazwana przez autorkę "postkomunistyczną psychoanalizą narodową"
opisuje spustoszenia, jakich dokonał komunizm i totalitaryzm w ludzkiej psychice. Prezentuje zbiorowy portret społeczeństwa skazanego na siermiężność i bylejakość także w sferze prywatności i intymności. Książka, napisana w realistycznym i drapieżnym stylu, została uznana za pierwszy manifest ukraińskiego feminizmu. Stała się narodowym bestsellerem, wielokrotnie wznawianym.
(Badania terenowe nad ukraińskim seksem)


* Kup eBook Badania terenowe nad ukraińskim seksem

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Adrian Mole. Czas capuccinoAutor: Sue Townsend

Data wydania: 01.08.2002

Liczba stron: 304

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-8822-193-4
Opis:

Maj 1997 roku. Adrian nie jest już pryszczatym nastolatkiem. Ma 30 lat, i zamartwia się teraz całkiem innymi, choć równie wielkimi jak w wieku dojrzewania problemami. Jest szefem restauracji Hoi Polloi w Soho. Przyjeżdża do rodzinnego miasta, aby oddać głos na kandydatkę Partii Pracy - pierwszą miłość jego życia - dr Pandorę Braithwaite.
(Adrian Mole. Czas capuccino)


* Kup eBook Adrian Mole. Czas capuccino

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Generacja P
Autor: Pielewin Wiktor

Data wydania: 01.05.2002

Liczba stron: 320

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-88221-82-8
Opis:

Pierwsza na polskim rynku książka najpoczytniejszego pisarza rosyjskiego. Tytułowe Pokolenie P odnosi się do "generacji Pepsi-Coli"
, młodzieży układającej sobie życie już w nowej Rosji – jak na przykład bohater powieści, student Instytutu Literatury. Niespodziewanie robi on zawrotną karierę jako copywriter. Pracując dla potężnych "nowych Rosjan", poznaje zdumiewającą prawdę: rosyjski wielki biznes i polityka, znane szarym ludziom z mediów, okazują się złudą, jakiej nie domyśla się nikt. Jak ta iluzja jest możliwa i jak wobec niej zachowa się nasz Wowa Tatarski? Pełna pomysłów powieść Pielewina ucieszy każdego, kto lubi rosyjskich mistrzów fantastyki, wyobraźnię, groteskę, postmodernistyczny pastisz albo mistykę w stylu Carlosa Castanedy – i każdego, kogo ciekawi nowa Rosja albo proza XXI wieku.
(Generacja P)


* Kup eBook Generacja P

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Przez kraj ludzi zwierząt i bogówAutor: Ferdynand Antoni Ossendowski

Data wydania: 01.01.2002

Liczba stron: 143

Wydawca: Literatura Net Pl
Opis:

Autor opowiada o przejściach po rozbiciu armii gen. Kołczaka, i przygodach w trakcie wędrówki przez Azję.


Antoni Ferdynand Ossendowski był nie tylko jednym z najpłodniejszych i najczęściej czytanych autorów czasów międzywojennych, lecz także dziennikarzem, doktorem nauk chemicznych, wykładowcą uniwersyteckim itd. Książka niniejsza opowiada historię jego ucieczki przed wojskami bolszewickimi, która w konsekwencji doprowadziła go do dalekiej Mongolii, a potem poprzez Tybet aż do Chin. Czytając poznamy lokalne opowieści, obyczaje, ludzi, a także faunę i florę, tak odmienną od naszej. Warto sięgnąć po tę książkę nawet jeśli nie interesujemy się Dalekim Wschodem.
(Przez kraj ludzi zwierząt i bogów)


* Kup eBook Przez kraj ludzi zwierząt i bogów

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Dom lalkiAutor: Henryk Ibsen

Data wydania: 01.01.2002

Wydawca: Literatura Net Pl
Opis:

Dramat przedstawiający z pozoru normalnie funkcjonujące małżeństwo. W obliczu kryzysu rozpada się idylliczny obraz przez lata utwierdzany sielankowy obraz poukładanej rodziny.

Małżeństwo Torwalda Helmera i Nory, rodziców trojga dzieci, staje w obliczu kryzysu, gdy okazuje się, że przed laty żona dopuściła się fałszerstwa zdobywając pieniądze na zagraniczną kurację ciężko chorego męża. Z obawy przed kompromitacją (Nora jest szantażowana przez wierzyciela) mąż potępia jej czyn, odrzuca ją, nie doceniając poświęcenia i zabrania dalszego wychowywania dzieci. Kobieta jest zmuszona do odejścia z domu. Dramatyzm sytuacji pogłębia fakt, że oboje okazują się innymi ludźmi, niż to się do tej pory wydawało partnerowi.
(Dom lalki)


* Kup eBook Dom lalki

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Dobry adresAutor: Władysław Zawistowski

Data wydania: 01.01.2002

Liczba stron: 73

Wydawca: Literatura Net Pl
Opis:

Dramat współczesny, którego akcja toczy się na Wybrzeżu, w okresie transformacji i przemian ustrojowych.


Sztuka, której autorem jest gdański pisarz, poeta, teatrolog Władysław Zawistowski, została napisana w sposób, który umożliwił jej adaptację na potrzeby Teatru Telewizji. Premiera telewizyjna odbyła się w styczniu 2004 r.

Do mieszkania w starej trójmiejskiej kamienicy zgłasza się niejaka Ewa Grossman z Nowego Jorku i oferuję zawrotną sumę, chcąc je natychmiast nabyć, ku ogromnemu zaskoczeniu właścicielki. Jakie są jej motywy i czemu aż tak zależy jej na tym właśnie mieszkaniu? Tego dowiesz się czytając tę pozycję.
(Dobry adres)


* Kup eBook Dobry adres

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Wielka bramaAutor: Kornel Makuszyński

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 106

Wydawca: Literatura Net Pl
Opis:

"Wielka brama" poświęcona jest miastu Gdynia, które zauroczyło wielu artystów, w tym pisarzy.

Piętnastoletni chłopiec Piotr, główny bohater książki, sierota z Warszawy, wyrusza na poszukiwanie pracy do nowo powstałego miasta Gdynia. Poznaje tam wielu tajemniczych ludzi i staje przed problemami, których nigdy dotąd nie doświadczył. Po jakimś czasie wyrusza w swój pierwszy morski rejs.

Niewątpliwe atuty tej książki to sympatyczny bohater, wartka akcja, wiara w dobro na świecie.
(Wielka brama)


* Kup eBook Wielka brama

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Uśmiech życiaAutor: Maria Paprocka

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 113

Wydawca: Literatura Net Pl
Opis:

Panna Ninka poważnie myśli o życiu zakonnym i czyni ku temu stosowne kroki, przekonana o słuszności wyboru.


Bohaterka powieści Marii Paprockiej pragnie wstąpić do klasztoru, lecz nieuchronny proces dojrzewania, przebywanie wśród ludzi powoli odwodzą ją od tego zamiaru. Dziewczyna z czasem zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę jej przeznaczeniem jest ślub i życie z ukochanym, ten jednak przejawia żywe zainteresowanie inną kobietą – niejaką Julią Nessel...

Czy historia ta doczeka się szczęśliwego zakończenia? Tego dowiesz się już z samej lektury.
(Uśmiech życia)


* Kup eBook Uśmiech życia

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - SanditonAutor: Jane Austen

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 37

Wydawca: Literatura Net Pl
Opis:

Sanditon to ostatnia książka Jane Austen
; pracę nad nią przerwała śmierć pisarki.
Wiadomo nam jednak, że powieść była zakrojona na równie szeroką skalę jak "Emma". W pozostawionym fragmencie odnajdujemy na szęście zarówno zarys podstawowych postaci, jak i szkic fabuły.
Główna bohaterka jest jak zwykle "rozważna i romantyczna" a w opisie zmieniającego się gwałtownie pejzażu XIX-wiecznej Anglii jest miejsce zarówno na nostalgię, jak i pozytywną akceptację. Niezależnie od istniejącej kontynuacji dzieła autorstwa Marie Dobbs, miłośnicy twórczości autorki mają okazję uruchomić własną wyobraźnię.
(Sanditon)


* Kup eBook Sanditon

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Opowiadania humorystyczneAutor: Antoni Czechow

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 40

Wydawca: Literatura Net Pl
Opis:

Wnikliwa obserwacja i satyryczny opis rzeczywistości, ukazująca talent prozatorski Czechowa.


Zbiór rozmaitych zabawnych opowiadań świetnie ilustrujących pisarskie umiejętności wielkiego pisarza, jego talent obserwatorski, dystans do świata i mądry stosunek do ludzi.

Tom zawiera takie opowiadania jak „Śmierć urzędnika”, „Tłusty i chudy” (pełne zjadliwej satyry), „Końskie nazwisko”, Miętus”, „Chłopcy”, „Radość”, „Kameleon” i inne, prezentujące różnorodne, ale zawsze warte posmakowania typy humoru.
(Opowiadania humorystyczne)


* Kup eBook Opowiadania humorystyczne

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Niezwykłe przygody Don Kichota z la ManchyAutor: Miguel Cervantes de Saavedra

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 208

Wydawca: Literatura Net Pl
Opis:

Przygody szlachetnego "rycerza" Don Kichota i jego "giermka" Sancho Pansy, z wiatrakami w tle.


Ubogi szlachcic z La Manchy, zakochany w lekturze romansów rycerskich, żyjący w świecie fantazji, wyrusza w świat dosiadając swego nędznego konia Rosynanta i zabierając ze sobą wiernego giermka. Tak zaczynają się ich przygody w świecie, w którym wiatraki przybierają postać smoków, przydrożne karczmy stają się pałacami – a wiejska dziewczyna Dulcynea damą serca, gdyż szlachetny rycerz taką damę mieć musi. Na pozór rozsądniejszy od swego pana Sancho Pansa w gruncie rzeczy egzystuje w podobnych realiach, świadomie biorąc udział w szaleństwach „rycerza”.

Niezwykłe przygody Don Kichota z La Manchy wpisały się na stałe w kanon literatury światowej, a losy bohatera są wciąż w pewnym sensie metaforą ludzkiego losu.
(Niezwykłe przygody Don Kichota z la Manchy)


* Kup eBook Niezwykłe przygody Don Kichota z la Manchy

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Martwe duszeAutor: Mikołaj Gogol

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 131

Wydawca: Literatura Net Pl
Opis:

Przebiegły aferzysta, Cziczikow, zajmujący się fałszowaniem spisu rewizyjnego, umieszczając w nim nazwiska zmarłych chłopów pańszczyźnianych, podróżuje po prowincji dziewiętnastowiecznej Rosji, dokonując dziwnych co najmniej zakupów
.

Kupuje on bowiem tak zwane martwe dusze, czyli chłopów, którzy zmarli, a wciąż figurują w spisach i trzeba za nich płacić podatki. Cała sprawa owiana jest aurą tajemniczości, gdyż nikt nie wie, po co Cziczikow płaci za kogoś, kto na nic już nie może się przydać. Przy okazji poznajemy całą galerię postaci ludzkich – pijaków, łapowników, nudziarzy, romantyków, skąpców i kłamców. A na końcu – jak obiecał autor – dowiemy się, o co tak naprawdę chodziło
(Martwe dusze)


* Kup eBook Martwe dusze

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Grzech pana AntoniegoAutor: George Sand

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 220

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Opowieść o miłości, zakończonej happy-endem.


Bohaterami powieści George Sand są Emil i Gilberta dążący do połączenia swych losów poprzez wspólne stanięcie na ślubnym kobiercu. Na przeszkodzie staje przeszłość, związane z nią urazy i cierpienia, a także pewien tajemniczy testament, który zobowiązuje Emila do założenia gminy na terenie rozległych włości zaraz na progu wspólnego życia z ukochaną. Ten sam testament przyczynia się jednak do szczęśliwego fianłu – a jak wiadomo nie ma szczęśliwszego zakończenia niż ślub – przynajmniej w literaturze.

(Grzech pana Antoniego)


* Kup eBook Grzech pana Antoniego

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - GerminalAutor: Emil Zola

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 385

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
"Germinal" ukazuje "historię naturalną i społeczną rodziny" za II Cesarstwa.


Powieść Emila Zoli rozgrywa się podczas jednego ze strajków górniczych w północnej Francji pod koniec XIX wieku. Główny bohater, Stefan, zostaje pracownikiem kopalni, gdzie styka się z ciężką pracą i wielką nędzą górników. Kryzys gospodarczy doprowadza do obniżek płac, co z kolei prowadzi do strajku. Strajk zostaje spacyfikowany, w wyniku czego śmierć ponosi kilkunastu górników. Reszta pod presją kapituluje i wraca do pracy. Powrót ten jednak kończy się tragicznie...

Ciąg dalszy opowieści pozna czytelnik czytając to znakomite dzieło.

(Germinal)


* Kup eBook Germinal

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Ebook - Dama pikowaAutor: Aleksander Puszkin

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 22

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Herman, młody inżynier, jest zafascynowany grą w karty i chce posiąść tajemnicę fortelu trzech kart. Całe noce spędza obserwując innych graczy, ale sam nie bierze kart do rąk, by jak mówi, nie zaprzepaścić tego co niezbędne w nadziei na to, co zbyteczne. W którymś jednak momencie jego wyobraźnię opanowuje zasłyszana anegdota o trzech wygrywających kartach. W tym momencie przestaje myśleć racjonalnie i traci dystans do gry. Tajemnice fortelu trzech kart posiada stara hrabina Fiedotowna, więc bohater próbuje do niej dotrzeć za pośrednictwem jej wychowanki Lizy...

(Dama pikowa)


* Kup eBook Dama pikowa

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Córka kapitana
Autor: Aleksander Puszkin

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 68

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Historia miłosna, z burzliwymi wydarzeniami historycznymi w tle.


Powieść najważniejszego rosyjskiego poety okresu romantyzmu, powstała pod wpływem inspiracji badaniami historycznymi prowadzonymi przez autora. Opisuje ona losy miłości dwojga ludzi – młodego oficera i córki kapitana, broniącego małej fortecy gdzieś w stepie rosyjskim. A wszystko dzieje się na tle buntu kozackiego w Rosji za czasów Katarzyny II.

(Córka kapitana)


* Kup eBook Córka kapitana

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Biały kapitan
Autor: Ferdynand Antoni Ossendowski

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 146

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Na pokładzie "Witezia" płynie sztorman Pitt Hardful, chcący uczciwym życiem odkupić grzechy przeszłości.

Po wyjściu z więzienia, gdzie trafił za kradzież, arystokrata, odrzucony przez bliskich postanawia się odegrać. Nie posiadając środków do życia zaciąga się na statek, dzięki czemu po wielu przygodach i dzięki uczciwej pracy staje się bogaczem. Pomaga w ten sposób nie tylko sobie, ale też wielu napotkanym po drodze ludziom, których też los nie rozpieszczał.

Książka dla młodzieży, która ma za zadanie uczyć – bawiąc.

(Biały kapitan)


* Kup eBook Biały kapitan

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Bezgrzeszne lataAutor: Kornel Makuszyński

Data wydania: 01.01.2001

Liczba stron: 113

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Opis szkolnych lat, relacji z rówieśnikami i nauczycielami, awantur i przygód w "szkolnej dżungli".


Pomysł na powieść zaczerpnął autor, Kornel Makuszyński z własnej młodości. Jest to opowieść o zabawach, pierwszych zauroczeniach i miłościach, psotach i psikusach robionych nauczycielom i kolegom.

Dzięki książce czytelnik będzie miał okazję zanurzyć się w atmosferze niewinności i beztroski, a także nostalgii za starymi, dobrymi, bezgrzesznymi latami latami nie tylko autora, ale i własnymi.

(Bezgrzeszne lata)


* Kup eBook Bezgrzeszne lata

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

czwartek, 10 lipca 2008

eBook - Instynkt gry
Autor: Zeh Juli

Data wydania: 17.05.2000

Liczba stron: 632

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-265-6

Opis:

Zachodnie Niemcy, dzisiejsze Bonn. Ada i Alev, dwójka rówieśników, różnią się od swoich szkolnych kolegów. Są niezwykle oczytani i w nic nie wierzą. Uważają się za duchowych spadkobierców nihilistów, nie uznają żadnych zasad, odrzucają podział na dobro i zło. Ich związek opiera się na wzajemnej obsesyjnej zależności, która wywołuje potrzebę wspólnego przekraczania granic moralnych, zaskakiwania się nieprzewidywalnymi zachowaniami. Powodowani ciekawością, jak daleko potrafią się posunąć, rozpoczynają perfidną grę. Ich ofiarą staje się jeden z nauczycieli, Polak o nazwisku Smutek.
Druga, po głośnym debiucie Orły i anioły, powieść Juli Zeh to wstrząsająca historia, mierząca się z pytaniami o zasadność i aktualność tradycyjnej etyki, miejsce wartości we współczesnym świecie oraz przyczyny agresji i okrucieństwa wśród młodych ludzi.

(Instynkt gry)


* Kup eBook Instynkt gry

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - ZakonnicaAutor: Denis Diderot

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 101

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Dzień mniszki – stwierdza w pewnym momencie bohaterka, będąca narratorką powieści – to stek niedorzeczności.


Jest połowa XVIII wieku we Francji. Nieślubna córka szlachcianki zostaje zmuszona do wstąpienia do nowicjatu wbrew swej woli i pomimo braku powołania, ma bowiem odkupić błędy matki i zmniejszyć jej poczucie winy. Po 2 latach nowicjatu dziewczyna w dniu ślubowania oznajmia, że nie czuje powołania, wywołując skandal.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach książka, napisana w 1760 roku, przez 36 lat była zakazana. Opisuje degenerację zarówno stanu duchownego, jak i szlacheckiego ówczesnej Francji.

(Zakonnica)


* Kup eBook Zakonnica

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Zaklęty dwórAutor: Walery Łoziński

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 254

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Mikołaj Żwirski po rzekomej śmierci za granicą przeobrażony w ofiarnego emisariusza powstania.


Polska powieść sensacyjno-detektywistyczna z 1864 roku, dziś już nieco zapomniana opowiada losy starościca Żwirskiego, który w przebraniu wędrownego handlarza mazią zawiązuje spisek mający doprowadzić do antyaustriackiego powstania w Galicji. Głównym miejscem akcji jest tytułowy „zaklęty dwór” nawiedzany przez zjawę nieżyjącego dziedzica. Pewnej nocy dochodzi tam do spotkania braci Żwirskich i akcja powieści osiąga swój punkt kulminacyjny...

(Zaklęty dwór)


* Kup eBook Zaklęty dwór

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Z genealogii moralnościAutor: Fryderyk Nietzsche

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 82

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Dzieło jednego z czołowych filozofów przełomu XIX i XX wieku, wykładającego w nim koncepcję nadczłowieka.

Traktat filozoficzny opublikowany w 1887 roku, będący jedną z najważniejszych i jednocześnie ostatnich książek Fryderyka Nietzschego.

Co oznacza pojęcie dobra i jaka jest jego opozycja? Czy pierwotnie „dobry” oznaczało „szlachetny”, „dostojny”? Czy głos sumienia nas zniewala czy pozwala nam korzystać z wolności? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tej książce.

(Z genealogii moralności)


* Kup eBook Z genealogii moralności

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Wyścig z czasemAutor: Karol May

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 106

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Książka znanego niemieckiego powieściopisarza Karola Maya, znanego z licznych powieści przygodowych. Jest to XI tom mało znanego w Polsce cyklu „Leśna Różyczka”.


William Saudores, ekscentryczny bohater prerii i pampasów, zjawia się w Berlinie i rozmawia z samym Bismarckiem. Jednak nie tylko to sprowadza go do Europy.


Płomienne uczucia, intrygi, żywa akcja, elementy westernowej tradycji – słowem – interesująca powieść przygodowa.

(Wyścig z czasem)


* Kup eBook Wyścig z czasem

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook- Wilhelm TellAutor: Fryderyk Schiller

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 135

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Wilhelm Tell
, łucznik z kantonu Uri, odmówił złożenia ukłonu przed kapeluszem symbolizującym cesarską władzę. Habsburski starosta Gessler ukarał go za ten czyn, zmuszając do zestrzelenia jabłka z głowy syna za pomocą strzały z łuku. W tym czasie spod kaftana Tella wypadła strzała, która w razie niepowodzenia tej próby miała posłużyć do zabicia starosty. Za to wyznanie bohater został uwięziony w twierdzy, z której oswobodzili go chłopi. Zabicie Gesslera prowadzi do powstania.

W dramacie autor zawarł swój stosunek do Rewolucji Francuskiej.

(Wilhelm Tell)


* Kup eBook Wilhelm Tell

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Trzy siostryAutor: Antoni Czechow

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 71

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Jedna z najbardziej znanych sztuk Czechowa, której akcja osadzona jest w środowisku drobnomieszczańskim.


Tytułowe trzy siostry to panny Olga i Irina oraz zamężna Masza, żona nauczyciela Fiodora Kułygina. Głównym wątkiem opowieści, a także marzeniem sióstr jest powrót do Moskwy, w którym upatrują odmiany losu, uczynienia życia ciekawszym i lepszym. Marzenie to jednak staje się coraz bardziej mgliste i ma coraz mniejszą szansę na realizację. W tej scenerii rozgrywa się dramat ich życia – niespełnionego, przegranego, pogrążonego w prowincjonalnej monotonii.

Sztukę Czechowa można również obejrzeć na scenach wielu teatrów w Polsce i na świecie.

(Trzy siostry)


* Kup eBook Trzy siostry

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Trędowata, t. IIAutor: Helena Mniszkówna

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 162

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Tom drugi powieści o uczuciach przełamujących bariery różnic społecznych, namiętności niedbającej o zgorszenie i niechęć ludzi bojących się oceny "innych".


Bohaterka romansu, Stefania Rudecka to niezamożna szlachcianka pracująca jako guwernantka w domu hrabiny Elzonowskiej, będącej ciotką ordynata Waldemara Michorowskiego.

Mimo różnic społecznych Stefania i Waldemar pokonują przeszkody i doprowadzają do ślubu, lecz na skutek intryg i nieprzyjemności doznanych ze strony niechętnego otoczenia młoda kobieta zapada na ciężką chorobę i przedwcześnie umiera w dniu planowanych zaślubin.

Kilkakrotnie sfilmowana, niechętnie przyjęta przez krytyków, lecz niezwykle poczytna powieść z 1909 roku.

(Trędowata, t. II)


* Kup eBook Trędowata, t. II

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Trędowata, t. IAutor: Helena Mniszkówna

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 218

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Tom pierwszy powieści o uczuciach przełamujących bariery różnic społecznych, namiętności niedbającej o zgorszenie i niechęć ludzi bojącch się oceny "innych".


Bohaterka romansu, Stefania Rudecka to niezamożna szlachcianka pracująca jako guwernantka w domu hrabiny Elzonowskiej, będącej ciotką ordynata Waldemara Michorowskiego.

Mimo różnic społecznych Stefania i Waldemar pokonują przeszkody i doprowadzają do ślubu, lecz na skutek intryg i nieprzyjemności doznanych ze strony niechętnego otoczenia młoda kobieta zapada na ciężką chorobę i przedwcześnie umiera w dniu planowanych zaślubin.

Kilkakrotnie sfilmowana, niechętnie przyjęta przez krytyków, lecz niezwykle poczytna powieść z 1909 roku.

(Trędowata, t. I)


* Kup eBook Trędowata, t. I

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Tajfun i inne opowiadaniaAutor: Joseph Conrad

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 135

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Akcja dwóch nowel rozgrywa się na morzu i w portach Dalekiego Wschodu, pozostałych dwóch - w Anglii.


Zbiór czterech nowel z 1903 roku zawiera opowiadania „Tajfun”, „Amy Foster”, „Falk. Wspomnienie” i „Jutro”. Każda z nich jest odmienna w formie i treści, jednak wszystkie dowodzą kunsztu literackiego tego doskonałego pisarza. Tytułowy „Tajfun” to opowieść o parowcu „Nan-Shan”, który zmuszony jest stanąć oko w oko z tropikalnym huraganem na Morzu Południowochińskim w okresie Bożego Narodzenia. Z kolei „Amy Foster” opowiada o pięknej kobiecie, która ma w otoczeniu opinię czarownicy ze względu na swą miłość do morza i unikanie ludzi. Wszystko to jednak ulega zmianie gdy spotyka ukraińskiego rozbitka, którym postanawia się zaopiekować. Rodzące się uczucie nie przypada jednak do gustu purytańskiej społeczności.

Te i pozostałe historie poznasz bliżej czytając powyższy zbiór.

(Tajfun i inne opowiadania)


* Kup eBook Tajfun i inne opowiadania

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Tajemnice ParyżaAutor: Eugeniusz Sue

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 367

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
"Tajemnice Paryża" to powieść sensacyjna o świecie podziemnym francuskiej stolicy.


Autor, Eugeniusz Sue zyskał dzięki niej znaczne powodzenie i dobrobyt, gdyż była to jedna z pierwszych powieści drukowanych w prasie w odcinkach. Porównywana do „Nędzników” Wiktora Hugo, przestawia obraz miejskiej biedoty, jej społecznego zmarginalizowania i staczania się w świat przestępczy, nie oszczędza też jednak świata bogatej arystokracji – zepsutej i zdemoralizowanej.

Powieść została sfilmowana w 1962 roku w koprodukcji francusko-włoskiej.

(Tajemnice Paryża)


* Kup eBook Tajemnice Paryża

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Skrzydlaci ludzieAutor: Roman Warszewski

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 153

Wydawca: Literatura Net Pl

ISBN: 83-87342-21-1

Opis:
Podróż szlakiem narkotykowych gangów oraz opis rodzinnej wioski Gabriela Garcii Marqueza.


Autorem książki jest dziennikarz, pisarz i podróżnik Roman Warszewski, autor wielu bestsellerów, pasjonujący się w szczególności Ameryką Południową. Jest to zbiór rozmaitych reportaży na temat np. niewyjaśnionych zagadek Indian południowoamerykańskich czy działalności tamtejszych organizacji terrorystycznych (Świetlisty Szlak z Peru). Szczególnie interesujący wydaje się być rozdział opisujący proces powstawania powieści „Sto lat samotności” Marqueza pod tytułem „Gdzie mieszka pułkownik Buendia”. Odwiedzamy w nim miejscowość Aracataca, w której wychował się pisarz.

Świetna lektura nie tylko dla miłośników podróżowania.

(Skrzydlaci ludzie)


* Kup eBook Skrzydlaci ludzie

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Przygody Sherlocka HolmesaAutor: Arthur Conan Doyle

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 210

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Obdarzony nieprzeciętną inteligencją, intuicją i logicznym myśleniem, palący ukochaną fajkę Sherlock Holmes rozwiązuje kolejne zagadki detektywistyczne, spędzające sen z powiek funkcjonariuszom policji.


Znany na całym świecie detektyw z Baker Street 221, miłośnik fajki i gry na skrzypcach, wraz ze swoim przyjacielem doktorem Watsonem tropią przestępców i metodą dedukcji rozwiązują najbardziej skomplikowane łamigłówki kryminalistyczne.

Znakomita pozycja dla miłośników gatunku.

(Przygody Sherlocka Holmesa)


* Kup eBook Przygody Sherlocka Holmesa

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Przygody Piotrusia PanaAutor: James Matthew Barrie

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 40

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Przygody Piotrusia Pana, chłopca uciekającego przed dorosłością, i jego walce z piratami w Nibylandii.


Tytułowy Piotruś to chłopiec, który nie chciał dorosnąć, więc zaraz po narodzinach wyfrunął przez okno sypialni, by zamieszkać wśród wróżek i elfów Ogrodów Kensingtońskich w Londynie. Tam przeżywa przygody wraz z innymi dziećmi i nigdy nie ma więcej niż 7 dni.

Tytułowa postać wrosła na stałe nie tylko w kanon literatury światowej, ale także stała się inspiracją do nazwania pewnej postawy czy predyspozycji psychologicznej, zwanej kompleksem lub syndromem Piotrusia Pana – niedojrzałego, wiecznego chłopca.

Książka doczekała się wielokrotnych ekranizacji, także w formie animowanej.

(Przygody Piotrusia Pana)


* Kup eBook Przygody Piotrusia Pana

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - PojedynekAutor: Antoni Czechow

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 61

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Główny bohater "Pojedynku" Czechowa, urzędnika na Zakaukaziu Łajewski, jest człowiekiem, który przez swój słaby charakter marnotrawi swe życie.


Związany z niekochaną kobietą, ulega powolnej społecznej degradacji. Życie jednak stawia go przed trudnym zadaniem wzięcia odpowiedzialności za siebie i za bliskich. Czy mu sprosta? Tego dowiesz się z tej książki.

(Pojedynek)


* Kup eBook Pojedynek

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - PigularzAutor: Wacław Gąsiorowski

Data wydania: 01.01.2000

Liczba stron: 159

Wydawca: Literatura Net Pl

Opis:
Autobiograficzna powieść osadzona w świecie aptekarskim.


Autor, Wacław Gąsiorowski (1869-1939) po ukończeniu gimnazjum pracował na swoje utrzymanie jako pomocnik aptekarza, co pozwoliło mu poznać to środowisko, jego problemy i obyczaje, które cokolwiek karykaturalnie odmalował w niniejszej powieści. Choć świat ten odszedł już do lamusa, dzisiejsza farmacja posiada zupełnie inne oblicze, to charaktery ludzkie nie zmieniają się aż tak bardzo, co czyni tę książkę wystarczająco aktualną i interesującą dla współczesnego czytelnika.

(Pigularz)


* Kup eBook Pigularz

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com