Nowości

Polecane

piątek, 10 października 2008

ebook - Akta pracownicze 2008


Data wydania: 08.01.2008

Liczba stron: 131

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7572-206-2

Opis:
Akta pracownicze – wyjaśnienia, przykłady, dokumenty
Poprowadź akta pracownicze, tak
by nie narazić się na kary w wyniku kontroli
Państwowej Inspekcji Pracy!
Czy wiesz, że akta pracownicze są sprawdzane przez inspektorów PIP w pierwszej kolejności?

Prowadzenie akt pracowniczych obwarowane jest tyloma nakazami, że przy większej liczbie pracowników łatwo o pomyłkę czy pozornie niewinne uchybienie. Dlatego z roku na rok utrzymuje się wysoki odsetek firm, w których niewłaściwie prowadzona jest dokumentacja pracownicza.

Wielkość firmy ani jej branża nie mają znaczenia. Okazuje się, że w każdej kontrolowanej przez PIP firmie łatwo znaleźć niedociągnięcia formalne w dokumentach personalnych. Inspektorzy PIP sprawdzając rzetelność prowadzenia akt, mogą zakwestionować nawet niepodzielenie dokumentacji na części czy brak numeracji kart. A przecież od lipca 2007 kary PIP znacznie wzrosły!

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Czy masz 100% pewność, że w prowadzonych przez Ciebie aktach pracowniczych nie ma najmniejszego uchybienia?

Jeśli się wahasz – nie ryzykuj! Skorzystaj z praktycznego raportu „Akta pracownicze 2008”! To wyjątkowa, starannie przygotowana pozycja wydawnicza, która kompleksowo omawia zasady prowadzenia akt pracowniczych. Teraz możesz bez dużego trudu poznać najważniejsze tajniki bezbłędnego prowadzenia każdej z części akt osobowych – A, B i C. Dla Twojej wygody każda z nich została omówiona odrębnie.

W raporcie znajdziesz:
omówione w przystępny, praktyczny sposób zasady prowadzenia, przechowywania i archiwizowania dokumentacji pracowniczej w podziale na części A, B i C akt osobowych,
odpowiedzi na najczęściej zadawane przez specjalistów ds. personalnych pytania o akta osobowe pracownika,
wzory wszystkich dokumentów, które muszą znajdować się w aktach osobowych – wzory czyste i wzory wypełnione,
komentarz do każdego wzoru – opis wzoru, instrukcję, jak go wypełniać, o czym pamiętać, co jest ważne i dlaczego,
listę kontrolną, która szybko pomoże sprawdzić, czy właściwie prowadzisz dokumentację pracowniczą,
treść rozporządzenia w sprawie prowadzenia przez pracodawców akt osobowych pracowników.
Przekonaj się sam, jak szybko można przygotować każdy dokument kadrowy, który będzie nie do zakwestionowania i w 100% zgodny z prawem.

Wszystko pod ręką!
W codziennym prowadzeniu akt pracowniczych niezbędne są gotowe formularze, które można szybko wypełnić i wydrukować. Dzięki temu oszczędzasz wiele cennego czasu i masz pewność, że druk, na którym np. podpisujesz lub wypowiadasz umowę, odpowiada wymogom prawnym. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy elektroniczne opracowanie najważniejszych wzorów umów i pism podzielonych na część A, B, C akt pracowniczych. Zapewniamy, że dzięki tej fachowej pomocy zyskasz pewność, że akta pracownicze prowadzone są bezbłędnie i rzetelnie.

Praktyczny raport „Akta pracownicze 2008” zawiera starannie wyselekcjonowane i zebrane informacje, wskazówki i porady. Wszystko w jednym tomie, łatwo dostępne, całościowo ogarniające tematykę prowadzenia dokumentacji pracowniczej. 27 wzorów dokumentów kadrowych z objaśnieniami, jak je wypełniać. Praktyczne przykłady i lista kontrolna dotycząca gromadzenia i przechowywania akt osobowych pracowników.Doradzają Ci najlepsi specjaliści
Możesz w pełni ufać wskazówkom zawartym w raporcie „Akta pracownicze 2008” i stosować je bez obaw. Raport został przygotowany z zachowaniem najwyższej staranności i wykorzystaniem wysokich kwalifikacji, wiedzy i doświadczenia. Redaktorem merytorycznym raportu jest pani Iwona Jaroszewska-Ignatowska – radca prawny specjalizujący się w prawie pracy, wykładowca na kierunku Podyplomowe prawo pracy w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy Wydawnictwa Wiedza i Praktyka oraz na łamach „Rzeczpospolitej”, „Pulsu Biznesu”, „Gazety Prawnej” i „Poradnika Gazety Prawnej”.

* Kup e-Book - Akta pracownicze 2008

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - 7 problemów rozliczania czasu pracy


Autor: Iwona Jaroszewska-Ignatowska, Anna Kolosa, Katarzyna Szymanowska

Data wydania: 08.01.2008

Liczba stron: 34

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7468-596-2

Opis:
Koniec kłopotów z rozliczaniem czasu pracy!

Jak najprościej i najszybciej ustrzec się problemów z rozliczaniem czasu pracy, z którymi najczęściej borykają się kadrowcy, księgowi i specjaliści ds. personalnych?

Teraz możesz pozbyć się wszystkich wątpliwości dotyczących rozliczania czasu pracy i zyskać pewność, że rozliczasz ten czas w 100% zgodnie z prawem.

Otrzymasz wskazówki, jak rozliczać czas pracy w ruchu ciągłym, w niepełnym wymiarze i za nadgodziny, jak ustalać harmonogram pracy i okres rozliczeniowy, jak przeliczać urlopy na godziny i rekompensować dyżury – rozliczanie czasu pracy przestanie być dla Ciebie problemem!

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Według raportu GIP inspektorzy PIP podczas kontroli przeprowadzanych w 2006 r. wystosowali 48,5 tys. wniosków o usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości związanych z czasem pracy. Do organów kontroli PIP wpłynęło blisko 26 tys. skarg, z czego aż 13% odnosiło się do czasu pracy, a zwłaszcza zatrudniania pracowników w czasie przekraczającym wymiar dobowy i tygodniowy, nieprowadzenia lub nierzetelnego prowadzenia ewidencji czasu pracy, naruszania 5-dniowego tygodnia pracy oraz niezapewniania odpoczynku dobowego.

Jeśli miewasz wątpliwości, rozliczając czas pracy, a nie chcesz, aby Twoja firma dołączyła do tysięcy firm, w których inspektorzy wskazali nieprawidłowości w tym zakresie, dowiedz się, z czym najczęściej mają problemy Twoi koledzy po fachu i upewnij się, czy Ty prowadzisz rozliczenia bezbłędnie i zgodnie z prawem. Jeśli tak nie jest, skoryguj błędy, zanim inspektor PIP zrobi to za Ciebie lub były pracownik wniesie sprawę do sądu pracy! Z pomocą przyjdzie Ci praktyczny informator „7 problemów rozliczania czasu pracy”.

Jeśli nie jesteś pewien:

Jak rozliczać pracę w dni wolne i co należy się pracownikowi np. za pracę w sobotę?
Co oznacza i na czym polega łamanie zmian roboczych?
Jak powinien ustalić okres rozliczeniowy czasu pracy i pod jakim warunkiem możesz go zmienić?
Kiedy występują nadgodziny i jak je rozliczać?
Jak prawidłowo wprowadzać zmiany do harmonogramu pracy?
O czym musisz pamiętać, rozliczając czas pracy niepełnoetatowca?
Jak prawidłowo przeliczyć urlop wypoczynkowy na godziny pracy?

Skorzystaj z praktycznego informatora „7 problemów rozliczania czasu pracy” i przekonaj się, jak szybko znikną Twoje wątpliwości!

Doradzają Ci najlepsi specjaliści

Możesz w pełni ufać wskazówkom zawartym w informatorze „7 problemów rozliczania czasu pracy” i stosować je bez obaw. Zostały one przygotowane przez specjalistów praktyków.
Autorki:

Iwona Jaroszewska-Ignatowska – radca prawny specjalizujący się w prawie pracy
Anna Kolosa – Państwowa Inspekcja Pracy
Katarzyna Szymanowska – specjalista prawa pracy
zadbały także, aby informator napisany był przystępnie.

Szybko znajdziesz potrzebne informacje

Informator został opracowany tak, aby maksymalnie ułatwić Ci korzystanie z zawartych w nim wskazówek i porad. Podzielono go na rozdziały, z których każdy dotyczy innego problemu rozliczania czasu pracy. W każdym rozdziale znajdziesz omówienie problemów ujętych w formę pytanie-odpowiedź, a w odpowiedziach – podstawy prawne, na których opiera się uzasadnienie rozwiązania problemu i praktyczne, wzięte z życia przykłady. Ilustrują one dokładnie zasady rozliczania. W omówieniach pojawiają się także uwagi w ramkach, aby uwidocznić wszelkie sytuacje, co do których mogą pojawić się wątpliwości.

Aby jak najbardziej ułatwić Ci rozliczanie czasu pracy, w informatorze zamieszczono:

Obszerną tabelę z porównaniem systemów czasu pracy:
podstawowego,
równoważnego,
przerywanego,
w ruchu ciągłym,
skróconego tygodnia pracy,
pracy weekendowej.
podstawę prawną,
dobowy i tygodniowy wymiar czasu pracy,
długość okresu rozliczeniowego,
okresy odpoczynku
oraz ustalenie systemu czasu pracy i odpoczynku.
Pokazuje ona dla każdego z tych systemów:
Wymiar czasu pracy – technika obliczania dla 2008 r. Dzięki pokazanej tam technice obliczania nominalnego czasu pracy szybko ustalisz wymiar czasu pracy, okres rozliczeniowy w poszczególnych miesiącach oraz dobową i tygodniową normę czasu pracy.
Nie zwlekaj!

Jeśli miewasz wątpliwości, rozliczając czas pracy, nie czekaj aż kontrola PIP wskaże Ci, co jest nie w porządku. Nie zwlekaj. Poznaj wskazówki, przeczytaj przykłady, zastosuj się do rad, a zyskasz 100% pewności, że Twoje rozliczenia są zgodne z obowiązującym prawem, i w przyszłości unikniesz problemów z rozliczaniem czasu pracy, z którymi najczęściej borykają się kadrowcy, księgowi i specjaliści ds. personalnych.

Życzę Ci samych sukcesów zawodowych

Beata Rudnicka

Wydawca informatora „7 problemów rozliczania czasu pracy”
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka* Kup e-Book - 7 problemów rozliczania czasu pracy

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Odpowiedzialność kadrowej podczas kontroli PIP


Autor: Adrianna Jasińska-Cichoń, Łukasz Prasołek

Data wydania: 08.01.2008

Liczba stron: 35

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7572-044-0

Opis:
Już dziś przygotuj się do kontroli inspektora pracy

Sprawdź, czy nie popełniasz błędów, które najczęściej znajdują podczas kontroli inspektorzy PIP!

Teraz możesz uzyskać porady i wskazówki, które pozwolą Ci prowadzić sprawy kadrowe tak, abyś nie musiał obawiać się kontroli PIP. Dowiesz się, w jakim stopniu kadrowiec odpowiada za pełnione obowiązki. Czy odpowiada tylko wobec pracodawcy, który może wyciągnąć odpowiednie konsekwencje, czy także wobec innych organów.

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Kontrole inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy są stałym elementem pracy każdej kadrowej. Niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, co może skontrolować inspektor oraz za co odpowiada kadrowa w razie wykrycia błędów i naruszeń przepisów prawa pracy. Z myślą o tym, aby dostarczyć Ci maksimum wiedzy w tym zakresie, przygotowaliśmy informator Odpowiedzialność kadrowej podczas kontroli PIP.

Informator podzielony został na dwa działy tematyczne:

Dział pierwszy dotyczy odpowiedzialności kadrowej za obowiązki pracodawcy, m.in.:

Jakie są obowiązki kadrowej?
Kto odpowiada za nieprowadzenie akt pracowniczych?
Czy kadrowa odpowiada tylko wobec pracodawcy, który może wyciągnąć odpowiednie konsekwencje, czy także wobec innych organów?
Czy kadrowa dostanie mandat za nieprzestrzeganie w firmie przepisów o czasie pracy?
Co grozi kadrowej, jeśli nieprawidłowo wypełni świadectwo pracy?
Kiedy kadrowa może dostać naganę?
Czy kadrowa odpowiada za bhp w firmie?
Dział drugi dotyczy zakresu kontroli inspektora PIP:

Co na pewno skontroluje inspektor PIP, gdy pojawi się w Waszej firmie?
Na co należy zwrócić uwagę, zajmując się sprawami kadrowymi?
Za co najczęściej wymierzają kary?
Jakie kary stosuje PIP?
Skorzystaj z praktycznego informatora Odpowiedzialność kadrowej podczas kontroli PIP i przekonaj się, jak łatwo znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.Zaufaj wiedzy i doświadczeniu specjalistów

Możesz być pewny, że porady i wskazówki zawarte w informatorze Odpowiedzialność kadrowej podczas kontroli PIP pomogą Ci zyskać spokój podczas wizyty inspektora pracy w Twojej firmie. Informacje prezentowane w informatorze zostały starannie dobrane przez autorów: Adriannę Jasińską-Cichoń z Państwowej Inspekcji Pracy i Łukasza Prasołka – asystenta sędziego w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.

Wszystko pod ręką!

Informator podzielony został na dwa działy tematyczne, a każdy z nich na rozdziały opisujące różne aspekty odpowiedzialności kadrowej – w dziale pierwszym oraz kolejne obszary z zakresu obowiązków kadrowej, które najczęściej kontrolują inspektorzy pracy – w dziale drugim. Dodatkowo znajdziesz liczne przykłady z życia wzięte, ułatwiające zrozumienie opisywanych przypadków, praktyczne wskazówki oraz podstawy prawne wraz z orzeczeniami Sądu Najwyższego.

Nie zwlekaj!

Jestem przekonana, że publikacja ta znacznie ułatwi Ci codzienną pracę. Zmniejszy stres i pozwoli poczuć się pewniej podczas kontroli PIP.

Z życzeniami sukcesów zawodowych

Diana Kielar

wydawca informatora Odpowiedzialność kadrowej podczas kontroli PIP
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka* Kup e-Book - Odpowiedzialność kadrowej podczas kontroli PIP

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Rada pracowników w firmie


Autor: Przemysław Ciszek, Maciej Chakowski

Data wydania: 02.01.2008

Liczba stron: 49

Wydawca: C. H. Beck Sp. z o.o.

ISBN: 83-7483-297-5

Opis:
Rada pracowników w firmie

Książka w formacie pdf, zawierająca 20 gotowych wzorów dokumentów, które ułatwiają organizowanie wyborów i zapewnią sprawne funkcjonowanie rady.


* Kup e-Book - Rada pracowników w firmie

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Zwiastuny wiosny. Poznawanie świata przez Weronikę i Wiktora


Autor: Danuta Lewdańska

Data wydania: 01.01.2008

Liczba stron: 64

Wydawca: Europa

ISBN: 978-83-7407-173-4

Opis:

Jest to nadzwyczaj interesująca opowieść o poznawaniu wiosennego świata przyrody. Ujęto ją w dziewięciu krótkich rozdziałach, które tworzą spójną całość. Przekaz słowny nowatorski, przy tym bardzo lekki. Treść wzbogacają i uzupełniają ilustracje rzeczywistego świata przyrody, a także rysunki uosobionych istot bajkowych. Z każdej strony publikacji bije przyjazny i ciepły klimat oraz radosny nastrój. Śmiało można powiedzieć, że jest to książka, która bawi i wychowuje. Wychowuje w wartościach dających poczucie duchowej harmonii, spokoju i bezpieczeństwa, co w efekcie wyzwala radość, szczęście, otwartość na świat i na drugiego człowieka. Można się także wiele nauczyć, bowiem dodatkowym jej atutem są nieprzeciętne walory poznawcze.* Kup e-Book - Zwiastuny wiosny. Poznawanie świata przez Weronikę i Wiktora

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - ABC - Firma na księdze przychodów i rozchodów


Autor: Włodzimierz Markowski

Data wydania: 01.01.2008

Liczba stron: 190

Wydawca: MARCUS S.C.

ISBN: 978-83-60952-08-5

Opis:

Na poradnik składają się rozdziały części B książki "ABC small business'u". Księgowość przedsiębiorcy opodatkowanego na zasadach ogólnych (wg skali lub liniowo), podatki i składki własne i pracowników. Wzory, formularze, przykłady wypełniania deklaracji.

Tagi:abc, biznes, business, e-książki, ekonomia, ekonomia i biznes, firma, ksiedze, ksiegowosc, marcus, marcus s.c., pdf, podatki, poradniki, prawo, przychodow, rozchodow, small business, włodzimierz markowski

* Kup e-Book - ABC - Firma na księdze przychodów i rozchodów


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - ABC - Firma na ryczałcie


Autor: Włodzimierz Markowski

Data wydania: 01.01.2008

Liczba stron: 120

Wydawca: MARCUS S.C.

ISBN: 978-83-60952-07-8

Opis:

Na poradnik składają się rozdziały części B książki "ABC small business'u". Księgowość ryczałtowca, podatki i składki własne i pracowników.

Tagi:abc, biznes, business, e-książki, ekonomia, ekonomia i biznes, firma, ksiegowosc, marcus, marcus s.c., pdf, podatki, poradniki, prawo, ryczalcie, small business,

* Kup e-Book - ABC - Firma na ryczałcie


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - ABC - Jak założyć i prowadzić własną firmę


Autor: Włodzimierz Markowski

Data wydania: 01.01.2008

Liczba stron: 170

Wydawca: MARCUS S.C.

ISBN: 978-83-60952-06-1

Opis:

Na poradnik składają się części A i C książki "ABC small business'u". Wybór formy prowadzenia działalności, rejestracja firmy, wybór metody opodatkowania, podstawy marketingu, biznes plan, rozliczenia z urzędem skarbowym, ordynacja podatkowa.* Kup e-Book - ABC - Jak założyć i prowadzić własną firmę

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - ABC small business'u


Autor: Włodzimierz Markowski

Data wydania: 01.01.2008

Liczba stron: 448

Wydawca: MARCUS S.C.

ISBN: 978-83-60952-05-4

Opis:

Poradnik dla planujących i już prowadzących własny biznes. W jednym tomie zawarta cała niezbędna wiedza potrzebna do uruchomienia i prowadzenia własnej firmy. Czytelny, zrozumiały język pozwala rozwiązać wszystkie problemy administracyjne i podatkowe z jakimi spotyka się przedsiebiorca. To już XX wydanie tego niezwykle popularnego poradnika.

Tagi:abc, biznes, business, e-książki, ekonomia, ekonomia i biznes, język, marcus, marcus s.c., pdf, poradniki, prawo, prawo administracyjne, prawo podatkowe, small, small business, wiedza, własny biznes,

* Kup e-Book - ABC small business'u

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Królowa Camilla


Autor: Sue Townsend

Data wydania: 01.01.2008

Liczba stron: 416

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-382-0

Opis:

W desperackiej próbie rozprawienia się z przestępczością i zwalczenia zamieszek Jack Barker, premier Wielkiej Brytanii, postanawia utworzyć Strefy Zamknięte dla wszelkiej maści wyrzutków społecznych, w tym kryminalistów, nieudaczników, głupców, chorobliwie otyłych i Rodziny Królewskiej. Książę Karol i miłość jego życia, Camilla, zamieszkują w Kwiatowej Strefie Zamkniętej wraz z resztą Rodziny i licznymi psami. Spokój zostaje zburzony, kiedy Królowa ogłasza decyzję o abdykacji, a Karol odmawia objęcia tronu. Jednak gdy tylko książę William proponuje swoją kandydaturę, pojawia się jeszcze jeden pretendent – nieślubny owoc związku Karola i Camilli. Z kart tej powieści wyziera najlepsze oblicze Sue Townsend - ostre, satyryczne i przezabawne. To inteligentna, świetnie napisana, choć niekiedy przerażająca fantazja na temat współczesnej Wielkiej Brytanii.

Najdroższy Karolu, dzisiejszego ranka o 9.30 abdykowałam ze stanowiska Królowej Anglii, Przewodniczącej Wspólnoty Narodów itd., itd., itd.. Ściskam serdecznie, Mama
PS Dziś jest Dzień Kubła na Śmieci na Kółkach PPS Przekaż uściski Królowej Camilli
(fragment)

Satyra społeczna Townsend może być okrutna, ale polityczne fantazje autorki sprawiają, że jest to jednocześnie książka niezwykle wiarygodna, nieprawdopodobnie realistyczna i zabawna.
„Sunday Limes”

Uczta dla fanów Townsend, przede wszystkim odniesienia literackie i motyw świadomości klasowej.
„The Telegrach”

Najbardziej komiczna książka roku. Nie przychodzi mi do głowy nic równie śmiesznego.
Jeremy Paxman, autor książki Anglicy. Opis przypadku (W.A.B. 2007)

Tagi:autor, barker, camilla, e-książki, krolowa, miłość, motyw, nie, obyczajowe, pdf, powieści, sue townsend, wab, wspólnoty

* Kup e-Book - Królowa Camilla

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Kartki z białego zeszytu


Autor: Sonia Raduńska

Data wydania: 01.01.2008

Liczba stron: 184

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-381-3

Opis:
Od kilku lat w górnej szufladzie mojego biurka leży biały zeszyt. Często wyjmuję go stamtąd i coś zapisuję. Co kilka miesięcy zapisany zeszyt odkładam na półkę, a do szuflady wkładam nowy. Z kilkunastu zeszytów powstała książka. Nadal piszę.

Kartki z białego zeszytu to dziennik intymny dojrzałej kobiety. Zawiera wpisy, które Sonia Raduńska publikowała na łamach miesięcznika „Zwierciadło”. Bohaterka felietonów i zarazem ich autorka - podchodzi do życia refleksyjnie, z wielką szczerością opisuje swoje emocje, zarówno te wywołane samotnością, rozstaniem z najbliższymi, rezygnacją z pracy, jak i te związane z ulubioną muzyką, przeczytanymi książkami, zaprzyjaźnionymi zwierzętami. Lekcje jogi, spotkania z kółkiem podobnych do siebie kobiet, wizyta w agencji matrymonialnej - każdy dzień podsuwa nowe tematy do rozmyślań. Z Kartek przebija głębokie przekonanie, że życie należy smakować, wolno i z radością, zgodnie z mottem otwierającym jeden z felietonów, a zaczerpniętym z Agathy Christie: „Nie ma w życiu nic wspanialszego niż mieć czas”.

Niezwykła umiejętność życia chwilą, tkliwość i zachwyt poruszają nie mniej niż miłosne perypetie. Dawno nie czytałam czegoś tak życiodajnego. W tym świecie świętem jest smażenie borowików, ucztą wieczorne oglądanie gwiazd przez lornetkę, głośne czytanie przy świecach, śniadanie na tarasie, herbata o aromacie i smaku kory z cytrynowego drzewa. Renata Arendt-Dziurdzikowska, „Zwierciadło”

Nie radziłabym zaczynać lektury tej książki bez ołówka, bo obfituje ona w zdania i całe akapity, które chce się podkreślić, zapamiętać, przyswoić.

Agis, recenzentka biblioNETki


* Kup e-Book - Kartki z białego zeszytu


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Boy-Żeleński. Błazen - wielki mąż


Autor: Józef Hen
Data wydania: 01.01.2008

Liczba stron: 304

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-383-7

Opis:
Młodopolski Kraków i międzywojenna Warszawa. Kiedy nagle pojawiają się pierwsze automobile, ówczesna Galicja nadal oświetlona jest lampami naftowymi. Świat nabiera niespotykanej dotąd szybkości i wciąga w swój wir młodego kuzyna Tetmajerów – przyszłego frankofila z angielskim przydomkiem.
Wśród oparów młodości Tadeusz oprowadza po kawiarniach, studiuje medycynę i nieszczęśliwie kocha femme fatale ówczesnego Krakowa – Dagny Juel Przybyszewską. Z zaprzyjaźnionych domów na obiad zapraszają go postaci z Wesela Wyspiańskiego. Wszyscy to znajomi i krewni młodego Żeleńskiego. Fuś, późniejsza żona Boya, to nikt inny jak krnąbrna i zalotna Zosia. Na horyzoncie pojawia się Warszawa – stołeczne teatry lepszego i gorszego sortu (Boy był prawdziwym demokratą w wyborze repertuaru), kolejne kobiety. Błazen odczuwa sławę i gorycz oszczerstw, którymi obrzucają go niedawni przyjaciele. Triumfuje jako tłumacz a dostaje po łapach za artykuły o regulacji narodzin i inne „wszateczne” poglądy. Boy jątrzy i irytuje wszystkich z prawa i z lewa. Wielbicieli ma równie wielu. Józef Hen mierzy się w swojej książce z czarną i białą legendą literata. Odbrązawia pomnik postawiony przez gorliwych wielbicieli i demaskuje kłamstwa rzucane z ust boyożerców. Hen pokazuje jak Boy stwarza samego siebie. Wpierw lekarz, propagator akcji „kropla mleka”, społecznik stopniowo przemienia się w kabareciarza, wybitnego recenzenta i tłumacza. Wiele jest w tych wyborach przypadku, sporo benedyktyńskiej pracy i głębokie pokłady talentu.
Błazen- wielki mąż to napisany z niebywałą erudycją i dbałością o piękno języka, przewodnik po życiu i przeżyciach Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Smakowite kąski w postaci fragmentów felietonów Boya podlane sosem uszczypliwych, acz niezmiernie inteligentnych uwag Hena tworzą potrawę smakowitą i uzależniającą. Chciałoby się powiedzieć słowami samego bohatera biografi: Cóż za odpoczynek, cóż za smakołyk dla nas literatów, przekarmionych papierem!

Życie Tadeusza przetoczyło się podczas największego w historii ludzkości przyśpieszenia cywilizacyjnego. Od dzieciństwa z postaciami fredrowskimi, z epigonami romantyzmu, z marzycielami pracy organicznej – po dojrzałość oko w oko z brutalnym, bandyckim faszyzmem. Był okres, że odczuwał to jako przywilej, iż łączy w swojej osobie dwie epoki, siedzi nijako okrakiem, jak mówił, na granicy czasów: patrzy w przeszłość, przeżywa teraźniejszość i ma odrobinę przyszłości.
(fragment)

Hen dostrzega skomplikowane dylematy tam, gdzie publicysta czy historyk o naturze inkwizytora wydałby jednoznaczny, lecz powierzchowny wyrok. Marek Zając, „Tygodnik Powszechny”

Błazen – wielki mąż – jest to mistrzowski portret literacki, lecz w realizacji Hena ów tradycyjny portret to zarazem esej i wspomnienie, uczona rozprawa i nowela, swobodna gawęda i wnikliwe studium psychologiczne. Także najprawdziwszy romans. Sprzymierzyły się tutaj wszelkie talenty i umiejętności Jóżefa Hena. Jako powieściopisarz zna wagę zarówno ujęcia panoramicznego, jak i detalu.
Feliks Netz, „Kultura”
Boy-Żeleński


* Kup e-Book - Boy-Żeleński. Błazen - wielki mąż

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Rozwód. Jak go przeżyć? Wydanie II.


Autor: Jakub Jabłoński

Data wydania: 01.01.2008

Liczba stron: 168

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-376-9

Opis:
Rozwód to jedna z najtrudniejszych sytuacji życiowych; rodzi żal, ból, stres, strach, złość. Jak sobie poradzić z tak trudnymi emocjami? Jak przeżyć tak silny wstrząs psychiczny? I jak o tym, co się dzieje między rodzicami, rozmawiać z dziećmi? Poradnik Kuby Jabłońskiego odpowiada na te i inne pytania. Daje wskazówki, jak postępować, żeby nie zwiększać niepotrzebnie cierpień związanych z rozpadem rodziny i nie pogłębiać urazu po tak traumatycznym przeżyciu, jak się zachowywać podczas rozprawy sądowej. Pomaga uporać się z poczuciem krzywdy, podpowiada, jak ułożyć sobie nowe życie i zachować system wartości. Książka, napisana bardzo przystępnym, komunikatywnym językiem, zawiera wiele cennych wskazówek i porad, które z pewnością pozwolą przetrwać to dramatyczne doświadczenie życiowe.

Doświadczyłaś uczucia zazdrości i złości i planujesz ich ekspresję. Owszem, zgadzam się, że najbardziej widoczne są uczucia złości i zazdrości. Ale niejako „pod nimi” pojawiło się jeszcze inne uczucie. Uczucie, które nie zostało przez ciebie dopuszczone do głosu. Uczucie żalu i smutku. To o nie chodziło, gdy pisałem: „Czujesz dziwne ciepło i napięcie w okolicach twarzy, brody i szyi. Nie bardzo wiesz, z jakiego powodu, ale chce ci się płakać…” Zobacz, co się stało. Uczucie żalu i smutku dopominało się o przeżycie, ale było dla ciebie na tyle bolesne i trudne, że wolałaś skoncentrować się na uczuciu zazdrości i złości, ponieważ ich przeżywanie okazało się dla ciebie łatwiejsze. Można więc powiedzieć, że nieświadomie uciekłaś od przeżycia uczucia żalu i smutku. Często tak się zdarza, że nie tylko zaprzeczamy istnieniu w nas jakichś bolesnych, trudnych do przeżycia uczuć, ale by od nich uciec, koncentrujemy się na innych lub wręcz wzniecamy w sobie inne uczucia. (fragment)

To lektura dla potrzebujących, dla tych, którzy nie potrafią sobie poradzić z rozpadem małżeństwa, a potem z rozwodem. Zresztą nawet jeśli potrafią - książka Kuby Jabłońskiego pozwoli przez to przejść łatwiej, choć nawet po lekturze wszystkich książek na ten temat rozwód nigdy nie będzie sprawą prostą. „Latarnik”

Książka napisana została w sposób prosty i prawdziwy. Nie radzi, jak walczyć ze strachem, lękiem, poczuciem krzywdy, ale jak go oswoić, jak dostosować się do zmienionej rzeczywistości, jak zaakceptować puste miejsce. Bardzo potrzebna terapeutom, rodzicom, dzieciom - dużym i małym.
Rozwód i jak sobie z nim poradzić-

„Niebieska Linia”


* Kup e-Book - Rozwód. Jak go przeżyć? Wydanie II.


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Śmiertelnie absurdalne zebranie - edycja 2006/2007


Autor: Najlepsi autorzy konkursu “Ad Absurdum 2006/07”

Data wydania: 01.01.2008

Liczba stron: 142

Wydawca: Indigo

ISBN: 978-83-924481-4-3

Opis:
Autorzy: Paweł Bednarski, Magdalena Czechoska, Maciej Gardziejewski, Sławomir Góralewski, Grzegorz Jaśko, Julianna Jonek, Władysław Krupa, Anna Michalska, Janusz Pierzak, Piotr Strugała, Paweł Śmiałek.

Miłośnicy absurdu w każdej postaci na pewno sięgną po tę książkę. Jest to kompilacja najlepszych tekstów pierwszej edycji konkursu twórczości absurdalnej „Ad Absurdum”. Już sam dobór tekstów jest z założenia nonsensowny i doskonale oddaje ideę konkursu - absurd można wyrazić na wiele sposobów. Mamy więc w książce złote myśli, wiersze, opowiadania, skecze i fragmenty pracy naukowej. Czasem jest ironicznie i z przymrużeniem oka, czasem zupełnie na poważnie i do refleksji.

Autorzy pokazują w swoich tekstach dużą inwencję i twórczy pazur. Z wyczuciem wyszukują absurd w zakamarkach swojej wyobraźni i w otaczającej ich rzeczywistości. Udowadniają, że my Polacy umiemy sobie radzić z absurdem jak nikt inny.


* Kup e-Book - Śmiertelnie absurdalne zebranie - edycja 2006/2007

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Polityka rachunkowości projektów dofinansowanych z UE


Autor: Bogdan Gajos

Data wydania: 25.12.2007

Liczba stron: 43

Wydawca: C. H. Beck Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-255-0105-1

Opis:
Polityka rachunkowości projektów dofinansowanych z UE

Książka w formacie pdf, w której między innymi szczegółowe omówienie wymogów Komisji Europejskiej dotyczące rachunkowości projektu czy najważniejsze zasady rachunkowości wraz z komentarzem eksperta.


* Kup e-Book - Polityka rachunkowości projektów dofinansowanych z UE

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

czwartek, 9 października 2008

ebook - Koszty sądowe w sprawach cywilnych. Ustawa i orzekanie. Komentarz praktyczny


Autor: Antoni Górski, Lech Walentynowicz

Data wydania: 21.12.2007

Liczba stron: 284

Wydawca: Wolters Kluwer Polska

ISBN: 978-83-7526-543-9

Opis:
Stan prawny na 31.10.2007 r.
Niniejsza książka stanowi drugie wydanie komentarza do kosztów sądowych w sprawach cywilnych, uzupełnione i poprawione według stanu prawnego i orzecznictwa na dzień 31 października 2007 r. Z założenia jest to opracowanie praktyczne, mające służyć pomocą w pracy sędziowskiej, adwokackiej, radcowskiej i notarialnej.

Składa się z trzech części.
Pierwsza zawiera uwagi do obecnie obowiązującej ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, uwzględniające orzecznictwo Sądu Najwyższego.
W części drugiej zamieszczono uwagi do przepisów kodeksu postępowania cywilnego, które mogą odnosić się do kosztów sądowych.
W części trzeciej znajduje się tekst ustawy, akty wykonawcze do niej oraz inne, najważniejsze akty prawne bezpośrednio związane z tematyką kosztów, a także tabela, w której podano wysokość opłat według rodzajów spraw.

W ten sposób komentarz stanowi pierwszą próbę całościowego ujęcia problematyki kosztów w sprawach cywilnych. Zamiarem autorów opracowania - sędziów Sądu Najwyższego o długoletnim stażu sędziowskim - było przedstawienie propozycji rozwiązania problemów prawnych pojawiających się na tle komentowanych przepisów w sposób możliwie przystępny, stąd też część wyjaśnianych kwestii ilustrowano przykładami, mającymi ułatwić stosowanie nowej ustawy w praktyce.
Koszty sądowe

* Kup e-Book - Koszty sądowe w sprawach cywilnych. Ustawa i orzekanie. Komentarz praktyczny

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Motywacja bez granicAutor: Nikodem Marszałek

Data wydania: 17.12.2007

Liczba stron: 177

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-048-5

Opis:
Dowiedz się krok po kroku czym jest skuteczna motywacja i w jaki sposób możesz osiągnąć swoje cele
UWAGA! Drugie wydanie, poszerzone aż o 84 strony, jest już dostępne!"Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia. Mali ludzie zawsze to robią. Jednak naprawdę wielcy sprawiają, że Ty także możesz stać się wielki."

- Mark Twain

Czy wiesz, że około 90% milionerów na świecie zaczynało od zera dochodząc do swoich fortun? Każda droga - ich także - zaczyna się od tego, że widzisz przed sobą jakąś szansę i perspektywy na to by zrealizować się w życiu. Szansę, która być może jest przed Tobą i czeka na to abyś ją odkrył. Bez względu na to jaki masz cel, trzeba wyruszyć w drogę. Drogę na własne szczyty - często samotną. Każdy z nas gdzieś głęboko w środku ma swój "Mont Everest ludzkich pragnień". Teraz możesz go zdobyć.


W jaki sposób odpowiednia motywacja pozwoli Ci osiągać zamierzone cele?
Dlaczego tak wielu ludzi ponosi porażkę na drodze do swego celu? Poddają się, nie potrafią pokonać przeszkód, wewnętrznych oporów. To, czego im brakuje, to motywacja a przede wszystkim umiejętność do motywowania samego siebie, aby odnosić w życiu osobiste sukcesy.

To właśnie umiejętność motywowania siebie, czy jak wolisz, "rozpalania wewnętrznego płomienia do działania", decyduje o tym kto ukończy swoją drogę z sukcesem a kto zatrzyma się na niej bez ruchu.

Wielkim mitem jest myśl, że umiejętność motywowania siebie jest przeznaczona tylko dla nielicznych. Skoro jest to umiejętność, to można jej się nauczyć. Takie autorytety jak: Anthony Robbins, Zig Ziglar czy Robert Kiyosaki są tego dowodem.

Autor poradnika "Motywacja bez granic", Nikodem Marszałek, jest specjalistą w dziedzinie motywacji, którą zajmuje się od ponad 6 lat. Przez ten okres uczył się bezpośrednio u takich liderów jak: Zig Ziglar, Brian Tracy, Dexter Yager, Dr. Denis Waitley, w Polsce natomiast propaguje do dziś kursy związane z rozwojem osobistym dla firm sprzedaży bezpośredniej, oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Zajmuje się także motywacją sportowców oraz studentów.

Jego osobistym mentorem i konsultantem był sam Robert Kiyosaki, u którego podczas osobistych spotkań zdobywał cenną wiedzę, którą z powodzeniem wykorzystuje w życiu i w biznesie.

Słyszałeś może tę anegdotę?

Pewien reporter zapytał się Arnolda Schwarzeneggera jak udało mu się osiągnąć sukces w kulturystyce i jako aktor w Hollywood. Bez wahania się Schwarzenegger odpowiedział: "pędź!" To było wszystko...

Faktycznie ludzie którzy "pędzą", dokonują najbardziej fantastycznych rzeczy w życiu, idealnym pytanie jest: "w jaki sposób to robią?" Chcesz się dowiedzieć jak nabrać takiego rozpędu? Już za chwilę możesz odkryć:

Jak ruszyć z miejsca i nabrać rozpędu, aby osiągać swoje cele?
Jakie nawyki sprawiają, że ludzie odnoszą sukcesy i stają się bogatsi i jak "nabyć" te nawyki?
Jak z pewnością siebie ruszyć w swoją drogę i ją odkryć na nowo?
Dlaczego jedni ludzie, menadżerowie, liderzy osiągają sukces szybciej od innych?
Jeśli interesują Cię te zagadnienia, to poradnik "Motywacja bez granic" bez wątpienia jest stworzony dla Ciebie. Ponieważ został napisany po to, abyś każdego dnia "miał paliwo" by stawać się lepszym człowiekiem. Człowiekiem, który osiąga swoje cele.


Stoisz przed ważnym wyborem: Kim chcesz być?
Pierwsza przypowieść: "Przypowieść o tym, jak pewnego razu do kurnika zostało podrzucone jajo orła. Orzeł wykluł się razem z innymi kurczakami, a że był przekonany, że jest kurą ... więc żył jak kura, jadł jak kura, spał jak kura i myślał jak kura ... Bo innego życia nie znał. I kiedyś podczas jednej z tych kurzych czynności zobaczył na niebie pięknego ptaka, który z majestatem szybował w przestworzach. Z zachwytem wpatrywał się w sylwetkę ptaka i wydawała mu się tak piękna, że nie mógł oderwać od niej wzroku. Zapragnął jak ten ptak na niebie poczuć tę cudowną wolność. Zapytał stojącą obok kurę: co to jest tam na niebie? To jest orzeł, król przestworzy! Ale nie myśl o nim więcej ... Ty nigdy tak nie będziesz latał, jesteś przecież kurą. No tak, jestem tylko kurą - westchnął biedny orzeł. I już nigdy więcej nie starał się spoglądać w górę. Żył jak kura i umarł jak kura ... W przekonaniu, że jest to wszystko co życie mogło mu dać ..."

Druga przypowieść: "Ludzie wykradli młodego orła z jego gniazda, aby przykuć go łańcuchem do drzewa w ogrodzie. Początkowo ptak bronił się, jednak z czasem zrezygnował i poddał się swojemu losowi. Pewnego dnia dostrzegł krążącego wysoko w chmurach innego orła. Zataczał on koła, każdego dnia coraz niżej i zbliżał się do uwięzionego ptaka. Dzięki muśnięciu jego skrzydeł młody orzeł poczuł w sobie taką siłę, że oderwał się od konaru, do którego był przykuty i pofrunął w stronę błękitnego nieba."

A Ty kim chcesz być: Orłem czy kurą?
Jeżeli orłem, to zachęcam Cię do zapoznania się z publikacją "Motywacja bez granic", która jest zbiorem praktycznych porad z najwyższej półki. Zawiera w sobie praktyczne porady i sposoby motywowania siebie oraz opisy metod, które możesz stosować by wznieść się w górę. Jest inspiracją powstałą w wyniku zgłębiania przez autora tajemnic motywacji, na bazie osobistych doświadczeń i sekretów takich ludzi jak: Zig Ziglar, Anthony Robbins, Les Brown, Robert Kyosaki, Brian Tracy i wielu innych.

Nikodem Marszałek w poradniku "Motywacja bez granic" zadaje ważne pytania:

Czy stać Cię na życie w biedzie?
Czy masz tak dużo czasu, aby stać w miejscu?
I jak zawsze podkreśla: Wybór należy do Ciebie.* Kup e-Book - Motywacja bez granic

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Bumerang


Autor: Krzysztof Beśka

Data wydania: 11.12.2007

Liczba stron: 168

Wydawca: Nowy Świat

ISBN: 978-83-7386-246-3

Opis:
Krzysztof Beśka w „Bumerangu” mierzy się z mitem korporacyjnego raju. Sam zatrudniony w międzynarodowej firmie, z charakterystyczną dla siebie przewrotnością i ironią, przestrzega przed uczestnictwem w „wyścigu szczurów”.
Mocną stroną książki, wyróżniającą ją z modnego nurtu literatury antykorporacyjnej, jest odwaga w punktowaniu bolączek współczesnej cywilizacji oraz język. Beśka nie boi się neologizmów, hiperbol i metafor. Dzięki nim oddaje skomplikowaną mentalność ludzi aspirujących do atrakcyjnej w ich mniemaniu roli Yuppies, młodych rekinów korporacyjnego mikroświata. Szybko jednak okazuje się, że są specyficznymi tworami graniczących ze sobą rzeczywistości, postpegeerowskiej i nowobogackiej, generujących zarazem ambicję, jak i kompleksy, potrzebę sukcesu oraz płytkiej, konsumpcyjnej satysfakcji.
Głos Beśki jest wiarygodny. Młody autor, od 1998 roku mieszkający w stolicy, przygląda się życiu, pracując na co dzień w dużej międzynarodowej korporacji. Jego debiutancka „Wrzawa”, pełna trafnych obserwacji, była szeroko komentowana, a w 2005 r. przyniosła autorowi nominację do Paszportu „Polityki”. „Bumerang” jest kontynuacją podjętej wcześniej problematyki. Nakreślona historia staje się metaforą współczesnej odhumanizowanej cywilizacji oraz ludzi pozbawionych tożsamości i korzeni.


* Kup e-Book - Bumerang

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Fundusze unijne i europejskie 2007-2013 dla mieszkańców obszarów wiejskich


Autor: Anna Szymańska

Data wydania: 10.12.2007

Liczba stron: 256

Wydawca: Placet

ISBN: 978-83-7488-001-5

Opis:
Starałam się maksymalnie prosto umożliwić wszystkim przyswojenie nowych zasad i funduszy – tu szczególnie funduszy dla wsi i obszarów wiejskich – nowych programów operacyjnych oraz wskazać sposoby poszukiwania dofinansowania dla projektów, a także “oswoić” wszystkich z “nowomową” eurobiurokratów. Sprawdziłam niejednokrotnie na osobach, które szkoliłam, jak rozumieją, np. “równość szans”? Otóż ile osób było na szkoleniu – tyle było definicji. A w rozumieniu UE to równość szans kobiet i mężczyzn w dostępie do pracy, wykształcenia, zarobków, polityki. Wyjaśniam to bardzo szczegółowo w rozdziale dotyczącym polityk horyzontalnych.
Ci, którzy czytali moje poprzednie książki trafią tu zapewne na powtórzenia. Jest to zabieg konieczny, ponieważ poradniki pisane są dla beneficjentów różnych sektorów, a nie wiem, czy i kto będzie chciał przeczytać wszystko co napisałam o funduszach.
Zapewne każdy sięgnie po tę książkę, która interesuje go najbardziej. W każdej kolejnej książce znajduje się coraz więcej aktualizacji, ponieważ proces programowania w Polsce jest jeszcze niedokończony (chociaż pierwsze wytyczne UE dotyczące nowego okresu finansowania ukazały się już w 2005 roku). Cóż, mamy tysiące “ważniejszych” spraw, niż programowanie wydatkowania wielkich pieniędzy.
Fundusze unijne i europejskie 2007-2013


* Kup e-Book - Fundusze unijne i europejskie 2007-2013 dla mieszkańców obszarów wiejskich

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Metody wspierania procesu sprzedaży


Autor: Jolanta Tkaczyk, Ewa Wytrążek, Jakub Lewandowski

Data wydania: 05.12.2007

Liczba stron: 30

Wydawca: C. H. Beck Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-255-0084-9

Opis:
Metody wspierania procesu sprzedaży

Książka w formacie pdf, przydatna podczas ulepszania technik i form sprzedaży.


* Kup e-Book - Metody wspierania procesu sprzedaży

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Pozyskiwanie klienta


Autor: Jolanta Tkaczyk, Mariusz Onyśko

Data wydania: 05.12.2007

Liczba stron: 40

Wydawca: C. H. Beck Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-255-0083-2

Opis:
Pozyskiwanie klienta

Książka w formacie pdf, omawiająca techniki pozwalające skuteczniej dotrzec do nabywcy.


* Kup e-Book - Pozyskiwanie klienta

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Negocjacje w biznesie


Autor: Ewa Drzewiecka

Data wydania: 05.12.2007

Liczba stron: 31

Wydawca: C. H. Beck Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-255-0051-1

Opis:
Negocjacje w biznesie

Książka w formacie pdf, która będzie pomocna przy rozwiązywaniu wszelkich sporów i nieporozumień.


* Kup e-Book - Negocjacje w biznesie

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Wprowadzenie nowego pracownika


Autor: Justyna Tyborowska

Data wydania: 05.12.2007

Liczba stron: 17

Wydawca: C. H. Beck Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-255-0049-8

Opis:
Wprowadzenie nowego pracownika

Książka w formacie pdf, opisująca jak zorganizować pierwszy dzień w pracy, jakie są cele programów wdrażających dla nowych pracowników oraz w jaki sposób podsumować okres próbny.


* Kup e-Book - Wprowadzenie nowego pracownika

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook -Rekrutacja pracowników


Autor: Justyna Tyborowska

Data wydania: 05.12.2007

Liczba stron: 37

Wydawca: C. H. Beck Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-255-0048-1

Opis:
Rekrutacja pracowników

Książka w formacie pdf, omawiająca szczegółowo wszystkie etapy rekrutacji pracownika.


* Kup e-Book - Rekrutacja pracowników

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Spokój i radość


Autor: Maciej Bober

Data wydania: 04.12.2007

Liczba stron: 63

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-044-7

Ocena klientów: Ocena: 5

Opis:
Czy zastanawiasz się czasami jak to jest, że pewne decyzje podejmowane są przez Ciebie w sposób zupełnie niewytłumaczalny i niezrozumiały? A może czas już poznać odpowiedź i... po prostu mieć spokój?
"Spokój i radość na zawsze"
Ludzie bardzo często idąc na zakupy przynoszą całe mnóstwo niepotrzebnych im rzeczy. Niekiedy nawet zdarza im się przez te wszystkie promocje i wyprzedaże nie kupić tego, po co tak naprawdę poszli. Zaskakujące? Być może. Ciekawe? Z pewnością. Ale może okazać się nieco mniej ciekawe, gdy pod koniec miesiąca sięgasz po swój portfel i ze zdumieniem stwierdzasz, że nie starczy Ci już nawet na najpotrzebniejsze wydatki.

Dlaczego tak się dzieje, że kupujemy coś, co nie jest nam de facto potrzebne? Dlaczego przejmujemy się czymś, co miało miejsce w przeszłości i jest znikome prawdopodobieństwo, że powtórzy się po raz kolejny? Takich pytań można by zadawać setki, ale odpowiedź jest tylko jedna: to one...

Emocje!
Nie ważne jest to, jak bardzo będziesz czujny - w pewnym momencie i tak przyłapiesz się na tym, że postępujesz nielogicznie. Twój umysł bowiem najpierw działa, a potem stara się dobrać do tego logiczny argument. Często zdarza się tak, że tych argumentów brakuje i wówczas jesteśmy na siebie źli.

A gdyby tak spojrzeć na to z innej strony? Tak naprawdę problemem nie jest to, że straciłeś pieniądze, ukradli Ci samochód, ktoś powiedział Ci coś niemiłego itd. Problemem natomiast jest to, w jaki sposób to przeżywasz i jakie emocje towarzyszą Ci w związku z tymi wydarzeniami. Pieniądze możesz zarobić jeszcze raz, możesz kupić nowy samochód, a złośliwe docinki po prostu puścić mimo uszu i w dalszym ciągu cieszyć się chwilą.

Brzmi ciekawie, nieprawdaż?
Teraz przeczytasz coś, co być może Ci się nie spodoba. Bo widzisz... Ludzie bardzo często szukają usprawiedliwienia gdzie tylko się da i zwalają winę na wszystkich dookoła - rzadko kiedy czują się odpowiedzialni za swoje błędy. Tymczasem prawda jest taka, że absolutnie nikt nie ma prawa Cię zdenerwować jeśli na to nie pozwolisz!

Jeśli przytłacza Cię życie, to być może odnajdzie w publikacji "Spokój i radość na zawsze" coś, co pomoże Ci bardziej efektywnie radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Z e-booka tej dowiesz się między innymi:
Czym jest stres i dlaczego jest on tak bardzo potrzebny w naszym życiu - mimo wszelkich negatywnych myśli o nim,
Kto jest Twoim największych wrogiem i w jaki sposób możesz go pokonać poprzez zmianę postawy i sposobu myślenia,
Czym są słowa-klucze i w jaki sposób używać tej techniki we własnym życiu (jeśli bliskie są Ci afirmacje, to pokochasz również słowa-klucze),
Dlaczego tak ważne jest poczucie humoru - nauczysz się śmiać również z siebie i zobaczysz jak zmienią się wówczas Twoje emocje,
Czym różnią się sprawy ważne od spraw pilnych,
W jaki sposób możesz pokochać samego siebie i dlaczego ma to znaczenie (i to ogromne) również w relacjach z innymi ludźmi,
Dlaczego warto przestać się spieszyć i co można na tym zyskać.
Te oraz inne zagadnienia poznasz w publikacji Macieja Bobera. Warto sięgnąć po tę publikację i potraktować ją jako swoisty pomocnik w trudnych chwilach. Na pewno znajdziesz na tych kilkudziesięciu stronach kilka rad, które wcielisz w życie od zaraz sprawiając, że Twoje życie stanie się pełniejsze.

Nie odkładaj zatem decyzji na później, gdyż później po prostu nie będzie okazji, aby wrócić na tą stronę i złożyć zamówienie. A wewnętrzna zmiana to proces stopniowy - warto więc zacząć już od dzisiaj. Wpojenie sobie zasad zawartych w tej publikacji sprawi, że zaczniesz panować nad sytuacjami, które do tej pory wyprowadzały Cię z równowagi. Kup już teraz i baw się dobrze!* Kup e-Book - Spokój i radość


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Roboty budowlane - uniknij najczęstszych błędów zamawiających popełnianych w siwz


Autor: Krzysztof Rawa

Data wydania: 01.12.2007

Liczba stron: 28

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7572-108-9

Opis:
Czy wiesz:

- jakie są 3 istotne zasady, które warto stosować, formułując warunki udziału w postępowaniu na roboty budowlane, aby zapobiec protestom? - na co warto szczególnie uważać, opisując warunek dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym? - jakie są najczęstsze błędy zamawiających spotykane przy formułowaniu warunku dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz kadrowym? Już dziś sprawdź, jakich błędów możesz łatwo uniknąć, opisując przedmiot zamówienia na roboty budowlane oraz na jakie zapisy szczególnie uważać, formułując warunki udziału w postępowaniu.

Dowiedz się, jakich kryteriów oceny unikać, by szybko zamówić roboty budowlane.


* Kup e-Book - Roboty budowlane - uniknij najczęstszych błędów zamawiających popełnianych w siwz

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Pijany zagajnik - opowiadania ćwierćabsurdalne - tom 3/4


Autor: Niżej Podpisany (pseud.)

Data wydania: 01.12.2007

Liczba stron: 152

Wydawca: Indigo

ISBN: 978-83-924481-2-9

Opis:
Trzeci tom opowiadań absurdalnych wskazuje na ewolucję stylu pisarskiego Podpisanego. Podobne w formie i lekkości opowiadania są tu dłuższe, rysunki postaci pogłębione, emocje pełniejsze, a pointy dojrzalsze.
Uzupełnieniem opowiadań jest dodatek specjalny. Tym razem są to “Przycinki prasowe” - utrzymane w stylu doniesień prasowych teksty obnażające absurdalność funkcjonowania mediów.
Książka otrzymała pozytywną opinię Fundacji Wspierania Absurdu.


* Kup e-Book - Pijany zagajnik - opowiadania ćwierćabsurdalne - tom 3/4

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Wręczanie wypowiedzenia. 9 praktycznych porad


Autor: Iwona Jaroszewska-Ignatowska, Monika Frączek

Data wydania: 29.11.2007

Liczba stron: 21

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7572-093-8

Opis:
Dowiedz się, jak reagować na „chwyty”,
które najczęściej stosuje pracownik
starający się uniknąć odbioru
wypowiedzenia umowy o pracę.

Nasz ekspert ma dla Ciebie 9 cennych rad!Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Każdy kadrowiec nieraz musiał wręczyć pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę. Taka sytuacja jest niemiła nie tylko dla pracownika. Również dla specjalisty ds. kadr to duży stres. Pracownicy reagują bowiem na wypowiedzenie w rozmaity, czasem zupełnie nieprzewidywalny sposób. A od tego, w jaki sposób przeprowadzisz spotkanie z pracownikiem, czy zadbasz o niezbędne elementy tego spotkania, zależy to, czy wypowiedzenie faktycznie doprowadzi do rozwiązania umowy o pracę. Jeśli popełnisz tu błędy pracownik bezlitośnie wykorzysta je potem przed sądem pracy i będziesz musiałCzy zatem potrafisz odpowiedzieć sobie na poniższe pytania?

Po odczytaniu przez Ciebie oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o pracę pracownik zemdlał, zabrano go do szpitala i otrzymał zwolnienie lekarskie. Czy w takiej sytuacji złożone przez Ciebie wypowiedzenie jest skutecznie doręczone i doprowadzi do rozwiązania umowy o pracę?
Wysłałeś wypowiedzenie umowy na adres domowy pracownika, ale pracownik odmówił odbioru przesyłki, a następnie uzyskał zwolnienie lekarskie. Czy w takim przypadku wypowiedzenie uznaje się za skutecznie doręczone, czy też musisz czekać aż pracownik wróci do pracy ze zwolnienia?
Po odczytaniu wypowiedzenia pracownik wybiegł z pokoju i po kilku godzinach przyniósł Ci zwolnienie lekarskie. Jak pracodawca powinien postąpić w takim przypadku?
Co zrobić, gdy pracownik wręczy Ci zwolnienie lekarskie podczas wypowiedzenia?
Czy możesz wręczyć pracownikowi wypowiedzenie, jeśli pracownik najpierw przekaże Ci wniosek o urlop wychowawczy
Przedstawione powyżej sytuacje nie są wymyślone.
One naprawdę często zdarzają się podczas wręczania wypowiedzenia.Warto więc zawczasu się do nich przygotować. Pomoże Ci w nim nasz praktyczny informator „Wręczenie wypowiedzenia. 9 praktycznych porad”

Doradzają Ci najlepsi specjaliści

Możesz w pełni ufać wskazówkom zawartym w informatorze „Wręczenie wypowiedzenia. 9 praktycznych porad” i stosować je bez obaw. Informator został przygotowany z zachowaniem najwyższej staranności i wykorzystaniem wysokich kwalifikacji, wiedzy i doświadczenia. Autorką informatora jest pani Iwona Jaroszewska-Ignatowska – radca prawny specjalizujący się w prawie pracy, wykładowca na kierunku Podyplomowe prawo pracy w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy Wydawnictwa Wiedza i Praktyka oraz na łamach „Rzeczpospolitej”, „Pulsu Biznesu”, „Gazety Prawnej” i „Poradnika Gazety Prawnej”. Konsultantką jest pani Monika Frączek – prawnik, specjalista prawa pracy.

Nie zwlekaj!

Już dziś dowiedz się, jak reagować na „chwyty”, które najczęściej stosuje pracownik starający się uniknąć odbioru wypowiedzenia umowy o pracę.

Diana Kielar

wydawca informatora „Wręczenie wypowiedzenia. 9 praktycznych porad”
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka
wypowiedzenie umowy o pracę.


* Kup e-Book - Wręczanie wypowiedzenia. 9 praktycznych porad

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Szekspir i uzurpator


Autor: Piotr Gruszczyński

Data wydania: 29.11.2007

Liczba stron: 248

Wydawca: WAB

ISBN: 978-83-7414-294-6

Opis:
Szekspir i uzurpator. Z Krzysztofem Warlikowskim rozmawia Piotr Gruszczyński.

Inscenizacje sztuk Szekspira stanowią jeden z najważniejszych elementów teatru Krzysztofa Warlikowskiego, należącego do najwybitniejszych współczesnych polskich reżyserów. To już ponad dziesięć realizacji, które wychodzą od interpretacji Jana Kotta, zmieniły definitywnie sposób czytania Szekspira w Polsce. Przeniosły punkty ciężkości z tego, co jednoznacznie polityczne, na to, co prywatne, ale w konsekwencji społeczne. Piotr Gruszczyński w rozmowach z Krzysztofem Warlikowskim prowadzi czytelnika przez teatralny labirynt reżysera, pokazując sposób myślenia artysty o teatrze i jego relacjach z rzeczywistością. Szekspir jest dobrym punktem wyjścia do opisania teatralnego światopoglądu Warlikowskiego. Okazuje się, że nie byłoby na przykład Oczyszczonych – uznawanych za najważniejszy spektakl ostatnich lat – bez pracy nad Szekspirem. Ale nie byłoby też kolejnych inscenizacji szekspirowskich bez Oczyszczonych.


* Kup e-Book - Szekspir i uzurpator

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Internet w praktyce


Autor: Tobiasz Maliński

Data wydania: 27.11.2007

Liczba stron: 184

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-038-6

Opis:
W końcu! Internetowy poradnik, napisany specjalnie dla starszego pokolenia
:
Jak używać Internetu?
...czyli praktyczny przewodnik dla starszego pokolenia.
Już za chwilę będziesz mógł poznać wszystko co jest potrzebne do swobodnego i pewnego poruszania się po Internecie dzięki:

łopatologicznemu wyjaśnieniu krok po kroku i od A do Z, najważniejszych informacji dotyczących niezbędnych umiejętności w Internecie,
ilustrowanym przykładom czynności których będziesz się uczyć np. obsługa przeglądarek internetowych wyjaśniona w obrazkach,
pojęciom i czynnościom wyjaśnionym w prosty sposób i bez informatycznego żargonu.
Jeżeli jesteś po czterdziestce (albo nawet pięćdziesiątce) i chciałbyś wreszcie być na czasie i zacząć swobodnie poruszać się po Internecie, oto przewodnik, który poprowadzi Cię za rękę przez wszystko co powinieneś wiedzieć o Internecie.

Oto dlaczego:

Zanim powstała ta książka jej autor przeprowadził mały wywiad wśród starszych osób już korzystających z Internetu. Zapytał ich, czego oczekiwaliby po książce uczącej osoby starsze obsługi Internetu.

Szybko się okazało, że starsze pokolenie przede wszystkim, chce publikacji, które są napisane prostym językiem i bez informatycznego żargonu, który trudno im zrozumieć. Dodatkowo ważne jest dla nich, aby opisywane przykłady były zilustrowane konkretnymi obrazkami, dzięki czemu łatwiej się zorientować przy nowej czynności.

Ważne jest również, aby były wytłumaczone wszystkie podstawowe pojęcia i czynności, które robi się w Internecie. Takie jak: wyszukiwanie informacji, odbieranie poczty czy rozmawianie przez Internet.


Mając na uwadze te wszystkie wskazówki, powstał

...przewodnik po Internecie na "chłopski rozum"
Literatura, jaka jest dostępna na temat Internetu, to w większości podręczniki napisane dla nowego pokolenia, które urodziło się w erze informatycznej i bez problemu się w niej porusza. Zupełnie inaczej niż osoby w starszym wieku, które nie wychowywały się z komputerami i którym trudniej jest zrozumieć, niektóre informatyczne zagadnienia.

Dlatego właśnie powstał ten ebook

Aby w prosty sposób, łopatologicznie wytłumaczyć, jak krok po kroku wykorzystać potencjał jaki daje Internet
Inwestując w tę książkę nauczysz się:

W jaki sposób skutecznie szukać interesujących Cię tematów w Internecie? Podobno w Internecie jest wszystko. Dzięki temu przewodnikowi będziesz mógł znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz i rozwijać np. swoje hobby.
Jak odbierać, czytać i wysłać maile oraz jak samemu założyć sobie własne konto pocztowe?
Jak bezpiecznie i w zgodzie z przyjętymi zasadami używać Internetu oraz jak bronić się przed wirusami i innymi internetowymi zagrożeniami?
Jak działa Internet i w jaki sposób wymieniamy się tymi wszystkimi informacjami? Poznając podstawy działania Internetu łatwiej, Ci będzie go zrozumieć.
Sposoby na rozmawianie przez Internet, czyli jak używać czatów i komunikatorów internetowych takich jak np. Gadu-Gadu?
Czym są i jak używać przeglądarek i wyszukiwarek internetowych, która z nich jest najlepsza?
Jak korzystać z Internetowych banków i czy są one bezpieczne?
W jaki sposób dzielić się swoimi zdjęciami, wymieniać ulubioną muzyką czy nawet filmami, z innymi ludźmi?
Dodatkowo w książce są dziesiątki linków (adresów stron www) do różnego rodzaju witryn internetowych z przydatnymi programami, które umilą i pomogą Ci w korzystaniu z Internetu. Wystarczy kliknąć i już znajdziesz się tam gdzie trzeba.

Dodatkowo poznasz, od deski do deski, takie pojęcia jak:

Google
Konta internetowe
Gadu-Gadu
Udostępnianie plików
Wyszukiwarki internetowe
Wysyłanie zdjęć i muzyki
Forum dyskusyjne
Banki internetowe
Czat
Przeglądarki internetowe
Wirusy komputerowe
Sieci komputerowe
Komunikatory internetowe
Zagrożenia internetowe
Konto email
Poczta internetowa
Internet
Wszystko to opisane, krok po kroku, oraz dodatkowo przedstawione na ilustracjach. Dzięki czemu łatwiej Ci się będzie zorientować czy dobrze robisz.

Oczywiście możesz powiedzieć "Internet nie jest mi do niczego potrzebny" albo "Umiem szukać w Internecie i to mi wystarczy", jednak pozbawiasz się wtedy wielu możliwości jakie daje Internet. Rzuć okiem czego jeszcze będziesz w stanie dokonać, przeczytaniu tego przewodnika:

Rozmawiać na każdy temat z osobami na całym świecie.
Znaleźć wszytko co Cię interesuje w kopalni wiedzy i informacji, jaką jest Internet.
Odbierać i wysyłać pocztę Internetową.
Bezpiecznie i omijając wszelkie zagrożenia dla Twojego komputera, poruszać się po Internecie.
Używać czatów i komunikatorów Internetowych do rozmawiania z Innymi ludźmi.
Przeglądać i wypowiadać się na forach Internetowych.
Założyć i korzystać z Internetowej bankowości, która znacznie obniży koszty obsługi Twojego konta i ułatwi Ci z niego korzystanie. Koniec ze staniem w kolejkach!
Dzielić się i dostawać od innych zdjęcia, muzykę a nawet filmy.
Uczyć się od podstaw Internetu i całego tego wirtualnego środowiska to tak, jakby uczyć się jakiegoś nowego przedmiotu w szkole. Półki w księgarniach uginają się publikacji o Internecie ale niestety żadna z nich nie jest przeznaczona i pisana specjalnie dla osób w dojrzałym wieku. Z tą książką jest zupełnie inaczej.

Do dzieci i wnuków:
Być może już używasz Internetu w swoim codziennym, życiu i dobrze wiesz jakim jest dobrodziejstwem, kiedy potrafi się go wykorzystać. Ale czy masz czas i cierpliwość, aby też nauczyć swoich dziadków i rodziców, jak posługiwać się Internetem?

Kompletny przewodnik "Internet w praktyce" to nie tylko w jasny sposób opisane jak posługiwać się Internetem i wykorzystać jego możliwości. Ale przede wszystkim możliwość ciągłego wracania do poszczególnych tematów.

Wystarczy kupić, drukowaną wersję podręcznika albo wydrukować ebook, żeby Twoi rodzice albo dziadkowie mogli w każdej chwili zajrzeć do niego i rozwiązać swój problem bez Twojej pomocy.

To rzeczywiście może być tak proste.

WAŻNE: Ten praktyczny przewodnik możesz w łatwy i wygodny sposób używać siedząc przy komputerze. Jest on wydany również w drukowanej wersji. Dzięki czemu będziesz w każdej chwili mógł, otworzyć przewodnik na temacie, który potrzebujesz.

Co więcej, dzięki drukowanej wersji, będziesz mógł po prostu poczytać książkę w komforcie własnego łóżka.

Działaj teraz!
Już w ciągu kilku chwil możesz mieć za małą cenę, kompletny przewodnik po Internecie, który pozwoli Ci się poruszać w nim bez poczucia zagubienia i niepokoju.

Nie odkładaj tej decyzji na później, jeżeli nie wiesz jak zamówić i zapłacić za tą książkę to zawołaj kogoś kto się na tym zna. Prawdopodobnie będzie to ostatni raz, kiedy korzystasz z czyjejś pomocy przy Internecie.* Kup e-Book - Internet w praktyce

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

środa, 8 października 2008

Jak znaleźć i kupić mieszkanie


Autor: Tomasz Szopiński

Data wydania: 27.11.2007

Liczba stron: 58

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-041-6

Opis:
„Co robić a czego nie robić przy zakupie mieszkania?”
Czy nie lepiej, przed wzięciem kredytu na mieszkanie, poradzić się kogoś, kto wziął już kilka takich kredytów i wie jak to się robi? W tym poradniku dostaniesz kilkanaście praktycznych porad na temat brania kredytu. Inwestycja w wiedzę o kredytach, może Ci się wielokrotnie zwrócić. Prosty amatorski błąd, przy zaciąganiu kredytu, może Cię o wiele więcej kosztować niż kilkadziesiąt złotych zainwestowane w tą książkę. Już niedługo możesz poznać:

3 najważniejsze czynności, które powinieneś zrobić, zanim zdecydujesz się na kredyt. Nie wykonanie którejś z nich, może spowodować że zobowiążesz się do czegoś co nie jest Ci potrzebne, a będzie ciągnęło się za Tobą latami
Na ile można zaufać pracownikom bankowym, którzy obliczają Twoją zdolność kredytową?
Co może spowodować, że nie otrzymasz kredytu na mieszkanie (nie chodzi o niskie dochody)? Wielu ludzi już popełnia ten błąd, sprawdź czy nie zamykasz sobie drogi do kredytu.
Mało dostępna wiedza dotycząca wybierania kredytów w frankach szwajcarskich. Nie znanie tylko tych informacji, może spowodować, że wydasz na ten sam kredyt większą ilość pieniędzy.
Jak wybrać właściwy i pasujący do inwestycji kredyt? Kredyt, który jest niedopasowany, to więcej wydanych pieniędzy.
Dlaczego przy wyborze kredytu nie powinno się kierować rankingami kredytów hipotecznych? Odpowiedź jest prostsza niż myślisz, a jednocześnie niewiele osób się tego domyśla.
Jak uniknąć pułapek kredytowych? Jeżeli będziesz znał pułapki jakie mogą Cię spotkać, będziesz wiedział jak w nie, nie wpaść.
Jakimi najważniejszymi czynnikami, kierować się przy wyborze kredytu?
Większość książek o nieruchomościach, dostępnych w Polsce jest napisanych pod rynek amerykański i nie odnosi się do polskich realiów, chociażby tych panujących na rynku kredytów hipotecznych.

Ten ebook jest stworzony w oparciu o doświadczenia na rynku nieruchomości w Polsce. Nie są to, żadne wyssane z palca informacje a raczej wiedza płynąca z wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości. Dlatego też znajdziesz tutaj praktyczne porady:

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z pośrednikiem? Te wpisy mogą zaoszczędzić Ci tysiące złotych.
O czym powinieneś pamiętać zawierając umowę z developerem? Tylko ta informacja może Cię uchronić od losu wielu oszukanych ludzi.
Jak spisywać umowę przedwstępną aby mieć pewność, że nieruchomość którą znalazłeś będzie Twoja?
Czego nie powie Ci pośrednik, a w czym jest w stanie Ci pomóc?
Schemat działania biur nieruchomości. Jak wykorzystać na swoją stronę pewien mało znany sekret działania sieci pośrednictwa nieruchomości? Ta informacja może zaoszczędzić Ci nawet kilka tysięcy złotych.
Jaka powinna być wielkość zadatku aby zabezpieczyć interesy kupującego? Co powinieneś wiedzieć, aby zabezpieczyć się przed nieuczciwymi developerami, którzy oszukują ludzi.
Dlaczego nie warto dogadywać się za plecami pośredników? Do czego może doprowadzić próbowanie zawierania umowy na lewo, wyłączając z niej pośrednika?
Jak uniknąć ewentualnych problemów z urzędem skarbowym?
Zakup na rynku pierwotnym, czyli co powinieneś wiedzieć o developerze?
Jak nasza umowa z developerem rzutuje na nasze relacje z bankiem?
O Autorze
Tomasz Szopiński, autor ebooka „Jak znaleźć kupić mieszkanie?”, pracował w Niemczech w firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami i to właśnie tam doskonale poznał ich specyfikę. Aktywnie działa też na lokalnym rynku nieruchomości w Lublinie.

Ebook jest pisany na podstawie własnych doświadczeń autora zdobytych podczas pracy w firmie zajmującej się pośrednictwem nieruchomości oraz podczas transakcji zawartych już na własny rachunek.

Jeżeli chodzi o osiągnięcia to autor ma za sobą:

wiele udanych transakcji,
wygraną z nieuczciwym i jednocześnie niewypłacalnym developerem, dzięki czujności przy konstruowaniu umowy,
własne publikacje z zakresu marketingu usług, kredytów hipotecznych m. in. w miesięczniku „BANK”,
pomysł oraz realizacja badania dotyczącego uwarunkowań na rynku kredytów hipotecznych przedstawiony na konferencji „Banki w Polsce i na świecie” oraz w programie „Plus Minus”.
Jak mówi sam autor:

„Staram się łączyć teorię z praktyką ponieważ uważam, że zarówno jedno i drugie jest ważne. Pracowałem w firmie zajmującej się obrotem nieruchomościami w Niemczech (na życzenie mogę przedstawić referencje) Mam na swoim koncie udane transakcje na rynku nieruchomości w Polsce, publikacje z zakresu: usług finansowych, zachowań na rynku kredytów hipotecznych, pracę ze studentami kierunku Finanse i Bankowość.”
Spójrz na krótki fragment ebooka z praktyczną poradą.

Musisz mieć świadomość, że biuro nie sprawdzi za Ciebie wszystkich informacji niezbędnych do podjęcia decyzji o transakcji. Kwestie techniczne związane np. z remontem musisz sprawdzić sam, lub przy pomocy fachowca. W mieszkaniu nieświadomą osobę może czekać wiele niespodzianek tak jak chociażby instalacja elektryczna wykonana z aluminium w starszych blokach. Jej wymiana jest kosztowna i kłopotliwa. Jednocześnie musisz sprawdzić na tyle ile to możliwe kwestie uciążliwości związane z nabywaną nieruchomością.

Zwróć uwagę czy w sąsiedztwie nie ma linii wysokiego napięcia czy też nadajników wywołujących silne pole magnetyczne. Pośrednik często w ogóle nie będzie miał świadomości jakie są uciążliwości oraz co będzie dla Ciebie szczególnie uciążliwe. Na przykład dla pewnych osób obecność topoli nie stanowi uciążliwości lub nawet dodatkowy walor natomiast dla osoby posiadającej uczulenie na pyłki tego drzewa, obecność tego drzewa będzie powodować uciążliwości.

Mając upatrzoną nieruchomość staram się zawsze odwiedzić jej sąsiedztwo w różnych porach. Obserwuje czy działa domofon, sprawdzam czy na klatce pali się światło czy też panuje „ciemnia fotograficzna”, czy na klatce nie ma jakiś pijackich krzyków. Kiedyś oglądałem mieszkanie w dziesięcioletnim bloku. 50m dalej znajdował się kompleks pawilonów handlowo-usługowych. Nad wejściem do jednego z lokali znajdujących się w kompleksie wisiał szyld charakterystyczny dla barów najniższego gatunku. Właściciel mieszkania twierdził, że lokal już dawno nie funkcjonuje pozostała po nim tylko reklama. Aby się o tym przekonać pojechałem w tą okolicę wieczorem. Faktycznie bar akurat nie funkcjonował. Jednak mimo tego okolica nie prezentowała się obiecująco. W okolicy praktycznie nie było żadnego czynnego oświetlenia. W dodatku na drodze od ulicy głównej do oglądanego budynku znajdowało się pełno różnych załomków. Podejrzewam, że osoba która miałaby tą drogę regularnie pokonywać pieszo nie czułaby się komfortowo.

Aby się przekonać czy okolica jest przyjazna warto ją odwiedzić o różnych porach. Na przykład w sobotę wieczorem.

Podsumowując, po przeczytaniu tej książki będziesz w stanie:

Znaleźć najlepszy (najtańszy) i dostosowany do Twoich potrzeb kredyt.
Bezpiecznie zawrzeć umowę ze sprzedającym (np. developerem, osobą prywatną) nieruchomość.
Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie „bez niespodzianek” w którym będziesz mieszkał przez długie lata?
Zwróć uwagę, na to że te wszystkie informacje są dostępne za bardzo niską cenę w porównaniu do kosztów, które mógłbyś ponieść przy popełnieniu błędu na przykład w wyborze kredytu. Ponadto w ebooku znajdziesz historię konkretnych transakcji
Kupno mieszkania

* Kup e-Book - Jak znaleźć i kupić mieszkanie

* Zobacz inne eBooki

Jeli jestes zainteresowany kupnem domu/ mieszkania to pod tym linkiem
* Oferty banków kredyty mieszkaniowe znajdziesz oferty kilkunastu banków. Sprawdzisz szybko i bez wychodzenia z domu. Kto i na jakich warunkach udzieli ci kredytu. Są tu również oferty kart kredytowych, lokat czy funduszy. Polecam
dodajdo.com

ebook - Obowiązki i awans dyrektora


Autor: Elżbieta Wysokińska

Data wydania: 26.11.2007

Liczba stron: 28

Wydawca: Wiedza i Praktyka

ISBN: 978-83-7468-975-5

Opis:
Obowiązki i awans dyrektora.
20 sprawdzonych porad gotowych do zastosowania!

Pozbądź się wątpliwości, zyskaj gotowe argumenty i pewność, że nikt nie podważy Twoich decyzji

To Ty, jako pracodawca, przeprowadzasz nauczyciela przez trudną procedurę awansu zawodowego, ale pamiętaj, że każdy Twój błąd może mieć dla niego negatywne konsekwencje, łącznie z tym, że postępowanie o nadanie mu stopnia nie będzie prowadzone. Musisz pilnować terminów, sporządzać opinie, dokumenty, rozpatrywać wnioski... trudno się w tym nie pogubić, tym bardziej, że w szkole zazwyczaj awansuje kilku nauczycieli na raz.

Sprawdź zatem, jak zgodnie z przepisami wywiązać się ze swoich obowiązków związanych z awansem i jak samemu awansować.

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku!

Na każdym etapie awansu zawodowego Twojego nauczyciela musisz podejmować wiele czynności, na każdą z nich jest określony termin, forma, procedura. Musisz przy tym pilnować, aby postępować zgodnie z prawem.

Interpretacja przepisów dotyczących awansu zawodowego sprawia trudności 3/4 dyrektorom szkół. Blisko 86% nie wie, jak postąpić, jeżeli danej kwestii przepisy w ogóle nie regulują. Czy Ty też masz wątpliwości, czy decyzja, którą chcesz podjąć, jest zgodna z prawem? Czy masz pewność, że przyjęta przez Ciebie praktyka w sprawach nieuregulowanych przepisami jest właściwa i że organ nadzoru jej nie zakwestionuje?

Wielu ma taką pewność, dopóki organ kontrolujący nie sprawdzi dokładnie, jak w praktyce realizowane są czynności dyrektora szkoły i działania komisji kwalifikacyjnej.

Sprawdź, czy potrafisz bezbłędnie przeprowadzić nauczyciela przez procedurę awansu, czy wszystkie decyzje podejmujesz zgodnie z prawem.

Czy wiesz, w jakim terminie powinieneś przydzielić nauczycielowi opiekuna stażu, mimo że przepisy nie regulują tej kwestii?
Czy wiesz, jakie warunki musi spełnić nauczyciel zatrudniony w kilku szkołach, aby mógł u Ciebie odbywać staż?
Czy wiesz, w jakiej sytuacji staż ulega przedłużeniu o okres przebywania na zwolnieniu lekarskim czy urlopie macierzyńskim?
Czy na przedłużenie stażu wymagana jest Twoja zgoda i wniosek nauczyciela?
Czy wiesz, jakie konsekwencje dla nauczyciela stażysty zatrudnionego na okres 1 roku szkolnego będzie miała Twoja decyzja o rozwiązaniu z nim umowy przed zakończeniem stażu?
Czy potrafisz sporządzić cząstkową ocenę dorobku zawodowego za okres stażu dla nauczyciela, który zmienił miejsca zatrudnienia?
Czy wiesz, w jakim terminie przed upływem kadencji powinieneś złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela dyplomowanego, abyś nie musiał odbywać stażu?
Czy wiesz, w jakim terminie powinieneś złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela dyplomowanego?
Szybko znajdziesz potrzebne informacje

W raporcie „Obowiązki i awans dyrektora” znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci wywiązać się z Twoich obowiązków względem awansujących nauczycieli, dopilnować wszystkich terminów i nie popełnić przy tym żadnego błędu.

Doradzają Ci najlepsi specjaliści

Możesz w pełni ufać wskazówkom zawartym w raporcie „Obowiązki i awans dyrektora” i stosować je bez obaw. Zostały one przygotowane przez specjalistów, którzy tworzą przepisy dotyczące awansu zawodowego, a więc osoby, które najlepiej wiedzą, jak powinieneś je zastosować w praktyce.

Autorką raportu jest Pani Elżbieta Wysokińska – specjalista w Wydziale Awansu Zawodowego Departamentu Spraw Nauczycielskich MEN.

Nie zwlekaj!

Zapoznaj się z raportem „Obowiązki i awans dyrektora” i sprawdź, na ile poprawnie wykonujesz swoje obowiązki związane z awansem zawodowym nauczycieli. Pozbądź się wątpliwości, jeśli są zagadnienia, których do końca nie jesteś pewien.

Życzę Ci samych sukcesów zawodowych

Agnieszka Dec

Wydawca raportu „Obowiązki i awans dyrektora”.
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka* Kup e-Book - Obowiązki i awans dyrektora


* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

ebook - Komisarz Maciejewski


Autor: Marcin Wroński

Data wydania: 23.11.2007

Liczba stron: 320

Wydawca: Red Horse Sp. z o.o.

ISBN: 978-83-60504-95-6

Opis:

Powalający jak litr czystej wypity pod trzy meduzy w lubelskiej spelunce "Wykwintna". Skuteczni jak prawy prosty boksera, zniewalający jak Rudolf Valentino i niepowstrzymani niczym szarżująca tankietka. Oto podkomisarz Zygmunt "Zyga" Maciejewski i jego ludzie. Najlepsze gliny z Wydziału Śledczego. O ile akurat nie boksują, nie piją i nie podrywają panienek... Bo dobry policjant z Lublina wygląda, jakby nie wyglądał, albo wygląda jak bandyta. Tudzież jak alfons. 9 listopada 1930 r. serce Lublina pika jeszcze rytmem starego flegmatyka, gdy bestialsko oprawiony trup naczelnego "Głosu Lubelskiego" pobudza je do poziomu palpitacji. Komu podpadł znany z ciętego języka pismak? Włoskiej mafii czy komunistycznej międzynarodówce? A może to robota satanistów, którzy podobno odprawiają czarne msze w cukierni Semadeniego? A może zlecenie dał konkurencyjny "Kurier Lubelski"?

- A niech to wszystko jasny szlag!!! Trup niemal w święto narodowe, jakby roboty było mało! Od dwóch dni harcerze na Placu litewskim ryczą, że "Maszerują strzelcy..."!

Tajniacy Zygi ruszają w miasto. Trop wiedzie ich przez eleganckie pokoje hotelu "Europa", meliny ferajny z Kośminka, podłe speluny i burdele na Żmigrodzie, by nieoczekiwanie runąć w wiekowe staromiejskie podziemia. Ta sprawa musiała mieć drugie dno! Ale żeby od razu trzecie i czwarte?

Po lekturze Wrońskiego Lublin już nigdy nie będzie zwykłym miastem...


* Kup e-Book - Komisarz Maciejewski

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Duchowa rEwolucja


Autor: Atman

Data wydania: 21.11.2007

Liczba stron: 261

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-035-5

Opis:
Jak poprzez rozwój duchowy osiągnąć szczęście, żyjąc mądrzej i bardziej świadomie?
Jeśli czytasz ten tekst, to z pewnością jesteś osobą otwartą na duchowe podejście do życia i albo jesteś na etapie szukania swojej drogi w życiu, albo chcesz wpłynąć na swój rozwój duchowy jeszcze bardziej poprzez poznanie różnego rodzaju technik rozwoju wewnętrznego.

Ta książka jest skrzydłem, które Ci daję, drugie wypracuj sam
Trafiłeś na kompetentną publikację, która jasno, prosto i przejrzyście omawia wszystkie zagadnienia związane z duchowością, samoświadomością i rozwojem wewnętrznym.

Autor zebrał w tej książce najważniejsze kwestie związane z rozwojem duchowym. Opisał szczegółowo, na bazie własnych doświadczeń, zarówno techniki, które warto stosować, jak i zmiany na lepsze, które zachodzą w naszym umyśle i życiu. Omawia wszystkie pułapki, jakie czyhają nawet na obeznanych z tymi zagadnieniami. Przedstawia również swoje wyniki badania różnych osób i opinie o znanych w świecie ezoteryki osobach.

„Czy wiesz, że posługując się świadomością rozróżniającą, możesz być w stanie szybko wychwycić prawdę, jaka wyłania się z jakiegoś przekazu – nauk obecnie żyjących lub kiedyś nauczających mistrzów i przekazów duchowych?”

Ebook „Duchowa rEwolucja” to jedyna tego typu publikacją na rynku polskim. Mówi śmiało i z dużym zrozumieniem o takich zagadnieniach jak: rozwój duchowy, rozwój wewnętrzny i rozwój świadomości. Autor rozważa szczegółowo wiele wątków pobocznych, na które inni nie zwracają uwagi.

Osoby, które cenią rozwój duchowy, dowiedziały się z tego ebooka:

Czym tak naprawdę jest rozwój duchowy?
Jakie są najlepsze techniki wspomagające rozwój świadomości?
Jak sobie radzić z niespokojnym umysłem?
Jak nawiązać kontakt z intuicją i jak wykorzystywać jej podpowiedzi?
Dlaczego Twoja religia nie mówi Ci całej prawdy?
Kim naprawdę był Jezus Chrystus?
Dlaczego Kubuś Puchatek jest bardzo uduchowiony?
Jak ominąć manipulatorów, oszustów oraz sekty?
Jakie największe błędy popełniają adepci rozwoju duchowego?
Dlaczego tak naprawdę boimy się prawdy?
Gdzie jest źródło szczęścia i miłości i jak z niego czerpać?
Jeśli interesuje Cię ezoteryka, parapsychologia, medytacja, rozwój duchowy i świadomości, analizy psychometryczne, z pewnością czytając publikację „Duchowa rEwolucja”, znacznie rozszerzysz i uporządkujesz swoją wiedzę o tych zagadnieniach.

Dowiedz się, jak otworzyć się na intuicję i wewnętrzną mądrość. Jeśli natomiast wiesz niewiele o tych obszarach wiedzy, to również dobrze, bo trafiłeś od razu na publikację, która Ci wiele wyjaśni.

Ktoś mógłby powiedzieć, że w tej książce znajduje się wiedza i mądrość, jakiej nie znajdziesz w wielu innych książkach. Pamiętaj o tym, że rozwój duchowy nie jest jakimś sekretem i nie dotyczy tylko mnichów medytujących samotnie wysoko w górach.

Można powiedzieć, że każdy się rozwija. Jeden nieświadomie, a inny bardziej świadomie. Zostań zatem bardziej świadomym człowiekiem. Po przeczytaniu tej publikacji będziesz w stanie odkryć swoje prawdziwe wnętrze. Poznasz samego siebie. Spójrz swoimi własnymi oczami bezpośrednio na niebo, bez szyb i firanek, jakie nakładają na nas poglądy, które wpoiły nam w dzieciństwie rodzina i środowisko.

Odważ się poznać prawdę o sobie, świecie i Bogu, nawet jeśli jesteś niewierzący. Poznaj prawdę, bo być może wykracza ona poza Twoje obecne przekonania. Spojrzysz na świat zupełnie innymi oczyma i przekonaj się na własnej skórze, jak niewiele potrzeba, żeby zmienić naprawdę dużo w życiu.* Kup e-Book - Duchowa rEwolucja

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com

Złote Wskazówki - World of Warcraft!


Autor: Szymon Nowak

Data wydania: 19.11.2007

Liczba stron: 160

Wydawca: Dobry eBook

ISBN: 978-83-60863-67-1

Opis:
Jak legalnie zarabiać 200 sztuk złota i więcej na godzinę w World of Warcraft! Już nigdy więcej nie będziesz musiał kupować złota!
Nazywam się Szymon Nowak i jestem graczem z 2-letnim doświadczeniem w WoW. Posiadam human paladyna na 70 poziomie i kilka innych postaci na niższych poziomach.

Aktualnie na moim koncie mam około 17 000 złota. Należę do grupy graczy, którzy nie mają co robić ze złotem.

Wiem, jak zarobić duże ilości złota i umiem to zrobić w krótkim czasie. Dlatego postanowiłem napisać poradnika i pomóc innym graczom, pokazać im, że w World of Warcraft! da się naprawdę łatwo zarobić dużo złota!

Dzięki moim wskazówkom opisanym w poradniku, sam – bez pomocy kolegów z serwera, bez kupowania drogiego złota w serwisach aukcyjnych, bez używania hacków czy botów – nauczysz się zdobywać złoto najszybciej, najskuteczniej i w 100% legalnie!

Wszystkie opisane w eBooku miejsca i metody zdobywania złota są osobiście przeze mnie sprawdzone, nie ma przestarzałych i już nie działających wskazówek, które nikogo do niczego dobrego nie doprowadzą.

Jeśli chcesz osiągnąć takie sumy jak ja, zastosuj się do wskazówek opisanych w moim poradniku.

Szymon Nowak

Tak, to prawda, dzięki wskazówkom opisanym w poradniku:
Poznasz najlepsze miejsca do zarabiania złota dla graczy na poziomach 30-70.
Otrzymasz informacje dotyczące: lokacji, poziomu potrzebnego do przejścia, specjalnego dropu możliwego do zdobycia, obliczonego zysku na godzinę a także najważniejsze informacje o tym miejscu i o potworach, które tam znajdziesz.
Nauczysz się, jak zarabiać dużo złota na Auction House i to naprawdę niewielkim nakładem czasu – 30 minut dziennie w zupełności wystarczy.
Poznasz tricki i narzędzia, dzięki którym będziesz mógł zarabiać jeszcze więcej złota na Auction House.
Otrzymasz instrukcję, jak wzbogacić się gdy dopiero co wszedłeś do świata World of Warcraft! i jesteś na najniższym poziomie, czyli start od zera.
Dowiesz się, jak zarabiać złoto wykorzystując posiadane profesje.
Jeśli jesteś początkujący i dopiero zastanawiasz się, które profesje wybrać, wskazówki zawarte w poradniku będą dla Ciebie bezcenne. Dowiesz się m.in., które profesje przynoszą najwięcej korzyści i to wszystko na konkretnych przykładach.
Jeśli jesteś zaawansowanym graczem i wybrałeś już jakieś profesje dowiesz się o możliwościach zarabiania złota dzięki tym profesjom – oczywiście na przykładach.
Dowiesz się, jak zarabiać złoto podczas gry PvP.
Jeśli jesteś dobrym graczem i uwielbiasz grę PvP zapewne zainteresują Cię wskazówki, dzięki którym nie będziesz narzekać na brak złota.
Poznasz najlepsze miejsca do zdobywania mote.
Otrzymasz informacje dotyczące: lokacji, potworów z których wypadają mote, a także specjalnie dla potrzeb poradnika obliczony zysk możliwy do zdobycia w ciągu godziny w danym miejscu.
Poznasz najlepsze metody na wzbogacenie się dzięki przedmiotom do reputacji.
Dowiesz się m.in. na temat potworów: miejsc gdzie można je znaleźć, tego co dropują i jak najkorzystniej sprzedać ten drop.
Dowiesz się, jakie przedmioty musisz koniecznie posiadać w swoich linkach i na liście zakupów a także otrzymasz listę itemów z wyróżnionymi najbardziej opłacalnymi transakcjami.
Dowiesz się na więcej na temat robienia solo instancji.
Nauczysz się, jak zarabiać złoto na niskim poziomie dzięki limitowanym itemom a także otrzymasz listę sprzedawców (wraz ze współrzędnymi) sprzedających dany item.
Otrzymasz listę zwierzaczków wraz ze współrzędnymi sprzedających i sugerowanymi cenami wystawienia ich na Auction House.
Dowiesz się dlaczego warto rozwijać fishing i cooking a także jak zarabiać złoto z tymi pobocznymi profesjami.
Zarabiaj jak najlepsi gracze w World of Warcraft! Również i Ty możesz stać się jednym z nich!
Właśnie tutaj i teraz stoisz przed wyborem.

Możesz próbować zarabiać złoto ucząc się na własnych błędach, testując różne metody zdobywania złota. Cóż, niektórzy rzeczywiście lubią do wszystkiego dochodzić własnymi drogami.

Wiedź jednak, że czeka Cię trudne zadanie... Każdy kto doszedł sam do wiedzy pozwalającej zarabiać dużo złota powiedziałby Ci ile godzin gry zmarnował, ile trudu go to kosztowało i, że nie zawsze obrana taktyka dawała oczekiwane rezultaty.

Na szczęście właśnie teraz otwiera się przed Tobą inna możliwość.

Możesz uniknąć trudu samodzielnego szukania najlepszych miejsc do zarabiania złota.

Możesz uniknąć wydatków na kupno drogiego złota w serwisach aukcyjnych i uchronić się przed zbanowaniem konta.

Możesz uniknąć frustracji związanej z samodzielną nauką zarabiania złota na Auction House.

Możesz tego wszystkiego z łatwością uniknąć i skorzystać ze znacznie szybszego i znacznie prostszego a przede wszystkim TAŃSZEGO rozwiązania:
Po prostu skorzystaj z wiedzy i 2-letniego doświadczenia autora poradnika, który ma na swoim aktualnym koncie 17 000 złota i należy do grupy graczy, którzy nie mają co robić ze złotem.
Jeśli jeszcze wahasz się czy zainwestować w poradnik, spójrz na poniższą kalkulację:

500 sztuk złota w serwisie aukcyjnym kosztuje około 80 zł.

Cena zagranicznych poradników to koszt około 100 zł.

Natomiast, jeżeli już dzisiaj, TERAZ, jesteś zdecydowany, że po prostu MUSISZ ZDOBYĆ TE WSZYSTKIE UMIEJĘTNOŚCI i w ciągu najbliższych 10 minut złożysz zamówienie...

...zainwestujesz SKANDALICZNIE mało – jedynie 47 zł.

Jedynie, gdyż zważywszy na ilość informacji dotyczących zarabiania złota i zważywszy na fakt, że jeśli skorzystasz choć z części wskazówek Twoje dochody w grze będą systematycznie rosły to... mało, to nieprzyzwoicie mało.

Bądź całkowicie pewny, że nie ponosisz żadnego ryzyka inwestując w poradnik a możesz tylko zyskać, że będziesz zarabiać szybciej i dużo więcej niż do tej pory!

Pomyśl!

Kupując złoto od „sprzedawców złota” musisz stale wydawać Twoje pieniądze i to bardzo duże kwoty.

Dodatkowo stale ryzykujesz zbanowanie konta podczas robienia przez firmę Blizzard tzw. porządków. Jeśli nie wierzysz, zobacz, ilu graczy utraciło swoje cenne postacie za exploitowanie gry i używanie nielegalnego złota tylko podczas jednej takiej „czystki”:
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=66331

Pomyśl też choć przez chwilę o wykorzystywanych młodych ludziach i warunkach w jakich żyją, aby ktoś jeden mógł się wzbogacić ich kosztem. Bądź pierwszy, który powie STOP takiemu procederowi. Zobacz, skąd pochodzi złoto sprzedawane w serwisach aukcyjnych:
http://pl.youtube.com/watch?v=sHi7M727MIw
http://pl.youtube.com/watch?v=l8XRvnH6-g4

Poradnik Złote Wskazówki to inwestycja:

jednorazowa

Płacisz tylko raz i masz praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o ilość zarobionego przez Ciebie złota.


i gwarantująca zwiększenie Twoich dochodów w grze

Nawet jeżeli jesteś zaawansowanym graczem, zaskoczy Cię ilość informacji dzięki którym powiększysz swój wirtualny majątek.
Kiedy już za kilka minut zaczniesz czytać Złote Wskazówki uświadomisz sobie, że możesz stać się lepszym graczem, że nauczysz się wielu ciekawych i przede wszystkim skutecznych metod zdobywania złota.

Nie zwlekaj do jutra – przyszłość zaczyna się dzisiaj!

EBook ten nie jest oficjalnym poradnikiem gry World of Warcraft. Nie jest rekomendowany ani w jakikolwiek sposób powiązany z firmą Blizzard Entertainment lub Vivendi Universal Games. Wszelkie nazwy, znaki, logo należą do ich prawnych właścicieli (Blizzard Ent.).* Kup e-Book - Złote Wskazówki - World of Warcraft!

* Zobacz inne eBooki
dodajdo.com