Nowości

Polecane

środa, 16 lipca 2008

eBook - Adrian Mole. Męki dorastania
Autor: Sue Townsend

Data wydania: 01.07.2004

Liczba stron: 248

Wydawca: WAB

ISBN: 83-7414-001-1

Opis:

Adrian usiłuje zapomnieć o swych piętnastych urodzinach i fatalnej wpadce z modelem samolotu, który tak pechowo przykleił sobie do nosa.
Niestety, złośliwy los nie szczędzi mu dalszych upokorzeń. Już samo dojrzewanie jest nieznośną katorgą, uwłaczającą wybitnym intelektualistom - takim jak Adrian, który bądź co bądź, zrozumiał niemal wszystkie słowa z naukowej audycji radiowej. Do tego zupełnie postrzeleni rodzice, grupa szkolnych wesołków poszukujących ofiary, siostra z piekła rodem i ogólnoświatowy spisek wymierzony w młodych, uzdolnionych literatów. A w dodatku boska Pandora wciąż traktuje go jak powietrze. Jak w takich warunkach rzucić świat na kolana? Całe szczęście, że Adrian nie przestał prowadzić swego sekretnego dziennika.

(Adrian Mole. Męki dorastania


* Kup eBook Adrian Mole. Męki dorastania

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Ebook - Concerto d’amore
Autor: Anna Bolecka

Data wydania: 01.07.2004

Liczba stron: 336

Wydawca: WAB

ISBN: 83-7414-044-5

Opis:
Sugestywna, zmysłowa opowieść o poszukiwaniu miłości, sensu i stałości w świecie, którym rządzi przypadek
. Bohaterowie to czterdziestoletni mężczyzna, żyjący z dnia na dzień, emocjonalnie niedojrzały, nieustannie angażujący się w przelotne romanse z młodymi dziewczynami, i kobieta w podobnym wieku, samotnie wychowująca nastoletnią córkę, wciąż atrakcyjna, ale żyjąca wspomnieniami dawnej namiętności. On ma wrażenie, że nie żyje naprawdę i poszukuje w dzieciństwie źródeł lęku, który pozbawił go szczęścia. Ona szuka wskazówek w snach i w mrocznej historii swojej rodziny. Losy obojga krzyżują się w niezwykłych okolicznościach. Czy to spotkanie uporządkuje ich świat? Powieść Anny Boleckiej zachwyca intensywnością emocji, bogactwem wątków i symboli. To także wielobarwna panorama Warszawy, zmieniającej się w rytm pór roku, i galeria wyrazistych, niebanalnych postaci, przede wszystkim pary głównych bohaterów, którym patronują Eros i Psyche.
(Concerto d’amore)


* Kup eBook Concerto d’amore

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Bazylek daje sobie radęAutor: Jacek Pałka

Data wydania: 01.07.2004

Liczba stron: 260

Wydawca: WAB

ISBN: 83-7414-042-9

Opis:
Czy pytony tygrysie lubią serek wędzony? Co to są ciastka masowego rażenia? Jakie zalety mają walentynki?
Dlaczego tak dobrze śpi się tatusiom na Planecie skarbów, a na Przygodach Sindbada już nie? Blog o przygodach Pana Bazylka, prowadzony od 2002 roku przez tatę bardzo bystrego i ruchliwego sześciolatka, o apetycie równie nieposkromionym jak wyobraźnia, szybko stał się jednym z najpopularniejszych adresów w polskim Internecie. Bazylek daje sobie radę, druga część zapisków, to nie tylko opowieść o prawdziwej męskiej przyjaźni, mrożących krew w żyłach kowbojskich i traperskich wyczynach, uciechach kulinarnych (nie ma jak naleśniczki w barze mlecznym!) i towarzyskich - to świat, w którym nawet wyjście do supermarketu może zmienić się w prawdziwą przygodę (szczególnie gdy ma się przy sobie sześciolatka z harmonijką).
(Bazylek daje sobie radę)


* Kup eBook Bazylek daje sobie radę

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Ebook - www.malpa
Autor: Krystyna Janda

Data wydania: 01.06.2004

Liczba stron: 412

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-89-4

Opis:
Ten dziennik jest właściwie dziwny. Piszę go już tak długo, że nie umiem myśleć o Was inaczej niż jak o bliskich
, a jednocześnie nie mogę Wam powiedzieć wszystkiego. Wszystkiego? Co ja piszę!? Co najmniej 40 procent tego, co myślę i przeżywam, nie mogę ujawnić, bo byłoby nietaktowne, okropne. Jestem w moich zapiskach szczera i impulsywna, choć pilnie strzegę kilku granic, które sobie sama wyznaczyłam. – pisze Krystyna Janda, "artystka multimedialna", w pamiętniku prowadzonym od kilku lat na stronie www.krystynajanda.com. Wybór z jej zapisków, obejmujący okres od września 2000 do września 2003, raz jeszcze dowodzi ogromnej wrażliwości, ciekawości świata, zmysłu obserwacji, otwartości, a zarazem poczucia humoru i autoironii autorki. Anegdoty z polskiego świata filmowo-teatralnego przeplatają się tu ze sprawozdaniami z produkcji domowych przetworów, cytaty z filozofów z fragmentami horoskopów, ulubione wiersze z przepisami na śledzie w migdałach... www.małpa.pl to lektura pełna ciepła, a zarazem celnych obserwacji i intelektualnych niespodzianek, promieniująca zgodą na życie, we wszelkich jego przejawach.
(www.malpa)


* Kup eBook www.malpa

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Śmieszni kochankowie
Autor: Mariusz Cieślik

Data wydania: 01.06.2004

Liczba stron: 184

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-88-6

Opis:
Książka Lipca 2004 Magazynu Literackiego "Książki"


Kim jest Mariusz Cieślik, wie z pewnością każdy czytelnik "Gazety Wyborczej", "Polityki" czy "Rzeczpospolitej" – to krytyk piszący o najnowszych, czasem dziwnych zjawiskach naszej kultury. Debiutancki tom jego opowiadań jest tak samo "na czasie", jak jego artykuły prasowe. Autora interesuje chwila obecna, "tu i teraz". Świetnie podsłuchuje język warszawskiej ulicy, ale jednocześnie z niezwykłą wnikliwością oddaje atmosferę prowincji. Tematy jego opowiadań można uznać za wizytówkę naszej epoki: seks, alkohol, tożsamość, zagubienie... Nie jest to jednak nigdy tylko literacki koncept – lecz doskonale uchwycony obraz współczesnego świata.

"Śmieszni kochankowie" to dziesięć opowieści o miłości, płci, seksie i innych demonach. Opowieści groteskowych, choć zupełnie serio. Bo przecież w tej materii wszystko bywa jednocześnie śmiertelnie poważne i zabójczo śmieszne.
Mariusz Cieślik
(Śmieszni kochankowie)


* Kup eBook Śmieszni kochankowie

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Ebook - Ewa i złoty kotAutor: Joanna Szymczyk

Data wydania: 01.06.2004

Liczba stron: 272

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-99-1

Opis:
Porywająca powieść kryminalna, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji.
Główna bohaterka, Ewa, jest młodą, odrobinę naiwną i nieco szaloną dziennikarką, poszukującą wielkich tematów, a przede wszystkim miłości. Zajmuje się kroniką kryminalną w jednym z popularnych czasopism. Kiedy wpada na trop tajemniczej afery, nie zważając na niebezpieczeństwa, postanawia podjąć własne śledztwo. Pomaga jej Adam, policjant od dawna równie gorąco, jak nieszczęśliwie w Ewie zakochany. Szybko okazuje się, że za całą sprawą kryje się międzynarodowa szajka handlująca kobietami, a bohaterka wpada w sam środek gangsterskich porachunków. Na szczęście czuwa nad nią jeszcze kot imieniem Błażej, który do tego zaskakująco celnie i zjadliwie komentuje poczynania ludzi. Ewa i złoty kot to brawurowo opowiedziana, zabawna i bezpretensjonalna historia, zdolna zainteresować nawet najbardziej wymagających wielbicieli kryminalnych zagadek i dobrej zabawy.
(Ewa i złoty kot)


* Kup eBook Ewa i złoty kot

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Orły i aniołyAutor: Zeh Juli

Data wydania: 01.05.2004

Liczba stron: 420

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-91-6

Opis:

Najgłośniejszy debiut ostatnich lat w Niemczech.
Mroczna i złożona opowieść o autodestrukcji, a zarazem przenikliwa diagnoza nowoczesnego społeczeństwa. Max, bohater książki, przeżywa załamanie po tym, jak jego przyjaciółka Jessie zastrzeliła się podczas ich rozmowy telefonicznej. Zaintrygowanej tym dziennikarce Max opowiada swoją historię – studenta odcinającego się od powszechnie lansowanego modelu yuppie, a potem cynicznego, zblazowanego karierowicza – i historię Jessie, córki narkotykowego bossa, która wciągnęła ich oboje w świat zbrodni i ciemnych interesów. Książka odznacza się doskonałą kompozycją i błyskotliwą narracją; jest mocna, a zarazem liryczna. Zawiera niepokojący i sugestywny obraz pokolenia – ludzi zewnętrznie dopasowanych do wymagań rzeczywistości, wzorujących się na podsuwanych im modelach i stylach życia, a wewnętrznie wyeksploatowanych, popękanych i zagubionych.

(Orły i anioły)


* Kup eBook Orły i anioły

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Morderca bez twarzyAutor: Mankell Henning

Data wydania: 01.05.2004

Liczba stron: 304

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-89291-93-6

Opis:

W niewielkiej mieścinie na południu Szwecji z rąk sadystycznych morderców ginie para staruszków.
Prowadzący śledztwo komisarz Wallander nie znajduje motywów okrutnej zbrodni; małżonkowie nie mieli wrogów, z domu nic nie zginęło, a jedynym śladem jest powtarzane przez umierającą kobietę słowo "cudzoziemcy". Informacja przedostaje się do prasy, wywołując tragiczne w skutkach, rasistowskie akty odwetu, za którymi stoi organizacja neonazistowska. Wallander podejmuje ten trop; dowiaduje się również, że zamordowany staruszek dorobił się w czasie wojny majątku, współpracując z Niemcami. Niestety, i te ślady prowadzą donikąd. Mankell znakomicie łączy pasjonującą, pełną napięcia historię kryminalną z przenikliwą diagnozą polityki władz szwedzkich wobec imigrantów. Obnaża niekompetencje instytucji powołanych do nadzoru nad azylantami, nieprecyzyjne kryteria selekcji i wrogość części szwedzkiego społeczeństwa do obcych. Książka uznana została za najlepszą szwedzką powieść kryminalną roku 1991 oraz za najlepszą powieść kryminalną w krajach nordyckich.

(Morderca bez twarzy)


* Kup eBook Morderca bez twarzy

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

eBook - Plama na suficieAutor: Piotr Zaremba

Data wydania: 01.05.2004

Liczba stron: 448

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-94-0

Opis:
Późnym wieczorem w okolicach Otwocka w dziwnych okolicznościach zostaje uprowadzony młody mężczyzna.
Znika bez śladu. W tym samym czasie do Warszawy przyjeżdża w poszukiwaniu pracy młoda dziewczyna. Ponura willa na Grochowie, w której udaje jej się znaleźć pokój, kryje w sobie tajemnicę podwójnego morderstwa sprzed ponad pół wieku. Plama na suficie – wyrosła z fascynacji twórczością Stephena Kinga i Petera Strauba – łączy w sobie cechy horroru oraz powieści obyczajowej. W powieści panuje mroczna, niepokojąca atmosfera, bliska niekiedy Złemu Tyrmanda. Piotr Zaremba prowadzi nas labiryntami blokowisk i willowych uliczek prawobrzeżnej Warszawy, które stają się widownią wydarzeń dziwnych i przerażających.
(Plama na suficie)


* Kup eBook Plama na suficie

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Ebook - FinimondoAutor: Piotr Siemion

Data wydania: 01.05.2004

Liczba stron: 360

Wydawca: WAB

ISBN: 83-89291-90-8

Opis:
Druga powieść Piotra Siemiona podobnie jak Niskie Łąki wierna jest – swoiście pojmowanej – realności.
Tytułowe finimondo to zagęszczony czas, który każe Karolinie, czterdziestolatce ze świata żurnali, odejść od Aureliusza i poznać Tadeusza, dwudziestoletniemu Tadeuszowi przybyć z bezrobotnej prowincji do stolicy, przeżywającemu kryzys Aureliuszowi wplątać się w skandal z czołówek gazet, a Zosi odcisnąć piętno w pamięci pozostałej trójki. Historia czworga bohaterów opowiedziana jest z perspektywy anioła stróżującego ich losom podczas trzech zimowych dni 2001 roku; rozgrywa się na warszawskich ulicach, w autobusach, w metrze, w samolotach, w chmurach smogu i mgły, a także nocą w Lesie Kabackim, na południowych krańcach miasta.
(Finimondo)


* Kup eBook Finimondo

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com