Nowości

Polecane

środa, 8 października 2008

Jak znaleźć i kupić mieszkanie


Autor: Tomasz Szopiński

Data wydania: 27.11.2007

Liczba stron: 58

Wydawca: Złote Myśli

ISBN: 978-83-7582-041-6

Opis:
„Co robić a czego nie robić przy zakupie mieszkania?”
Czy nie lepiej, przed wzięciem kredytu na mieszkanie, poradzić się kogoś, kto wziął już kilka takich kredytów i wie jak to się robi? W tym poradniku dostaniesz kilkanaście praktycznych porad na temat brania kredytu. Inwestycja w wiedzę o kredytach, może Ci się wielokrotnie zwrócić. Prosty amatorski błąd, przy zaciąganiu kredytu, może Cię o wiele więcej kosztować niż kilkadziesiąt złotych zainwestowane w tą książkę. Już niedługo możesz poznać:

3 najważniejsze czynności, które powinieneś zrobić, zanim zdecydujesz się na kredyt. Nie wykonanie którejś z nich, może spowodować że zobowiążesz się do czegoś co nie jest Ci potrzebne, a będzie ciągnęło się za Tobą latami
Na ile można zaufać pracownikom bankowym, którzy obliczają Twoją zdolność kredytową?
Co może spowodować, że nie otrzymasz kredytu na mieszkanie (nie chodzi o niskie dochody)? Wielu ludzi już popełnia ten błąd, sprawdź czy nie zamykasz sobie drogi do kredytu.
Mało dostępna wiedza dotycząca wybierania kredytów w frankach szwajcarskich. Nie znanie tylko tych informacji, może spowodować, że wydasz na ten sam kredyt większą ilość pieniędzy.
Jak wybrać właściwy i pasujący do inwestycji kredyt? Kredyt, który jest niedopasowany, to więcej wydanych pieniędzy.
Dlaczego przy wyborze kredytu nie powinno się kierować rankingami kredytów hipotecznych? Odpowiedź jest prostsza niż myślisz, a jednocześnie niewiele osób się tego domyśla.
Jak uniknąć pułapek kredytowych? Jeżeli będziesz znał pułapki jakie mogą Cię spotkać, będziesz wiedział jak w nie, nie wpaść.
Jakimi najważniejszymi czynnikami, kierować się przy wyborze kredytu?
Większość książek o nieruchomościach, dostępnych w Polsce jest napisanych pod rynek amerykański i nie odnosi się do polskich realiów, chociażby tych panujących na rynku kredytów hipotecznych.

Ten ebook jest stworzony w oparciu o doświadczenia na rynku nieruchomości w Polsce. Nie są to, żadne wyssane z palca informacje a raczej wiedza płynąca z wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości. Dlatego też znajdziesz tutaj praktyczne porady:

Na co zwrócić uwagę podpisując umowę z pośrednikiem? Te wpisy mogą zaoszczędzić Ci tysiące złotych.
O czym powinieneś pamiętać zawierając umowę z developerem? Tylko ta informacja może Cię uchronić od losu wielu oszukanych ludzi.
Jak spisywać umowę przedwstępną aby mieć pewność, że nieruchomość którą znalazłeś będzie Twoja?
Czego nie powie Ci pośrednik, a w czym jest w stanie Ci pomóc?
Schemat działania biur nieruchomości. Jak wykorzystać na swoją stronę pewien mało znany sekret działania sieci pośrednictwa nieruchomości? Ta informacja może zaoszczędzić Ci nawet kilka tysięcy złotych.
Jaka powinna być wielkość zadatku aby zabezpieczyć interesy kupującego? Co powinieneś wiedzieć, aby zabezpieczyć się przed nieuczciwymi developerami, którzy oszukują ludzi.
Dlaczego nie warto dogadywać się za plecami pośredników? Do czego może doprowadzić próbowanie zawierania umowy na lewo, wyłączając z niej pośrednika?
Jak uniknąć ewentualnych problemów z urzędem skarbowym?
Zakup na rynku pierwotnym, czyli co powinieneś wiedzieć o developerze?
Jak nasza umowa z developerem rzutuje na nasze relacje z bankiem?
O Autorze
Tomasz Szopiński, autor ebooka „Jak znaleźć kupić mieszkanie?”, pracował w Niemczech w firmie zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami i to właśnie tam doskonale poznał ich specyfikę. Aktywnie działa też na lokalnym rynku nieruchomości w Lublinie.

Ebook jest pisany na podstawie własnych doświadczeń autora zdobytych podczas pracy w firmie zajmującej się pośrednictwem nieruchomości oraz podczas transakcji zawartych już na własny rachunek.

Jeżeli chodzi o osiągnięcia to autor ma za sobą:

wiele udanych transakcji,
wygraną z nieuczciwym i jednocześnie niewypłacalnym developerem, dzięki czujności przy konstruowaniu umowy,
własne publikacje z zakresu marketingu usług, kredytów hipotecznych m. in. w miesięczniku „BANK”,
pomysł oraz realizacja badania dotyczącego uwarunkowań na rynku kredytów hipotecznych przedstawiony na konferencji „Banki w Polsce i na świecie” oraz w programie „Plus Minus”.
Jak mówi sam autor:

„Staram się łączyć teorię z praktyką ponieważ uważam, że zarówno jedno i drugie jest ważne. Pracowałem w firmie zajmującej się obrotem nieruchomościami w Niemczech (na życzenie mogę przedstawić referencje) Mam na swoim koncie udane transakcje na rynku nieruchomości w Polsce, publikacje z zakresu: usług finansowych, zachowań na rynku kredytów hipotecznych, pracę ze studentami kierunku Finanse i Bankowość.”
Spójrz na krótki fragment ebooka z praktyczną poradą.

Musisz mieć świadomość, że biuro nie sprawdzi za Ciebie wszystkich informacji niezbędnych do podjęcia decyzji o transakcji. Kwestie techniczne związane np. z remontem musisz sprawdzić sam, lub przy pomocy fachowca. W mieszkaniu nieświadomą osobę może czekać wiele niespodzianek tak jak chociażby instalacja elektryczna wykonana z aluminium w starszych blokach. Jej wymiana jest kosztowna i kłopotliwa. Jednocześnie musisz sprawdzić na tyle ile to możliwe kwestie uciążliwości związane z nabywaną nieruchomością.

Zwróć uwagę czy w sąsiedztwie nie ma linii wysokiego napięcia czy też nadajników wywołujących silne pole magnetyczne. Pośrednik często w ogóle nie będzie miał świadomości jakie są uciążliwości oraz co będzie dla Ciebie szczególnie uciążliwe. Na przykład dla pewnych osób obecność topoli nie stanowi uciążliwości lub nawet dodatkowy walor natomiast dla osoby posiadającej uczulenie na pyłki tego drzewa, obecność tego drzewa będzie powodować uciążliwości.

Mając upatrzoną nieruchomość staram się zawsze odwiedzić jej sąsiedztwo w różnych porach. Obserwuje czy działa domofon, sprawdzam czy na klatce pali się światło czy też panuje „ciemnia fotograficzna”, czy na klatce nie ma jakiś pijackich krzyków. Kiedyś oglądałem mieszkanie w dziesięcioletnim bloku. 50m dalej znajdował się kompleks pawilonów handlowo-usługowych. Nad wejściem do jednego z lokali znajdujących się w kompleksie wisiał szyld charakterystyczny dla barów najniższego gatunku. Właściciel mieszkania twierdził, że lokal już dawno nie funkcjonuje pozostała po nim tylko reklama. Aby się o tym przekonać pojechałem w tą okolicę wieczorem. Faktycznie bar akurat nie funkcjonował. Jednak mimo tego okolica nie prezentowała się obiecująco. W okolicy praktycznie nie było żadnego czynnego oświetlenia. W dodatku na drodze od ulicy głównej do oglądanego budynku znajdowało się pełno różnych załomków. Podejrzewam, że osoba która miałaby tą drogę regularnie pokonywać pieszo nie czułaby się komfortowo.

Aby się przekonać czy okolica jest przyjazna warto ją odwiedzić o różnych porach. Na przykład w sobotę wieczorem.

Podsumowując, po przeczytaniu tej książki będziesz w stanie:

Znaleźć najlepszy (najtańszy) i dostosowany do Twoich potrzeb kredyt.
Bezpiecznie zawrzeć umowę ze sprzedającym (np. developerem, osobą prywatną) nieruchomość.
Jak znaleźć odpowiednie mieszkanie „bez niespodzianek” w którym będziesz mieszkał przez długie lata?
Zwróć uwagę, na to że te wszystkie informacje są dostępne za bardzo niską cenę w porównaniu do kosztów, które mógłbyś ponieść przy popełnieniu błędu na przykład w wyborze kredytu. Ponadto w ebooku znajdziesz historię konkretnych transakcji
Kupno mieszkania

* Kup e-Book - Jak znaleźć i kupić mieszkanie

* Zobacz inne eBooki

Jeli jestes zainteresowany kupnem domu/ mieszkania to pod tym linkiem
* Oferty banków kredyty mieszkaniowe znajdziesz oferty kilkunastu banków. Sprawdzisz szybko i bez wychodzenia z domu. Kto i na jakich warunkach udzieli ci kredytu. Są tu również oferty kart kredytowych, lokat czy funduszy. Polecam
dodajdo.com

Brak komentarzy: